Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Posto sam u potrazi za Termo prekidacem za TDM 850 znam da necu nista reci pametno ( kao i obicno :D ) , ali cisto informacija za ostale da de je Termo prekidac isti i kod nekih drugih Japanskih motora, a to je recimo ( trenutno nasao ) Kawasaki ZX 6 R 98-01. i ostali modeli sa vodenim hladjenjem tog godista. ;)

 

myjikkigbllph5nb9z34e1q.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Pozdrav TDM-ovci,gde da nadjem dimenzije nalepnica za model iz 2001 godine? Drugar koji nije na forumu zamolio me da Vas pitam,hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5497 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Pozdrav TDM-ovci,gde da nadjem dimenzije nalepnica za model iz 2001 godine? Drugar koji nije na forumu zamolio me da Vas pitam,hvala unapred.

 

Dok sam vozio TDM-a, narucivao sam u 3T-racingu par puta bocna slova "TDM", tada je kostalo oko 25E nalepnica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: margita
  • Motocikl: BMW 1200gs ADV , Kawa ZX10, qingqi 200

Pozdrav TDM-ovci,neko je pitao kako pali(TDM 4tx-99) posle malo sna (3 mes.)...upalio pomocnim akumulatorom da ne mucim njegov,znaci u sekundu je upalio...kad je dostigo temp. krenuh da ga malo i provozam i nakon nekoliko stotina metara cuo sam jako zvizdanje sa prednje strane nekako i u momentu primetim kazaljku km sat-kako sa 80 se vraca na normalnih 60 koliko sam i isao, zati se to ponovo desilo al je sad kazaljka malo jace pocela da igra gore dole ...posle primecujem da do 80 meri brzinu normalno a preko pocinje da podrhtavai ide do kraja 0! e sad dali je crko ili crkava pinjon ili mozda sajla zeza pa otuda i onaj zvuk...nije mi jasno :neznam: Dali neko zna nesto o ovom problemu? :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pozdrav TDM-ovci,neko je pitao kako pali(TDM 4tx-99) posle malo sna (3 mes.)...upalio pomocnim akumulatorom da ne mucim njegov,znaci u sekundu je upalio...kad je dostigo temp. krenuh da ga malo i provozam i nakon nekoliko stotina metara cuo sam jako zvizdanje sa prednje strane nekako i u momentu primetim kazaljku km sat-kako sa 80 se vraca na normalnih 60 koliko sam i isao, zati se to ponovo desilo al je sad kazaljka malo jace pocela da igra gore dole ...posle primecujem da do 80 meri brzinu normalno a preko pocinje da podrhtavai ide do kraja 0! e sad dali je crko ili crkava pinjon ili mozda sajla zeza pa otuda i onaj zvuk...nije mi jasno :neznam: Dali neko zna nesto o ovom problemu? :zdravo:

 

Pinjon zbog hladnoće ili sajla brzinomera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

@ MICALEKSC

@ Doktor

 

Mozda niste razumeli moje pitanje,drugaru treba neko ko ima takvog TDM-a da mu otprilike izmeri dimenzije nalepnica jer on hoce sam da ih pravi,tj ima coveka koji ce mu to ovda odraditi samo nema dimenzije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 456 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: BMW K 1200 LT HONDA VARADERO

Zato sam dao taj broj jer ce vam on biti od naj vece pomoci. Moj motor je isto godiste al nije to meni tek tako lako da vam definisem dimenzije TDM nalepnice jer nije pravilnog oblika sastoji se od ova tri slova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Ok,reci cu mu da pozove i pita,znam da su nepravilnog oblika,ali nije ni moranje da budu tacno u milimetar vec nesto priblizno :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: TT600R

Evo kome treba za model 3vd nalepnica. Ja sam je crtao u corelu samo sam malo promenuo slova meni su lepsa. sliku kacim u .jpg formatu kome treba nek da mail saljem za corel konture u razmeri 1:1 posto nemogu da zakacim corel fail.

post-154-0-90127000-1360350681_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: TT600R

Ako si vec imao volje i zelje da napravis naljepnice za vjetrobran,aj onda zavrsi do kraja pa napravi za rezervoar i rep. ;)

 

Sta da ti kazem te nalepnice su mi falile pa sam njih pravi. Napravio bih sve ali vise nemam model 3vd tako da ne mogu da merim i ostalo.

Inace one sa jako lako prave ako znate da radite u corelu.

Uzmete providan papir, dobar je onaj sto se stavlja na pleh kad se pece takozvani masan papir, zatim ga stavite preko nalepnice i precrtate je i onda lepo za komp i polako sa lenjirom skidate dimenzije i crtate u corelu. Ma bude gotovo za pola sata. Ako nekom treba pomoc oko toga moze da mi se obrati nikakav problem nacrtacu ja u corelu u razmeri 1:1, samo mi trebaju dimenzije

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ok...Trebao si memorisati fajlove i sacuvati u kompu. ;) U Corelu inace znam da radim bas taj posao perfektno, medjutim kao i vecina nas nema vremena, i sve je manje i zicvaca da bi nesto tako radili zbog jednog seta,a ni ovi sto to stampaju nece da urade ako nije bar u manjoj seriji.Tako da je jeftinije i brze kupiti gotove,nego se njakati sa tim. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: TT600R

Pa sad sve zavisi ako znas u korelu da radis odradis za pola sata i odneses na kater i onaj ti uzme 1000 dinara za sve. A koliku su nove ?

Meni je covek isekao za dzabe imao je parcad takvih folija cak sta vise pored toga sam ga pitao da kupim providnu foliju da prelepim preko rezervoara da ga nebi izgrebao od torbe i ostalog, i on mi je posle farbanja isto za dzabe dao i zalepio foliju. A u NS-u su mi trazili da mi zalepe samo providnu foliju preko rezervoara 40 evra ????

Normalno ja sam ga castio bocom pica i nekim cokoladama za cerkice :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 456 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: BMW K 1200 LT HONDA VARADERO

Ima li neko iskustva sa ferodo kocionim plocicama nasao sam komplet oba tocka 70 eura. Da mi preporucite nesto drugo jeftinije il skuple al bolje.Trebaju mi za umerenu voznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Kupuj...I ja sam na mog TDM-a prosle sezone stavio "Fereodo" disk plocice na prednje tockove i zadovoljan sam,ali mi se cini da sam platio jeftinije nego si ti stavio cijenu. :zbunjen::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Da li je neko upucen u zakonsku regulativu oko uvoza TDM. Naime ispao mi je za ok novce TDM na italijanske tablice 2001 god. Da li moze da se uveze i registruje na nase tablice? Ako je neko upucen moze poslati i pp ili uputiti na nekoga ko se bavi time.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 461 postova
  • Lokacija: Beograd-jug
  • Motocikl: Yasmina TDM '97

Ima li neko iskustva sa ferodo kocionim plocicama nasao sam komplet oba tocka 70 eura. Da mi preporucite nesto drugo jeftinije il skuple al bolje.Trebaju mi za umerenu voznju.

 

Ja sam u biker house-u kupio NHC ili tako nesto dosta su jeftiniji od ovih jacih imena, a rade pos'o sasvim dobro. Posto ti trebaju za umerenu voznju, a i ja vozim tako, preporuka :takoje: Opet vidi jos neko nek doda neki komentar :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nezavisan, 348 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Da li je neko upucen u zakonsku regulativu oko uvoza TDM. Naime ispao mi je za ok novce TDM na italijanske tablice 2001 god. Da li moze da se uveze i registruje na nase tablice? Ako je neko upucen moze poslati i pp ili uputiti na nekoga ko se bavi time.

 

Možeš naravno. Samo preko špeditera. Detalje ne znam ali naći će se već neko na forumu da objasni ili upiši u pretragu uvoz motora preko špeditera, verovatno već ima objašnjeno negde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Drugari imam mali problem. Kada sam nosio tockove na plastificiranje "izgubio" sam onaj (neznam kako se zove) prsten koji povezuje felnu sa pinjonom kilometar sajle.

Nadam se da me razumete sta trazim, ako neko ima ideju gde to da nabavim neka VICE :zdravo:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Drugari imam mali problem. Kada sam nosio tockove na plastificiranje "izgubio" sam onaj (neznam kako se zove) prsten koji povezuje felnu sa pinjonom kilometar sajle.

Nadam se da me razumete sta trazim, ako neko ima ideju gde to da nabavim neka VICE :zdravo:

 

Trazis ovaj prsten sa 2 zuba za koji se kaci pinjon?

 

...nemam deo ali bar da ustanovimo sta ti tacno treba :neznam:

 

715d.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Drugari imam mali problem. Kada sam nosio tockove na plastificiranje "izgubio" sam onaj (neznam kako se zove) prsten koji povezuje felnu sa pinjonom kilometar sajle.

Nadam se da me razumete sta trazim, ako neko ima ideju gde to da nabavim neka VICE :zdravo:

 

Trazis ovaj prsten sa 2 zuba za koji se kaci pinjon?

 

...nemam deo ali bar da ustanovimo sta ti tacno treba :neznam:

 

715d.gif

Bas to :takoje:

 

@dams

 

Ako imas ovo obelezeno na slici moze u kompletu sa pinjonom ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja