Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ja 40 kila dole, a ti?:nanana: :nanana: :nanana: :nanana: :nanana:

Ma zezam se, hteo bih da iskoristim malo ove lepe dane. Idem ujutru na turicu od bar 200-tinak km, a prosirenje cu da smisljam u hodu. :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: sremska mitrovica
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx honda transalp 600

citam ovu temu od prve stranice i vidim da nije kasno da se sada prikljucim. i ja sam kupio tdm 850 4tx 97g pre mesec dana,a inace sam vozio hondu transalp 5 godina. za sada sam zadovoljan,a za dalje cemo videti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Moze li jedno pitanje za ljubitelje TDM, Naime za sledecu sezonu sam planirao kupiti motor, i jedan od modela u uzem izboru je i tdm. Druga je yamaha fz6 , svakako koncepcijski razliciti modeli. Koji izleti povoljno taj ce me uveseliti.

No sada nasao sam za prilvacne pare tdm u Bg, godina 2000. Da li ima neko iskusan da pogleda sa mnom motor neki dan. Castim pivo:) Moze i klopa ako se pazari:). Ili je bolje mozda u neki servis odvesti motor da se pogleda? Sta mi je najbolje ciniti?

Drugo nisam neiskusan, al ni previse iskusan vozac. Naime vozio sam sezonu ipo virago 535. Sto je svakako potpuno drugaciji osecaj sigurno. Da li je tdm preveliki zalogaj mozda ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Prevelik zalogaj posle godinu ipo na viragu nije. TDM je prilicno pitom motor dugo vremena, tek na visokim obrtajima se trebadobro drzati za volan :lol: Ma zezam se, nije ni onda nesto strasno zbog polozaja sedenja, koji je udoban, kao na biciklu, a tako se i vozi. Naravno, doza respekta je pozeljna, ipak je to motor koji ide skoro 200 km/h. Ajde prvo priupitaj vlasnika da nije na BJB-u, i ako jeste pitaj ga za nick. Mozda neko ovde vec zna nesto o tom motoru. Ako je slucajno siv sa tamno sivim, znam ja ponesto :jok: Mogu ja sa tobom, em sam na dijeti, em pijem samo kiselu vodu :nanana: Moj TDM je `99-o, i u odlicnom je stanju, pa bi mogao da uporedim. Jedino sto sam zauzet sutra rano ujutru i za vikend, pa moze ili sutra posle 12, ili iza vikenda. Javi se kad ugovoris na 064 1515997. Pozz

 

@SKY: bio, provozao se malo auto-putem, malo kroz Macvu. Lepo prepodne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Po meni, logika kaže sledeće:

 

Kupovati motor od poznatog prodavca ili naći nekakvu varijantu da ipak saznaš detalje o predhodnim vlasnicima.

 

Znam da zvuči komplikovano ali je to obično mačka u džaku, pogotovo kada je uvoz, pa onda priča kako nikada sa njega nije padano, bla, bla...o kilometraži da ne pričam.

 

DAKLEM, nađeš motor gde se naslućuje poreklo i onda neko od ljudi koji se razumeju u motor da ga pregleda...pa kako ti Bog pomogne.

 

Što se tiče TDM-a...Ja sam isto manje iskusan sa njim( vozio sam od Tomos Automatika do Suzane Katane) ali za sada je to po meni, najbolji izbor IKAD.

 

Raspitaj se kod ljudi koji su vlasnici starijih TDM-ova, cenim da je njihovo mišljenje adekvatnije u smislu na šta treba obratiti pažnju.

 

TDM RULES :moto3:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: BMW R1200GSA

@Lucky...Bili na Lozničkom jezeru, Mali Zvornik...Strogo sam jeo pastrmku (dijetalnu)... :neznam:

 

Mada pored jage i ostalih mezetluka...nisam bio ravnodušan :ooo:.

 

Postaviću neke slike, da vidiš TU LEPOTU. :takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Visok sam oko 180, i kad sam probao jednog TDM-a 850 imao sam utisak da su mu rucice jako daleko unapred. Vlasnik mi rece da je nesto menjao nosace volana i da je tako nestelovao.

 

Zanima me u vezi TDM 900 - da li ljudi moje visine imaju gore-opisani utisak, da je volan pomeren unapred? I uopste ima li razlike sto se ergonomije tice izmedju 850 i 900?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: sremska mitrovica
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx honda transalp 600

momci da li bi mogli da mi kazete koliko trose vasi TDM-ovi na 100km. ja sam mog testirao vise puta i potrosnja je bila 8l po gradu i na otvorenom mozda malo ostrije voznje.da li bi trebalo da se promene one iglice ili kako se vec zovu u karburatorima ili da se samo nasteluju. neko kaze da je to normalna potrosnja za njega,a neko da je normalno oko 6l? sta vi kazete? inace vozim ovaj motor malo vise od mesec dana pa zato pitam jer nemam iskustva sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Neznam koji je TDM u pitanju,je`l 3VD ili 4TX,ali za TDM 3VD kao sto ja imam normalna je potrosnja 15.6km/1L benzina ili ti 6.4 L na 100km ( po tehickim podatcima ) naravno sto je relativno od nacina i uslova voznje. :neznam: E sad to je podatak za normal ( olovni ) benzin kojeg vise nemas u prodaji i moras koristiti bezolovni koji ima manju oktansku vrijednost i samim tim ti se povecava potrosnja goriva na predjenih 100km. 1hmm.gif Kod TDM-a je karakteristicno i to ( iskustvo od tri sezone ) da ne voli suvozaca i veci prtljag pa i tu uzima danak u potrosnji tako da zna povecati potrosnju i za 1-2L goriva na 100km u zavisnosti od uslova puta,ravnica ili brdovit put. Kad se tu dodaju jos i istrosene "tube" onda to vec pocinje biti veoma nerentabilan ( skup ) motocikl za voznju zbog potrosnje goriva. 1hmm.gif Konkretno kod mene na TDM-u 3VD se krece potrosnja od 6.5 do 8.5 L bezolovnog 95 benzina,a dok je bilo normala 95 ( olovni ) potrosnja je bila 5.5 - 7.5L. sto smatram da je i to puno za motor sa dva cilindra i 78KS. :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Mislim da je potrosnja od 8 litara previse bez obzira koji je model u pitanju. Moj TDM trosi u proseku oko 6 litara i to sa suvozacem. Najmanja potrosnja mi je bila 4.5 u vojvodini, sam na motoru brzina oko 100 km/h. Jajveca potosnja nije presla 7 - max opterecen motor (suvozac, 3 puna kofera i tank torba) i teska ruka na gasu.

U gradu ne vozim puno ali ni blizu nisam potrosnje od 8 litara.

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Kao sto sam i napisao, to je najmanja potrosnja koju sam uspeo da napravim. Vojvodina, ravan put, peta brzina, lagana voznja...

Prosek i dalje ostaje oko 6, mada bih voleo da je tih 4.5....

 

 

Pozdrav. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

I da, emulzione tube kao i lose ustelovani karburatori mogu vise da uticu na potrosnju nego bilo sta drugo -Pegaso koga sam vozio pre 6 godina je trosio bez problema i 9 litara ...

 

Cujem da Bokilic iz Pazove cuda pravi sa karburatorima :) mozda uspem da smanjim prosek na TDM-u i ispod 6? :) probacu sledece godine pa javljam rezultat :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja