Jump to content

Moto Zajednica

BJB Maxi Scooter Caffe

Recommended Posts

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

Nemojte da kudite konja kojeg niste jahali... U ovom slucaju sa slike vidim da niste cak ni sedeli... ;)

Ovaj skuter je sigurna kupovina isto koliko i bilo sta drugo u Srbiji, imali smo vec prilike videti iz iskustava mnogih da lager delova ne postoji ni kod dosta ozbiljnijih kao sto je Honda a ne za Voge. Ali za Voge ima sve u sraf na Aliju za razliku od mnogih drugih...

A sto se tice cene potpuno je opravdana i nalazi se tacno u sredini gde i pripada, iz razloga sto je to ipak skrpljeno od kvalitetnih delova, opet kome god ne odgovara eto za 3 soma (skoro 50 posto vise) nek se uzme bmw...  eto i za somica+ vise xmax, za iste kymco ili za somica manje sym, za svakog ima po nesto e sad dolazimo do "svakog".

Ovaj skuter ima poentu i smisao, "svako" ko je preko 1.90 visine zna koje su muke voziti nekog prću kao sto je beverly i slicno, skoro svi kymco i sym modeli... svi su pravljeni da sa >1.90 udaras kolenima napred a/ili korman u krilu... Ne znam zasto je takav trend ali realno se skuteri prave za nize ljude i oni imaju tu slobodu da biraju po tome sta im se svidja i koliko kosta a mi malo visociji nazalost nemamo to vec moramo gledati masine na koje mozemo fizicki da se smestimo(GT) a da ne prokunemo sve posle 20km!  E tu dolazi ovaj skuter npr u uzi izbor.

Uglavnom ne vredi raspravljati oko cene, kvaliteta i izgleda, ko god kupi svaka mu cast i nek ga sluzi 100 godina i ovo i bilo sta drugo i treba vise da se podrzavamo i ohrabrujemo da svako kupi sta mu volja i uziva u tome a ne da se ovde javno proziva nesto da ne valja ili da je preskupo kad realno nije tako, odnosno niko od nas nije ni provozao ovo niti je upoznat u proces i uslove proizvodnje da bi mogao da donosi sud niti je velika vecina ikada kupila nov motor/skuter pa da sudi sta je i kako...  

E kad neko kupi ovo napravi 5-10k km sa njim uradi par servisa i prikupi usput neka iskustva onda nek se oglasi da vidimo kako stoje stvari.

Takodje trebamo da budemo zahvalni sto se uopste nudi ovo kao opcija, i sto ima toliko izbora koliko ima jer se do skoro sve svodilo na yamahu i hondu... 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300

Nekudim skuter,mozda Tako deluje:stabre:opet Mislim Cena je faktor,sad za ove pare se kupi Honda Forza sto moramo priznati sigurno je Po kvalitetu izrade mnogo vise ne od voge nego I od sym I kimca..Ovaj Skuter bi imao smisla daje 5500$,sad vreme ce pokazati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3089 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nešo, pročitaj ponovo post pažljivo. @Vujke1je sjajno sve obrazložio. Meni, i onima meni sličnim po visini, Forza ne vredi ništa. Jednostavno nemamo mesta. Slično važi i za Xmax, i mnoge druge. Tako da za ovaj Voge kod nas možemo da se radujemo i da pozdravimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

Jeste cena faktor ali nije presudan faktor... 

Apsolutno se slazem da je Honda u svakom smislu pametnija kupovina za te novce ali ako i samo ako si ispod 180cm visine! 

Al opet neki mnogo pametniji i placeniji od nas su odredjivali poziciju na trzistu i cenu za ovaj skuter i konkretno je kod nas malo skuplji nego u evropi... U spaniji je recimo voge 5800e na akciji do kraja marta...  Posle ce biti 6300 i naravno ima 5 godina garancije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300

Dobro to u vezi visine ne mogu da pricam Kako kome sta odgovara,meni recimo prednost Ima skuter Koji Ima 16gume a mnogi nevole Taj tip,100 ljudi100 cudi:lol3:mislio Sam sa ekonomske tacke gledista,ovo za Spaniju pozdravljam

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

I sa ekonomskog aspekta opet kazem neki mnogo pametniji i placeniji su to cenovno pozicionirali a to sto mi nemamo pa nam sve skupo to je nas problem i na to ne treba kukati al evo npr jedna stavka za razmisljanje, znas li jednog al samo jednog prozivodjaca iz kine ili tajvana a da koristi pirelli gume sem voge? Ima tu faktora zasto kosta koliko košta mi o tome ne treba da brinemo... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3089 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Bilo je već nekih spuštanja cena i akcija za Voge motore prošle godine, u Skuter centru recimo. Videčemo, i kupci imaju pravo glasa:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

Zivi bili pa videli, bitno da ima izbora, da moze da se lepo izvaga i prelomi e sad 1000e gore-dole za srecu, zadovoljstvo i uzivanje nije bitno! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Ja sam bio jutros i sedeo na Voge SR4max.Daju ga za 6 200 € (navodno samo nama koji smo ih kontaktirali još u novembru kad su zaista rekli 10%popusta)i ako je istaknuta cena sa popustom oko 6 500e.

 

Imaju oko 6 kom. na lageru u prvoj turi/sada.

 

Motor je za visoke ali ima manje mesta nego na c400gt ,zbog pomeranja naslona sedišta ka napred a kako bi kaciga stala (nema flex sistem ispod sedišta kao bmw).Što je i prednost u odnosu na c400 s'obzirom da možež da koristiš taj prostor i dok voziš.

 

Ali ja sam ga eliminisao kao opciju upravo zbog toga (ima tu još oko nogostupa vertikalnog koji je bolje odrađen kod bmw pa možeš još dodatno da se "pružiš" što meni mnooogo znači)

 

Sedište je tvrdo baš na voge. Tri puta sam proveravao  tamo,vamo,kao ludak sam  sedeo na oba-upoređivao pet puta.

 

Plastika i štep dve klase niža u odnosu na bmw ali nije tolika razlika u odnosu na hondu i pijađo .

 

Dobar je skuter ,za 6200 vredi (naravno da bi bilo realnije ispod 6000 e da je cena ali to je samo zato što se ovde kod nas tek sad svest o drugim brendovima menja tj.sve sporije dolazi "tek se upoznajemo sa zakašnjenjem").Ipak on ima bmw mehaniku ,brendirano vešanje i kočnice,elektronika je boš.

 

Može da se 'čipuje'da dobaci do 34 ks ali to košta cca 350e.

 

Što više ponuda to bolje,mora u krajnjem rezultatu da utiče na konkurenciju(koliko toliko),kao sto je to i kimko uradio pa otišao u nebesa ali svakako otvorio put zontesu, voge..pa ti sad imas zontes 350 e od 37 ks za 5 500 eur- ogroman skuter.

 

 

Fali siva i plava boja,imaju samo crnu i belu :bacikosku:.

 

 

 

 

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

E ovo su vec korisne informacije... znaci i njega su okratili... 
Pa ima li alternative c400gt? @Džim Džarmuš Sta su ti preostale opcije kad si eliminisao voge? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

@Vujke1Sve sam probao na sajmu što je maxi skuter a zašao i u kategoriju motorcikala.BMW 400 meni(i po suvozaču) najudobniji daleko od svih sa 1.91cm i dugačkom potkolenicom.Pa onda honda forza 750 ,dok je na trećem mestu ak 550(kod koga mi je daleko korman kad su noge podignute na nogostup-čudno  je sedenje ,meni neudobno ali je skuter nominalno veliki zaista.

 

E sad..Honda nc750x dct je najozbiljnija ali pete ispod dupeta stoje,suvozač ispašta takođe na dužim turama.Ali tooolliko je dobar i cenovno pristupačan (ako ćeš da ga čekaš do kraja  maja i trpiš položaj nogu ispod sebe-kod njega je sve iracionalno ali brate šta nije kod motora).

 

Takođe malo fali dužine da kimko dt 360 x  bude pun pogodak (6200e).Baš je nekako udoban ,neko koj je par cm niži ili kompaktniji će pronaći svoju "sreću"na njemu.Jedino što je šaren ..

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

Slazem se za nc750x dct... ali ja sam 95 posto vremena po gradu i relacija pa-bg tako da mi zaista ne radi posao nc i to jahanje motora(prebacivanje noge a i sam polozaj), volim da sedim u fotelji i volim cvt... koliko god dobar bio dct ipak se osete promene pogotovo na nize brzine a to me iskreno smara jer opet napominjem skoro svo vreme sam u izrazito gradskoj voznji... za kombinovanu voznju i za otvoreni put pogotovo auto put tu potpuno podrzavam dct i tu nema spora da je neizmerno bolji od cvt ali ipak za samo po gradu nije-po meni.
Steta sto ti forza 750 nije malo pristupacnija sa cenom mozda je to najbolji kompromis...
Merkao sam c400gt cak sam se i ozbiljno razmisljao ali kada sam video koliko izadje po ovom kreditiranju bez ucesca naprasno sam odustao...
Jel ima zontes 350e na sajmu? Ja kad sam zvao rekli su tek posle sajma da stize?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

@Vujke1zontes 350e nije na sajmu stiže oko 15 aprila ako ih ne uhvati praznik.

 

Jeste Forza 750 dobra ali ja kad počnem da tražim šta je optimalno stignem do x adv ili t max a..:)

 

Nemam pojma videćemo ,slatke muke.Malo jenjava potražnja a i menin se ne žuri ,nije to najvažnija stvar...isplati se čekati,neće cene skakati neko vreme.Sad je vreme za strpljenje,možda i neki dobar honda polovnjak iskoči,motori se menjaju češće nego automobili..

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300
Pre 8 sati, Vujke1 je napisao:

E ovo su vec korisne informacije... znaci i njega su okratili... 
Pa ima li alternative c400gt? @Džim Džarmuš Sta su ti preostale opcije kad si eliminisao voge? 

Alternativa je C400gt:lol3:Salim se Malo,Ali kao sto covek potvrdi plastika dve klase ispod od oka se vidi,djabe I Pireli gume Ako ce krckati za par hiljada km,Jos u ovoj ceni da nema Pireli;),iskreno I tezina I ks mene makar odbijaju,opet kazem do 5500$ ja bi prvi razmisljao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3089 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 8 sati, Džim Džarmuš je napisao:

Takođe malo fali dužine da kimko dt 360 x  bude pun pogodak

Jesi li seo na Xciting. Kako ti se čini? Ja se nešto razboleo kao pseto, pa nisam otišao na sajam, Baš mi sad žao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3089 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Trebalo bi da ga ima, na Xciting mislim, po slikama što su kačile kolege u temi o sajmu.

 

20230322_125228.jpg

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
pre 10 minuta, boza_kg je napisao:

pa nisam otišao na sajam, Baš mi sad žao.

A dobro ima vremena ,sajam traje do 28 og ..Držš se kolega ,ozdravljajte pa da se vraćamo..ja ću još jednom otići:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3089 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 4 minuta, Džim Džarmuš je napisao:

x citing 400 ima manje prostora od dt360xd

Hm, da. Tako je bilo i na prethodnim generacijama modela. Ja se sve nadam da će nešto da promene, ali ono jock. Ama ne mora skuter da bude prevelik, samo treba da ima prostora za noge. Honda je to napravila sa ADV 350. Zar je to tako teško majku mu staru?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
pre 3 minuta, boza_kg je napisao:

Hm, da. Tako je bilo i na prethodnim generacijama modela. Ja se sve nadam da će nešto da promene, ali ono jock. Ama ne mora skuter da bude prevelik, samo treba da ima prostora za noge. Honda je to napravila sa ADV 350. Zar je to tako teško majku mu staru?

Neće ti udarati u korman kad su na horizontalnoj platformi za noge, ali kad vertikalno postaviš stopala na foot rest, hoće.Sto je ok jel ne skreceš sa nogama u tom polozaju, ali si nekako skvrčen.

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300

Da ne ispadne da kudim dt350 ona boja rukohvata I oko volana nekako bi deluje ofarbano lose:stabre:Mislim da Po zavrsnoj obradi bolji Agiliti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Različita farba dr je mat a agiliti valjda ima lak..a ostalo je uradjeno u fazonu off road ..ali kvalitet plastika neki izmedju..moras da vidiš uživo ja ga nisam toliko analizirao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja