Jump to content

Moto Zajednica

Revitalizacija Moto guzzi-ja V35C

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

Postovanje svima, vec se dugo spremam da pretresem svog ljubimca i nekim sitnim intervencijama mu udahnem jos zivota i produzim mu vek. Uredno sam skupljao delove i ne nadajuci se da ce biti jos lepih dana resio sam da svoj projekat zapocnem danas popodne, Ovo je pocetak i svi ce reci lako je rasturiti ali ovako lako ja nisam rasturio nista do sada. Bas kao sto je napisano u knjigama , potpuno sam, bez icije pomoci sam do ovog stadijuma rasturio moj V35c. Postavicu par slika ali mi je zao sto niste prisustvovali ovoj harmoniji od jednostavnosti i funkcionalnosti. Nista suvisno niceg previse a svega dovoljno. Strip se nastavlja jer planiram da ispregledam menjac, lanac i spaner, paljenje, viljusku ,amortizere i karburatore. Vidimo se.

post-8469-12879057189741_thumb.jpg

post-8469-12879057190972_thumb.jpg

post-8469-1287905719261_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

To Rade samo napred i hrabro, ako ista zatreba tu smo.

Inace Javljam ti se iz Rumunije tj Bukuresta ali nisam stigao da proverim imaju li ovi elektronci radnju ovde pa da ti pazarim jedan set jer sam iznenada dosao a nemam adresu ovde, pa cemo skociti neki drugi dan ja i Milan do Temisvara.

 

pozdrav

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

Posto sam rasturio menjac i zamenio polomljenu oprugu resio sam da izmenjam i lezajeve u menjacu. U poslu mi je pomagao moj drug Mikica koji je jedan od retkih majstora koji rezonski posmatra stvari a ne preko pajsera i cekica. Inace ja sam onaj drugi na slici sa bradom. Za menjac nije bilo problema za rasturanje ali je potreban alat koji sam ja napravio od gedore 27 i srca stare lamele tako da vlasnici guzzija od mene mogu da dobiju na zajam ovaj alat da ne prave. Dihtunge sam napravio uz pomoc metalnog klikera po korica fascikle i uz malo silikona sve ima da bude ok. U medjuvremenu sam skinuo sve sa rama i zelim da ga proverim jer sam primetio da tockovi nisu bili u osi i da se u suprotnim krivinama malo drugacije ponasa. Kupicu danas kod kineza lasersku libelu , imam neke ideje da sa njom to probam da uradim a za eventualno ispravljanje ce mo videti. Otvoren sam za sve dobronamerne sugestije, savete i pomoc. Planiram da ram posle toga izpeskarim i ofarbam. Do sledeceg nastavka pozzdrav.

post-8469-12879058421905_thumb.jpg

post-8469-12879058423012_thumb.jpg

post-8469-1287905842486_thumb.jpg

post-8469-12879058452955_thumb.jpg

post-8469-12879058454242_thumb.jpg

post-8469-12879058455559_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

Svaka cast Rade, inace lepa garazica koliko u pozadini mogu da vidim.  ;)

Ako zelis, mozemo da uradimo i plastifikaciju rama, imam druga koji to fenomenalno radi i vrlo jeftino. Ja to planiram da uradim na mom motoru.

Javi kako napreduje ispravljanje rama.

 

Pozdrav i srecno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

Svaka cast Rade, inace lepa garazica koliko u pozadini mogu da vidim.  ;)

Ako zelis, mozemo da uradimo i plastifikaciju rama, imam druga koji to fenomenalno radi i vrlo jeftino. Ja to planiram da uradim na mom motoru.

Javi kako napreduje ispravljanje rama.

Pitaj koliko bi kostalo peskarenje i plastifikacija rama. Juce sam kupio kinesku libelu sa laserom i probao neke stvari, mislim da sve mogu da uradim. Imam jedan stari vojni ram da prenesem mere i sinoc sam radio do kasno. Garaza je 8x4m korisne povrsine tako da ima mesta za rad. postavicu slike pa ces videti moju ideju za centriranje rama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

danas popodne nastavljam sa radovima vide ces kako radi laser od 850din bezobrazno hihihi slike ti ne trebaju ram je isti kao tvoj boja bi bila siva metalik ako ima ako ne moze i crna bas me kopka koliko to kosta da znam da li da radim ili da sam nesto probam jer imam kvarcni pesak za peskarenje a ostalo bi pozajmio od drugara. cujemo se {vita jela zelen bor cekam brzi odgovor} hahahahaha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

4-5 eura po kvadratu je peskarenje i isto toliko plastifikacija,ne znam kako racunaju povrsinu rama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Budisava-NS
  • Motocikl: Suzuki TS125,Piaggio Liberty

Plastifikacija gvozdja se racuna na kilazu.Znam zato sto sam preko leta radio u firmi koja se bavi plastifikacijom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

Plastifikacija gvozdja se racuna na kilazu.Znam zato sto sam preko leta radio u firmi koja se bavi plastifikacijom...

Malo nelogicno jer kubni metar gvozdja ima povrsinu od 6m kvadratnih i tezinu 8000kg a lim od 8000 kg debljine 0,5mm ima povrsinu 2000m kvadratnih. Kada BI JA TO RADIO IPAK BI SE OPREDELIO ZA POVRSINU. ovo je ideja sa kineskom laserskom libelom. mislim da mi postaje jasno sta se desilo i sta treba da se radi. ne zurim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

Cao Rade,

 

evo cena, 5e je kvm znaci reci koliki je fi i duzina, tj izracunaj povrsinu pa da vidimo, mislim da cu moci da izboksujem i neki popust.

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

Da li je to peskarenje ili plastifikacija ili oba po toj ceni, razjasni mi please.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

Sad sam ga pitao, to je cena plastifikacije a kaze da zavisi u kakvom je stanju, mozda i ne mora da se peskira. Inace cena je isto oko 5e po kvm. Ide i malo vise ali je za mene oko 5e. Po mojoj slobodnoj proceni nas ram nebi trebao da ima vise od izmedju 3-5 kvm. Nakupi se tu po tim cevcicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Rade hocemo li do PN danas posle 15,sinoc sam poskidao tockove i ustanovio da su mi one ferode za prednji tocak,da pogledamo mozda nadjemo za zadnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

ja sam na poslu bicu tu pa ti svrati radim do 16h ali mogu da izadjem ranije. cekam te

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Sad sam ga pitao, to je cena plastifikacije a kaze da zavisi u kakvom je stanju, mozda i ne mora da se peskira. Inace cena je isto oko 5e po kvm. Ide i malo vise ali je za mene oko 5e. Po mojoj slobodnoj proceni nas ram nebi trebao da ima vise od izmedju 3-5 kvm. Nakupi se tu po tim cevcicama.

Ne mogu da verujem da ima toliko m2 u ramu ovog motora. Jel to znaš ili si "onako" procenio? Mislim, nije bitno i da je 7 to je 35 E ali mi je zazvučalo mnogo tih 3-5 m2.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

to je sve prosta matematika nego je problem dovuci ga tamo ( teza dara nego mera) ima nesto tu i PN pa cu videti. Pozdrav svima ja sam u velikom projektu. Jos da stavim vrata na garazu dok ne padne sneg i ima da bude igraonica do mile volje. Prema ramu koji je prav napravicu sablon i po mjemu cu da (verovatno) iskasapim i ponovo zavarim ram. Pratite bice uzbudljivo hihihi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

ma kad ja to budem odradio i zavario i obrusio ima da se cudis kada budes video. Ako ne moram naravno necu ali ako moram  to je to. BRUSILICA IMA DA RADI HAHAHA BRUSI!!!!!.  Ma samo da ga vratim da bude u pravcu necu da zalim truda. To je takva masina takva konstrukcija takvi sklopovi, pa kad ga je nato i americka policija uzela za svoje potrebe mi smrtnici smo pocastvovani sto ih imamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

evo ga sada u magli JA pod maskom na peskaren ram temeljna pa sutra ce mo da vidimo sta dalje. Maska gusi ali manje od nitra. Zalozio sam dobro tako da se sve osusilo i nocas ce da zri farba,tri ruke temeljne. Dobro je sto su temperature iznad nule, islo mi je na ruku vreme. Ram je danas peskaren i odmah ofarban tako da nije imao sansu da korodira. Nastavak sledi.

post-8469-12879060361694_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

vrat i prednji deo je od mog donji i zadnji je od donor rama koji sam imao sada je sve standardno ali ce morati malo da se doradi sediste jer je izgleda i ono radjeno zbog spustanja. ofarbao sam ga u crnu mat dve ruke i stvarno izgleda extra. ako ga ovi kod peskarenja nisu izlupali kad ga sklopim ima da bude u pravcu. Najgore je kad mislis da si zavrsio farbanje operes pistolj i sve sredis kad ono neka sitnica ostala neofarbana hihihi ali tako se jaca volja i celici karakter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja