Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Interesuju me polovni original. Ovi u prodavnicama imaju neke univerzalne.

 

 

Mislim da je skoro nemoguce naci polovne :neznam:

 

Ja sam pre par godina trazio za moj model srafove i gumene zabice za oklop i na kraju porucio originalne preko Plattnera.

 

Skupi su kao da su od zlata <_<<_<<_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: TDM 850 '02

Svemocni Almighty, jel ono u tvom poslednjem postu tvoj moped? Sta imas tu od osvetljenja napred? Jel su to diode gore u onoj maloj poziciji?

 

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 456 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: BMW K 1200 LT HONDA VARADERO

Treba mi plastika oko instrument table tdm 2001 ima pokazivac goriva, plastika nije ista kao za model sa pokazivacem temperature motora.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 456 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: BMW K 1200 LT HONDA VARADERO

Robbief ima onu sto meni ne odgovara od starijeg modela sa pokazivacem temperature..Ako neko ima i polomljenu kompletnu kupio bi je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nezavisan, 348 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

ja sam po gradu konstantno 7 - 8l... mada vozim brzo a na otvorenom oko 6.5l... Uzeo ga drugar do Zlatibora i nazad i kaže da mi troši TDM oko 5l na otvorenom... ali nije prelazio 80km na sat sve vreme puta... Pa ja ne mogu na otvorenom da idem ispod 120 ni minut osim ako baš moram... 1staa.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

ja sam po gradu konstantno 7 - 8l... mada vozim brzo a na otvorenom oko 6.5l... Uzeo ga drugar do Zlatibora i nazad i kaže da mi troši TDM oko 5l na otvorenom... ali nije prelazio 80km na sat sve vreme puta... Pa ja ne mogu na otvorenom da idem ispod 120 ni minut osim ako baš moram... 1staa.gif

 

Pa koji ce mu onda qurac motor. :zbunjen::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Evo i kod mene problema na mom TDM-u 3VD, pa ako neko zna neka kaze,a ako nezna neka za sva vremena zacuti. :D Naime danas ( maloprije ) sam palio motor poslije duzeg vremena i dostigavsi radnu temperaturu ukljucio se ventilator koji vise nije htjeo da se iskljuci prem da je temperatura rashladne tecnosti skroz pala. :neznam: Ugasio sam motor na bravu ( kljuc ) i ventilator se ugasio. Po ponovnom palenju motora i dostizanjeu temperature kad je trebao ventilator ponovo da se ukljuci...Cvrc nista. :zbunjen: Posto je motor bio zagrijan samo sam ga ugasio i ostavio da se ohladi,a ja evo sjeo za komp da pitam:

- Da li je termo prekidac dao Bogu vitre i da li postoji "zamjenski" i od kojeg vozila ( auta - motocikla ) odgovara. :zbunjen: Ili mozda u sistemu fali tekucine pa ne moze da odreaguje na ponovno ukljucenje, sto cu sutra provjeriti kad se ohladi motor, a i ja poslije neprijatnog iznenadjenja. 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: TT600R

Evo i kod mene problema na mom TDM-u 3VD, pa ako neko zna neka kaze,a ako nezna neka za sva vremena zacuti. :D Naime danas ( maloprije ) sam palio motor poslije duzeg vremena i dostigavsi radnu temperaturu ukljucio se ventilator koji vise nije htjeo da se iskljuci prem da je temperatura rashladne tecnosti skroz pala. :neznam: Ugasio sam motor na bravu ( kljuc ) i ventilator se ugasio. Po ponovnom palenju motora i dostizanjeu temperature kad je trebao ventilator ponovo da se ukljuci...Cvrc nista. :zbunjen: Posto je motor bio zagrijan samo sam ga ugasio i ostavio da se ohladi,a ja evo sjeo za komp da pitam:

- Da li je termo prekidac dao Bogu vitre i da li postoji "zamjenski" i od kojeg vozila ( auta - motocikla ) odgovara. :zbunjen: Ili mozda u sistemu fali tekucine pa ne moze da odreaguje na ponovno ukljucenje, sto cu sutra provjeriti kad se ohladi motor, a i ja poslije neprijatnog iznenadjenja. 1hmm.gif

 

 

Po ovom trebalo bi da je termo prekidac a u najgorem slucaju ventilator. Skines njega i pravac neka auto radnja da vidis jel imaju takav ili slican koji moze uz malo struganja da se ubaci.

evo kako izgleda : http://www.ebay.co.uk/itm/Yamaha-TDM850-4TX-96-01-Temperature-Sensor-25729-/350570701081

a kad ga skines mozes i da ga testiras sa obicnim unimerom, vrelom i hladnom vodom ili kako hoces.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Sutra cu prvo pregledati nivo tecnosti ( da ne fali u sistemu ), pa spojiti ventilator direktno i vidjeti sta ce se desiti, ako ventilator radi onda ostaje samo termo prekidac. :neznam: Medjutim trebala bi mi informacija ima li termo prekidac koji se ne treba prepravlajti.:zbunjen: Cudno mi je da na ovoj shemi nema termo prekidaca, vec samo termostat. Gdje u stvari stoji termo prekidac - senzor. :zbunjen:

 

untitled.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Na tom kucistu od termostata:

 

image005qy.jpg

 

dams1976 mi je nudio celo kuciste sa termostatom na kome se nalazi i taj termodavac. Kontaktiraj njega pa vidi da li ima jos uvek taj termodavac:

 

LINK

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

1. Termo senzor daje indikaciju na pokazivac temperature.

 

2. Termo prekidac uljucuje i iskljucuje ventilator

 

Kad vec skidas to sve nebi bilo lose da izvuces dve zice i ugradis prekidac kojim bi mogao da ukjucujes ventilator u slucaju da ti se desi isti problem. 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja