Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV650S ili Honda Hornet CB600...pomoc pocetniku u dilemi!

Recommended Posts

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB600F

Drugari molim za pomoc iskusnih vozaca, vlasnika ovih motora ili onih koji znaju nesto o njima da mi pomognu u izboru. Za neke prednosti i mane oba motora vec znam, ali voleo bih da cujem vase misljenje. U pitanju su dva konkretna motora, ali voleo bih da saznam vise o prednostima i manama ovih motora i uopsteno gledano. Mozete komentarisati i ne vezano za ovaj konkretan slucaj koji sam ja dole naveo, za koji biste se vi odlucili i zasto...itd.

Unapred zahvaljujem svima.

 

Honda Hornet CB600 2001.godiste presao 30.000km    ili

 

Suzuku SV650S 2001.godiste presao 23.000km.

 

U konkretnom slucaju koji ja gledam kao ponudu, Honda je skuplja za oko 500EUR.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6370 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kao neko ko je posedovao Hornet,mogu da ti kazem da ces sa jako malo ulaganja jos dugo da se vozis.Rekose mi kad sam kupovao,"pre ce da ti dosadi,nego sto ces nesto na njoj da radis".Tako i bi.

SV ne poznajem ni blizu kao Hondu,ali znam da ima izuzetno pouzdan motor.Uz minimum odrzavanja moze lepo da potraje.Manji je,slabiji,ali to ne znaci da je manje zabavan.Za nekoga ko bas,bas nista nije (ozbiljno) vozio odlican prvi,pravi motocikl.

Ali "krilce" je jos u srcu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Sa SV-om si dva puta srecan, kada ga kupis i kada uspes da ga prodas. Ako hoces da se vencas sa motorom onda uzmes SV, nije on ni toliko los i ako ima samo pola agregata (dva cilindra), u svakom drugom slucaju kupis Horneta. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

Sa SV-om si dva puta srecan, kada ga kupis i kada uspes da ga prodas. Ako hoces da se vencas sa motorom onda uzmes SV, nije on ni toliko los i ako ima samo pola agregata (dva cilindra), u svakom drugom slucaju kupis Horneta. ;)

 

Davno ne procitah ovako mudar savet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

Sa SV-om si dva puta srecan, kada ga kupis i kada uspes da ga prodas. Ako hoces da se vencas sa motorom onda uzmes SV, nije on ni toliko los i ako ima samo pola agregata (dva cilindra), u svakom drugom slucaju kupis Horneta. ;)

 

Davno ne procitah ovako mudar savet.

takodje :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1222 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Sa SV-om si dva puta srecan, kada ga kupis i kada uspes da ga prodas. Ako hoces da se vencas sa motorom onda uzmes SV, nije on ni toliko los i ako ima samo pola agregata (dva cilindra), u svakom drugom slucaju kupis Horneta. ;)

 

Davno ne procitah ovako mudar savet.

takodje :o

 

Daj pojasni ovo za SV ???? Prijatelj sa kojim se najčešće vozim ga ima prešao je oko 40000km sa njim bez ikakvih problema, zašto mislite da ne valja????

Nadam se da nije po onoj medju Srbima omiljenoj zato što nije Honda >:( Samo zbog takvog mišljenja sam blizu da zamrzim Hondu.

 

Sv je lep mali motor koji se može pitomo voziti a i za prosečno zahtevnog vozača savršeno odradjuje posao. Sposoban je iza za duža putovanja a i što se tiče potrošnje goriva i održavanja nije preterano zahtevan.

Naravno tu je standardno dobar zvuk V agregta koji se može još pojačati nekim aftermarket loncem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Ako VISE vozis po gradu definitvno SV!!!  A ako ces da putujes dosta.... HONDA!

 

Uvek VISE volim motor da kupim koji je u boljem stanju i manje presao... TAKO DA... SV!!!

 

Hornet nisam nikada imao, ali predpostavljam da je kvalitetan i dobar kao vecina HONDI!!!!

 

Presudan je FAKTOR stil voznje takodje!!! Ja licno vise preferiram 1/4 ili max 1/2 motore....

 

Mozda jednog dana doguram i do 1/1 motora.... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12818 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ovo što Cika Kure priča je iz ličnog iskustva? U Srbiji nema SV-ova pa slabo ide i prodaja. Ako hoćeš motor koji ćeš lako da prodaš

kupi Africu.

SV je za grad idealan mada ne ova S varijanta nego naked. Da se ne grbaviš ali ako staviš ravan volan kao što je

Rboban uradio možda dobiješ idealnu kombinaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

Sa SV-om si dva puta srecan, kada ga kupis i kada uspes da ga prodas. Ako hoces da se vencas sa motorom onda uzmes SV, nije on ni toliko los i ako ima samo pola agregata (dva cilindra), u svakom drugom slucaju kupis Horneta. ;)

 

Davno ne procitah ovako mudar savet.

takodje :o

...zašto mislite da ne valja????

 

Ja ne mislim, ono gore je napisano sa odredjenom dozom ironije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

da dam i malo podataka i moje misljenje ,

sv ima 70ks na 9 rmp

hornet 98 na 12 rmp

obrtni momenat je kod suzukija na manjim obrtajima sto je i logicno .

sv je laksi za preko 10 kg.po meni i ljepsi ,ova hornet mi je nekako penzionerski motor i ne izgleda zustro i zivahno.

masimalna brzina sv je oko 200 a hondi za 10 do 20 veca.

hondin agregat je sigurno dobar ali sv ima jedan od najboljih agregata koje je suzuki napravio,i koji prelazi 50 000km bez znatne istrosenosti agregata.

jednostavan je za odrzavanje i sve na masini je prilicno pristupno.

probaj da nadjes model koji ima uljni hladnjak.

iz teskta se moze zakljuciti da je suzuki moj izbor.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XJR 1300

Vidim da si u dilemi,  :-\

 

Dođi lepo do nas, pa probaj i jedan i drugi... Objasnićemo ti u detalje karakteristike oba motora.

Imamo nekoliko Horneta, SV-a (i S i N) a i Bandita (koji može ući u uži izbor), naravno bez ikakve obaveze kupovine (ali sa A dozvolom)... Gde ćeš kupiti je tvoj problem i odgovornost ali barem da vidiš, čuješ i probaš, što će ti pomoći da doneseš odluku.

 

Našu adresu i telefone imaš na sajtu www.ryumotors.rs - gde možeš i videti motore.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Vidim da si u dilemi,  :-\

 

Dođi lepo do nas, pa probaj i jedan i drugi... Objasnićemo ti u detalje karakteristike oba motora.

Imamo nekoliko Horneta, SV-a (i S i N) a i Bandita (koji može ući u uži izbor), naravno bez ikakve obaveze kupovine (ali sa A dozvolom)... Gde ćeš kupiti je tvoj problem i odgovornost ali barem da vidiš, čuješ i probaš, što će ti pomoći da doneseš odluku.

 

Našu adresu i telefone imaš na sajtu www.ryumotors.rs - gde možeš i videti motore.

 

 

 

Ovo je ODLICNA ponuda!!! Na mestu ih sve probas pa vidis sta ti lezi...... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Tako je Bobane. Bravo Vlado za gest. Mada mislim kada bi probao Bandita i Horneta, zaboravio bi odma na SV i razmisljao bi koji od ta dva da uzme. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

Mada mislim kada bi probao Bandita i Horneta, zaboravio bi odma na SV i razmisljao bi koji od ta dva da uzme. :D

 

Bilo bi lepo kada bi napisao i zasto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Tako je Bobane. Bravo Vlado za gest. Mada mislim kada bi probao Bandita i Horneta, zaboravio bi odma na SV i razmisljao bi koji od ta dva da uzme. :D

Vlado svaka cast tako rade pravi hendleri u svetu.Lep izbor motora i lepi motori sto jeste jeste ;)

Ja se razmisljam o Banditu GSF 600S  Nevolim ove naked bas su mi ruzni. Slabo ih voze kod nas a mnogo lep motor.

Eno u temi Vozilismo lalajko je postavio ovaj model ali niko ni reci da kaze o njemu a mene bas zanima taj motor 77 konja za tako mali motor mora da je zverka. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

 

...pomoc pocetniku u dilemi!

 

Honda Hornet CB600 2001.godiste presao 30.000km     ili

 

Suzuku SV650S 2001.godiste presao 23.000km.

 

U konkretnom slucaju koji ja gledam kao ponudu, Honda je skuplja za oko 500EUR.

 

 

 

SV:


  •  
  • 78 ks je vise nego dovoljno za pocetnika.
  • Manja tezina SV-a takodje vaga na pocetnikovu stranu.
  • V2 kod suzukija daje max moment na nizim obrtajima pruzajuci vise zadovoljstva na sigurnijim brzinama,
    sto opet pashe pocetniku. Samo se treba pripaziti na pocetku malo...
  • SV kosta u startu manje za dosta opreme
     

 

Hornet:


  •  
  • Honda  ;D (shalu na stranu, Hornet je ipak kvalitetniji i pouzdaniji)
  • ...i to bi bilo to za ovu konkretnu dilemu  8)
     

 

Edit: Uh, zaboravih da napomenem naajvaznije: Da bi se odlucio, MORAS definitivno prvo sam da probas oba!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Mada mislim kada bi probao Bandita i Horneta, zaboravio bi odma na SV i razmisljao bi koji od ta dva da uzme. :D

 

Bilo bi lepo kada bi napisao i zasto.

 

Mlad si jos i neiskusan, kada budes vozio i druge motore, shvatices zasto. Bandita sam imao, SV-a probao, Horneta takodje, osim tezine SV je u svakom pogledu u minusu u odnosu na druga dva spomenuta. Hornet jeste malo losiji sa obrtnim momentom u nizim obrtajima, ali Bandit lepo vuce i iz njih. Tek kad budes resio da promenis SV-a i da ga prodas videces sta su muke, treba i o tome razmisljati kada kupujes motor. ;) Pitaj na primer Redorana sta misli o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

Mada mislim kada bi probao Bandita i Horneta, zaboravio bi odma na SV i razmisljao bi koji od ta dva da uzme. :D

 

Bilo bi lepo kada bi napisao i zasto.

 

Mlad si jos i neiskusan, kada budes vozio i druge motore, shvatices zasto. Bandita sam imao, SV-a probao, Horneta takodje, osim tezine SV je u svakom pogledu u minusu u odnosu na druga dva spomenuta. Hornet jeste malo losiji sa obrtnim momentom u nizim obrtajima, ali Bandit lepo vuce i iz njih. Tek kad budes resio da promenis SV-a i da ga prodas videces sta su muke, treba i o tome razmisljati kada kupujes motor. ;) Pitaj na primer Redorana sta misli o tome.

 

Mlad i neiskusan su dva jako relativna pojma, ali hajde da kazemo da si u pravu sto se tice toga. Ne znam zasto je SV po tebi toliko u minusu u odnosu na bandita koji za razliku od SV-a nema alu ram, ima 40 kg viska, skoro isto ks, nema vodeno hladjenje, ima identicno vesanje i kocnice, slicnu potrosnju, istu maksimalnu brzinu i slabije ubrzavanje. Troskovi odrzavanja su veoma slicni, izuzev toga da u bandita stane malo vise ulja pri zameni. Bandit jeste popularniji motor kod nas, poceo je da se pravi skoro deset godina pre SV-a, ali daleko od toga da je bolji od SV-a. Danas se sve jako tesko prodaje tako da apsolutno ne treba povezivati neke stvari vezano za prodaju sv-a.

 

Horneta vozi moj rodjeni brat tako da sam imao prilike i njega da probam. Sem toga sto je "Honda je to" i sto ima "1/1 masinu" i 98 ks i ide kao malo jaci skuter do 6.000 rpm-a a posle podivlja, ne vidim neke bitnije prednosti. Servisi kostaju skoro isto, kao i kod bandita kupujes uvek litru vise pri zameni, trosi u proseku litru vise od sv-a pri normalnoj voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12818 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

"Probao" SV-a! Probao sam i ja razne motore pa nemam mišljenje o njima. Ovo za prodaju može da bude istina. Nije na glasu u Srbiji ko Africa!

A ima i 160 pozadi pa ako ti je debljina gume u korelaciji sa kompleksima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6370 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Iako je kubikaza manje vise ista,radi se o potpuno razlicitim konceptima.Tako da su sasvim normalne razlike u gledanju na citavu problematiku.

Usput mislim da je posedovanje jednog ili drugog,najbolje bi bilo oba  :D,izuzetno vazno za izradjivanje sopstvenog stila voznje i kapiranja motocikla opste.

Ima ljudi kojima jednostavno prija "sut u dupe" na 8,9 iljadarki,drugima pak snaga u "bunaru" i to nema veze sa kvalitetom ili jos bolje sa markom motocikla.

U tom smislu,jedni ce ili drugi doneti sasvim drugaciji sud kada nakon tog iskustva sednu na neki drugi motocikl.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Iako je kubikaza manje vise ista,radi se o potpuno razlicitim konceptima.Tako da su sasvim normalne razlike u gledanju na citavu problematiku.

Usput mislim da je posedovanje jednog ili drugog,najbolje bi bilo oba  :D,izuzetno vazno za izradjivanje sopstvenog stila voznje i kapiranja motocikla opste.

Ima ljudi kojima jednostavno prija "sut u dupe" na 8,9 iljadarki,drugima pak snaga u "bunaru" i to nema veze sa kvalitetom ili jos bolje sa markom motocikla.

U tom smislu,jedni ce ili drugi doneti sasvim drugaciji sud kada nakon tog iskustva sednu na neki drugi motocikl.

 

Pravo zboris pronto, samo sto ja ne mogu da se nadjem u toj tvojoj prici.

Mene kad pitaju sta vise volis, "shut u dupe" ili "bunar" , ja se odmah vratim u djetinstvo i ona  pitanja "Koga vise volis, mamu ili tatu?".... ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XJR 1300

Hornet, Bandit i Sv su tri različita motora (živeo pluralizam) i upoređivati ih je gubljenje vremena. Svako ponaosob pronalazi svoj motor i motor njega.

Svaki ima svoje mane i prednosti u međusobnom poređenju, ali svaki od njih odgovara različitim zahtevima, tako da se danas upravo desilo nešto što je primer za ovu temu... Došao je naš bivši kupac, koji je ranije kupio od nas motor i pošto je zadovoljan nama (malo reklame nije na odmet) došao da kupi Horneta ali je otišao kući sa SV-om  :o

Ne znači da je naš Hornet loš (naprotiv) nego uz priču i malo međusobnog konsultovanja zaključio je da je SV (naked) pravi motor za njega jer u glavnom vozi po gradu a ponekad ode na kraći jednodnevni izlet.

Moj Čif majstor servisa ganja SV-a i kune se u njega, ja ga lično ne bih kupio jer meni ne odgovara ali bih uzeo bandita bez razmišljanja kada bi ga pravili u XL veličini (Sa mojih 192 i preko 100 kg a i višak godina se moram zadovoljiti Varaderom).

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12818 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Došao je naš bivši kupac, koji je ranije kupio od nas motor i pošto je zadovoljan nama (malo reklame nije na odmet) došao da kupi Horneta ali je otišao kući sa SV-om  :o

Ne znači da je naš Hornet loš (naprotiv) nego uz priču i malo međusobnog konsultovanja zaključio je da je SV (naked) pravi motor za njega jer u glavnom vozi po gradu a ponekad ode na kraći jednodnevni izlet.

 

 

+1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja