Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Koliko se secam registracija je oko 7-7,5 hiljada. Sve cestitke Tamanitu za motor i dobro nam dosao u klub  8).

Pozdrav za Gligu i puno srece sa novom MASINOM!!!!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Koliko se secam registracija je oko 7-7,5 hiljada. Sve cestitke Tamanitu za motor i dobro nam dosao u klub  8).

Pozdrav za Gligu i puno srece sa novom MASINOM!!!!  ;D

Tamanitu,kako se zavrsila opravka motora i sta je bio uzrok kvara?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

"Rasplakao" mi se amortizer i to momack :'(i, po recima ovlascenog servisera dobicu drugi u garanciji :), samo da nebude ko Gligin pa da se nacekam do kraja sezone. Uzgred koliko kosta registracija? Istice mi ovih dana pa orjentaciono, ako neko zna

 

Jel ti amortizer onaj sa ljubičastim delovima ili skroz crn?I koja je kilometraža?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Pancevo

@ uketic to je skroz crni amortizer kilometraza oko 2500 km, od toga malo vise od pola umeren off road ( peskovit put, malo blata i sl)

Znaci registracija oko 7,5 - 8 hiljada, nije lose ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Pa upravo ti crni se u celoj temi provlače kao problematični,mada je Brickemanu počeo da curka ljubičasti nadajmo se da su to izuzetci :-[,eto toliko pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Gde stoji CDI na APOLLU?

 

Ispod prednje leve plastike. Moze se videti bez skidanja iste.

 

Ko bi rekao, imam i sliku na kojoj se vidi... Bas cudno :D

post-5612-12879076279319_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Gde stoji CDI na APOLLU?

 

Ispod prednje leve plastike. Moze se videti bez skidanja iste.

 

Ko bi rekao, imam i sliku na kojoj se vidi... Bas cudno :D

Da li se menja skidanjem samo ta dva srafa ili jos nesto + ?

Kao neko stelovanje necega!

Danas stigao amortizer kao Gligin i danas se montira, kao i zamena CDI -a zbog trzanja na obrtajima vecim od 6000. Gligo rece mi majstor iz mastehnika da se upumpava  1,5 bar u ove amortizere, jesi li pumpao ili samo montirao? Ja cu probati da napumpam pa kako bude, uzgred mesto CDI-a i ono glupo pisanje na dekli nemaju veze to je poklopac bregaste i skida se prilikom poklapanja repera za stelovanje ventila i paljenja.CDI je mala plasticna kutija i nalazi se ispod sedista u blizini bobine sa dva ulaza za zice!U svakom slucaju Gligo hvala puno!!! JAVLJAM ISHOD. :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Ne, nista jos nema novo, nisam ga cackao, grozna kisna nedelja prolazi, nadam se da ce uskoro biti prilike pa i Goran da baci pogled.

* registracija u BG je oko 7800.

* svakako mi se cini probem sa napajanjem- sad da li goriva ili vazduha, videcemo. I da li je karb problem, s obzirom da je bas nov prebacen na moj motor pre kupovine, ili nesto drugo...

* a sto se vec interesujes za CDI, oces da ga menjas pre isteka garancije il sta?

 

Koja je uopste cena Amorta, jel pitao neko u NS?

Zamenski model naravno jos nismo uspeli da nadjemo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Ne, nista jos nema novo, nisam ga cackao, grozna kisna nedelja prolazi, nadam se da ce uskoro biti prilike pa i Goran da baci pogled.

* registracija u BG je oko 7800.

* svakako mi se cini probem sa napajanjem- sad da li goriva ili vazduha, videcemo. I da li je karb problem, s obzirom da je bas nov prebacen na moj motor pre kupovine, ili nesto drugo...

* a sto se vec interesujes za CDI, oces da ga menjas pre isteka garancije il sta?

 

Koja je uopste cena Amorta, jel pitao neko u NS?

Zamenski model naravno jos nismo uspeli da nadjemo..

Ne, opisao sam vec, pravi mi problem pri vecim obrtajima oko 5500-6000 obrtaja i pri naglom odvrtanju gasa, trza i kao da gubi paljenje ispod toga radi normalno menjao sam svecice i isto se desava NGK dp8ea i dpr7ea9 isto radi na obe sa trzanjem na tim obrtajima. Amortizer poceo da vlazi.Sve cari garancije!!! kao sto rece GLIGA!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Stvarno mi je nrobicna i nelogicna pozicija Cdi-ja. Obicno se trazi sto hladnije i provetrenije mesto kako bi se cdi bolje hladio a ovo bas pored vruceg motora :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

@ Dunja:

 

Meni rekose da ide 0.5-1-1.5 bar... U sustini kada sam uzimao amortizer pitao sam ih da li treba nesto da radim po pitanju vazduha i rekose da ne treba, kao oni su sredili sve. Ja im poverovah a novi vlasnik ce vremenom videti da li su bili u pravu  :D

 

Vec sam ranije pisao ali vredi ponoviti: amortizer je moguce napumpati ISKLJUCIVO pumpom koja sluzi bas za sto (dakle pravac bicikl servis, oni bi trebali da imaju). Kolicina vazduha koja staje u amortizer je izuzetno mala (sa jednim potezom obicne pumpe pritisak skace na 5-6 bara, na kompresor takodje zaboravite). Druga stvar je sto pri skidanju obicne pumpe sa ventila uvek izadje odredjena kolicina vazduha. Kod gume to nije problem ali kod amortizera to zapravo bude prakticno sav vazduh.

 

Kad smo vec kod amortizera. Dva servisera iz NS su kupila sebi Apolla a jedan rece da je stavio amortizer "od neke Yamahe" (usput mu je procureo i desni amortizer). Dok sam ja trazio alternative od Yamaha nisam uspeo naci nista slicno (drugaciji sistem kacenja, kao na Pulseru). Odgovarajuce su izgledali od raznih modela Hondi, slicni su bili od nekih Suzukija (trazite razne modele od 250 kubika i vidite sta lici)... Sve to sam gledao po ebay-u. Dimenzije amortizera nisam uspeo naci nigde na netu sto neko ozbiljno trazenje cini prakticno nemogucim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Zamenjen amortizer i CDI. Oko amortizera nisam imao mnogo posla, a oko CDI-a  jos manje, cela opravka je trajala 1.5 sat. Taman kada sam krenuo kuci oko 22.30 (posto se radilo nocu) novi peh! Crevo od zadnje kocnice se odvilo od kocionog cilindra i ostao sam bez ulja i naravno bez kocnica, povratkom u radionicu sipao sam  ulje i MUKE zive da ozracim sistem 45 min.( pre bi prase zaklao i ispeko) na kraju MUKA i vrh svega izgleda da je procureo i glavni kocioni cilindar, zadnji. To cu jos danas lepo proveriti posto sam bio nervozan ko pas! Drugari proverite creva na holenderu kod cilindra zadnje kocnice da vam se ne otpusti ko meni, ima crevo neki lud ugao prema gore, pa se spusta na dole prema celjustima, pa upravo zbog takvog ugla creva dolazi do otpustanja istog od cilindra zadnje kocnice a uzrok je rad zadnje viljuske prilikom voznje koja se krece gore-dole i vrsi pritisak na crevo koje kao akciju ima rad napred- nazad i dolazi do odvijanja srafa na cilindru (holenderu).POZDRAV.

P.S HOCEMO LI  NEKO OKUPLJANJE I DRUZENJE DA ORGANIZUJEMO USKORO!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Zamenjeni CDI i njegov izled, nalazi se ispod rezervoara u blizini bobine.

Stari amortizer i slika ventila (obican automobilski)kao i na novom, pumpao sam vazduh u amortizer obicnom rucnom pumpom za autobile dva pumpanja 0,5 bara, cetiri 1.0 bar, sest 1.5 bar inace izgled novog amortizera je identican kao Gligin!! U svemu mi je pomogao moj pomocko DUNJA 07, moj ljuti biker!! :-*  Cilindar nije procureo samo se odvilo crevo. ;D

POZDRAV ZA SVE.

PROVERITE KOCNICE!!!!!!! >:(

post-7520-12879076406873_thumb.jpg

post-7520-12879076408205_thumb.jpg

post-7520-12879076409249_thumb.jpg

post-7520-12879076410112_thumb.jpg

post-7520-12879076411033_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Moracu to da proverim, mada nisam imao problema sa zadnjom kocnicom! Jer sada radi kako treba preko 6000, necima i to?

Nemam vise cimanja i trzanja ide kao lud, da covek ne veruje, ali mi na leru radi veoma neravnomerno i gasi se ne znam dali treba neko stelovnje paljenja,karburacije ili nesto slicno.Miki spremaj se za NS uskoro i ajd vise da se provozamo i popijemo pice. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Pancevo

Moracu to da proverim, mada nisam imao problema sa zadnjom kocnicom! Jer sada radi kako treba preko 6000, necima i to?

Nemam vise cimanja i trzanja ide kao lud, da covek ne veruje, ali mi na leru radi veoma neravnomerno i gasi se ne znam dali treba neko stelovnje paljenja,karburacije ili nesto slicno.Miki spremaj se za NS uskoro i ajd vise da se provozamo i popijemo pice. ;D

Samo da mi udje glava u kacigu i idemo!! Interesuje me ovaj tvoj majstor, posto treba i ja da menjam amortizer kada i ako stigne :):):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Moracu to da proverim, mada nisam imao problema sa zadnjom kocnicom! Jer sada radi kako treba preko 6000, necima i to?

Nemam vise cimanja i trzanja ide kao lud, da covek ne veruje, ali mi na leru radi veoma neravnomerno i gasi se ne znam dali treba neko stelovnje paljenja,karburacije ili nesto slicno.Miki spremaj se za NS uskoro i ajd vise da se provozamo i popijemo pice. ;D

Samo da mi udje glava u kacigu i idemo!! Interesuje me ovaj tvoj majstor, posto treba i ja da menjam amortizer kada i ako stigne :):):)

Ja sam majstor!! ha,ha

Sam, sam menjao amortizer i CDI, kada stigne javi pa cemo odraditi!

Sta je sa glavom jel mala kaciga ili velika glava? (shala ne ljuti se)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Pancevo

Ne ljutim se Glava je velika jedva ulazi u xxl kacigu, jos se sada nadula od vadjenja umnjaka. :D

Iskoristio bi ovu priliku da mom Apollu cestitam rodjendan, jer danas je tacno godinu dana kod mene  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Ne ljutim se Glava je velika jedva ulazi u xxl kacigu, jos se sada nadula od vadjenja umnjaka. :D

Iskoristio bi ovu priliku da mom Apollu cestitam rodjendan, jer danas je tacno godinu dana kod mene  ;D

E SRECAN REDJENDAN VAMA da ste dugo zajedno, u zdravlju i veselju, mnogo guma potrosili,malo kvara imali,puno kilometara prosli i po raznim putevima isli ZIVELI!!!! ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja