Jump to content

Moto Zajednica

Revitalizacija Moto guzzi-ja V35C

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

Pa da, drugar mi zivi u Milana Mijalkovica, poslednja zgrada sa desna, pre ruskog groblja... ;) Verovatno mu znas roditelje, Komarek Ratko i Mimica...

 

Da ,naravno, vrlo cesto svracaju svi u Kulturni centar, a ja tamo radim tako da ih vidjam mislim da cekaju jos jednu bebu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

Evo jos jedne informacije koja ce nadam se biti od koristi nekome ko prati a korisnicima guzzija sigurno. Srce celog sistema paljenja je centrifugalni regulator. Elem kod mene je bio pohaban od godina eksploatacije i pomerao je paljenje vec na 1000 obrtaja a na 2000 je vec bilo skoro 20 stepeni pgmt. Kako sam sada kod ove restauracije nasao nov i ugradio sve se drasticno promenilo u radu motora cak i svecice koje su uvek po gradu bile malo garave sada imaju lepi svetlo braon/sivu boju sto ukazuje na dobro sagorevanje. Praticu potrosnju i obavesticu vas i o tome ali se nadam iskreno da to isto treba da se dovede u red jer su i karb sredjeni i karburacija se izuzetno lepo podesila. Inace u dijapazonu od 4000-8000 obrtaja tako oslobadja snagu da bez obzira u kom je stepenu prenosa to polece kao raketa iako je kardan sve ide veoma glatko. Do daljeg pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

Nekoliko decijih bolesti je reseno i motor sada izgleda ovako. Nasao sam kod Suse u KV iglice za karburatore i to je reseno.

post-8469-12879075541418_thumb.jpg

post-8469-12879075547945_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

@Drug sef:

 

Nadam se da ces mi dati koji krug kad se vidimo... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

Pozdrav

 

Dobio sam od majstor Suse iz Kraljeva cetiri stel srafa za klackalice za moj Moto guzzi v35c ali nemam navrtke. Navrtke su M6 kao na renou 4,5,9,11 ako neko zna gde mogu da kupim nove mnogo bi mi znacilo jer sam sve do sada radio tako sto sam stavljao novo. Ako neko ima da proda ili jos bolje pokloni cetiri navrtke ja sam zainteresovan. Pozdrav iz Jagodine

 

Rade

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

Snasao sam se za matice, stavio sam obicne samo tvrdoce 8.8 koje sam dobio od prijatelja kome su stajale u podrumu bez veze. Ko zna kada i za sta ih je kupio verovatno u vreme kada je to bilo normalno naci u gvozdjarama a ne kao sada PRC (People republic china) . Elem zeleo sam jos nesto da podelim sa vama koji pratite a sa guzzistima posebno. Ustaljena je pojava da iz menjaca pod turbulencijom izadje ulje kroz odusak na vrhu menjaca. Onda to slini , lepi se prasina i motor ne izgleda uredno kako bi vecina nas zelela da bude. Neki to resavaju na taj nacin sto sipaju manje ulja, ali ja mislim da bi ovo resenje bilo bolje. Napravio sam dodatak kojim sam odusak podigao za 20mm tako da vise i najjace buckanje nece da istera ulje napolje, slike slede.

 

Pozdrav Rade

post-8469-12879076921115_thumb.jpg

post-8469-12879076922106_thumb.jpg

post-8469-12879076927434_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Elegantno i cisto... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd- Dorcol
  • Motocikl: XJR 1300

posto sam vozio V35II ...zelja mi je bila da sledeci bude C al nigde ga nisam nasao ....a sad mi zao sto prodah i predhodnog  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

posto sam vozio V35II ...zelja mi je bila da sledeci bude C al nigde ga nisam nasao ....a sad mi zao sto prodah i predhodnog  :(

 

Hvala prijatelju, lepsi kompliment mi ne treba. Trudio sam se maximalno. Mehanicki je potpuno sredjen a estetika ce da se doradjuje sledece zime. Sad ce da bude brrrrrm brrrrm. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd- Dorcol
  • Motocikl: XJR 1300

posto sam vozio V35II ...zelja mi je bila da sledeci bude C al nigde ga nisam nasao ....a sad mi zao sto prodah i predhodnog  :(

 

Hvala prijatelju, lepsi kompliment mi ne treba. Trudio sam se maximalno. Mehanicki je potpuno sredjen a estetika ce da se doradjuje sledece zime. Sad ce da bude brrrrrm brrrrm. Pozdrav

 

samo lagano druze i uzivaj u voznji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

Zadnja slika , voznja svaki dan , ispitivanje uhodavanje , vec duze vreme bez i jednog problema brrrm

post-8469-12879079424085_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 756 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Maaalo manja guvernala , bode oci  :-\i dodao bih kajs na sedistu izmedju vozaca i suvozaca ,    kako bi ja nju posedovao  :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

Zadnja slika , voznja svaki dan , ispitivanje uhodavanje , vec duze vreme bez i jednog problema brrrm

 

Joj bre Rade ubi te onaj jaguar na braniku  :P :P :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

Eh , jaguar nije moja ideja a i kada bi ga skinuo ostale bi ruzne rupe na krilu, ovako to mu dodje karakterni znak. Ostaje do daljnjeg, a sto se guvernala tice jeste malo onako i meni malo bode oci ali je dosta udoban za voznju narocito za nas matorce hihi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

Pozdrav onima koji ce jos jednom svratiti da pogledaju ovu temu. Cela sezona je prosla bez problema, u medjuvremenu stigla elektronije za bezkontaktno paljenje iz Rumunije www.gotronic.ro i namontirane i rade za sada besprekorni. Potrosnja od 3,7 do 5L neki experimenti sa diznama za gorivo nisu pokazali neke drasticne rezultate sto se potrosnje tice tako da su oni koji su projektovali ove karburatore i dalje u pravu. Za zimu zakazano sminkanje chromiranje itd vidimo se.

 

Rade

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Da se i ja javim .

Prošle godine sam radio identičan posao sa mojim  V 65 , 84 godište. Mogu reči,da sam uživao svaku minutu provedenu uz moju lepoticu. Danas je lepša nego nova i ide ko grom.

Napravio sam grešku jer nisam napravio ni jednu jedinu fotku obnove,ali imam ih sad nekoliko. Staviču , ako Vas zanimaju, samo da  skužim kako postavlati slike na forum.( Dobro heh ,tek sam par dana na Vašem sajtu,pa mi se može oprostiti jel?)

Inače, moje ime je Miran, živim u Ptuju ( SLO) i još sam od Vojske - JNA  okt. 83/84 ,Kraljevo-Ribnica, zaljubljen u Moto guzzije. Naravno tada jih praktično nije bilo moguče imati u privat -life, al su se vremena promjenila i eto došla prilika ,pa sam prošle godine uzeo jednu

V 65 u Njemačkoj. Bila je u dosta dobrom stanju sa jednim el problemom, al sam se odlučio, da je sredim  kako mi kažemo u nulu. Stavio sam i original Lafranconi-e i sad stvarno radi ko grom.

 

Inače vidi se da ste svog  radili sa srcem. Veliki Bravo !

 

Pozdrav Miran

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Verovatno neču uspeti staviti slike jer su mi prevelike (od 850 kb pa do 1,2 mb). Koliko sam upoznat u pravilima stoji :

Maksimalna veličina priložene datoteke: 256 KB, po poruci: 20.

A šta sad , ima koja druga varinta da stavim slike ?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

Moras u programu za gledanje slika da promenis format u jpg i da ih smanjis po tezini to ti je acd/see program desni klik na sliku tools pa format setings ea resto ce ti se kasti samo onda mozes da ih smanjis. Ajde uradi pa ce mo da se hvalimo dalje ili odi na http://imageshack.us/ pa tamo obradi slike i dovuci linkove.

Pozdrav Rade

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja