Jump to content

Moto Zajednica

ryumotors ?

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XJR 1300

Vlado, primećujem u tvom tonu veliku dozu nervoze. Naravno da je opravdana, jer kada se pomene i moja firma za koju život dajem, diže mi se kosa na glavi. Možda bi trebao da predstavljaš svoju robu kao najlošiju, pa da ne bude zabuna oko kupovine. Ljudi, RYUMOTORS se bavi prodajom polovnih motocikala. Niko na svetu ne može sa sigurnošću da tvrdi da je polovno u savršenom stanju. Zato je uspostavljena garancija i po iskustvu mog drugara koji je kupio kod Vas bandita 600, ta garancija je ispoštovana maksimalno korektno. Priče, sekretarica, telefon, pa ako je neko zainteresovan i zapaljen za kupovinu, stvori se tamo i lično uveri u stanje, a ne ko trotovi preko telefona i tastature. Vlado, trebao bi za trutove da uvedeš dodatnu uslugu:"Na zahtev kupca dovozim motocikl do mesta stanovanja". Onda bi verovatno radila sva 4 cilindra, ali bi bilo komentara po nekom trećem osnovu, verovatno debilnom.

 

Ideja odlična :takoje: vredi razmisliti o njoj :)

 

Hvala na podršci i razumevanju. Dobro dođe malo pozitive, jer me potseti da postoji armija pristojnih bajkera sa kojima je prijatno sarađivati i proćaskati.

Svi smo u istom vozu (barem ja tako doživljavam) i nema izlaska dok je u pokretu... prema tome kako meni tako i drugima i obrnuto. Stvarno se trudimo da pružimo maksimalno za minimalnu cenu. Mi smo davali garanciju i pre uvođenja zakona (doduše na 3 meseca) kao dokaz da verujemo u kvalitet naših motora, te nam pojedini tekstovi baš nekako teško padnu (meni i kolegama).

Uzdržavam se koliko mogu, ali ponekad >:(

Nije se ljutiti na pojedine, jer je u moto svetu bilo toliko prevara da ljudi neznaju više kome da se obrate a da ga ne obrlate :ph34r: . Na žalost ništa se nije mnogo promenilo po pitanju sigurnosti u kupovini i slabo se ko trudi da tu zavede red.

Ja i moje kolege se trudimo da radimo u skladu sa Zakonom i savešću u nadi da preživimo do normalizacije stanja na tržištu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Samo napred i istrajno. Slažem se sa Vama da je naš narod prevaren na svim poljima i da ne zna kome više da veruje, ali sa druge strane, obilazak pola Srbije u potrazi za idealnim i perfektnim motorciklom bi pre zamenio dolaskom na jedno mesto, pa ako ni zbog čega drugog, ono zbog Vašeg nesebičnog deljenja iskustva. Tu priču retki mogu da shvate na pravi način, ostali shvataju na samo sebi poznate načine. Forum bi bio prebukiran temama o prevarenim potencijalnim kupcima koji prelaze ozbiljne kilometraže po opisu prodavca, a u realnosti sušta suprotnost. Ali to prolazi, jer smo nekako navikli da nas lažu i varaju. Te frustracije se generalizuju u ispoljavaju obično na pogrešnoj adresi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kod mene ste ostavili nepopravljivo los utisak.

 

Oko nove godine sam izabrao crveni CB5. Nazalost, zbog dosta pitanja sekretarica je verovatno skontala da ja verovatno nemam kes i posle jednog poziva vise mi se niko iz firme nije javio a hteo sam samo da im kazem da mi spreme motor i da ga vozim kuci. Kes je bio spreman, kombi za prevoz i sta vec. Eto tako su oni izgubili mene kao kupca. Mada i bolje sto se tako desilo, kupio sam bolju masinu. Sve u svemu, to sto Vlada_Ryu pise mozete da okacite samo macku u rep.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

E pa dragi Vlado ja zaista shavtam da vi morate da zivite od te firme i da treba da branite to sto vam donosi koru hleba ali ne tako maliciozno

Taj princip drskog ponasanja prema mozda malo neotesanom klijentu/musteriji kako god je izgleda nova poslovna praksa, ali ja ne krivim vase zaposlene jer ocigledno uce od vas

Vi zaista ne morate da me ucite ni sta je osnovni kapital jednog privrednog drustva ni `finansijski godisnji rezultati` jer o privrednom pravu ipak znam dosta vise od vas

Ali da ne pricam bezveze potvrdjuje i APR koji je budi receno jedini merodavan a kaze sledece:ПРЕМА ПОДАЦИМА ИЗ ФИНАНСИЈСКОГ ИЗВЕШТАЈА ОБВЕЗНИК ЈЕ РАЗВРСТАН У 1-malo ПРАВНО ЛИЦЕ

moje tvrdnje potkrepljuje podatak da vasa firma ima osnovni kapital(to je onaj kojim Ryumotors odgovara svim poveriocima, da pojednostavim ljudima) od 500 evra koji je ujedno i minimalni za tu vrstu drustva

Sve ovo govorim recnikom koji mogu i drugi da razumeju i zaista mi nije cilj da se prepucavam sa vama i svakako razumem da vi kao trgovac morate da budete u pravu

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XJR 1300

Kod mene ste ostavili nepopravljivo los utisak.

 

Oko nove godine sam izabrao crveni CB5. Nazalost, zbog dosta pitanja sekretarica je verovatno skontala da ja verovatno nemam kes i posle jednog poziva vise mi se niko iz firme nije javio a hteo sam samo da im kazem da mi spreme motor i da ga vozim kuci. Kes je bio spreman, kombi za prevoz i sta vec. Eto tako su oni izgubili mene kao kupca. Mada i bolje sto se tako desilo, kupio sam bolju masinu. Sve u svemu, to sto Vlada_Ryu pise mozete da okacite samo macku u rep.

 

Koješta... Vi stvarno verujete u vaše reči, odnosno da je sekretarica tu da procenjuje ko ima para a ko ne ???

A molim da mi kažete u kojoj firmi možete telefonom da naručite motor a prodavac da ga vam spremi i da vas čeka kada vi dođete ???

Po najviše me iznenađuje to što ste zaključili da ste kupili bolji motor a da ovaj niste ni videli, osim na slici po kojoj ste naprasno rešili da ga kupite ????

Za sve naše motore postoji osnovno pravilo "ko prvi devoci" i neprimamo narudžbine telefonom niti raznosimo motore na željenu adresu poput pizza.

A to što ste okrenuli dva ili tri puta telefon a niko vam se nije javio (na svih 5 brojeva ??) možda samo znači da oko nove godine je priprema sezone u jeku, godišnji popisi, dosta odsutnih (zbog praznika) itd, i nije ništa lično ili vidovito.

Nadam se da ste pazarili motor koji vas zadovoljava i u buduće nema potrebe da zovete jer svi podaci o motorima su na našem sajtu ( a i drugim) cene su fiksne i radno vreme je vrlo jasno... Ne vidim šta je vas sprečilo da dođete i eventualno kaparišete pa tek onda organizujete prevoz i sve ostalo po redu.

 

Pozdravljam vas i pozivam da sledeći put dođete lično bez posredstva gramzive sekretarice, koju uzgred i nemamo. Verovatno ste mislili na koleginicu koja radi na prodaji opreme, ali ona nema nikakvih dodirnih tačaka sa prodajom motocikala.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Izvinjavam se što se mešam ali namere su mi krajnje dobronamerne. Vlado, kao što neko reče primećuje se velika nervoza u tvojim postovima koja se po pravilu prenosi na zaposlene a oni po pravilu prenose na klijente i svi redom su nezadovoljni a samim tim se i tvoje nezadovoljstvo produbljuje. To nije vezano direktno za tvoj slučaj nego se to u praksi nebrojeno puta pokazalo. Sećaš se one "floskule" 'mušterija je uvek u pravu' ? Ako na svaki zahtev odgovaraš sa 'mi to ne radimo' ili tvoji zaposleni nekome na telefonu odgovore sa 'zovi taj i taj broj'(telefonska centrala je odavno postala normalna stvar) i pritom ti to bez pogovora braniš to po meni nije dobro.

 

Sve najbolje i pozdrav

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd-Skopje
  • Motocikl: Yamaha XJR 1300 Sp

Evo i moje skromno iskustvo sa doticnim "nervoznim" gospodinom.

 

Listajuci oglase naleteo na sajt Ryu-a, i na prvi pogled dopao mi se Bandit 1200, za koji sam bio ubedjen da je pravi motor za mene.

 

Otisao fino lepo na licu mesta(radno vreme zavrseno) sto nije sprecilo "nervoznog" Vladu da mi posveti vise od sat vremena u neobaveznom caskanju.

Covek je izuzetno preduzetljiv i za ove nase prilike mozda i previse relax.

Nisam stekao utisak ni na tren da hoce da mi uvali ili ne dao bog podvali.

 

Na moje iznenadjenje sasvim argumentovano odvratio me od kupovine Bandita, da bi sa ove vremenske distance postao ubedjen sam da bi to bio jako los izbor za mene i moje potrebe.

 

Predlozio mi jednu od dve XJR 1300 jer zbog mojih gabarita nista ispod 1000-ke nije dolazilo u obzir.

 

Verovatno moj avanturisticki duh naterao me da kupim motor koji je na prvi pogled izgledao kao 70 godisnji starac, zapusten, (sto smatram kao prednost a nikako kao manu) jer prikazuje fakticko stanje motora koji se pranjem i poliranjem moze dovesti u na prvi pogled "super" stanje.

 

Elem, covek mi stavio akumulator, upalio motor i na moje veliko iznenadjenje rekao, izvoli probaj cisto da steknes uvid u voznju pomenutog motora.

Vozio sam na duze ili krace vreme Tenerea, VT 1800, V Stroma 1000, Horneta i jos par manjih motora ali ovo je bio pun pogodak, bezvremenski izgled Nakeda uparen sa izvanrednim agregatom, u prevodu Mercedes voznja na 2 tocka.

 

 

To sto je izgledao oronulo nije me ni malo dotaklo, jer svi znamo da se sve moze dovesti u top stanje samo treba malo ulaganja i puno entuzijazma.

 

Otisao kuci, proslo nedelju dana i resio da odem i kupim motor.

 

Dogovorio se da mi ofarbaju, presvukli sic, sredili mi mali servis i motor koji je stajao verovatno godinu dana u garazi postao je sexy mladic, ni traga od "starca".

 

Nakon mesec dana i odprilike 1000 eura, Robertova dva nestandarna topa (veliko hvala sto je napravio 2 custom made topa a ne one koji ima u standarnoj ponudi), sitnice poput zmigavaca, 3-4 sati sa purol pastom u ruci na 35+, trakice, zezalice i ostala sminka, motor je bio maltene u stanju 6 godina novije XJR-ice.

Sad imam bike za koji sam siguran da ce nakon 20 tak godina voziti moj sin ili cerka sa osmehom na licu.

 

Ne bi zeleo da moj post deluje pristrasno, ali stekao sam utisak da su vecina negativnih postova neargumentovani, pausalni i izvedeni mahom zbog "nepreduzetljive" sekretarice.

 

Ako je tako onda ja ne bi kupio u ovoj zemlji nista jer smatram da je poziv telefonom cisto informativnog karaktera, a onaj ko ocekuje da ce dobiti svoj termin i dobiti odgovor na sva pitanja je u velikoj zabludi.

Pa gde bi bio vlasnik kada ga dnevno nazovu najmanje 10 tak ljudi, koji po meni imaju svo pravo da traze istoriju motora ali, ima ogromno ali.

 

To je firma koja ima ( licno sam se uverio i u vise navrata izbrojao +- 60 tak motora) za koje ne kriju da su polovni, niti da su u besprekornom stanju.

Da, tacno je da je velik broj motora gde fali cajger, retrovizor, ogrebotine, cak i vidljivi trag od pada sa copave.

Ali to nije nisto sto se nemoze srediti sa malo truda i ne tako puno novca.

Oni ne prodaju nove motore niti u besprekorno fizicko stanje ali ja se kladim da ne vracaju kilometraze niti predstavljaju nesto sto nije fakticko stanje.

Slike kao slike, ne znace nista verujte mi.

Uostalom ako neko ocekuje da ce "nervozni" gospodin Vlada uposliti radnika koji ce svakodnevno lickati motore da bi izgledali u "super" stanju, varate se.

Na osnovu mog iskustva ubedjen sam da su posteniji od 80 % prodavaca, bilo privatna ili pravni subjekti.

Cast par izuzetaka koji posluju u slicnom maniru i duhu: Nema lazi nema prevare, dodjite vidite, probajte bez ikakve obaveze.

A sve ostalo je stvar dogovora za koji sam siguran da ce vam izaci u susret.

 

Da ne duzim previse, nemojte sticati utisak na osnovu telefonskog poziva vec idite, pogledajte, popricajte pa ako vam se nesto dopada zatrazite probnu voznju, bez ikakve obaveze bilo kakve kupovine, za koju garantujem da vam nece traziti kategoriju niti levi bubreg.

 

Nadam se da nisam nikog uvredio mojim iskustvom, ali meni je jedino zao sto nisam stigao da kupim drugi bike kod Vlade( nazalost CB 1300 je prodat) ali verujem da u hangaru ima nesto za mene ili ce biti u dogledno vreme.

 

Pozdrav i sve najbolje.

 

p.s

 

Za 3200 eu koliko sam platio + 1000 eu koje sam "bacio" da sredim bike, verujem da posedujem retko dobar bike za koji je jedan od najrenomiranijih majstora u gradu rekao da je izvanredno dobar primerak, a masina da je prakticki u top stanju.

 

Pre par dana stavio sam treci par guma, za tacno godinu dana koliko posedujem bike i prosao tacno 14550 km, a motor nije ni stucnuo kamoli da sam imao ikakvih problema, a verujem da su mojih 135 kg i 67 moje supruge nimalo bezazleni, ali ispostavilo se da za XRJ-a to nije zahtevan zadatak.

 

 

Hvala Vladi i momcima u Ryu motors na svemu i radujem se buducoj saradnji.

 

 

Pozdrav svima jos jedan put.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd-Skopje
  • Motocikl: Yamaha XJR 1300 Sp

Nadam se da Vlada ima sacuvanu koju fotku (nema na sajtu Ryu) prvobitno stanje motora da uploaduje cisto radi zabave da vidimo razliku.

 

Evo kako izgleda sada:

 

post-10276-0-16706600-1308371768_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Suzuki Savage 650

Hm. Iskustva sa pomenutom firmom imam. Ako se to moze nazvati iskustvom. Gledao kod njih jedan motor, hteo da kupim isti, prodao se (istini za volju jer ga nisam kaparisao). Otisao posle mesec dana da vidim sta ima - stoji taj isti u dvoristu (sto se prodao/navodno prodao). Hm - ko to kupuje motor i ostavlja ga prodavcima? Ali to se mene ne tice, i ne bih zalazio u to. Dobijem informaciju da sacekam koju nedelju jer im stize gomila novoih motora iz uvoza, i da je medju njima motor koji me interesuje. Frka sa carinom, odugovlacenja i zbog mog dosadjivanja (i samom sebi sam dosadio) gosn Vlada mi rece da je memorisao moj broj i da ce cim se ocarini motor (a to je trebalo da bude svaki cas) prvo mene pozvati, da imam prednost, jelte zbog strpljenja, da mi se ne bi opet prodao motor. Savrseno poslovno, organizovano i korektno, zar ne? Osim... sto je to bilo pre cirka 3-4 meseca... i sto sam ja u medjuvremenu kupio motor... ne od RYU motorsa.. i ne... nisam se cuo sa Vladom... jebem li ga, takva smo drzava, verovatno se motori carine i po 3-4 meseca. ko zna....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR 7 S

Kupio sam motor od Ryumotors-a i prezadovoljan sam... :care: Gospodin Vlada, skroz korektan čovek... :takoje: Sve će da objasni i izadje u suret... Jako mi je pomogao u odabiru motora i vidi se da je čovek pošten i želi da u Srbiju unese malo normalnosti i promeni standarde što se tiče motora... Eh, da nam je više ovakvih firmi, ne bi Srbija imala lošu privredu... Svaka, ali apsolutno svaka preporuka za kupovinu motora u ryumotors-u... :moto3:

 

A da, kupio sam motor koji je 2002 i ima 9000km pređenih i apsolutno sam siguran da kilometraža nije vraćana jer je agregat bukvalno savršen i nov.... A to što je prljav i stoji u hangaru ne znam zašto ljudi pravre paniku, pa imaš krpu i vodu pa ga opereš... Sve u svemu jedno jako jako lepo iskustvo sa ovom firmom i gosodinom Vladom.... Za 5-6 dana staviću slike da vidite, nemam sad vremena moram da spremam ispite.... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

A da, kupio sam motor koji je 2002 i ima 9000km pređenih i apsolutno sam siguran da kilometraža nije vraćana jer je agregat bukvalno savršen i nov....

Mnogo si ti decko naivan :)

 

p.s. Da ne bude zabune, ne kazem da je neko iz rymotorsa vracao kilometrazu, vec da niko nikad ne moze da bude siguran da je kilometraza na motoru prava, sem ako nije prvi vlasnik. A agregat moze da bude bukvalno savrsen i " nov" i posle 50.000 km (ako je Honda u pitanju :P )

 

 

 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR 7 S

U pravu si ne mogu da budem potpuno siguran ali verujem da je tako jer mi sve na njemu govori kao da je vožen jako malo...

 

Ja sam zadovoljan i srećan a to je najvažnije... :moto3: A sad da li hoćete da verujete u moje iskustvo sa ovom firmom ili ne to je vaša stvar... Ja je toplo preporučujem jer je moje iskustvo pozitivno... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

U pravu si ne mogu da budem potpuno siguran ali verujem da je tako jer mi sve na njemu govori kao da je vožen jako malo...

 

Ja sam zadovoljan i srećan a to je najvažnije... :moto3: A sad da li hoćete da verujete u moje iskustvo sa ovom firmom ili ne to je vaša stvar... Ja je toplo preporučujem jer je moje iskustvo pozitivno... :zdravo:

 

Čestitke i sa moje strane! A što ti lepo ne spremaš statistiku no visiš po forumu? :nanana:

 

Elem, da se nadovežem, pre više od godinu dana sam gledao sajt Ryua, pokušao nekoliko dana zaredom telefonom da ih kontaktiram, niko ne odgovara na poziv. Što jes' jes', činjenice su činjenice.

 

Odlučim da odem tamo (bio u blizini), dosta mašina, manje-više svi prašnjavi, mada neki i nisu i gledam svašta nešto... Pored mene još tri kupca u hangaru (magacinu ili već šta) već u razgovoru sa Vladom. Jedan gleda Suzukija, drugi Hondu CBR koja je bila u tip-top stanju, ali poskupa za Srbiju - da se razumemo, motor sigurno vredi toliko, ako se i u vožnji ponašao kako je izgledao.

 

Elem, pošto sam tražio motocikl sa uspravnim položajem u sedlu, pogledam malo okolo, vidim KLE-a, zanimljivo... Sačekao 5 minuta na Vladu, popričali, čovek me pitao sledeće:

 

On:"Koliko planiraš da potrošiš?"

Ja:"Oko 2000 evra."

On:"Jel' prvi motor u pitanju?"

Ja:"Jeste."

On:"Onda si u pravu za cifru. Toliko bi trebalo potrošiti za prvi motor."

 

Pogledao okolo, spreman da mi pokaže jednog naked-a, al' jbg, ne volem naked motore. Razmisli malo, dođe do KLE-a pored kojeg sam stajao i kaže čovek lepo, da je motor padao, da mu je pukao dekl zbog pada (videlo se inaše po izgrebanim plastikama), ali da je dobro održavan i nije puno prešao. Pitam ga koliko para, kad se sredi, on odgovara spremno, bio bi tu oko 2 ili 2200 evra. Jedino što dok stigne deo, pa se završi u servisu, treba jedno mesec, mesec i po. Napričali se usput, pokazivao mi Varadera od 1000 kubika, iako je znao da nema šanse da ću uzeti taj motor, ali je sve to radio sa uživanjem.

 

Nisam hteo sve da pišem, ali popričasmo dobrih 20 minuta, čovek uslužan, fin, kulturan.

 

Ne kupih u Ryu KLE-a, jer sam posle 10-tak dana našao Pegaza za dosta manje pare, a smem reći u jako dobrom stanju. Da nisam njega pazario, verovatno bih opet skoknuo do Ryua i pazario motor.

 

Nažalost, kod nas su globe tolike da cene motocikala i ne mogu biti niže, ali ako budu u budućnosti, eto mene opet kad budem rešio da promenim mašinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ja imam jedno iskustvo sa ryumotors i dan danas mi je misterija posto ovde vidim njihovog predstavnika taman dobro ako ima volje da mi je razjasni jer evo vec skoro godinu dana ne mogu da zaspem 0zbunjen.gif!?

nadjem na sajtu motor mislim honda magna ! nazovem i pitam oni mi kazu (muski mladji glas) da je taj motor prodat nekom u Rumu i cudi se kako ga je ves stavio u oglas kad ga je nedavno kupio ! Ja reko ''da ne trazim sad na sajtu moto berza ali mislim da je oglas vas'' Ne ne to je onda stari oglas , za par dana opet izadje isti oglas od njih ! Nisam ih vise zvao reko ovi su neozbiljni !!0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

 

ali kako bi svi spavali mirno postoji garancija od 1 godine, koju ne dajemo napamet već time potvrđujemo kvalitet i poreklo naših motora...

 

Zar nije zakonska minimalna garancija 2 godine? Ili je to promjenjeno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR 7 S

Na nove proizvode da, koliko ja znam... To je u zakonu o potrošačima (opet koliko ja znam)... Ali za polovne stvari, čisto sumljam da ima zakon, jer je teško definisati i primenjivati tako nešto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Na nove proizvode da, koliko ja znam... To je u zakonu o potrošačima (opet koliko ja znam)... Ali za polovne stvari, čisto sumljam da ima zakon, jer je teško definisati i primenjivati tako nešto...

 

Kada je donijet zakon prodavci polovnih automobila su bas zbog toga i bunili ,jer je i njima ista garancija kao i prodavcima novih automobila, jer na sve sto prodaje pravno lice garancija je 2 godine. Nisam pratio sta se poslije desavalo i da li je to promijenjeno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Na polovnu robu je garancija dve godine samo ako se ne dobije pismena garancija na godinu dana. Ako trgovac zaboravi da ti da garanciju od godinu dana napismeno, onda se smatra da je ta garancija (od koje nema nista jer i nije u pitanju garancija vec "saobraznost") vazeca dve godine (imas dve godine fore da ti se ukaze prilika da imas potrebu nesto da reklamiras i da tada shvatis da garancija ne postoji).

Ovo sam napisao uopsteno, ne kazem da u pomenutoj firmi izbegavaju ili prihvataju reklamacije jer nemam iskustva sa njima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Neznam da jos iko daje garanciju na polovne motore osam Vlade sto je po meni smelost.

A sto se tice Vlade i njegove fime covek je sasvim OK , jednom sam otisao kod njega da pogledam neki cbr600f3 nisam kupio motor ali smo rezgovarali jedno sat vremena sasvim opusteno covek nije ni malo nervozan kako ga neki opisuju a uopste ga ne poznaju. Da ne duzim bezveze moja je preporuka slobodno idite kod Vlade ako nista drugo bar za savet covek ce vam izaci u susret.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ...tu sam često..., 254 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: nema...pojela maca...

Bio kod njih pre oko pola godine, video sve i svašta, razne mašine :stabre: ... u "mehaniku" se nešto preterano ne razumem tako da ih neću komentarisati, u opravljanje plastika se takođe ne razumem, pa ni to neću komentarisati. Ljudi koji rade tamo su bili ok i ljubazni. Vlada pravi trgovac nema šta a voli i da proćaska :takoje: Ipak treba vremena da se razradi posao i dovede na neki zavidan nivo. Mene je najviše oduševio hangar gde su motori, izgledao mi je kao iz nekog filma :lol: (kasnije sam shvatio da je to zato što nikada nisam video veći broj motora na jednom mestu nego tada), no nema veze...Nisam impresioniran celokupnim predstavljanjem posla, zaposlenima i samim načinom rada, ali to je samo moje mišljenje. Motor nisam kupio iz nekih ličnih razloga, mada me je ona garancija baš mamila...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XJR 1300

Veliki pozdrav svim bjbajkerima.

 

Prvenstveno da se izvinim svima koji su hteli da stupe u kontakt sa nama a nisu uspeli. Krivi su obimni radovi koji se izvode na objektima moto centra te je firma zatvorena od 01. septembra pa sve do 03.januara 2012. Međutim ko navrati ili bude uporan da zove 060-33.23.007 bude uslužen u meri kojoj nam uslovi za rad dozvole (nema grejanja, pesak imalter na sve strane, atmosfera gradilišta).

Mislim da će se novo lice moto centra većini svideti, izgledom i nivoom usluga.

 

Što se tiče garancije, mi smo ranije davali 3 meseca garancije ili predjenih 1.000km, pre zakona i kada je reč garancija u glavnom izazivala smeh kog većine prodavaca. To nije bio samo marketinški potez već smo time želeli da ljudima damo do znanja da smo 100% sigurni u naše motore i da mogu da imaju poverenja. Oni koji su ranije dolazili ili kupili kod nas motor znaju za to.

Medjutim zakon kaže da ukuliko nepostoji pisani akt, odnosno ugovor kojim se odredjuju uslovi garancije i koji može biti na minimum 1 godine, garancija se polaže na 2 godine od momenta kupovine.

Ne želim komentarisati odredbe zakona, već pitam vas da li bi vi dali garanciju na godinu dana za motor na pr. iz 1993 god. i oko 80.000 km na cajgeru... Ako me matematika još služi taj motor je punoletan i šta ima više ko za njega da garantuje :goodluck:

E pa mi smo ispoštovali i ako nas ni jedna odredba zakona na to nije primorala, jer je potrošni deo u pitanju i malo se samoinicijativno čačkalo (verovatno ortak koji se razume u sve) i napravio ršum... <Morao je ceo agregat da se skida i otvara (nabavka delova otećana zbog starosti vozila, itd) i na kraju svi zadovoljni stim što je klijent ipak pokrio deo cene delova.

Uvek ponavljam isto, odnosno na količinu prodatih motora nismo do sada imali ni jednu reklamaciju... ne računam sitnice poput sijalica, dotezanja i štelovanja, itd... Ne plaši nas davanje garancija, zato smo i tu sa servisom... Bože moj, nov pa se pokvari a kamo li polovan koji niste vi vozili već utvrđujete ispravnost na radnom stolu i malo voćnje po krugu... Generalni savet je taj da po kupovini polovnjaka budete pažljivi barem prvih 100 kilometara i na naj manju anomaliju odete do servisa.

 

Do skorog viđenja... Pozdrav

Vlada

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free rider, 814 postova
  • Lokacija: Beograd/Borca
  • Motocikl: 2014 BMW R1200RT

Koliko ja vidim, ko god je kupio tamo motor je zadovoljan, a ovi sto nisu su nezadovoljni...hm...mozda i oni trebaju da kupe motore pa da svi budemo zadovoljni i srecni !!!!

Pozdrav za Ryu, narucio sam letos od njih jedno 30tak fantomki, po povoljnoj ceni, trebalo nam za posao, fantomke stigle na kucnu adresu, sve OK, mislim da smo dobili i neki popust.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja