Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Prelistaj od pocetka Temu, sve pise.

Ja imam za sada NEresen problem, tj. jos uvek se ne zna sta mu je. Ja sam od Delije iz "Urbanmotorsa" kupio "tip-top" prethodno sredjen iz Massetehnika, a on skapao posle 70-ak kilometara, pisao sam simptome par strana pre. U ovlascenom je servisu 5 dana, rasklapan i sklapan par puta i dalje problem stoji. Ne mogu da verujem da sam toliki baksuz da mi se ovo desava.

Za sada ovoliko, da ne bih poceo da pisem licne stvari koje nemaju bas veze sa samim motorom... >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Pozz svima temu pratim od neke 2 stranice doduse samo kao citalac pa resih malo i ja da se aktiviram.Pre svega hteo bih da se zahvalim Gligi da nije bilo njega verovatno ga ne bih ni kupio znaci za entuzijazam skidam kapu. Apolla sam kupio oktobra prosle godine u UrbanMotorsu kod Delije, sad na cajgeru ima negde 1500 km. Opsti utisci nisu losi s obzirom koliko para toliko muzike prvo sto sam uradio jeste da skinem one male trouglaste plastike iza hladnjaka.Kao sto napisah Gliga me ispirisao pa sam se trudio da eliminisem problem sa hladnjakom i zasad jesam ima mnogo veci protok vazduha nego ranije. Amortizer je poceo da place negde do 3000 km bice zreo za menjanje doduse nije motor nesto ni forsiran van puta negde 90% je bio asfalt. Sto se tice ostalih detalja odmah sam raskacio nozni prekidac tj. izvadio parce limene plocice pa sad moze da radi sa spustenom nozicom sto i nije bilo pametno jer mi se 3 puta pao dok je radio i sva 3 puta iskrivio korman koji nije ni za qurac.Takodje vidim da su mnogi zainteresovani za auspuh dal ce da ide brze, bolje, i dr.. odgovor je samo ce bolje da puca kad otpustite gas. Izduvna grana nije bila ni prisrafljena do kraja u istoj imate dva saca tj. katalizatora a sam lonac je duvao na sve strani nisam dobio ni ona dva federcica sto drze lonac i izduvnu granu. U loncu imate 4 pregrade pa ko hoce da mu bude bucni slobodno moze da iscupa zadnje 2 posao od 20 min.

 

Da neduzim post nepotrebno to su neki utisci ima jos toga ali ovo je sto odmah pada u oci.

E da vidim da ovde mnoge brine trzanje u voznji pa sam i tu malo eksperimentisao i utisci su slledeci:

- do trzanja dolazi zbog lose pravljenja smese tj. svecicu kad stavim nema trzanja prvih 200 km cim pocrni nece da predje 5500 obrtaja

- menjao sam vise modela svecica doduse sve su bile NGK DPR8EA-9,8 ijos nekih ali se najbolje ponasa sa DR6EA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Tamanitu jesi skidao svecicu? Ako jesi kako izgleda tj. dal je zagorela?

Trzanje mi je prestalo tek kada sam zamenio CDI, pre toga 4-5 svecice sve NGK raznih toplotnih vrednosti i nista.Daj neku fotku resenja za hladnjak nerazumem koje trouglaste plastike, mislis koji su u sklopu bocne plastikke.

DOBRO NAM DOSAO!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Odradio servis na 1000km u servisu "Kosač" u Smederevu servis je i kod njih 1000 din+ ja doneo ulje.

Sipao sam Bardahl polusint  15w50 i prvi utisci su da je menjač neuporedivo  mekši na samoj pedali,motor radi tiše i ugladjenije(nijanse su u pitanju) i primetio sam da samu ručicu kvačila definitivno nekako lakše stiskam,inače sam ja ko i brickeman zakrivio nosač čaure za sajlu kvačila dole kod motora ,pošto je fabrički bilo namešteno tako da se sajla stalno češe o čauru,možda je ljudima zbog toga i pucala tako često.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Da na njih mislim po meni visak delova.

<a href=http://fodi.frubar.net/files/B88D8A5C-71C8-3A47-816D-E15F11EEF36E_thumb.jpg' alt='B88D8A5C-71C8-3A47-816D-E15F11EEF36E_thumb.jpg'>

[/img]

Sto se tice pucanja sajli jeste stvarno nosac kontra zakosen ali sajle su im suve pa bi bilo lepo da ih bar jednom podmazete masinskim uljem ko ima sivacu masinu ima i ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Tamanitu jesi skidao svecicu? Ako jesi kako izgleda tj. dal je zagorela?

Suva i crno garava, tj. normale naslage, nista neuobicajeno.

Dobrodosao lima3jzma!  ;)

Boske je menjao jos neke svecice- i nista. CDI promenjen- nista. Kablove- nista. Bobina- nista. Karb je bio blago rastelovan. Ventili razstelovani. Postoji mogucnost da su ostaci metala od zdrobljenog zupcanika koji je menjan upali negde i napravili  sve ovo. Detalje nisam zapamtio, sve cu zapisati kad odem tamo. Valjda jos karike i ostalo da vidi... Trebao sam jednostavno preslepati nazad u urbanmotors servis, ali majstor rece da moram da se najavim 3-4 dana ranije...Ja tada nisam znao kad i cime to mogu da obavim. Tek 10-ak kisnih dana posle kad se pojavio kombic, resih da to obavim na drugom mestu, jer da je moglo tamo da se sredi-valjda ne bih ni imao ovaj problem?!

U startu je metalni dzangrljajuci zvuk bio, al rekose mi tamo da je to normalno, eventualno da promenim ulje. Onda je poceo da brljavi na oko 5.000 obrtaja, pa na 4, pa 3 pa 2...I vise nije mogao da ide 10km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Sto se tice CDI-ia zaboravio sam de se osvrnem na njega a vidis kod mene obrnuta stvar znaci prvih 200 km radi perfektno cak ni ne pocrni a onda nisu im ni ravni crnci u africi.

3FEF7928-5D1D-2442-831E-CADB90A4EE5F_thumb.jpg

Razlika u njima samo 200 km. Moguce da CDI nije lepo podesen tj. paljenje pa vremenom nesalje lepo varnicu.

116CB4E7-05E5-4345-A0AF-4F0A56894172_thumb.jpg

 

Ovo bi mogao biti termostat izgleda da su kinezi napravili previd, po meni bolje da su mesto voltmetra stavili sat temperature samo treba naci ogovarajuci sat da se nakaci (da nije mnogo velik) i da se nadovezem na rani post decko je predlagao da se uzme u Radio Klubu sonda sa plocom, e sad moje pitanje: dal moze da se nakaci na ovaj davac?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Hvala, drugari.  Pa onda je otisla radilica?  Skupa zajebancija svi ostali problemi u odnosu na to su zanemarljive prirode pa otprilike na 5000 km i treba stelovati ventile.  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

@ mali3maj

 

Ја сам имао проблеме са паљењем на Аполу све док нисам заменио ЦДИ. Пробао сам гомилу свећица али то ништа није помогло. Пробај да замениш ЦДИ па види.

Што се тиче оног око термостата, ја мислим да је то термопрекидач који укључује или искључује вентилатор, што значи да има стања само 0 или 1 што није довољно за било какав мерач температуре. Можда би могло да ради са неком сондом на том месту, али онда неби било вентилатора.

Ја сам се пак размишљао да откачим мерач горива који ионако лоше ради па да на његове жице ставим један НТЦ отпорник (отпорник који мења вредност свог отпора са променом температуре) који би прилепио на хладњак споља и тако добио неку врсту температурног мерача. У пракси је изводљаиво, само треба мало да се човек поигра са отпорницима и да нађе онај прави...

 

@ кога интересује

Завршио сам Богди гепек и то изгледа овако:

2uh2sl1.jpg

Са друге стране:

neuyd2.jpg

На Аполу изгледа овако (само сам коњ ја све изгребао своју репну пластику носећи исти >:( )

2lwk41k.jpg

uyfiw.jpg

Ово црвено је абортус штендера за Аполо, ал је добра столица у ПМ!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

@Brickmann

 

Nemoj da se ljutis ali mislim da jeste termo okidac tj. meri temperaturu imam isti takav dobio sam kad sam kupio sat za auto proizvodjac je Lampa Italija

tako da mislim da daje vrednost u omima. Samo me mrzi da rasturam sa kola da ga povezem da vidim sta ce da kaze, merac treba postaviti negde u glavu motora da bude alarm da prvi uocis povisenu temperaturu. Termo prekidac za ventilator je u levom hladnjaku u donjem delu na zabicu je pa ko hoce da proveri dal mu radi ventilator spoji sa parce zice kontak i dobije "promaju". Ono sto prodaju u Radio Klubu nije losa stvar ali gde smestiti sondu poenta jeste da bude u vodi a sonda je velicine nokta, da neduzim ugradio sam mami u rernu LED termometar zena prezadovoljna a i non stop svetli pa i mraku pa bi bilo pogodno za motor velicine vrednosti displej je 1 cm. I da kosta 1100 dinkica.

 

-CDI je sa drugog apolla ili nekog skutera? I pre nego sto si ga zamenio jel jedno vreme pri promeni svecice ide dobro pa pocne da zajebava?

 

-Sto se stendlera tice napravio sam od ei nisa ali onaj sto se dize izbacuje oba tocka su mu u vazduhu ali ga nisam slikao a dao sam drugaru da se posluzi a ovaj kao pravi Srbin nevraca dok nepokvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

@ mali3maj

 

Ма дај не зезај што би се љутио. Ја сам само дао претпоставку шта би то могло да буде, а вероватноћа је 50% да погодим. Пробаћу ја да измерим ако имам времена ових дана. Мада, када помислим да сам само два пута чуо вентилатор до сада, морам да признам да је хлађење на Аполу добро решено за неку умерену вожњу. Све то око хлађења и температуре је супер ствар, али смо ми изгледа мало лењи да то урадимо.

 

А што се тиче ЦДИ ја и дан данас возим на неком који није оригиналан (дао ми је друг од неког скутера). Онај стари ми је, као и теби, гаравио свећице као да је пребогата смеша горива и ваздуха, стално сам морао да их чистим и мењам. Колико се сећам негде око 2 до 3000 обртаја ми је стално цимао као да су пробиле платине који наравно нема. Са овим сада имам неке неправилности од 3100 до 3900 обртаја, али то је далеко, далеко од онога што је некада било.

 

Ај пусти слику штендера, таман ћеш да га узмеш назад од другара Србина под изговораом да мораш да га сликаш...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

@Brickmann

 

Pa mislim da ventilator pusta preko 90 stepeni sto je otprilike neki standard samo ja nesto nemam poverenja u njega cim prodje garancija mislim da cu da instaliram neki cooler mesto njega. Posuda sa desne strane mislim da nicemu nesluzi a tu je jos i izduvna grana pa dize sve ukupnu temperaturu.

 

Vidis meni i kad je skrooz garava nepravi problem do jedno 5500 obrtaja pa onda cimne i ide do kraja, a kad ga polako navlacim nemam nikakvih problema samo kad je stani ili pani u saobracaju bas onda zna da podbaci.

 

Stendler ma odmah bi otisao po njega ali je izrod otisao na put u Francusku bice za jedno15-tak dana. Nista specijalno kao postolje sam koristio nosac bubnja onaj trookraki dve cevke jedna u drugu i gore sam zavario plocu debljine mislim 3mm 30x30cm na nju zalepio gumu i to je to nekim Tigrovim lepkom.Kad je spustena ima 29 cm visinu a izbacaj joj je oko 45 cm relativno je stabilna,  mislim da bi bilo bolje da sam napravio H od kutija 20x40.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1922 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ne znam zasto se opterecujete ventilatorom. Meni se nikada nije palio na otvorenom putu. Po gradskim guzvama i vrucinama ponekad. Ali zato u sumi... U sumi se retko gasi :) Jednostavno stroj radi svoj posao kako je i zamisljen.

 

Mene bi vise brinulo da se ventilator nikada ne gasi, to bi mi bilo sumnjivo. Ovako se upali po potrebi i to je to. Sad, to sto retko treba je druga stvar ali je ne dozivljavam kao problem.

 

Pustite da motor radi 10 minuta u mestu pa da vidite kako se lepo vrti. U pokretu se ocito dovoljno hladi samim strujanjem vazduha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Pa menjaj taj CDI on nebi trebao biti polovan vishe od 50 eur i stavi ngk iridjm-ske svcice jedna je oko 10-30 eur. Ja sam takav problem imao na tomosu a on nema cdi i samo sam mu stavio iridijumsku svecicu i trajala je vishe od 3 god. nenormalne voznje redovna turaza preko 8 000 rpm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

@Gligo

 

Nije problem u ventilatoru moj radi, odmah je reklamiran cim mi ga je Delija urucivao kacio je hladnjak, mene vise muci sto nema sat temperature i resen sam da ga ugradim.Izgleda mi da su se kinezi u zadnjem momentu odlucili za vodom hladjen agregat.  E sad na koji nacin jos cu da vidim, ventilator sam rastavljao da cisto vidim sta ima i u principu je lose odradjen i cim izadje iz garancije mislim da cu da ga zamenim sa solidnim coolerom.

Bas cu da probam sutra da povezem sat da vidim sta ce da kaze.

 

@lazo

 

Ma nije problem u ceni CDI-a nego sto opet pravi probleme i posle zamene i sto svi nemamo iste simptome u idemo redom isteracemo mi zeca iz grma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Sto se tice CDI-ia zaboravio sam de se osvrnem na njega a vidis kod mene obrnuta stvar znaci prvih 200 km radi perfektno cak ni ne pocrni a onda nisu im ni ravni crnci u africi.

3FEF7928-5D1D-2442-831E-CADB90A4EE5F_thumb.jpg

Razlika u njima samo 200 km. Moguce da CDI nije lepo podesen tj. paljenje pa vremenom nesalje lepo varnicu.

 

...

 

Normalno je da svecica tako izgleda.

Bitna je boja elektrode, a ne kucista/navoja. U svakom slucaju batalite opciju da nesto nije u redu zbog toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

@Blackbite

 

Ma ja sam 100% siguran da jl relacija CDI-karburator, ali ono sto me buni jeste to sto sa novom svecicom nema jedno vreme nema nikakvih problema.

Sliku sam prilozio zbog smese koju karb. pravi rekao bih da ima mnogo vazduha, ail kako god krenem drugacije da ga stelujem nece lepo da radi gasi se, gubi sanagu, itd.... Posle duzeg vremena i elektroda pocrni bar kod mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Obrenovac

@Blackbite

 

Ma ja sam 100% siguran da jl relacija CDI-karburator, ali ono sto me buni jeste to sto sa novom svecicom nema jedno vreme nema nikakvih problema.

Sliku sam prilozio zbog smese koju karb. pravi rekao bih da ima mnogo vazduha, ail kako god krenem drugacije da ga stelujem nece lepo da radi gasi se, gubi sanagu, itd.... Posle duzeg vremena i elektroda pocrni bar kod mene.

 

isti je slucaj kod mene bio dok nije prolupao,nekix 200 km ide bez problema posle toga stuca itd....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

Код мене је било тако док нисам променио ЦДИ. Свећице сам куповао на 100-200км. Сада их имам неколико у резерви. Са новим ЦДИ-ем ради много боље осим у опсегу од 3100 до 3900 о/мин где лагано трокира. Карбуратор сам прао и покушавао да штелујем али ту нисам постизао никакве резултате. На једној дизни само добијем већи или мањи гас (на оној са стране) а на другој (оној која је обележена маркером) не добијам скоро ништа - или ради или жестоко трокира на најмање померање. Које дизне ви вртите?

 

@ mali3maj

То треба да се проба на мерачу за гориво само да се види дали треба шент или не. Велика вероватноћа да ћу то ускоро да пробам јер треба да штелујем вентиле, па ћу имати места за такве егзибиције. Мерач ми ионако показује да никад немам горива у резервоару, па је скроз неупотребљив за те намене.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Čoveče od cigle :) jesi li vezano za taj problem trzanja na 3000rpm-3900rpm menjao bombinu,čuo sam iz pouzdanih izvora da ona vrlo često pored famoznog cdi-a ume da pravi probleme,a manifestuje se upravo tako kao tebi  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Evo po kisi sam ga vozio nepravi nikakav problem koliko je zustar oce i da me zbaci.

 

@Brickmann-e

 

Pa evo sad sam razgovarao sa skolskim on je malo dublje otisao u elektroniku od mene pa on iznosi sledece stavke:

- Moze i na merac ali da se izmere minimalne i maksimalne vrednosti pa da se kalibrise nekog od struke treba naci za to

- Kad sam mu rekao da displej meri i u miljam i u kilometrima a on me pita kakav je davac za celzijuse ili za farenhajte e tu me je bacio u rebus ja sam bio ubedjen da se samo satovi razlikuju da prikazuju druge vrednosti moracu da prikacim sat da vidim sta ce da kaze.

- I na kraju smo se slozili da je najednostavnije da se ubaci novi merac (sonda) bilo bi lepo kad bi se nasao neki odgovarajuci da se usrafi na mesto postojeceg ako vec nije upotrebljiva  i da se stavi sat negde pored da bude u duhu sa fabrickom tablom. Samo nisam nigde video da prodaju digitalne satove bar kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Čoveče od cigle :) jesi li vezano za taj problem trzanja na 3000rpm-3900rpm menjao bombinu,čuo sam iz pouzdanih izvora da ona vrlo često pored famoznog cdi-a ume da pravi probleme,a manifestuje se upravo tako kao tebi  ;)

 

Prema mojim utiscima nakon probe Apolla, rekao bih da njegov agregati i nije namenjen za voznju ispod 4000obrtaja. Jednostavno ne radi i ne vuce lepo ispod 4-4500.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja