Jump to content

Moto Zajednica

BJB Maxi Scooter Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 3089 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 2 sati, JunioR. je napisao:

Za tu cenu je sad realno zanimljiv, kad se pogleda celokupno tržište.

S obzirom da Aprilia SR 200 sad košta 4.900€, ili Piaggio Medley 150 iznosi čak 4.500€, ovo je više nego povoljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Kad bi voge imao snage kao zontes 350e ne bih razmišljao..sr4 max ima oko 30 ks a zontes 37.Voge navodno troši  oko 6 litara to mu je kao"mana".Prednost je sto mu je prostor ispod sedista fiksan i  uvek upotrebljiv nasuprot c400gt njegovom "orginalu" (iz koga je nastao voge sr 4 max..).Mana u odnosu na bmw je sto zbog tako upotrebljivog prostora ispod sedišta, vozacevo sedište je malo bliže kormanu i ima malo manje prostora (za kojim mi krakati vapimo).Takođe voge je jeftiniji oko 3000 eur ali i slabiji nego bmw c400gt(30ks vs 35ks) posle 100km/h nema takvu eksplozivnost kao original a ni konacnu brzinu (razlika je oko 30km/h).Voge nema rucice i sediste koje greje ali ima kameru u nosu.Zavrsna obrada je dupe i glava ali za 3000 e razlike super prihvatljiva.Jebi ga ko ima love uzece bmw ko nema ili nece ima dobru opciju ..treba uzeti u obzir post prodaju i servis ,delove ...Voge ce ovde biti u prodaju  beli i crni a bmw ima tri boje.Evo linka o navedenom https://chinamotorworld.com/voge-sr4-max-proved-to-be-a-reliable-touring-scooter/

Nije jeftin ni voge (cca 7 k eur) da se razumemo,dosta je to love za nesto sto je "no name" za ljude koje ne zanima da se upute u njihovu tradiciju.. ali je svakako opcija.

edit voge je i malo tezi ali ne i ekstremno

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3089 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ne znam gde si našao podatak da troši 6l? To je baš mnogo za današnje pojmove, i ako je tako nije onda to "mana" nego manetina.

Ja pronađoh da pominju potrošnju nešto preko 4l. Ostalo i nisu neke mane, odnosno ima više pozitivnih stvari nego zamerki. U Grčkoj košta 6.595€, a bio je do skoro na akciji za malo ispod 6.000, pa se nadam da ni kod nas neće da se približi sedmici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
Topla preporuka je da ne tražiš kaiš i rolnice po dimenzijama, nego po šifri dela. Po dimenzijama lako možeš da pogrešiš, pišu svašta po ambalaži. Pozovi lepo nekog od distributera, Kymco Novi Sad ili Frenky Moters Beograd, pa pitaj.
 
Rolnice bi trebalo da budu 23x18 19g, 22121-KHE7-90A
Kaiš je 23100-LDF2-900 Mitsubochi, ima i neka slična brojka za Bando istih dimenzija, ali bolje pitaj.
Hvala puno na odgovoru. Od kako mi je majstor zamjenio kais i rolnice primjetio sam da mi xciting ne ide kao na stari kais i rolnice, zbog toga mi treba info sta tacno ide..
Jbg stari kais i rolnice su u smece zavrsili pa nemam podatak..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

@boza_kgovde (6:26 min)i jos na jednom forumu koji trenutno ne mogu da pronađem.Moj kontekst u odnosu na Voge je apsolutno afirmativan ,meni je cak i lepsi nego bmw i ima bočna led svetla zbog kojih si uočljiv,ali treba uzeti u obzir da pričamo o nečemu što je novo na trzistu, nismo videli ,probali ...Tako ja naručim nešto sa Alija pa kad stigne ..nekad super nekad "papaja".Video sam na jednom videu sa Filipina msm , da su se  sedište i oni držači za koje se suvozač drži (drzaci za kofer gde idu)ofucali -onaj prvi sloj se skroz isperutao..E sad ko zna kako je to odrzavano i eksploatisano..ali prvi utisak mi je bio "bofl".Opcija je tu pa ako se pokaze dobro ...reagovaćemo:) .Ovde je beverly bio skuplji 500 e nego u GR(maltene je svaki model jeftiniji u GR ) ,verovatno će razlika biti ista i u slučaju Voge.

 

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3089 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 43 minuta, Džim Džarmuš je napisao:

Moj kontekst u odnosu na Voge je apsolutno afirmativan

Samo da se razumemo, jasno mi je to. Racionalan čovek zna da nema ništa idealno, uvek ima argumenata za i protiv, pa uzima informacije sa rezervom, upoređuje sa onim što već zna... Sviđa mi se takav princip.

 

Ovo oko potrošnje mi je samo malo brknulo u oko, nešto ne verujem da je toliko, nije mi logično. Ne razumem francuski sa videa, ali moguće je samo da računar u nekom momentu, dokje odvrnut gas, izračunava 6l potrošnju, kao na autu, ali ne znači da je toliki prosek.

Ovde pišu da prelazi 28km za 1l na primer.

 

A i za Grčku si u pravu, jeftinije je tamo, sam sebe zavaravam :). Svakako videćemo kad stigne našta će sve to da liči, što bi rekli slepci ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

@boza_kgU YT videu pritisni CC u gornjem desnom uglu pa zatim settings dugme u obliku zupčanika ,odaberi engleski i dobićeš prevod.Na kraju ću ja da ga kupim prvi koliko sam mu vrwmena posvetio:takoje::)

Edit.Apropo potrošnje,kad sam bio na test drajvu bmw 400gt  prosečnanpotrošnja je bila 4.8 l na 100km tako je stajalo na ekranu.BMW je lakši jači i rasterećeniji od Vogea , tako da .."We maybe have a case here Watson":stabre2:

Promenio član Džim Džarmuš
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3089 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ja priznajem da sam zainteresovan :). Zanimljiv mi je model, najiteresantnije mi izgleda od svih što su se pojavili dugo dugo vremena.

Ne sviđa mi se jedino što su ga napunili elektronikom, to mi ne treba, al taki su trendovi na žalost. Kamera mi je recimo potrebna kao treća sisa ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

@boza_kgpa jeste,on ima elektroniku od različitog proizvođača u odnosu na bmw,kod voge su boch komponente i neki drugi lokalni proizvođači a na c400gt elektronika -bedž stoji bmw(ko god je to proizveo) a istog oblika i težine komponente.I nije mi jasno identičan motor (malo razlike u materijalu na oko) a manja snaga ?Da li zbog prenosa ?Da li može softverski da se pojača?

Promenio član Džim Džarmuš
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300

U ovoj ceni od 7000eur nevredi ni razmisljati kao opciju,u ovoj ceni bevi 400,maxsym,Kymco,cak sta vise I 3000eur dodati Kako god I uzeti bmw

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3089 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 52 minuta, Džim Džarmuš je napisao:

I nije mi jasno identičan motor (malo razlike u materijalu na oko) a manja snaga ?

Pa pretpostavljam da je zbog ugovora sa BMW, ali i zbog zdrave logike. Loncin i dalje proizvodi C400, a uvek ima klijentele koji žele brže\jače\bolje, i ne žale da plate više, pa da ne seku granu na kojoj sede. I moguće je da je samo softverski ograničena snaga, to ne možemo znati, ali ne bi me čudilo da sutra "procure" neke mape ili šta već po Netu, za modovanje makine. Kao otključavanja firmvera na grafičkim kartama ili slično. To je uvek dobro za marketing...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3089 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

A ja još samo 750.000 i ima da budem kapetan bele lađe!

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Sea ray SLX 400, 2023. godište, Gliser, Benzin, Beograd. Cena 752.615 € - Plovila - Polovni Automobili

 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3089 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Italija, lider u prodaji motocikala u 2022.-oj

 

I pored krize, u zemlji motocikala je zabeležen (mali) rast prodaje.

 

vest preuzeta sa https://www.motorcyclesdata.com/2023/01/12/italian-motorcycles/

 

"Tako je u 2022. ukupna prodaja dvotočkaša iznosila 291.799 (+1,0%), što je osmogodišnji uzastopni rast. Električni segment podstiče tržište skutera sa povećanjem prodaje od 103% u kategoriji L1 i 32,4% u kategoriji L3.

Tržišni lider Honda gubi teren sa 50.887 gubitkom velikih 20.2%. Drugi, Piaggio takođe gubi sa 40.733 prodaje (-8.4%), dok je Kimco skočio na treću poziciju sa 24.692 prodaje (+1.8%) prestigavši Yamahu, sada 4. sa 24.451 (-11.7%). Na 5. mestu SIM sa 16.242 jedinice (+33,7%), zatim BMV sa 15.945 (-0.4%), Benelli sa 13.404 (+5.5%), Ducati sa 9.459 (+9.7%), KTM sa 6.649 (-16.1%) i Trijumf sa 5,843 (+13,7%)."

 

Ja ovu vest tumačim ovako (u skuter segmentu) - Honda i Yamaha padaju sa prodajom, verovatno i zbog problema sa distribucijom, a SYM pogotovo i Kymco rastu. U kriznim vremenima, ljudi se okreću racionalnijoj kupovini, traži se "vrednost za novac".

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Nije jedna stvar,lanac distribucije,niska cena premium modela,jeftina flota za rastući posao dostave.Izgleda kao da je sym pokupio ceo pad Honde i Yamahe (ili Pijađa),kymco je malo porastao (ocekivao sam više)ali ok on je skuplji od syma i već je  imao solidino učešće.

 

Posebno interesantno je da je rast prodaje električnih modela 103% u L1 i 32% u L3 kat. pogurao rast.Ne videh kod nas električni sym.

Promenio član Džim Džarmuš
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3089 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Zeznuta je statistika za električne modele. Mala je bila osnova, poraste još malo, pa ispadne 100% povećanje. Ali, koliko čitam, prodaja SYMa raste svuda po evropi. Pogodili su neku dobru žicu izgleda, pa čak i kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Oko10% trzista su el.motori, kaze to je poguralo rast u '22.Ako rast nastavi da bude eksponencijalan , za dve godine menja tržište u potpunosti..

 

Ako pođemo od poznate činjenice  da su svi rasprodali sve što su imali na lageru ,opet dolazimo do zaključka, da onaj ko je imao najveći lager je  i najviše  skočio.

Promenio član Džim Džarmuš
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8967 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

U ovakve podatke nikad nisam verovao al baš nikad.

Ono što vidim na drumu, ono sto mi prenese Micko (Motoklinika) kad se vrati iz IT mi je verodostojno.

Prekjuče sam išao do Delte po narucene delove, svratio do Naceta da prozborimo koju.

Ljudi, servis je pun....nenormalno posla imaju, što dalje znači da je prodaja cvetala.

Slično je i sa Barelom, sVukom caskao prosle nedelje.

Generalno svi ubijsju sa prodajom....

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3089 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ja volim da vidim prave statističke podatke, zanimljivo mi je, e sad tumačenje može biti ovakvo ili onakvo.

 

Očekivao sam recimo da 2021-a bude bum u prodaji. To je godina posle teškog kovid zaključavanja, pogotovo u IT recimo. Ljudi bili željni slobode, a EU štampala novac i delila helikopter mani, pa onda procvetao novi biznis dostave hrane itd.

Za prošlu godinu to nisam očekivao -  rat u komšiluku, poremećeni tokovi distribucije, strahovi, inflacija... ali sve to izgleda nije dovelo do pada prodaje motora.

Izgleda da se potražnja ne smanjuje, nego naprotiv. Vrv da je ovo što reče @Džim Džarmuš, ko je imao lager, taj je i prodavao. Električne, klasične... ma samo tovari :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 845 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Zeznuta je statistika za električne modele. Mala je bila osnova, poraste još malo, pa ispadne 100% povećanje. Ali, koliko čitam, prodaja SYMa raste svuda po evropi. Pogodili su neku dobru žicu izgleda, pa čak i kod nas.
U principu,ovi podatci se zasnivaju na prodatim tj. registrovanim novim vozilima.Svaki uvoznik ih ima i dostavlja matičnoj fabrici kao i između sebe ih razmenjuju i prate se.

Što se tiče SYM a, realno, pogodili su žicu jako dobrog odnosa plaćeno - dobijeno.Često mi ljudi uđu u salon pa gledali Yamahu,Hondu al ipak bi SYM. Nije to zato što je SYM bolji od ova dva nego mu je bolja proporcija cene i kvaliteta.Premium brendovi su izašli cenom iz platežne moći srednjeg sloja stanovništva i to je to.Često čujem komentare, X Max je brutalan ali realno 7k previše za 300ccm skuter.Naravno da će se odlučiti za Cruisym za 5 650€, ili u slučaju Beverly,kako čujem izašao preko 6k, velika većina kaže, dobar je, al bolje mi HD300 ispod 5k.Mislim,možda im i nije bolji, ali im je i to ispod 5k krajnji limit da se nategnu za 300ccm skuter, preko 6-7k je misaona imenica za većinu.

Послато са 21091116UG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 845 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
U ovakve podatke nikad nisam verovao al baš nikad.
Ono što vidim na drumu, ono sto mi prenese Micko (Motoklinika) kad se vrati iz IT mi je verodostojno.
Prekjuče sam išao do Delte po narucene delove, svratio do Naceta da prozborimo koju.
Ljudi, servis je pun....nenormalno posla imaju, što dalje znači da je prodaja cvetala.
Slično je i sa Barelom, sVukom caskao prosle nedelje.
Generalno svi ubijsju sa prodajom....
Takođe,ogroman deo kupaca skutera ili motora su ili prvi put kupci ili se vraćaju posle pauze od 5-10 ili više godina. Polako kod nas,posebno Beograd, 2 točka postaju preka potreba. Ogromne gužve,skupo gorivo, nedostatak parkinga, sve to navodi ljude da investiraju u skuter. Ako nekom auto troši 8l a skuter 3l na 100km u gradu, lako se stavi na papir za koliko se otplati investicija od 5k u skuter. Uštedu u vremenu i lakoću provlačenja kroz gužvu neću ni komentarisati, da bi to eliminisali neki su spremni i više da ih košta samo da se ne klackaju u kolonama.

Послато са 21091116UG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1909 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Već nekoliko dana gledam po Grčkoj skutere, razne motore. Najzastupljeniji (regija Volos-Skiatos) su "papaki" modeli 125 cm3. Raznih marki... Nova Honda u radnji, danas gledao, 4.200 evra, 5 brzina / 125 cm3. Isti izgled/model/namena Malaguti je 2.400 evra... Razlika, kako kaže prodavac, made in Japan. Plaćaš cenu na brend...

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3089 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

A bar da su "made in Japan", nego se prave po raznim malezijama, filipinima... Šta ti je život, a Honda je nekad bila junak radničke klase, sa jeftinim Cube modelima, za sirotinju posle WWII, a sad fenserica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja