Jump to content

Moto Zajednica

Revitalizacija Moto guzzi-ja V35C

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

Aha , ko je sada glavni Baja na forumu? Stigao lanac !!!!!

 

evo radi lakseg poredjenja slike nekad i sad. Gustirajte imam neke obaveze ovih dana na poslu i cim to zavrsim bacam se na njega da ga zavrsim i voooznjaaaa  :);)

post-8469-12879069120814_thumb.jpg

post-8469-12879069122493_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Sjajno... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

Sta sam jos zeleo da kazem sto se ovog konkretnog slucaja tice. Lancanici su bili veoma malo istroseni jer su kaljeni i to se proverava na taj nacin sto stari lanac obavijete oko lancanika i kad ga tako drzite napetog probate da pomerite kariku po obodu lancanika od centra. Kod mene se sa starim lancem taj luft napravio na skoro pola milimetra ali zato kada sam stavio novi lanac i probao taj luft njega skoro da nije bilo. Na lancaniku bregaste jedva primetan a na lancaniku uljne pumpe bas nikakav sto je u skladu sa opterecenjem ta dva lancanika to jest na bregastoj je vece opterecenje. Spaner je neophodno zameniti jer i on gubi svoju elasticnost. Naravno ovi lancanici na guzziju su kaljeni i namenjeno je da se lanac trosi a da lancanici budu tvrdji. Uporedjivanjem lanaca vidi se da je stari duzi skoro za 10mm. Sve u svemu ja sam potvrdio moja ocekivanja, lanac je dobro zategnut nema lufta nigde sve je tako napeto da kada sada to gledam razmisljam kako je sve to funkcionisalo pre. Tacka paljenja , razvod ventila, odnos levog i desnog cilindra sve je to bilo labavo a sada ce biti EXTRA. Lanac treba kontrolisati na svakih 20000km pre nema potrebe jer je period zamene preko 50000km. Slede slike narednog sklapanja montaza poliranih delova pa stavite tamne naocare za svaki slucaj, ko nema mogu i one za varenje hahahah Pozzzzdrav drugari u zdravlje. Ovaj humoristicki deo je posledica festivala ,,Dani Komedije,, koji se odrzava u Jagodini a ja aktivno ucestvujem tamo kao DRUGSEF tehnike hahahaha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Samo slikaj i postavljaj slike. Jos od vojske ( 1983/84 ) sam imao zelju da nabavim jedan V 35/II , al mi se nije dalo. Bice valjda jednog dana  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

Evo slika trazili ste gledajte. Ako vam se svidi pohvalite , to ce biti nagrada za visecasovni trud. Pozdrav

post-8469-12879069483608_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Zato od mene nece nikad biti majstor, ispolirao bi jednu, a druga bi cekala godinu dve... ;D Fenomenalno... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

Pravo da vam kazem i ja sam slabo motivisan, nije u pitanju rad nego kad bi mogo da naplatim ruku Jbg tako je to kad radis za sebe hihihi. Naplate ce biti kad ga izvezem na sunce pa sednem i gledam ga i uzivam ili kad ga vozim a cice samo sevaju okicama hihi malo sutra ha ha ha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

Evo dokumenti stizu. Proverio sam polozaj zamajca , repere, menjac se saltuje i sutra cu da ih vencam sa 4,0 Kpm po glavi srafa i nema im razdvajanja.

post-8469-12879069533687_thumb.jpg

post-8469-12879069534197_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ventil dekle su ispale odlicno, dekla preko paljenja i struje - jos bolje . Ruke ne mozes da naplatis jer radis za sebe, al zato imas " Merak " - a to nema cene ! Kad zavrsis motor, dogovori se sa Picasoom iz Svilajnca, tu ste blizu, pa se izvezite negde u prirodu - nek ti on islika motor. Ima dobar aparat, a i zna - znanje. Siguran sam da ces posle neku od tih slika da uramis i okacis na zid dnevne sobe .  :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Ma, ja bi ovu poliranu V mashinu drzao u sobi kao skulpturu... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

A sada zelim da vam predstavim i mog druga Daneta,

 

LPukP_danem.jpg

 

koji je sve ovo sto sam radio ispratio sa majstorske strane, inace on je metalostrugar, alatnicar i klikeras i pecaros. Pomogao mi je vise puta svojim intervencijama da mogu da odradim neke stvari najkvalitetnije moguce. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

Pozdrav,

 

nisam se javljao nekoliko dana i evo prvi vikend da mogu da radim. U petak popodne 5 sati spajanje menjaca sa motorom i podesavanje statickog paljenja. U subotu nabacivanje na ram, postavljanje instalacije ( najgori deo iako mi je to struka) , povezivanje , pa onda ovaj deo nove instalacije nije imao energetski deo za dopunjavanje instalacije i akumulatora pa sam deo za generator i ispravljac i regler morao da izvadim iz stare pa je to tek odnelo dosta vremena da ne isecem nesto pa da ga nastavljam ( triput meri jednom seci a ne triput secem i opet kratki hihi). i na kraju sinoc sam ga zavergleo i ugasila se lampica za ulje sto je dobar znak cela instalacija radi i to je sa pauzom za rucak trajalo 10 sati. Danas planiram da stavim karburatore i rezervoar i da upalim ali to je tek sajle creva slavinic filteri ali pohvalicu vam se . Da idu i nove cevi za izduv sa prigusivacim. Sta sam jos primetio da je sam motor mehanicki mnogo tisi verovatno zbog lanca i spanera. I evo vam slika bracne zajednice motora i menjaca da ne bude samo prica , Pozdrav

 

RADE

post-8469-12879071157143_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Samo polako napred, kad se radi ovakva lepota, poslednje sto je potrebno je zurba. Mi cemo se strpeti, polako, ali jebitacno ;D

 

Sjajno, kao i do sada. Secam se kad sam tako sklapao Falkonca, stalno sam morao sebe da kocim da slucajno nesto ne promakne, da ne ishitrim... Sve te muke su nagradjene kad se masina istera, skoro bez zamerke /naravno da ce onaj ko je sklapao uvek sebi da nadje neku zamerku koju posmatrac nikad ne bi ni primetio/.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

Kad sam ga prao u perionici nisu mogli da ga urade ljudski ali ima da radi parocistac ,,centogradi,, nije to nista samo zapecena prljavstina. Imao sam goru neprijatnost jer je pocelo da pusta ulje na filteru odozdo. Par kapi ali ne sme ni malo pa sam odleteo do buvljaka kupio gumicu za 30din hihihi i stvar resena samo sto sam morao da ispustim ulje pa da sve razmontiram izvadim filter itd to je ono o cemu pise Misa/pei mora sve da se pregleda po vise puta. Nema brzanja. Sad cu da rucam pa popodne zapaljot. Stavio sam nove rore ( izduve) tek to da vidite sijaju u mraku vidimo se pozzzz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

da sam prosjecna teta iz nekakvog sela pratio bih ovo prije nego kasandru!! jedva cekam zavrsetak restauracije!! kao da moje!! ali samo polako!! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

Evo slika od danas, nije bilo zapaljot ima jos puno sitnica. Zaboravih da vam kazem , ako nezanate, za sklapanje vam terba deset puta vise vremena nego za rasklapanje. Setih se da sam na pocetku rekao da nikada nisam nista tako jednostavno rasklopio hihi KAKAV BUMERANG PRAVO U GLAVU sklapam vec mesec dana , ali je kraj veoma blizu. Pozdrav

post-8469-1287907120195_thumb.jpg

post-8469-12879071202774_thumb.jpg

post-8469-12879071203313_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja