Jump to content

Moto Zajednica

Kratke voznje

Recommended Posts

  • Drug član, 3192 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Golijska avantura

 

Nema tu šta da se mnogo priča tj. piše. Kad se nađeš s nekim sličnim sve ostalo samo ide. Kolega @QmBGD pomenu Goliju... Kao kad daješ ocene na Kupujem prodajem... brzo, kratko, jasno. Ja bih da poranimo... pa to, odlično.Mene su kao mladića budili u 12h za trening, sad se budim sabajle u 5-6 i spreman za ekšn. Ko se rano budi, više se vozi! Stara japanska mudrolija! :DŠta, a što ne verujete? :jee:

Oko 7h čekam na kružnom toku u Krćevcu, nadomak Topole. Samo što stigoh eto i kolega sa njegovim vernim atom.'onda X ADV 750. Jedna fotka za srećan početak... 

NoKsxfc.jpeg

 

Par reči upoznavanja i pali, preko KGa do Kraljeva. Tu stajemo kod Motocross-team-a ali nije još otvorio, stigosmo pre pola 9.Hoćemo nešto piti, ne moramo, onako usputno mislio da pogledam pogonske lance. Videh na sajtu da ima i RK,(ne više DID njesra,istegne se neravnomerno brzo), na Blekiju je još fabrički(33000km).Ma reći ću... izbegavah polemisati u vezi kupovine motora ali evo, kratko:

Motocikl sa 30000 pređenih mora biti nov ili ajde 90% nov. Skoro sam ubeđen da mi je ovo prvi bajk sa originalnom km., zato što sam ja "prva ruka"! Ali ne mogu to dokazati sa naučne strane,tako da... Evo ja sam lagano planirao uzeti @ProMaster sa 100tinak h., šta je to? Ozbiljno, da mi nije naleteo Bleki. Da ne odem daleko... 

 

LM... Ovaj Goran gori nego ja,samo bi da se vozi... Idemo na Rašku, dobar put, počinje se polako kvariti. Šta dugo traje u dembeliji, kod lopova?To ostavljamo za sasvim drugi web link, nećemo prljati moto forum. 

Samo par fotosa kod tvrđave... 

bMVU2xj.jpeg

 

OdJxVor.jpeg

 

Mi ne stajemo... samo prolazimo kroz Rašku,pardon sipali smo gorivo u istoj...

K1HAOGI.jpeg

... počinje uspon. 

10:50 mi nedaleko od Odvraćenice, mi 'epi! :DDa se' dane... neki munut. :jee:

'danusmo... 

TMePHi7.jpeg

 

pCNx2Fw.jpeg

 

Malo i oči odmorismo... 

OKEOACl.jpeg

 

q9RkwU5.jpeg

 

AIMfoB9.jpeg

 

Par telefonskih razgovora obavismo i u 11:10 smo u Odvraćenici, malo, uglavnom, vikend naselje... 

J5c2oOa.jpeg

 

Nekako sam uvek voleo kod znakova naseljenih mesta "udariti" selfi. 

Kako sam stao neke mušice me napadoše, roj da ne kažem čopor:D, pretpostavljam zbog toplote,gore samo 14 stepeni. Malo se okrepismo u lokalnom kafić-restoranu. Gledam da li može motorima do Jankovog kamena. Zašto gledaš kad možeš da pitaš? Ka jedan dečko da može ili kilometar niže ostavite ih. Ima i tabla... Vojska gore radi put. Što? Prave kao neku bazu, ccc... 

Ufff... Prekidam pisanje... 

 

(posle pola sata) 

Bleki čis',Bosch za čas. I to sa što manje uticaja sunca. :D

OpicyoV.jpeg

 

Di smo stali? Da... 

Krenusmo, nema table, vraćaj se otprilike do skretanja. Kolega vide da je vetar oborio tablu, 500m dalje ostavismo motore. Nekako ga "zaglavih", vetar pojak. Valjda neće... naopako?! 

DmJt3hK.jpeg

 

Kilimetar uz brdo stigosmo do Jankovog kamena. 

LLkWGfG.jpeg

 

Šta se vojska petlja, "uprljaše" lepo mesto. Pomeri kilometar... Prave oni bazu na 1800m nadmorske, kao da ne znaju kakve su tamo zime, sreća ova bila blaga!Ma bole me... 

 

Lepotani... 

EnIpoxi.jpeg

 

Ja čuh dve priče u vezi kamena. Prva da su se dva brata Janko i Rajko trkali, ko pre iznese kamen na vrh, Rajko se saplete, otkotrlja se kamen u potok, po tome se nazva Rajkov potok, a po pobedniku vrh. Druga i smislenija da je otac rekao, ko pobedi i prvi iznese kamen, njemu prepisuje imanje to. 

Krenusmo do jednog uzvišenja, još bolji pogled, pravi... 

N48sFDc.jpeg

 

vQPjS2q.jpeg

 

 

tlbYtIB.jpeg

 

QA1F6FN.jpeg

 

3zgpojI.jpeg

 

Ali ništa bez vidoja:D, slušajte pesmu vetra. Goran beše iza mene i reče mi nešto, ja čuh ali zvučnik kamere ne... 

 

Lepo nas uzduva ali smo zadovoljni, sa osmesima krenusmo do motora. Šta reći... Samo dođete, fotografišete, uživate svim čulima... i dišete, taj vazduh miriše. 

Goran reče da hoće da se vrati do uzvišenja s motorom, idi imaš te gume, ja ne smem. Ode on...

6cShLik.jpeg

 

Ja malo fotose pravih u međuvremenu. 

9WglG0N.jpeg

 

Fotosa vagon i još pola vagona. Stiže Goran... 

Krenusmo ka Ivanjici... Ali mora još neki fotos, mora... 

P2ieXDv.jpeg

 

Goranova omiljena... 

2qrLyZ5.jpeg

 

Mogli smo ka Dugoj poljani pa ka Ivanjici, znao sam to ali ne, malo preprečismo po par km. makadamu, na jednom mestu rade put, i tu preko, niz brdo po makadamu, 1.5km. ali na jednom proplanku košnice, roj pčela, možda 15m. od te prečice, ups... alergičan... Skupio se kao moto GPovci na startu i polako... Dobro je. Izađosmo kod Rimskog mosta, te ga uslikah... 

ReHlDTH.jpeg

 

Da7fVrq.jpeg

 

Za čas do Ivanjice, okrepismo se i preko Guče, Čačka u 17h smo na Koti 555.Au, svaka nam dala.:D Tu sretosmo drugare iz jedne viber grupe. 

Brera i Goran

gAZuSaP.jpeg

 

Ubrzo oni odoše, a i mi posle pola sata, ja Rudnikom, Goran Ibarskom.

 

Hvala Gorane, zadovoljstvo je moje upoznati te. Do neke sledeće vožnje pozdrav. 

Da idem da glacnem Blekija, dok čekam trke... A vi, blago meni Beograđani, Novosađani i iz ostalih gradova trk na glasanje, ne mo' posle... 

Ende

  • Sviđa mi se 23
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 808 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

@shoyyka, hvala na ovom postu, ja nemam šta da dodam. Drago mi je da smo se upoznali i navozali prelepim predelima, tempom koji nam je obojici odgovarao. Bleki uživo izgleda 3x moćnije i čistije nego na fotografijama. A tek zvuk, baš po mojoj meri...😍

 

P.S. Morao sam noć pred vožnju da operem motor kako se ne bih brukao pred kolegom :jee:

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Subota 25.Maj - Dan mladosti - eto baš se tako nekako i ja mlađano sa 60 godina i osećam, krenuh od Novog Sada put Zlatibora a preko Divčibara, put od Novog Sada preko Šapca pa onda do Valjeva i kroz njega, na Petnicu i Rajkoviće ono lep al nekako me nije bilo za stati i slikovati pa prve fotke tek na Divčibarama

01-resize.jpg
02-resize.jpg
03-resize.jpg

Naravno stadoh da napravim pauzu za okrepu na vidikovcu paljba 
04-resize.jpg
05-resize.jpg
06-resize.jpg
07-resize.jpg
08-resize.jpg

Evo prevoj Kaona a sad spust ka Ražani

09-resize.jpg

10-resize.jpg

Na ulasku u Ražanu od Valjeva primetićete jedno malo crkveno zdanje sa kapelom, stanite i posetite to mestu, tu je sahranjen Svetomir Đukić, tvorac Olimpijskog pokreta u Srbiji i vačna hvala mu na tome.

11-resize.jpg

Prelep ulični časovnik sa pravcima i kilometražama da raznih gradova sveta 
12-resize.jpg

A od sata krećem nekim lokalnim putem koji je prečica ka Užicu a da se izbegne Požega i onaj preopterećeni put, ispočetka put još ide kroz Kosjerić uz padinu tog brda ali kod zadnjih kuća kreće Serpentinski šou, kad sam kretao na put ajd poneću dron pa kad dođem do gore da ga snimim kako vijuga put iz vazduha, mislih al ne uradih, jednostavno ništa se ne bi videlo, put ide bukvalno kroz tunel šume i rastinja, samo na momente grane sunce, nešto poput uspona na Goč od Banje Koviljače ali pri kraju uspona kreću deonice vrlo lošeg asfalta, pa onda pola km puta ko pista pa onda rupa do rupe pa opet pista i tako jedno 7-8 izmena, te deonice sa rupama, bolje da ne kreću ljudi sa R ili nekim nakedima koji imaju niski klirens ali mi ni te deonice lošeg puta nisu uspele da mi upropaste kompletan ugođaj prelepe prirode kroz koju vozih, kako do prevoja tako i dole serpentina za serpentinom a onda kreće lep i ravan asfalt, ne puno širok ali prelep za vožnju, stekoh na momente utisak kao da tu vreme stoji, videh nekoliko zaprežnih kola sa konjima, ispred nekoliko malih radnjica seljake kako piju pivce i ćaskaju sedeći na kamenju ispred i tako putem lagano ka užicu, u jednom momentu videh iz visine Sevojno što mi bi znak da nisam daleko od Užica što se ubrzo i obistinilo, jedan dugačak i prav spust i bih u Užicu, spustih se ka Đetinji pređoh preko mostića kod Ž.stanice i dalje poznatom trasom ka Zlatiboru

13-resize.jpg

Tih nekih 23-24 km do zlatibora prevalih u trenu i dođoh da zgrade gde mi je stan
14-resize.jpg
15-resize.jpg
16-resize.jpg

Nakon malog odmora i preoblačenja u nešto komotnije za šetnju krenuh malo do Kraljevog trga i do jezera u šetnju, naravno nije bile neka straobalna gužva kako zna da bude na Zlatiboru ali je ipak bilo podosta naroda
17-resize.jpg
18-resize.jpg
19-resize.jpg
20-resize.jpg
21-resize.jpg
22-resize.jpg
23-resize.jpg
24-resize.jpg

25-resize.jpg

Šuljagina ispostava na Zlatiboru
26-resize.jpg
27-resize.jpg
28-resize.jpg
29-resize.jpg

Sedoh kraj jezera pa i da se umlati ta šuljagina komplet lepinja, bila je ekstra a nestala u trenu al ne bih mogao dve, jako to bre
30-resize.jpg

35-resize.jpg
Mrak već skorz pokrio Zlatibor, krenula i neka kiša da ispada te se vratih u stan i koja fotka pre kupanja i spavanja
31-resize.jpg
32-resize.jpg
33-resize.jpg
34-resize.jpg

Nedelja, 26.maj, buđenje, razvlačenje po krevetu, jedva se pomerih, kafica pa na motorče malo da prođem i okolinom Zlatibora, izađoh na kraj Zlatibora preme Semegnjevui nastavih zemljanim putem ka Tustom brdu, tu gde sam stao za fotkanje malo napred se odvaja ovakav put ka Ribničkom jezeru i Torniku samo put prolazi kroz potok. znam ja skoro sve te staze i bogaze, prođoh bicikletoma uz planove i oznake Peđe Supurovića, fala mu, bilo bi lepo da dođem ovde motorom na jedno nedelju dana pa malo u svim pravcima.

36-resize.jpg
37-resize.jpg
38-resize.jpg
39-resize.jpg
40-resize.jpg
41-resize.jpg
42-resize.jpg

nakon tucanika vratih se na asfalt i pravac u centar da se zapuši crevce na jednu pravu leskovačku pljesku kod Leke a zatim se zaputih do kaubojskog grada El Pasa (vodice) ali ne da njega gledam nego da se vidim sa drugarom Branislavom, ali avaj od iznenađenja ništa Bane ode na Ramštajn al čuli se telefonom pa nam i taj razgovor bio mio kao da smo se sreli.
43-resize.jpg

Povratak na Zlatibor u stan, pakovanje i povratak za Novi Sad.
Prvobitni plan je bio da idem na Taru pa na Perućac pa posle povratak drinom ali me kiša koja je pljučtala delom zlatibora i tarom i uz drinu odvratila od te ideje pa se odlučih na povratak standardnom trasom, Užice, Požega; Čačak ... baš ubodoh vreme za kretanje, tad je vala ispred mene krenula sva bulumenta koja se sa zlatibora vraća put Beograda ali malo po malo dobrano se ja nazaobilazih, fala i ogromnom broju vozača koji su se pomerali u desnu stranu da bih ja mogao između njih i pune linije da prođem.
Još mi je divnije bilo motorom proći kroz Ovčarsko-kablarsku klisuru, a po dolasku u Pakovraće odluka je pala ne idem na autoput već na čačak, bilo je u jednom delu poprilično zastoja jer su se održavale neke trke kartinga ali se prošlo, a od čačka pusta Ibarska magistrala, niđe nikog, plan bio da dođem do čuvene bajkerske lokacije Kota 555 na Rudniku, da se malo odmorim, tako i uradih, Kota 555, kafućino i kisela za dobar odmor

44-resize.jpg

odatle dalje opet Ibarskom pa do Lazarevca sretoh 10tak automobila i sigurno pedesetak bajkera
45-resize.jpg

nekako tu od Lazarevca opet kreće saobraćajna gužva, valjda sam uhvatio kolonu koja se vrće sa Divčibara ali je samo do Stepojevca pa onda lokalnim putem ka Obrenovcu i ka Autoputu a tu put, levo desno gore dole vala kao greben fruške gore, teški merak za vožnju, preleteh autoputem od obrenovca do krnješevaca a onda starim putem za Novi Sad, usput pauza u Inđiji da malenog Stefana obradujem da sedne na motor i onda pravac kući.
46-resize.jpg
47-resize.jpg
48-resize.jpg

Dva dana, provozah predivnih 600 km
49-resize.jpg

  • Sviđa mi se 24
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1210 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF 450 MT

Iskopao nešto materijala od prošle godine kada sam pokušao da nađem neke Yogijeve lokacije pa se izgubio po njivama :) 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Forza 750

@ПИпезос pa mi smo istih dana išli istim putem, samo kontra smerom 🙂

Ja sam iz NS išao na Drinu kod Ljubovije, pa Perućac, pa Tara, pa Zlatibor, pa Divčibare. Isto preko Petnice na Valjevo pa nazad do NS.

Subota do Zlatibora, nedelja sa Zlatibira za NS

Ja sam oba dana imao sunce i odlično vreme. Samo je u subotu uveče padala kiša nešto malo na Zlatiboru.

Negde smo se možda i mimoišli

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
pre 12 minuta, Vandrokaš je napisao:

Samo je u subotu uveče padala kiša nešto malo na Zlatiboru.

Da, to sam i ja napisao da je krenula kiša u subotu veče, čak i lepo pokisnuh dok ne dođoh pešaka do stana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 350 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS twin (800)

Drug i ja isto prošli vikend,tura dole do Uvca. Evo video, na kraju je mapa puta.

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2080 postova
Pre 23 sati, ПИпезос je napisao:

 

Šuljagina ispostava na Zlatiboru
26-resize.jpg

 

Pre 23 sati, ПИпезос je napisao:

Sedoh kraj jezera pa i da se umlati ta šuljagina komplet lepinja, bila je ekstra a nestala u trenu al ne bih mogao dve, jako to bre
30-resize.jpg


 

Nema ovo veze sa pekarom ''Šuljaga'' iz Užica, u pitanju je prevara sa korišćenjem poznatog imena:

 

'' Dragi nasi, na Zlatiboru se pojavila pekara koja se predstavlja nasim imenom.
❗❗❗ To nismo mi i to nije nasa komplet lepinja.❗❗❗
Ovim putem zelimo da obidjemo neprijatnosti, i da vas uverimo da jedinu pravu i originalnu komplet lepinju mozete probati kod nas, u nasoj pekari u Uzicu. To je nas proizvod i zakonom je zasticen u Zavodu za intelektualnu svojinu.
Vec 70 godina negujemo i cuvamo tradiciju i kvalitet, i ne zelimo da laznim koriscenjem naseg imena neko to ospori.
A ako ikada dodje do sirenja naseg biznisa, to ce biti pod jedinim pravim imenom - PR Šuljaga.''

 

Izvor:

 

WWW.INSTAGRAM.COM

Welcome back to Instagram. Sign in to check out what your friends, family & interests have been capturing & sharing around the world.

 

Promenio član Libero
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
pre 8 minuta, Libero je napisao:

Nema ovo veze sa pekarom ''Šuljaga'' iz Užica, u pitanju je prevara sa korišćenjem poznatog imena:

Apsolutno me ne dotiče kada sam gladan, jeo sam X puta kod Šuljage u Užicu i fantastična je, vidim i ovde piše a da li je prevara to neka utvrđuju nadležni organi i to samo po tužbi gospodina iz Užica, dokle god tužbe nema ovi će da rade pod tim imenom ... a ko zna, možda se i ovde kazda zove Šuljaga, onda i tužba pada u vodu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1388 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
On 31. 5. 2024. at 16:42, MaxiS je napisao:

Ja u Sofiji bio x puta (radio sam sa njima), nikada mi nije bila privlacna... 

 

Beograd mi je najtmurniji-najsiviji grad (bez da se neko uvredi i bez obzira na doba godine), pa zatim Sofija. Cim zadjes u ulice, olicenje SSSR-a. Ne znam kako su oni usli u EU???

 

Prag je po meni neverovatno lep, ali, kad se zadje u dalji deo grada gde nije turisticki, takodje suv "komunizam". Nekako dise komunisticki, koliko god se lepo zivi tamo. Nekako sssr nije izasao iz njih. Ko praziluk nekim "gradjanima" iz boolje. 

 

Dok, recimo, Ljubljana i Maribor (i ako je Maribor mali, i nema mnogo desavanja), nemaju veze sa bivsom SFRJ. Nekako su "Evropski"

Juce bio sa zenom da vidim jesam li pogresio :)

 

Sta znam... malo sam blaži ovog puta. Bilo lepo vreme, i bilo dosta devojaka po ulicama  sto me ucinilo "blazim" u mom zakljucku 😁  Nekako se omladina drugacije "nosi" i ponasa. Imaju taj stil kao u Grckoj... Kao bilo gde u Evropi. Kod nas se to ne oseti. 

 

Ali idalje ne znam kako su usli u EU. Sivilo i beda na svakom cosku. 

 

Evo i par slika, da ne odlutam sa teme...

 

20240608_155100.thumb.jpg.4b01fca1c75fa0363a69acc30eb5273e.jpg20240608_153737.thumb.jpg.22d398d7158732f3703ec11b1a9f5426.jpg20240608_153751.thumb.jpg.d3adbbe34418b5ea43632516c41853cd.jpg

 

Odabrali malo lose vreme za putovanje. Kasno smo krenuli i vozio po velikoj vrucini. Krenuo oko 11, malo kasnije... stigao oko 2, pravio sam pauze u Pirotu i u odlasku i u povratku... Morali smo da se osvezimo, od vrucine. Guzica trne na fabrickom sedistu. 100km ili sat vremena, mi je vrh u cugu bez odmora. Moram da nabavim ono "jastuce" za pod guzicu. Ili da sediste prepravim. Jednostavo, vrucina plus neudobno sediste mi nisu prijali. U povratku je bilo lepse. Manje vrucine, ali sunce mi sve vreme bilo ispred mene. Jbg.

 

Na granici sreo neke Čehe na GS-ovima. Opremljeni kao da idu na duuuzi period.

 

 

E, da... primetio sam GS-ovci (nasi i strani), citaju ovaj forum.  Svi poceli da pozdravljaju i otpozdravljaju usput!  😂

 

Ovo mi postala prva asocijacija na Sofiju...

 

Screenshot_20240609_090506_Instagram.thumb.jpg.e0f22036498ec8a83a88be2c0c822e4f.jpg

Promenio član MaxiS
  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3192 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Akteri...

@mick

@TAZZ 

@bajker71

 @salem 

@shoyyka 

@Boki Krupanj

 Milanče

 Goran Mihajlović

 

Radnja predstave...

BiH- Bjeljina

Trasa... 

Valjevo-Loznica-Bjeljina

Povratak Šabac... 

Ja i Bojan&Dragana se nađosmo u restoranu Lovački dom na izlasku iz Valjeva. Malo se ispričasmo, čuh se sa ostalima, malo će zakasniti, ok... Nama lepo, hlad među velikim lipama... kad poče nešto da zuji... podigosmo glave, iznad nas ogroman roj pčela! Ja alergičan:confused0068:, polako i u miru:D se odmakosmo skroz na kraj terase. 

Dođoše dođoši, konačno:D

Pijenje, nema jedenje... 

xqHQLmW.jpeg

 

Valja nam putovat'... 

Dobro poznatim "ringom" :D se malko izduvasmo i eto nas u Loznici, koju obilazimo da ne bi upali u gužvu, eto nas na graničnom prelazu. Brzo to ide i nedugo zatim stižemo u karting klub Bjeljina. "Dečaci" rešili da glume Verstapena i ostalu svitu "pilota".

Naše "bolide" parkirasmo u hladovini Robota:D, tržnog centra(valjda).

 

M9zaN2t.jpeg

 

Da vam predstavim stazu... 

7cuEhr9.jpeg

 

gtXruY5.jpeg

 

E onda su naši "piloti" krenuli. Vožnja 10 min., po 4 na stazi.Malo upoznavanje sa stazom, ko je ne zna. A onda su počeli rekordi staze, nižu se ka na traci. :DBilo je tu i odustajanja, spadanja točkova, gubljenja snage ali bez obzira na "incidente" zabava zagarantovana. Ne znam zašto nije bilo safety car-a, verovatno na servisu?! :D

3mgAp2h.jpeg

 

VuxRYA5.jpeg

 

BAvvQS4.jpeg

 

5FL9bGy.jpeg

 

n8ZYLuR.jpeg

 

Par kadrova sa same trke... 

UcpbphU.jpeg

 

yc4U73w.jpeg

 

G9x4S4i.jpeg

 

NMfpMT6.jpeg

 

Vrućina je imala uticaj, te su se gume brzo trošile...:D

Pobednik je, gle slučajnosti:D, vozač BMWa:jee1: Goran! 

15  o'clock blizu, stomaci se bune... 

 

Nedaleko je Semberski salaš... 

Fo6wLct.jpeg

 

MPiggeG.jpeg

 

Odmorismo dok hrana polako stiže, e posle beše napor... :D

ieGeemA.jpeg

 

Teleća ragu, dobra ali navali znoj... 

0XXgHkp.jpeg

 

Prosečno, za mene barem, još više znoja... Bolje da sam dve čorbe i super, tako praktikujem po vrućini. Posle se ne možemo vode napiti. 

Obiđoh malo salaš... 

McwYSqr.jpeg

 

QCAP3Bi.jpeg

 

bgTmmxD.jpeg

 

i0dkIIr.jpeg

 

Bazen se sređuje... 

HQf5H4i.jpeg

 

Oko 17h i nešto krenusmo na Šabac, kud koji... 

Nije bilo nešto baš za pisati, dovoljne su fotke... 

Malo nas je vrućina pritiskala, nenaviknuti na istu ali nismo se dali. 

Hvala na druženju, do sledećeg pozdrav. 

 

  • Sviđa mi se 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1090 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Kako to iskusni pripovedač ispriča, prosto se pitam, da li sam ja bio tamo...

Sent from VOGE DS900X using ChinaTech

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Nije bas kratka voznja ali nije ni za posebne teme :)

 

Trebinje je mjesto kome se rado i cesto vracam. Nekada iz zadovoljstva a nekada poslovno. 

Kako se priblizavao vikend u kome se odrzava motorijada, tako sam sa par kolega poceo planirati odlazak. 

Na zalost, jedan po jedan su odustajali iz opravdanih razloga. Malo je falilo da i ja odustanem ali sam, na srecu, ipak odlucio u zadnjem trenutku da odem.

Smjestaj rezervisem dan pred polazak, pakujem stvari i mozak prebacujem u mod za uzivanje.

 

 

DAN 1.

 

Petak je poceo jutarnjom kafom. Tiger je cekao nestrpljivo da se krene na put :)

 

20240607_075204.thumb.jpg.54e8ecfaa5dc3a942389667cf1f328c9.jpg

 

Ruta je sledeca: M. Grad, Sipovo, Kupres, Suica, Prozor-Rama, Mostar, Stolac te preko Ljubinja do konacne destinacije.

 

Dionica od Sipova pa Preko Kupresa je odlicna. Priroda fenomenalna, asfalt jako dobar a saobracaja je veoma malo.

20240607_102659.thumb.jpg.994d3e5d6ea8b261b6702463864a24cc.jpg

 

20240607_102842.thumb.jpg.555019351dd658bedefe0cc6530890a3.jpg

 

20240607_104248.thumb.jpg.a19aefb9931e737a4878d6d2898cc9e4.jpg

 

Nakon Suice odlucujem da skrenem prema Rami, dionicom kojom nisam nikada prosao. Nisam pogrijesio :)

Ubrzo stizem do Ramskog jezera, pravim kratku pauzu i nastavljam dalje.

20240607_114742.thumb.jpg.d0f66cc31588783baa46b323f735257a.jpg

 

20240607_114828.thumb.jpg.6a4219e474e499a0d6864e9161237beb.jpg

 

20240607_114913.thumb.jpg.7baa80e56b39b46059d0807620b33193.jpg

 

Temperatura je vec "ugodnih" 35...

Kracu pauzu pravim i kod spomen kompleksa na Neretvi.

20240607_125344.thumb.jpg.945305eb8d6c520c017bd7eb58203929.jpg

 

20240607_125506.thumb.jpg.289c037264cfab35d61238750ad01930.jpg

 

Odolio sam iskusenju zvanom jagnjetina na Jablanici :)

 

Pauzu za rucak pravim u Stocu.20240607_142956.thumb.jpg.508467c6879af2114f2f0c8eb583f68b.jpg

 

20240607_144831.thumb.jpg.1cae89300e6e8d6372a400503682ecae.jpg

 

20240607_152417.thumb.jpg.68a028f6a99c391f24c66ce216099237.jpg

 

Tokom citavog put srecem veliki broj motora. 

Dionica Stolac - Trebinje je pravo uzivanje. Na vecem dijelu je nov asfalt a krivine su perfektne.

Pauzu pravim standardno u Mrkonjicima da obidjem rodnu kucu Sv. Vasilija Ostroskog.

 

20240607_161853.thumb.jpg.702d2fd273fec99d1ebc2197cb66b710.jpg

 

20240607_161930.thumb.jpg.25b7e5950e2c15c7f022a794c7ca66af.jpg

 

20240607_161943.thumb.jpg.eb349e69587edade7b5091b4741c6e61.jpg

 

20240607_162606.thumb.jpg.0cb0a8da3ec25de3a8423273f4fac92a.jpg

 

20240607_162716.thumb.jpg.1ded0d6cda9c62fe957f40d6b32845d9.jpg

 

Do Trebinja je jos par kilometara. Stizem u smjestaj, raspremanje tusiranje i do grada na klopu. Imam osjecaj da je daleko vise motora nego prethodnih godina. 

20240607_201036.thumb.jpg.6f49014f26f34b8b31eea728c6346c21.jpg

 

20240607_201217.thumb.jpg.4b526192799714f41f6558076c2756a2.jpg

 

20240607_201654.thumb.jpg.ebf56ba37f679ad5203d9961d45b2188.jpg

 

20240607_203717.thumb.jpg.d088b69e25367bc41662107cfeab6f7e.jpg

 

Poslije setnje i pica pod platanima, pravac soba i spavanje. Ujutro cu odluciti gdje provesti subotu.

 

 

  • Sviđa mi se 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

DAN 2.

 

Za taj dan su najavljene visoke temperature a kad tome dodam da ce vecina iz Trebinja za HN...odlucujem okrenuti na drugu stranu i u visine. 

Nakon dorucka i kafe krecem na Kapetanovo jezero. Odavno planiram da posjetim taj dio CG.

 

Na granici cekam cca 20 minuta. Ubrzo nakon Niksica pocinje penjanje i uzivanje.

Priroda je fenomenalna. Tepmeratura sa 35 pada na 22 stepena.

20240608_125545.thumb.jpg.628f70b5375c7b35e0f5bc557a1232d3.jpg

 

20240608_131248.thumb.jpg.e31a9349a3f898682caccc1ca8b55429.jpg

 

20240608_131420.thumb.jpg.26a2511b5f2c85a6509cc043f1b06403.jpg

 

20240608_131611.thumb.jpg.caffaa35c50be1a659d3f32fa79542aa.jpg

 

20240608_131633.thumb.jpg.63fdac061a932d1daa48d0d74bdbce6d.jpg

 

20240608_131754.thumb.jpg.237b022a1a130b27fa28419c4db0fcc4.jpg

 

20240608_131823.thumb.jpg.a1f76647ec9f53f423217c3ebe3e83ea.jpg

 

20240608_132941.thumb.jpg.c096b0282d27bf3308ab8e3fc3b232b4.jpg

 

20240608_133152.thumb.jpg.4e358553242317f22b6ef7dd3c0283f7.jpg

 

20240608_133525.thumb.jpg.16a2d0073388f5a885fad51d2799f6d0.jpg

 

20240608_133742.thumb.jpg.8a9310fdc41d6c2b5be502eee6e9d267.jpg

 

20240608_133745.thumb.jpg.795c871a5b3ac616907d97f652fcc7be.jpg

 

20240608_134036.thumb.jpg.3e462267273615faec397ff905c9c8ed.jpg

 

Taman kad pomislis da ne moze biti ljepse, pojavi se Kapetanovo jezero.

Odmor, rucak, odmor i jos odmora :)

20240608_135255.thumb.jpg.f4e2745818b1bd22c82b9e650e439022.jpg

 

20240608_144135.thumb.jpg.2fa5f70aa3aa348d76c2a7f22a46a566.jpg

 

20240608_144423.thumb.jpg.7ad20a4a0b58ea7682c94ece2baad7b0.jpg

 

20240608_140310.thumb.jpg.c0e980ee66b84b756e9285d70847ad57.jpg

 

Na zalost vrijeme je da se krene nazad.

20240608_144804.thumb.jpg.f26772a075e5e5ccd2c4495c12cbc651.jpg

 

20240608_145312.thumb.jpg.375a30baef7bb188a7babb996244d24d.jpg

 

20240608_145405.thumb.jpg.eb5ec9494011c62cddf4dab8626f7b5d.jpg

 

20240608_152535.thumb.jpg.42e6b4c0da99b61986b927d9b6df8b43.jpg

 

20240608_153448.thumb.jpg.d593c65568e0f88233006c28eb845acc.jpg

 

Vracam se u smjestaj i ponavljam standardnu proceduru: presvlacenje, vecera, setnja po Trebinju i spavanje. 

 

Kapetanovo jezero je nesto sto dedinitivno vrijedi posjetiti i ostavilo je jako dobar utisak na mene. Aafalt je skroz do jezera i moze se doci bilo kakvim motorom. Nadam se da ce mi se pruziti prilika da kampujem gore. Imajte na umu da gore nema signala za mob.

 

  • Sviđa mi se 13
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Nedelja je dan za povratak ali mi se ne ide standardnom rutom. Odlucujem da malo odgod povratak i vratim se preko Pluzina a i da malo zahvatim Durmitora :)

Preko Niksica idem ka Pluzinama ali nekoliko km prije Manastira Piva, skrecem u etno selo Izlazak. Tu pravim pauzu za rucak a onda odluzujem da ne idem direktno na Pluzine vec da predjem i obodom Durmitora se spustim ka mostu na Pivskom jezeru. Ova ruta nije dio Durmitorskog prstena ali je jako lijepa sa odlicnim pejzazima.

 

20240609_113432.thumb.jpg.f3c998f5d91cc977fd09375217664e10.jpg

 

20240609_113550.thumb.jpg.82fefb42781e6a085bf246b501ce7aa4.jpg

 

20240609_125653.thumb.jpg.31d590cee062b7a69691f7195bb217af.jpg

 

20240609_131549.thumb.jpg.6031a763fa6c4017c9c8dfdd29385dbe.jpg

 

20240609_130756.thumb.jpg.6cc255f01120133dcb0e61b1ac7b2938.jpg

 

20240609_131759.thumb.jpg.8ce77160e6f665a3d11db7d038eb08c4.jpg

 

20240609_132709.thumb.jpg.6e6e80cdfba2b6e8f0b4ca2b6e79ec73.jpg

 

20240609_133459.thumb.jpg.7dcfc7393d92043d131949ae265c4dcc.jpg

 

20240609_135025.thumb.jpg.b9c648d23c5ec3c650ccafdce5eaf269.jpg

 

20240609_135257.thumb.jpg.7c2e22569c202833a998c0f57cec267c.jpg

 

20240609_140426.thumb.jpg.1525044df02c576cb93f74c2230e753b.jpg

 

Silazim sa Durmitora i kanjonom Pive idem prema granici. Dalje je sve standard...Foca, Sarajevo, Travnik pa preko Vlasica kuci.

Tri dana za uzivanje :)

  • Sviđa mi se 23
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Čini se da jeste malo kraće ali da je vredelo paljenja motora..

Živote slatki..

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Planeta Zemlja
  • Motocikl: Moto Morini X CAPE 2024

Evo danas i ja "osedla" svoga konja i odjaha u (ne)poznato. Nisam bio baš za vožnju ali muka me natjera.

Kaže stari: "Šta si planirao danas?" Znam da starina od 80 godina nikad ne pita šta sam planirao, osim ako me ne planira upregnuti kao konja (više kao magarca). Onako uspaničen odvalih: "Imam dogovorenu vožnju!" Čovjek jest star, ali je razuman za grešnog sina pa reče:" Dobro, sutra ćeš mi nešto pomoći!", okrenu se i ode. 

KAd sam već slagao za sve pare, sjedoh za google maps i malo pogledah gdje bih mogao (sad već MORAO) otići danas?

I kako sam čovjek prost, lijen i mrzim granične prelaze, odlučih se za domaću vožnju. 

image.thumb.png.9bf9ca3c6861bfa5c62ef362dcfd88a0.png

I krenuh na put. Bez opterećenja, bez stresa, lijep sunčan dan. Moto Morini i ja. 

Dobro poznat put preko Manjače, pa Baraći, Glamoč...

Samo stajem da "uhvatim" koju fotku, a i to me baš mrzi. 

Gubim ritam vožnje. Ali moram barem da pokušam da približim sve ove ljepote koje su oči danas vidjele. 

image.thumb.jpeg.8b9fb8ab0160168499d5e73c2b994db2.jpeg

Put me zove, moram poći, snjegovi su okopnjeli....

image.thumb.jpeg.7be16f00d02a8d1c53fe431cc7947bf3.jpeg

Nekad mi je prosto neprijatno koliko je motor lijep :) Ma prelijep ;) 

image.thumb.jpeg.c743883bf8d9beb1617b13aa4ae2cf52.jpeg

ALi nije ljepši od Manjače (nisam sa Manjače, nemam nikoga "od" ili "sa" Manjače, ali je očaravajuća!

image.thumb.jpeg.0f678ccb56d6b9fe8ca125eb2065eb20.jpeg

Ljeepotan

image.thumb.jpeg.f37870e656eb2bc46b8e8a5aa1f7d6dd.jpeg
Nemam pojma gdje ovo

image.thumb.jpeg.94984115fd770227aa2affd155ca4766.jpeg

Baraći

image.thumb.jpeg.242c0dc23e8e6a2df9ed92282957f828.jpeg

Široko je polje Glamočko

image.thumb.jpeg.3e61b8ad4910d5c96f076e94d6aef384.jpeg

Buško jezero, plićak :)

image.thumb.jpeg.a71d95ee49a8687d01c1dca23fe2a7c9.jpeg

Rimski most u Buškom jezeru. 

image.thumb.jpeg.dc102524c14eddb76d52675ed4cd6b2b.jpeg

Ivo Andrić nije znao za ovaj most preko Buškog jezera

image.thumb.jpeg.775cc8c90febd675e60483ee9540310e.jpeg

 

image.thumb.jpeg.786057a27cd3a0816fa51314c3192f6e.jpeg

 

image.thumb.jpeg.a094f0ee32ee8aefea5a97921281fe9a.jpeg

 

Prema Kupresu

 

image.thumb.jpeg.1e3d58c9c671da8463059a43e3ca3484.jpeg

 

image.thumb.jpeg.70a9a3c7c081ebacaaf1596fcf5fd4a5.jpeg

Pliva, negdje gore ispod Janjskih otoka

 

image.thumb.jpeg.3c0237d2d16373ca3eeb8414507bdfe6.jpeg

I naravno (meni) najljepša rijeka na svijetu :) 

 

image.thumb.jpeg.449da45210c157b8de36f42de675046a.jpeg

 

Vrbas je moje moreeeee...

 

image.thumb.jpeg.f389e7cc40c1f64da8d8dff362c1f81a.jpeg

 

Ukratko: odlična dionica, bež gužve, odličan asvalt, signalizacija, šuma, uživanje... Jedina mana je što se moraš odlučiti gdje da gledaš: na cestu ili prirodu. Sve preporuke. 

 

image.thumb.png.1bebac49cbdf8f0d233a8983aa1d3b93.png

 

I moram ovo NAGLASITI: nigdje nije bilo nekog restorana, gostionice, kafane... da čovjek sebi kaže: "Prelijepo, stani ovdje i odmori!". 

Baš bezveze. 350 km sam napravio da nisam vidio nešto zanimljivo pored puta da svratim i okrepim dušu :( 

Eto jedno "upozorenje"   ko bude putovao ovim putevima

Promenio član Major TOM
  • Sviđa mi se 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 287 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -

Najbolje su te neplanske stvari. Ništa ne očekuješ, pa je sve bonus.

 

Al moram da pitam: ubrzanje 13G, kočenje 16G???

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja