Jump to content

Moto Zajednica

BJB Maxi Scooter Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 539 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Meni moj BMW C400GT kada teram na otvorenom da ga držim oko 80km/h troši 3,5-3,6 l/100 a opterećen sa mojih oko 160kg žive vage, cimanje po gradu je tu oko 4-4,2 l/100 a kda ga na otvorenom zavrnem preko 120 km/h bogme cug mu je 4,6-5 l/100.
Kada su gabariti vozača u pitanju, ko je gabaritan, kako po visini taj neka i ne razmišlja puno jer tu nema puno skutera u ponudi a C400 je prava sprava za nas dugonje.
Kako god ja sam do daljnjega na njemu, ako za 2-3 godine budem poželeo da ga menjam može samo da dođe u obzir neki doooobar R1200RT

Promenio član ПИпезос
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova

Ja samo da pitam..:)

Da li neko zna zbog cega kais klepece(udara) na ler i kako moze da se rijesi?

Kvacilo je komplet novo (osim centralne opruge)?

Moze li da bude bas do nje?

Kad stavim staro komplet kvacilo koje je vareno(duga prica) tad kais ne klepece, a na ovo novo orginal sa polovnom oprugom, klepece na ler i udara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Da pitam i ja nesto, iskusni ce znati, ponekad mi se cuje skripanje iz kvacila kada krecem na semaforu ili jos cesce kada usporim skroz ali se ne zaustavim i dodam gas, bas onako skripanje kao da lamele skripe o zvono. U tom slucaju malo pustim gas i dodam opet i onda kao “uhvati” i ne skripi vise. To posebno kada je motor dobro zagrejan. Malo me to nervira pa bih da resim nekako, ne znam da li bi pomoglo ciscenje CVT-a, zvona kvacila itd, i ima li tu neko resenje?
Beverly 400 je u pitanju, sam CVT je pretresen i ful sredjen pre par hiljada km, nov kais, kvacilo itd.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8967 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

tad je bilo

IMG-20210402-152256.jpg

 

uradjeno

IMG-20210405-120554.jpg

 

gde je izmedju ostalog

IMG-20210405-151311.jpg

 

IMG-20210405-151330.jpg

 

IMG-20210405-160204.jpg

 

Nazalost spalio si lamele najverovatnije, ciscenje ti nece pomoci ali hoce smirglanje.

Skini, smirglaj sve dok ne dodjes do zdravog dela ili jos bolje odnesi strugaru da pusti na noz.

Ako posle intervancije nastavi isto .... leka nema sem remonta ili zamene lamela/kavcila.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Rastavio danas da pregledam, onako laicki ne izgleda spaljeno vec kao novo.
Svakako sam malo osmirglao, zvono je iznutra bilo glatko kao staklo, nadam se da tako treba biti. Ferode takodje deluju nove, sto i jesu jer sam presao mozda 2-3000 km od zamene.
Slike na uvid, sutra probna voznja.


Sent from my iPhone using Tapatalk

IMG_1949.jpgIMG_1950.jpgIMG_1951.jpgIMG_1952.jpgIMG_1953.jpgIMG_1954.jpgIMG_1955.jpgIMG_1956.jpgIMG_1957.jpgIMG_1958.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Za to vec nemam alat, ovo sto se cuje povremeno je bas škripanje, nisam siguran da lezaj moze tako da se cuje. I on je skoro nov.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova

Mislim da treba da podmazes kaišnice, da skines lamelu, ispod imas oprugu nju maknes, podmazes tovatnom masti klizace ili jos bolje sve da rastavis, podmazes i sastavis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Naravno, radim iskljucivo do granice znanja/alata koje imam. A ovim otvaranjem i zatvaranjem sa malo smirglanja sam dosao do iste.
CVT mi je inace zanimljiv sklop, na PCX125 sam menjao kais, rolnice itd sve sam ali ovde je to cini mi se ozbiljniji i malo grublji sklop pa ne idem dalje. Zna se ko je ovde zaduzen za te ozbiljne radnje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Provozao 20tak km po gradu, kreni-stani, semafori itd. Nema skripanja uopste, tako da izgleda moje smirglanje je imalo efekta. Vratice se verovatno opet, ali probacu da pazim da ne kilavim sa gasom kod kretanja nego malo odlucnije. Ranije sam primetio da je skripanje iz kvacila cesce kada lagano dajem kas pri kretanju, u tom slucaju popustim pa dam malo jace i onda “uhvati” i sve ok. Mislim da je cista fizika u pitanju, malo jaci gas i centrufugalna sila jace gurne pakne na zvono i to je to. Cenim da tu cenu placa kais ali ne moze i jare i pare.

Sve u svemu zadovoljan sam rezultatom.

Sada cekam da stigne sediste sa prepravke pa lagano na voznje, sezona je na pragu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Zeza me internet pa ako moze admin da obrise ove duplirane postove


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8967 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 10 sati, Borkosan je napisao:

Provozao 20tak km po gradu, kreni-stani, semafori itd. Nema skripanja uopste, tako da izgleda moje smirglanje je imalo efekta. Vratice se verovatno opet, ali probacu da pazim da ne kilavim sa gasom kod kretanja nego malo odlucnije. Ranije sam primetio da je skripanje iz kvacila cesce kada lagano dajem kas pri kretanju, u tom slucaju popustim pa dam malo jace i onda “uhvati” i sve ok. Mislim da je cista fizika u pitanju, malo jaci gas i centrufugalna sila jace gurne pakne na zvono i to je to. Cenim da tu cenu placa kais ali ne moze i jare i pare.

Sve u svemu zadovoljan sam rezultatom.

Imao sam jednog kandidata koji je 3 puta palio kvacilo dok nije skontao kako da krene.

Tek sto je kupio moped nije proslo 2-3 meseca zove, kaze nesto mi se cuje. Dosao, video... spaljeno kvacilo.

Odradio reparaciju, sve Ok i eto ti ga opet posle par meseci.

Sad vec misli da nije problem u njemu vec u meni, ima sumnju, misli da je bolje da je stavio nove oem lamele.

Pokusao sam ali nisam uspeo objasniti da ne zna da vozi tj krene.... to je skuter sta tu ima da se zna?

Ok, stavicemo sve oem i eto tebe vrlo brzo.

Odradio, sklopio, razisli se ..... cik pogodite koliko je trajalo :) 

Usledio je poziv, dosao do mene da vidim.... spalio opet :aha:

I sta cemo sad pitam ga? Hocemo opet novo, hocemo reparirati, hocemo polovno, hocemo nista da ne radimo, pijemo pivo?

Odradih reparaciju i tek tada je uklavirio kako da ga vozi, krece, daje i oduzima gas.

 

Video si u Satelis temi kakav sam CVT (mislim na kvacilo i zvono) predao narednom vlasniku posle 52.000km predjena a kakv sam zatekao na 55.000km .... e toeto o cemu zborim .

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peugeot Satelis 250

Не знам да ли је погрешна тема ал реко да свратим и све вас поздравим. Од пре неки дан сам постао поносни власник Пежо Сателиса 250 2009 годиште. Остало је још да положим за А категорију. Одлучио сам да идем обрнутим редом јер је прошло више  од две године од како се каним да полажем и тo никако да се деси. Сад сам себе натерао на то  :)

Нисам пуно писао и учествовао у темама што не значи да нисам пратио форум и постове. Некако сад сматрам себе валидног да учествујем у темама и надам се да ћемо се дружити. Свакако желим свима да се захвалим на озбиљним искуствима које делите са нама "почетницима" у свету мотора.

П.С. ускоро и стижу слике макине само да ухватим времена да је исликам

Promenio član Aleksandar011
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Meni bese glupo da pitam pre neki dan, bilo bi dobro da neko strucan malo pojasni kada se vec tako lako i brzo napravi belaj


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2038 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Само пун гас и лгано ;)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Ja uvek na startu o'cepim. Dok ne postignem zeljenu brzinu, tad popustim. Kapiram da se tako lamelice (valjda se tako zovu) odma  "razlete" i sastave, da ne drljaju po zvonu. A i volim kad se tako "ispalim" iz mesta. Mozda ovo nije dobro al ja to tako. Aj da vidimo sta kazu strucnjaci?!:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja