Jump to content

Moto Zajednica

Kratke voznje

Recommended Posts

  • Nemanja Stojanović, 1335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF RedBull 450 MT

To je AndroidAuto / Apple CarPlay displej.

Ima negde posebna tema samo o njemu.

 

Ukratko - samo displej, vuče sve podatke sa telefona.

Nema svoju bateriju, povezuje se na ACC, pali se kad se upali motor, gasi se kad se ugasi motor.

Može da se skine samo displej sa ovog njegovog nosača, uglavnom mi je i skinut, osim kada putujem.

Meni odgovara jer mogu sve da podesim na telefonu, i ima realtime saobraćaj, sve najnormalnije google maps itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 311 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Bandit 400, Transalp 600

Ne znam da li postavljam pitanje u pravoj temi. Ako sam omasio nek admini premjeste.

Sutra planiram s drugarom turu do Divcibara, put Loznica-Valjevo dobro poznat, to je ok. Divcibare mi nije toliko poznato. Isao sam par puta do "centra" i to je to. Mislim da u blizoj okolini ima dosta lijepih mijesta ali ne znam kud bih krenuo. Predlozite neke lijepe destinacije(potoci, vidikovci, vodopadi...) u okolini da su na 20-30km od Divcibara ili bilo gdje usput ka Loznici. Izbjegao bih duze pjesacenje zbog opreme, a sto se tice puta pristajem na sve gdje Transalp moze proci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 427 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
7 minutes ago, boky327 said:

Ne znam da li postavljam pitanje u pravoj temi. Ako sam omasio nek admini premjeste.

Sutra planiram s drugarom turu do Divcibara, put Loznica-Valjevo dobro poznat, to je ok. Divcibare mi nije toliko poznato. Isao sam par puta do "centra" i to je to. Mislim da u blizoj okolini ima dosta lijepih mijesta ali ne znam kud bih krenuo. Predlozite neke lijepe destinacije(potoci, vidikovci, vodopadi...) u okolini da su na 20-30km od Divcibara ili bilo gdje usput ka Loznici. Izbjegao bih duze pjesacenje zbog opreme, a sto se tice puta pristajem na sve gdje Transalp moze proci.

Probaj put Divčibare - Osečenica,mene je oduševio

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1671 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Meni je spuštanje sa Divčibara preko Tometinog polja veoma lepa deonica, samo ne znam šta planirate dalje. Ako planirate nazad u istom danu onda je možda previše ovo što predlažem. :neznam:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 311 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Bandit 400, Transalp 600

Od Bijeljine do Divcibara oko 150km, a s obzirom da se vracamo isti dan to je 300km osnovne rute. Ne bih isao puno preko te cifre, mozda 50-60km. Ali u svakom slucaju hvala na prijedlogu, to svakako pamtim i planiram u nekoj od sledecih tura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF RedBull 450 MT

Kad si oko Valjeva, svrati do Velike stene na Rovni jezeru.

 

 

 

Imaš ovde i pogled sa stene, i kakav je put do tamo.

 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 311 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Bandit 400, Transalp 600

To je to @Skittles

Blagi offroad, priroda, pogled... Hvala na prijedlogu, mislim da ovo necemo propustiti.

Da li ima put skoz do stijene?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Africa twin CRF 1000L
pre 7 minuta, boky327 je napisao:

To je to @Skittles

Blagi offroad, priroda, pogled... Hvala na prijedlogu, mislim da ovo necemo propustiti.

Da li ima put skoz do stijene?

 

 

Mozes da ostavis motor kod groblja,ima oko kilometar do vidikovca a sa Transalpom se spustas do same stene ako je suvo

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF RedBull 450 MT

Ovde gde ja sedim u kadru sa drona ne može motorom - ali može 10 metara odatle.

Ako je suvo, i ako je iole sposobniji motor :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 311 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Bandit 400, Transalp 600

Vidjecemo sutra kakva je situacija. Nije meni problem ni da pjesacim ali ako moram uz brdo po suncu u opremi i cizmama, rado bih preskocio tu torturu. Sto se tice motora, Transalp mora da moze😁

Ako ne bude pjesaka pokusacu do stijene pa sta bude, a u suprotnom cu se vjerovatno nakaniti da odem pjeske, svidja mi se lokacija i pogled.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF RedBull 450 MT

Može peške, ali veoma teško u opremi.

 

Imam i snimak celog puta, ignoriši što ne umem da vozim...

 

 

Kao što vidiš, nije baš ni op hop tu sam...

Spakuj patike i šorc :) 

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 556 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Најбоље је када се у дану споји лепо са корисним, кренух у Крупањ по неку робу за радњу, наравно све сам срачуњао да све наручено може да стане у кофере од мотора, све је стало у две трећине једног кофера па када се већ налазим у том крају онда је ред да се ту и обиће делић наше јуначке историје, спомен обележје на Мачковом камену, а од Крупња до Мачковог камена јој прелепог ли пута, дивних ли кривина, максималног ли уживања, ка дођох до горе сретох двоје мотоциклиста из Зрењанина па смо се уз дружење заједно провозали до прелепог видиковца Перуника са кога се пружа прелепи поглед ка Дрини и Љубовији које су се угњездиле између планина Србије и Босне. Након тога смо се разишли, момци одоше ка Крупњу а ја прелепим путем ка Дрини такође уз безброј кривина, вожња без журбе, имам осећај као да сам лагано склизнуо до Дрине а уз Дрину, одатле па све докле се видела уз пут, ко шприц у руку, возах опчињен прелепом бојом Дрине а возећи уз обалу Зворничког језера где је пут тик уз воду, то се може поредити само са вожњом кроз Боку Которску. Од Лознице па до Шапца хаос гужва, ди сте кренули усред врућине, запитах се неколико пута, пошто већ касних у повратку реших да од Шапца ка Руму идем новим аутопутем, вала никад брже нисам стигао до Руме а када сам ишао од Руме ка Шапцу старим путем мислим да сам успео пребројати 15так кола који су ми ишли у сусрет а пролазећи крај аутопута видело се пуно пуно више возила које је све то некада ишло тим старим путем, када се направи наставак ауто пута од Шапца до Лознице то ће бити спас, да што брже прескочимо тај најдосаднији дао пута.
Ипак има ова наша Србија прелепих путева само што је нама ко канда жао дати паре за смештај негде да се преспава да би се направиле викенд вожње а вреди, стварно вреди ... ја додуше остајем до даљњег на једнодневним рутицама али чим се порави ситуација сигурно ћу спајати дане за викенде.

 

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1351 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
12 hours ago, boky327 said:

Ne znam da li postavljam pitanje u pravoj temi. Ako sam omasio nek admini premjeste.

Sutra planiram s drugarom turu do Divcibara, put Loznica-Valjevo dobro poznat, to je ok. Divcibare mi nije toliko poznato. Isao sam par puta do "centra" i to je to. Mislim da u blizoj okolini ima dosta lijepih mijesta ali ne znam kud bih krenuo. Predlozite neke lijepe destinacije(potoci, vidikovci, vodopadi...) u okolini da su na 20-30km od Divcibara ili bilo gdje usput ka Loznici. Izbjegao bih duze pjesacenje zbog opreme, a sto se tice puta pristajem na sve gdje Transalp moze proci.

Ako ides od Va ka Divcibarima, ides preko Petnice. Skrenes desno  sa glavne trase na prvoj raskrsnici posle dve prodavnice, ne racunajuci tu prvu tj nultu, odmah iza prodavnice.

Nakon 500m dolzis do Petnicke pecine i recice koja izvire iz nje. Pecina nije velika, samo ulaz odnosno hala. Nekad je bio kafe restoran, ali to vec dugo nije u funkciji.

Nadalje pre JNA cesme odnosno par km od naselja Divcibare imas najveci vodopad tog kraja. Ali ne bih preporucio silazak dole, jer je strmo i opasno. Takodje motor bi morao da ostavis gore na margini pored puta...

Na samim Divcibarima , osim centra, i nekih vidikovaca do kojih se moras ispeti, nema se bogzna sta videti. Preostala priroda i sumanuta gradnja.

Od centra, ukoliko se ne zelis vracati istim putem, imas dve opcije. Prva i najbliza je ka Kaoni cca 9km pa desno za Valjevo. Put nizbrdo , pun krivina, prema Valjevu, vise sa zakrpama, a cesto moze biti teskih kamiona.

Drugi pravac je kako je Dragan kazo, preko Tometinog Polja, ka Pozegi. Tu se moze odvojiti za Kosjeric i vracati po zelji, dal preko Kaone za Valjevo ili drugim pravcima ka BiH.

Kako god, lepo se provedi. Za informacije okolo Divcibara pitaj. Uglavnom sam tamo , pa poznam kraj prilicno dobro.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 95 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kawasaki Gpz 500s '98

Danas kratka voznja oko 150 km.. Stara Pazova - Izletište Zabran kod Obrenovca..

Može da se roštilja, kupa, pije kafa. Nije loše ići sa porodicom, i sa društvom, dosta hlada što je dobro..20240407_150813.thumb.jpg.b2a3a9d93aa0e14b7cd8032063aac1b7.jpg20240407_172308.thumb.jpg.eb9e4b7923114b51a27d2e3615b5081f.jpg20240407_172348.thumb.jpg.6fed3e08443ddcefee74ead8095320ca.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: bgd.... lazarevac
  • Motocikl: Africa twin rd04, cfmoto,tomos

Juce tura malo da se gume isprobaju da nalegnu na felnu i put😁.

Trasa Lazarevac-Valjevo-Pecka-Ljubovija-etno selo Vrhpolje-Rogacica-(vidikovac kapijaDrine)- Pasna ravan(debelo brdo),Rovni-Valjevo-Lajkovac- kuci.

IMG-e3157f2973cc2c8ab9c5fe0127b8aa6a-V.jpg

IMG-a57181fe077a66aa18e83cc570929c7d-V.jpg

IMG_20240406_181928.jpg

IMG_20240406_182012.jpg

IMG-95dc27dca11473c811582d4e99ea9c04-V.jpg

IMG_20240406_181838.jpg

IMG_20240406_181847.jpg

IMG_20240406_181843.jpg

IMG_20240406_181849.jpg

IMG_20240406_181956.jpg

  • Sviđa mi se 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1390 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Kratka voznja :lol2:

Aj malo do Barajeva tamo mirno aj, kaze drugar aj odbacim zenu do Sapca pa ce da vidimo. 

Zavrsili na kraju Sabac, Čokešina, Tršić, Loznica, Sabac i kuci 290km a hteli 50 :D

 

IMG_20240407_141826.thumb.jpg.b9be28eca19f71415f8bd656ed77c1c3.jpgIMG_20240407_141947.thumb.jpg.5846df36c4f6f8b7fc998b911431bbee.jpg

  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 311 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Bandit 400, Transalp 600

@Skittles @slave74 jos jednom hvala na prijedlozima. Predlozene destinacije odlicne i ispostovane danas.

IMG_20240407_125518.thumb.jpg.8cad09852b18df8565ba76e94746352d.jpgIMG_20240407_130646.thumb.jpg.f02dffd796c14256bf766758c51037e2.jpgIMG_20240407_165942.thumb.jpg.048694b8e7bb771b8b6cd95d31d57f4b.jpg

Odvozismo oko 300 fenomenalnih km danas.

Popeli si transalpi o'cas, vici je problem bio popeti se pjeske par metara do same stijene(bilo je prpanja zadnjce u finoj prasini na spustu, moto cizme definitivno nisu za planinarenje). A i parkirasmo ih na nizbrdici okrenutim ka nicemu, bilo je povuci potegni, al se iscupasmo.

Inace jedna od boljih tura koje sam odvozio. Postalo je izuzetno zanimljivo kad sam na google mapama nasao precicu ka putu Valjevo-Loznica. Da se ne bi vracali kroz Valjevo, odlucismo se na to. Eh kakav je to zajeb bio.

A to ce kolega @Mojic2D da vam detaljno opise posto ja ne umijem, a i on ima bolje slike.

  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda Pantheon

Juče skokuh do Le da bacim pogled na jedan SW T400, pa kad sam već u blizini, obišao sam i kanjon Vučjanke....Oduševljen sam

 

IMG_20240407_125345.thumb.jpg.0d10fe2c88b0ad67119674470cb646bb.jpgIMG_20240407_124606.thumb.jpg.d748de15a055d8209295cdbb20d38cd5.jpg IMG_20240407_123956.thumb.jpg.f8e6de9e934a32d061dbcc6d73128309.jpg

Promenio član ivchaNB
  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 3011 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Jedna kratka i od mene ... Ravna gora i Rajac....hot Dog & stolica e614da65e359a49925762e4f9937b4d7.jpg52bbee6fb0409fe7704c96edcc16efa0.jpgc1f70fa68ac02a2906b0d24ae0b223a9.jpgDSCN3965.jpg

Solo rajder sa stolicom i osmehom

  • Sviđa mi se 15
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja