Jump to content

Moto Zajednica

BJB Maxi Scooter Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 3088 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 10 minuta, Džim Džarmuš je napisao:

Neće ti udarati u korman kad su na horizontalnoj platformi za noge, ali kad vertikalno postaviš stopala na foot rest, hoće

Da, da, jasno. Ali noge su onda zakucane u jednom položaju, vrlo brzo postane neprijatno. A Xciting je touring skuter, nije neka fora da se na njemu mučim. Đaba onda što je lep :).  Moj Agility nema te kose sanke, sto puta to ponavljam, i onda ima prostora pola metra da pomeram stopala napred nazad, i menjam položaj kako mi odgovara. To mnooogo znači na dužim vožnjama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Taj agiliti je zaista mnogo bolji nego sto ljudi znaju,pocevsi od cene do komfora..Jos taj novi motor koji je malo jači ..to je "keč ol"

Promenio član Džim Džarmuš
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3088 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Baš to. A najavili su Agility 350 još pre dve godine, i još ga nema u prodaji. To je posebna, "urban GT klasa" - dovoljno uzak za provlačenje i lagan za parkiranje, a udoban i za dužu vožnju. Što se mene tiče, 350-ica bi bilo sve što poštenom krakatom čoveku treba od skutera ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300

Mislim da Agliti je bolji od  dt sto se tice sedenja I zavrsne obrade,bas Sam uporedio dt I cruzsym,sym realno bolja zavrsna obrada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Cao ljudi pre svega. Nov sam u svetu motora i imam nedoumicu izmedju Bev-a 400 i Honde 350i koju niko ne pominje a nesto ne vidjam ni po gradu puno modela, pa me zanima vase misljenje o njoj jer je o Bevu manje vise sve ispricano

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i

Odličan je, mada nisam imao nimalo iskustva sa ovom kategorijom skutera, prešao sam sa Liberty 125 i stvarno sam zadovoljan.
Izbalansiran, lako se vozi, težište je nisko, udobna su sedišta, dolazi u paketu sa vetrobranom, čeonim i za ruke, box od 35l pozadi.
Keyless je i ima mesta za sve što treba. Možda manje nego kod konkurencije.
I potrošnja je valjda dobra mada meni malo jača zbog kratkih relacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i

Ma ja mislim da nema greške ni sa jednim, bukvalno šta prevagne, tipa volim Hondu i zato SH…
Sve su to večne mašine za jednog vlasnika i sa bilo kojim će bi super zahvalan, šta god se izabere.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
pre 48 minuta, boza_kg je napisao:

Jedan fin češki članak - Honda SH350i vs. Kymco Agility 300i vs. Piaggio Beverly 400 S, pa koristite google translate.

 

20210531162323-x_vsichni_12_jpg_resize_5

 

 

A što 400 vs 300 cc?Zbog 350cc?

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3088 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

A di znam. A što da ne:)? Al taman, pošto kolega reče da se dvoumi između Beva 400 i Honde Sh 350.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
Pre 5 sati, boza_kg je napisao:

Jedan fin češki članak - Honda SH350i vs. Kymco Agility 300i vs. Piaggio Beverly 400 S, pa koristite google translate.

 

20210531162323-x_vsichni_12_jpg_resize_5

 

 

Hvala na ovom članku a i svima koji su se nadovezali na moje pitanje. Honda cak ni za sajam nije nabavila SH model, tako da ne kapiram kako ce se odluciti za njega neko ko nema priliku makar da ga uzivo vidi ili sedne na njega. Bev u prednosti definitivno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
pre 4 minuta, Pedja85 je napisao:

Pa isao sam logikom da uzmem jači model odmah, da ne pozelim posle godinu dana da menjam :)

Jasno ..i logika ti je dobra, ali nisam mislio na tebe, nego na članak (zašto nisu uzeli recimo 300 hpe za test) ..Ali ok i sam sam pretpostavio da je zbog honde 350 ..

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
pre 6 minuta, Pedja85 je napisao:

Hvala na ovom članku a i svima koji su se nadovezali na moje pitanje. Honda cak ni za sajam nije nabavila SH model, tako da ne kapiram kako ce se odluciti za njega neko ko nema priliku makar da ga uzivo vidi ili sedne na njega. Bev u prednosti definitivno

300 hpe kida a 400 cc Bev letii,znaš kako ide dobroo onako lagan(malo teži od 300 hpe)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i
Hvala na ovom članku a i svima koji su se nadovezali na moje pitanje. Honda cak ni za sajam nije nabavila SH model, tako da ne kapiram kako ce se odluciti za njega neko ko nema priliku makar da ga uzivo vidi ili sedne na njega. Bev u prednosti definitivno


Slabo se to kod nas prodaje, eto ADV350 su prodali koliko su uvezli i mogli su još.
Ovaj moj je od prošlogodišnjeg uvoza a bila su ukupno dva takva, jedan crni i jedan sivi.
Crni je bio u salonu koji mesec, njega sam i probao prvo.
Ove godine im je cena 500€ veća.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3088 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Kod nas SH model ne ide dobro jer vrv nije "atraktivan" dovoljno, ali ja sam vozio Kymco klon Honde 4 godine, i iz sadašnje perspektive gledano, ne bih se vraćao na skuter sa ravnim podom. Jeste ravan pod zgodan za po gradu, lako se penju i spuštaju noge, visoko se sedi i pregled saobraćaja je odličan, ali zato mnogo fale druge stvari - nema prostora pod sedištem, težište je visoko jer je motor i rezervoar pod sedištem, pa nije baš ni zgodan za krivinarenje na otvorenom putu...

 

A nekako, bio mi je prejak za po gradu, ubrzavao kao metak i sve to, ali realno retko kad se koristi njegov potencijal, a na otvorenom opet mu falilo komfora. Moguće je da je kod Honde to sve lepše izvedeno, ali po meni, ovaj tip skutera je za  klasu 150-200cc, i to je puna kapa.

300\350 samo više pije goriva, skuplji je potrošni materijal i delovi, a ne dobija se više vrednosti. Naravno, ovo je samo moje skromno mišljenje.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i

SH350i je odlično balansiran i pored toga što mu je rezervoar ispod sedišta, kad sam gledao review-ove baš su mu hvalili tu balansiranost i nisko težište, baš se onako lepo vozi. I na otvorenom, krivine, magistrala a po gradu se lagano provlači, ide kao po šini. Tome doprinosi i dobro raspoređena težina u prednjem delu.
Ali i nema tu 50l goriva pa sad da to vuče na neku stranu, to je smešno za ukupnu kilažu, mnogo više doda stomak ili spojleri vozača na krak momenta nego rezervoar.
Inače, u pravu si za višak snage za po gradu, ali realno višak snage može samo da zasmeta u smislu potrošnje.
Za mene je ovo prevoz za malo širi reon. U našim uslovima je to npr. šire područje Beograda, lupam, 80 km prečnika. Bar pola sata vožnje u jednom smeru, od toga je pola magistrala.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3088 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

A verujem da je Honda to lepo skockala. Ja upoređujem svoj stari i novi skuter. Stari je imao motor i 9l goriva ispod sedišta, a novi ima agregat u tunelu ispod nogu i 13l rezervoara. Primeti se niže težište samo tako. Ima i veći međuosovinski razmak, malo se udobnije sedi, lepše se vozi na otvorenom, komforniji je svakako. Samo mu fali snage od prošlog :) Ebiga, uvek nešto mora da fali, nikad ništa nije idealno...

 

E da, primer - jednom prilikom, kad sam renovirao kupatilo, zafalilo mi keramičkih pločica. Ja na (stari) skuter, pa po paket u magacin, jedno 18Km od grada. A ono duvala neka vetrušina kao besna, samo bacaka po putu levo desno... Stavio sam paket od 25kg na ravan pod, joj razlike, drastićne! Toliko je lepo smirilo skuter i spustilo težište, da mi je došlo da ostavim tu pločice zauvek :)

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i

Pa najbolje primetiš razliku u vožnji sa punim i praznim rezervoarom default_0a-smiley.gif probaj pa javi
Toliki motori imaju rezervoar gore pa to realno ne utiče na voznu dinamiku. Pre će biti da je raspodela statičkog i dinamičkog opterećenja ipak dosta unapređena na novijem modelu tvog skutera i da je to razlog boljeg kretanja po putu nego pozicija rezervoara goriva.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja