Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@goran_tdm nemoj odma skidati komplet karbove, skini solje i vidi ima li taloga, skini tada plovke i isperi desni zna da zeza iz nekog razloga.

Kada palis povuci sauh i posle par sekundi dodaj gas, kada pocne da "preuzima" obrtaje vrati sauh ali drzi pod gasom tako nece zalivati gorivom, ovako ja radim, posle 20 sec pod gasom pustis i lepo radi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Suzuki GSX600F 2000
pre 3 minuta, bdada je napisao:

@goran_tdm nemoj odma skidati komplet karbove, skini solje i vidi ima li taloga, skini tada plovke i isperi desni zna da zeza iz nekog razloga.

Kada palis povuci sauh i posle par sekundi dodaj gas, kada pocne da "preuzima" obrtaje vrati sauh ali drzi pod gasom tako nece zalivati gorivom, ovako ja radim, posle 20 sec pod gasom pustis i lepo radi. 

Probacu tako, hvala ma pomoci. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

 Ja sam moj problem sa zatezanjem kucista filtera resio.

 Hvala svima koji su se ukljucili komentarima i svetima.

 Bice jos problema, trebacete vi meni jos :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 674 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
Pre sat vremena, salem je napisao:

 Ja sam moj problem sa zatezanjem kucista filtera resio.

 Hvala svima koji su se ukljucili komentarima i svetima.

 Bice jos problema, trebacete vi meni jos :)

Шта би на крају баладе?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

   

Pre 8 sati, Немања je napisao:

Шта би на крају баладе?

Pa moje neznanje oko mehanike i nerazmisljanje. 

  Moj pristup masinama je "ne znam ja to" i ne pokusavam da razmislim malo. Nije kao da sam morao da radim generalnu pa ipak to je za strucno lice nego jedan jebeni navoj da urezem.

 Kada sam ukljucio mozak shvatio sam kako treba i sredio sa onim uloskom navoja helicoilom. 

  Ako kazem sta sam "otkrio" smejacete mi se. Nema veze, urezao sam navoj odmah od pocetka, ureznica je kratka pa do bloka nije ni dosla. Sraf je zategeo ali ne u blok. 

  "Otkrio" sam da sraf treba da uhvati za blok a ne za taj donji poklopac- karter- stalijevec

 Urezao navoj u blok, ubacio ulozak navoja i sve je ok.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6890 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Uvek treba uzeti service manual i raditi po instrukcijama. 

 

Kada sam išao u MotoTek kod Ijana, čovek prvo uze knjigicu za TDM 900 i polako stavku po stavku do slovca. Mislim se u sebi, čoveče, sprema takmičarske motocikle, valjda mu je viljuška od TDM boranija. I jeste boranija, ali je stvar u metodi kojom se propusti svode na minimum. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Slavonija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
On 10/14/2022 at 9:06 PM, goran_tdm said:

Pozdrav drustvo, imam problem na mom tdm-u 3vd. Desava mi se da kad ga upalim radi samo na jedan klip i posle proradi drugi, nekad posle par sekundi, nekad mu je potrebno i do minut, dva. Stavio sam nove svecice NGK (bile su denso na njemu), ali se i dalje desava isto. Kad sam zamenio svecice upalio ke sasvim normalno, ali se posle km ugasio i tesko je upalio opet na jedan klip. Sta bi moglo jos da bude, a da probam pre nego sto skinem karburatore? Unapred hvala na pomoci. :)

Ovo je bio čest problem na 3 VD modelima, kao i na Supertenere 750. Znalo se dogoditi i na 4 TX, ali puno rjeđe. Najčešće je uzrok smeće u čašicama/diznama kao i loša iglica plovka, a s tim je povezan nejednak i nepravilan nivo goriva u čašicama. Obično se sranje dešava nakon dužeg stajanja motora na bočnom nogaru, pa jedan od karburatora prelije, a drugi ostane napola prazan.

Nekad ovaj koji prelije zalije svjećicu viškom goriva, kojoj tada treba vremena da proradi, (ako prije toga ne probije), a nekad ovome koji je ostao napola ili skoro sasvim prazan treba vremena da mu se napuni čašica i da proradi.

Zato motor u početku radi samo na jednom cilindru dok drugi prekida ili ne radi uopće. Ponekad se, kad upali taj cilindar koji nije radio zna dogoditi i poprilična eksplozija u auspuhu.:D

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Slavonija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
On 10/5/2022 at 11:01 PM, FerryRadack said:

Zdravo ljudi!

Ne znam da li je ranije vec bilo reci na temu korpe kvacila na TDM-u 900?

Zanima me da li je neko uspesno remontovao korpu ili je to samo bacanje para? Pod uspesnim remontom podrazumevam  to da se problem "lupanja" korpe nije ponovo vratio posle samo par hiljada km, a u nekim slucajevima i gore nego pre remonta. Sam remont je u sustini zamena opruga izmedju dva dela korpe koja su zanitovana.

Za taj problem kod TDM 900 nikad nisam čuo:neznam:, ali znam da je bio konstrukcijska greška kod prvih generacija V-Stroma 1000 i rijetki su kojima korpa nije prolupala.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 11.10.2022. at 13:51, Stole_018 je napisao:

Momci da li neko zna na koju kilažu se steže matica prednjeg lančanika ? Tdm 3VD u pitanju

Послато са SM-G990B помоћу Тапатока
 

    Jeste, 7 kila, ja sam menjao pa se pojavio problem pri postavljanju novog lancanika. DA SE ZNA, MOGUCE JE DA MATICA LANCANIKA OBLAJZNE jer je od mekseg materijala. Ona je predvidjena da se menja sa svakim novim lancanikom.  Serviser koji mi je u pocetku radio nagovarao me cak da narezem na radilici manji navoj pa novu manju maticu... Zavrnuli smo prstima oblajznutu maticu prednjeg lancanika na moje insistiranje da bih otisao kuci.  Onda sam u PLATNER-u porucio novu maticu i platnu za sigurnosno savijanje - osiguravanje.... i malo jos vozio motor. Tako sam vozio zavrnutog lancanika samo prstima. Stigle nova matica i platna, a vozio sam to takvo traljavo jos godinu dana dok se nisam nakanio da zamenim maticu.  Stavio novu maticu, zategao na 70 Nm, savio limcic- platnu i vozio to isto kao sto sam vozio nezategnuto godinu dana. Objasnjenje je da ta matica lancanika nece da se odvrne vise jer nemoze od spoljnog stitnika lancanika, ako bi se neko vozio sa skinutim stitnikom lancanika, odvijanje bi onda bilo moguce. Vreteno radilice je nazubljeno a lancanik se umetne u te zljebove tako da nece proklizavati nezategnit. Tako sam vozio godinu dana, nikim nista. 

    Zatezna sila je u SERVICE MANUAL-u definisana na 70 Nm ili 7kpm STO JE POGRESNO u navodu, ali sve sile su tako navedene u manualu. Npr. 20 Nm kao 2 kpm ili 9 Nm kao 0,9 kpm sto je sve pogresno. Odnos izmedju tih skala nije 10 prema 1 NEGO 9,81 PREMA1. Na primer stezanje silom od 14 kpm u preracunatoj skali bilo bi oko 132 Nm (a ne 140 Nm). Pri sastavljanjima stezem sve sile prema navodu u Nm. Plastike su mi narocito zahvalne.

Promenio član marshall

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2850 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
23 minutes ago, marshall said:

Serviser koji mi je u pocetku radio nagovarao me cak da narezem na radilici manji navoj pa novu manju maticu... 

:lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 7.9.2022. at 10:33, goshy je napisao:

@Tarmi636

 

Odlična aplikacija. Nadam se da je verodostojna.

 

Da li neko zna šta je Calculated seat height? ne vereujem da Bandit ima veću visinu od tla nego TDM.

 

Inače, pre dva dana sam gledao jednog TDM 850, probao i potpuno se razočarao. Očigledno je da je primerak slabije održavan, odziv na gas je bio katastrofalan, jeduno su mi kočnice bile sasvim ok.

TDM 850vs900vsBandit.JPG

Koliko vidim u pitanju je 4TX i to nije ista masina kao stariji 3VD. Ista je krajnja snaga, spolja agregati izgledaju isto ali... usis je kod 3VD siri 5 mm, kod 4 TX uzi 5 mm. Radilice su kod 3VD paralel twin, kod 4 TX 270/90 (BIG BANG). Uzi usis i manje dizne kod 4 TX diktiraju potrebu za vise gasa u nizem rezimu, ali zbog vece mehanicke efikasnosti (radilice BIG BANG) modifikovanog 4 TX  postize se ista krajnja snaga kao kod 3 VD.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
Pre 2 sati, marshall je napisao:

Zatezna sila je u SERVICE MANUAL-u definisana na 70 Nm ili 7kpm STO JE POGRESNO u navodu, ali sve sile su tako navedene u manualu. Npr. 20 Nm kao 2 kpm ili 9 Nm kao 0,9 kpm sto je sve pogresno. Odnos izmedju tih skala nije 10 prema 1 NEGO 9,81 PREMA1. Na primer stezanje silom od 14 kpm u preracunatoj skali bilo bi oko 132 Nm (a ne 140 Nm). Pri sastavljanjima stezem sve sile prema navodu u Nm. Plastike su mi narocito zahvalne.

 

Znamo, ali je razlika zanemarljiva tako da svi zaokruzuju. Mnogo vecu razliku moze da napravi da li je sraf podmazan ili suv, da li ima malo korozije na sebi ili prljavstine nego to da li je stegnut na 7 ili 7,13kg.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 463 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
Pre 2 sati, marshall je napisao:

. Objasnjenje je da ta matica lancanika nece da se odvrne vise jer nemoze od spoljnog stitnika lancanika, ako bi se neko vozio sa skinutim stitnikom lancanika, odvijanje bi onda bilo moguce. Vreteno radilice je nazubljeno a lancanik se umetne u te zljebove tako da nece proklizavati nezategnit. Tako sam vozio godinu dana, nikim nista. 

Ovo je vrlo opasno.... moze da spadne matica,a i ako ne spadne dovoljno je da se odvrne i da dobije luft lancanik,tada ce da spadne sa tih zljebova i eto karambola...

Promenio član Eol

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8593 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Lanac drzi "u pravcu" mali lancanik, nece on nigde.
Nisam cuo da je ikada ikome sisao sa ricni, ovo ne znaci da se ne treba pravilno pritegnuti.

Kupim u svojim dvadesetim godinama cbr1000f, tu na Zvezdari... Dovezao ga kuci i vozio naredne tri godine bas dosta. Dodje vreme za zamenu lanca/lancanika, skinem malu deklu a tamo ne da se odvio, nego nema srafa uopste! Nije ga ni bilo, dekla i bakelitni stitnik bi sprecili njegovo otpadanje.
Sledio sam se od straha, od tada proveravam na svakom motoru zategnutost srafova (i prisutnost :D). Ali sem saznanja da sam tako vozio nista se nije dogodilo, cak i kada hoces na silu da svuces mali lancanik nece sici dok se lanac ne popusti skroz na zadnjem tocku.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Bandit 1200, TDM 850TX
13 hours ago, marshall said:

Koliko vidim u pitanju je 4TX i to nije ista masina kao stariji 3VD. Ista je krajnja snaga, spolja agregati izgledaju isto ali... usis je kod 3VD siri 5 mm, kod 4 TX uzi 5 mm. Radilice su kod 3VD paralel twin, kod 4 TX 270/90 (BIG BANG). Uzi usis i manje dizne kod 4 TX diktiraju potrebu za vise gasa u nizem rezimu, ali zbog vece mehanicke efikasnosti (radilice BIG BANG) modifikovanog 4 TX  postize se ista krajnja snaga kao kod 3 VD.

Svaka čast na objašnjenju. U prevodu 3VD ima više dostupne snage od 4TX na nižim obrtajima?

 

TDM 900 je sličan 4TX?

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6890 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Drugačije se ponaša 900, iako je takođe crossplane. Generalno zbog direktnog ubrizgavanja koje ima svoje specifičnosti.

 

U praksi to izgleda ovako. U niskim obrtajima, trt mrt, oće neće, mnogo mu prva, malo mu druga brzina. Opališ gas, čuje se kao dvocilindraš i onda promeni zvuk i hoće da secne vrat ako se ne držiš lepo :D Mnogo voli ta ispucavanja. 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Slavonija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
On 11/8/2022 at 8:26 PM, marshall said:

Koliko vidim u pitanju je 4TX i to nije ista masina kao stariji 3VD. Ista je krajnja snaga, spolja agregati izgledaju isto ali... usis je kod 3VD siri 5 mm, kod 4 TX uzi 5 mm. Radilice su kod 3VD paralel twin, kod 4 TX 270/90 (BIG BANG). Uzi usis i manje dizne kod 4 TX diktiraju potrebu za vise gasa u nizem rezimu, ali zbog vece mehanicke efikasnosti (radilice BIG BANG) modifikovanog 4 TX  postize se ista krajnja snaga kao kod 3 VD.

Krajnja snaga na 3 VD i 4 TX modelu nije ista, ako govorimo o KS koje navodi proizvođač: 3 VD= 77 KS,  4 TX= 82 KS .:takoje:

Promenio član Gato

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Slavonija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
On 11/9/2022 at 12:58 PM, Alekre said:

Drugačije se ponaša 900, iako je takođe crossplane. Generalno zbog direktnog ubrizgavanja koje ima svoje specifičnosti.

 

U praksi to izgleda ovako. U niskim obrtajima, trt mrt, oće neće, mnogo mu prva, malo mu druga brzina. Opališ gas, čuje se kao dvocilindraš i onda promeni zvuk i hoće da secne vrat ako se ne držiš lepo :D Mnogo voli ta ispucavanja. 

 

 

 

 

I zbog toga, ali i zbog mjenjača sa 6 brzina i 4 KS više.

U odnosu na 4 TX znatno veselije ide u obrtaje :) i bolje ubrzava, a mjenjač je po meni na 900 najbolja modifikacija koju su napravili.

Mekan, precizan i bez Harleyevskih zvukova kod šaltanja.:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Slavonija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Jel ovo netko s foruma bio friško kod Sebe? 

Nikako da dočekam red da i meni napravi crash.

Rekao je javiti čim mu stigne TDM 900 u radionu, ali na žalost-opet ništa... :neznam:

Capture.PNG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Jel ovo netko s foruma bio friško kod Sebe? 
Nikako da dočekam red da i meni napravi crash.
Rekao je javiti čim mu stigne TDM 900 u radionu, ali na žalost-opet ništa... :neznam:
Capture.thumb.PNG.4c152b7511a6ba841044fecb3c8a72af.PNG
Zaboravio je vrv...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Zdravo ljudi!

Stigli mi danas auspusi "Dragon" iz Ade.

Za moj dzep i nisu bili bas tako jeftini (420 eura) ali sam, posle dosta

pozitivnih komentara, nekako presekao i odlucio da ih narucim.

Na prvi pogled izrada je stvarno vrhunska, a kad ih budem montirao

videcu kakav je zvuk.  Jedva cekam! :)

 

Dragon 1.jpg

Dragon 2.jpg

Dragon 3.jpg

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova

Ja dovozim moj TDM 900 kod Sebe na ugradnju bocnih crashova momak preuzima svoj  TDM 900 bas ovaj sa slika odradjen, Seba kaze evo ovako ce izgledati i tvoji. Tako i bi, danas bio preuzeo motor i mogu vam reci da sam prezadovoljan.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
pre 40 minuta, dragoslav77 je napisao:

Ja dovozim moj TDM 900 kod Sebe na ugradnju bocnih crashova momak preuzima svoj  TDM 900 bas ovaj sa slika odradjen, Seba kaze evo ovako ce izgledati i tvoji. Tako i bi, danas bio preuzeo motor i mogu vam reci da sam prezadovoljan.

Koliko je to zadovoljstvo kostalo? Daj neku sliku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Slavonija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
50 minutes ago, dragoslav77 said:

Ja dovozim moj TDM 900 kod Sebe na ugradnju bocnih crashova momak preuzima svoj  TDM 900 bas ovaj sa slika odradjen, Seba kaze evo ovako ce izgledati i tvoji. Tako i bi, danas bio preuzeo motor i mogu vam reci da sam prezadovoljan.

Pa barem da si javio ovdje, već nekoliko puta unazad 2 mjeseca pitam ide li netko do Sebe, da i meni napravi takve odmah...:(

Promenio član Gato

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja