Jump to content

Moto Zajednica

Kutija za alat na motoru

Recommended Posts

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Vecina (bar enduro) motora ima neku kutijicu ili pregradu za alat, no one su toliko male da u njima nema mesta za sav potreban alat. Jeste da vozim Hondu, a one se ne kvare ;) , ali im se buse gume, narocito u offroadu, sto moj omiljen vid voznje, tako da su par pajsercica, kljucevi za skidnje tockova i pribor za krpljenje gume vrlo korisna oprema. Problem je gde to spakovati, a ne nositi na ledjima u rancu ? Kofer na offroad ne nosim, tako da je ta mogucnost iskljucena. Zato sam resio da napravim veliku kutiju za alat koja ce ipak liciti na nesto, a sta je lepse na motoru od dobrog topa :)

 

Pogled od pozadi, rekli bi ste da motor ima dva topa

 

IMG_1777800x600.jpg

 

 

Ovo je top

 

IMG_1775800x600.jpg

 

 

a ovo je kutija za alat :)

 

IMG_1776800x600.jpg

 

 

Kutija za lat je oblozena sundjerom kako alat ne bi lupao i zvonio

 

IMG_1779800x600.jpg

 

 

Poklopac je osiguran pomocu dva srafa koje odvijam srafigerom koji sam napravio od kljuca i koji je uvek na dohvat ruke zajedno sa kljucem motora :)

 

IMG_1781800x600.jpg

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Zanimljivo u svakom slucaju a mislim da bi trebalo biti i prakticno...

 

Moras samo paziti da ne pogrijesis pa poslije neke voznje pocnes otvarati onaj desni top,recimo da bi moglo biti bolno  :D

 

ja na svom motoru imam onu malu "valjkastu" torbicu ispod fara tako da tu drzim sve sto mi je potrebno  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3517 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Lično volim kad je motor "simetričan" što svakako podrazumeva da ima dva "ćunka". Ovo što si napravio izgleda odlično. I plus što je praktično. Ja smatram da nema ružnijeg izduva nego na TA. Od kad sam ga kupio meračim odakle da počnem da radim nešto na temu "simetričnosti" izduva. A to svakako podrazumeva i promenu originalnog izduva kao i izradu "lažnog" izduva. Mislim da će ipak do jeseni morat da ostane "serijsko" stanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

  Nema sta , super i originalno . Zastiti ti to u zavodu za patente da te ne iskopiraju oci iz Akrapovica  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

Ljudi sta vam je....ideja je odavno cak i neki ljudi kod nas imaju to odavno. Mislim i da su clanovi foruma. Motor na kome sam ja video to pre koju godinu je bmw f650 cini mi se. Ideja je dobra mada nije ni jeftina jedino ako neko ume da napravi dobru kopiju svog izduva sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

mislim nemo se ljutis aco,al po slici vidim prekrio si afriko,a skinut joj rezervoar,,sta li joj fali,,jes da je honda al podeli malko sa nama i te kvarove nije sramota  ;D ;D ;D ;D

a inace genijalan sistem kutije alata,pogotovu ako vozis hondu  :P :P :P :P :P :P :P

doduse vidjao sam da ljudi stavljaju na prednju viljusku odmah ispod trouglova ,

a za ovo svaka ti cast,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

mislim nemo se ljutis aco,al po slici vidim prekrio si afriko,a skinut joj rezervoar,,sta li joj fali,,jes da je honda al podeli malko sa nama i te kvarove nije sramota  ;D ;D ;D ;D

Izgleda da su te stigle godine, pa si obnevideo ;D Ne znam kako ne mozes da ukapiras da neko moze ispravan motor da pokrije cebetom, ako je vise ne vozim tako cesto ne znaci da je ne cuvam ;) I da, rezervoar nije skinut kad je slikano, a ni posle ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

mislim nemo se ljutis aco,al po slici vidim prekrio si afriko,a skinut joj rezervoar,,sta li joj fali,,jes da je honda al podeli malko sa nama i te kvarove nije sramota  ;D ;D ;D ;D

Izgleda da su te stigle godine, pa si obnevideo ;D Ne znam kako ne mozes da ukapiras da neko moze ispravan motor da pokrije cebetom, ako je vise ne vozim tako cesto ne znaci da je ne cuvam ;) I da, rezervoar nije skinut kad je slikano, a ni posle ;)

ma nesto ti se sklupio taj rezervoar,bar tako deluje na slici,,,, ;D ;D a vise deluje ko da ga nema....ma nesto joj crklo garant,ipak je to afrika  :P :P :P :P :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

mislim nemo se ljutis aco,al po slici vidim prekrio si afriko,a skinut joj rezervoar,,sta li joj fali,,jes da je honda al podeli malko sa nama i te kvarove nije sramota  ;D ;D ;D ;D

Izgleda da su te stigle godine, pa si obnevideo ;D Ne znam kako ne mozes da ukapiras da neko moze ispravan motor da pokrije cebetom, ako je vise ne vozim tako cesto ne znaci da je ne cuvam ;) I da, rezervoar nije skinut kad je slikano, a ni posle ;)

 

Pa ususko ga covjek. Da se ne prehladi  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Normalno. Ostavljate tako motor na promaji, pa se posle cudite kad vam stuca u voznji i kasljuca karburator ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja