Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Kod mene je sledeca stvar:

Boske je probao sve sto je mogao da izmenja, i kvar je ostao. U ponedeljak je dosao majstor iz NS, i odvezao ga kombijem tamo u servis. Saznacemo ubrzo sta je kvar. Nadam se da tamo vode evidenciju, i mogu i po kilometrazi videti da je presao do 100km od njihovog rada na masini. Obavestio sam Nemanju (vlasnika, Urban M.) pa cemo videti u zavisnosti od toga sta je u pitanju- da se resi kao Reklamacija. Jer meni ne pada na pamet da placam nesto sto nema veze sa mnom.  >:(

1. Ili je svesno prodat sa manom, sto je nesto posebno

2. ili se mana vratila jer nije dobro odradjena prvi put pa ce da se reklamira.

Kod mene nikako nije moglo nista da se u toj meri pokvari za par puta po 15 minuta voznje, a ventili klip bregasta radilica ili stagod nemaju rok trajanja nekoliko radnih sati, zar ne?!

Nastavak necu sad da pisem, cekam sta ce da jave iz Massetehnica.

 

Ja oterah u servis urbanmotors moj motor u četvrtak prošl sa punim poverenjem( preporučeni su mi iz Novog sada) ,gorivo curi iz karburatora posle jedne malo oštrije vožnje autoputem pripremao se za megdan sa Blackom  ;D kad.... zaglavi plovak u karbu.

To se dešava zbog toga što kinezi loše fabrički podese iglicu i plovak u karbu.

Elem motor nije joiš gotov skidali karb čistili i kada su vratili opet curi, čekaju majstora da dodje da otkolni kvar ??  ravno pet dana do sada je motor u servisu.

Neću ništa da kažem ni da pljujem nikoga ali da sam znao oterao bih kod drugara gde bi bilo gotovo za max 2 sata sve,ali bih izgubio garanciju,inače momci u servisu su maksimalnio korektni svaki dan ih zovem da vidim jel gotov motor i preko telefona su vrlo ljubazni rekao bih da se trude,nažalost ništa za sada a kad će biti popravljeno neznaju.Eto to su moja iskustva za sada javljam utiske kada se priča dovede do kraja nadam se sa pozitivnim ishodom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Pancevo

Posle mnogobrojnih pregovora,  ubedjivanja, rasprave, pretnji..... stigao novi amortizer (podrazumeva se u garanciji)!!!!!! :o ;D ;D Istog momenta montiran  ;)

 

Cestitamo na prinovi, a jel klima?

Imam klimu, kad otvorim vizir ;D ;D ma kakvi nista neklima bar za sada ::) videcemo posle par pecanja kako ce da se ponasa amortizer!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Posle mnogobrojnih pregovora,  ubedjivanja, rasprave, pretnji..... stigao novi amortizer (podrazumeva se u garanciji)!!!!!! :o ;D ;D Istog momenta montiran  ;)

 

Cestitamo na prinovi, a jel klima?

Imam klimu, kad otvorim vizir ;D ;D ma kakvi nista neklima bar za sada ::) videcemo posle par pecanja kako ce da se ponasa amortizer!!

Brate meni stavili nov amortizer,otvorio ga ispred mene i montirao i klima isto kao i onaj prosli.

Vracajuci se sa puta danas, oduvao sam Orionovog kineza(onaj sto lici na neki BMW, a sklapa ga Kragujevac) trkali smo se od ... do Panceva, nije mogao od starta pa do cilja ni da mi pridje a kamo li ZAOBIDJE. Apolo-Orion 1-0. (max.brzina 118-120 Apola) ;D uz cesta kocenja zbog saobracaja. >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Sezona uveliko traje a Apollisti u kvaru ccc...

 

J(bip)s garanciju kad ugradjuju delove koji traju krace od prve ugradnje da znam da nece biti nista sa masinom fizicki tipa da mi napravi kurslus ventil,klip itd. odmah se odricem garancije.

 

Treba mi jedan podatak. Koliko je dugacak amortizer od srafa do srafa tj. dal ga je ko izmerio? Trebalo bi da je isti ili bar slican kao sa  Husqvarne od 250 ccm mislim da je tu negde '95 god.

Po meni bolje da se plati i da nemas vise problema

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Pancevo

Posle mnogobrojnih pregovora,  ubedjivanja, rasprave, pretnji..... stigao novi amortizer (podrazumeva se u garanciji)!!!!!! :o ;D ;D Istog momenta montiran  ;)

 

Cestitamo na prinovi, a jel klima?

Imam klimu, kad otvorim vizir ;D ;D ma kakvi nista neklima bar za sada ::) videcemo posle par pecanja kako ce da se ponasa amortizer!!

Brate meni stavili nov amortizer,otvorio ga ispred mene i montirao i klima isto kao i onaj prosli.

Vracajuci se sa puta danas, oduvao sam Orionovog kineza(onaj sto lici na neki BMW, a sklapa ga Kragujevac) trkali smo se od ... do Panceva, nije mogao od starta pa do cilja ni da mi pridje a kamo li ZAOBIDJE. Apolo-Orion 1-0. (max.brzina 118-120 Apola) ;D uz cesta kocenja zbog saobracaja. >:(

Svaka cast drago mi je da cujem da se deru ti neki bmw-ci, mada iz pouzdanih izvora znam da mozee i neki R da se obidje  ::)

E amortizer neklima probao sam jos jednom, kad se budemo videli probaces i ti.

Inace max brzina mog apola je jednom stigla do 116 i nikad vise :(, mada se nisam ni preterano trudio, ali od semafora do semafora.... prava stvar ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Meni je sat na autoputu pokazivao 126kmh verovatno sa blagim vetrom u ledja, pre nego što je karb ispustio dušu  ;D,a posle sam ga vozio tako pokvarenog sa gorivom koje curi 100kmh  ;D ;D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Тај квази-BMW може да буде и 125-ца, па онда и није проблем одерати га Аполом.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

@Tamanitu

Sta je prvi put reklamirano kad je poslat u N.S.?

 

Meni je receno da je prvi put motor isao u NS zbog promene zupcanika prve brzine, i anlaser se smorio. Ali kad je dosao iz servisa dobio je i kompletan ganc-nov karburator...? Amort je jednom bio menjan, a na ovom servisu je upisano da prestaje vaznost garancije zbog modifikacije izduvnog sistema.

Sve obavijeno velom misterije ::).

Bre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

@Tanimanitu

 

Pa on je koliko znam i prvi put imao modifikovan izduvni sistem sto onda nisu skinuli garanciju?

Srpska posla, sta da ti kazem nego da drzim fige da ga sto pre oprave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Ma ne, jedan jedini put je bio u NS, i tada je i ukinuta garancija (da li pre ili posle obavljenog servisa ne znam), ostalo su sami sredjivali u Urbanu.

Fala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Mene zvali danas iz urbanmotors servisa karb sredjen ali sada neradi kako treba na visokim obrtajima motor,konsultovali su se sa n.sadom,isključiju bilo kakvu meh.neispranost, navodno cdi pravi probleme nebaca varnicu kada treba nisam baš najbolje razumeo,ali biće poslat nov iz ns-a koliko sutra pa se nadam da je to kraj mukama ako nije to onda oni neznaju šta je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Тај квази-BMW може да буде и 125-ца, па онда и није проблем одерати га Аполом.

Zorge, 250 kubika, dva cilindra i crvene boje vlasnik motora ima 32 godine,ali mislim da to nije bitno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

А и то што кажеш....

 

Ионако је то машина за мотокултиватор. ;D

 

Је л' си мор'о да убацујеш у трећу да би га одер'о?  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

@Tamanitu

 

Nismo se razumeli onda cek a ovo trenutno ti je pokriveno garanciom?

 

@Uketic

 

Pa ako te dosad nije zajebavao CDI nevidim sto bi sad najednom poceo.Meni je sad poceo sto ga duze vozim vise da cima to jeste CDI obicno cim se malo ugreje pocne da brljavi samo da nadjem donora odgovarajuceg. I mogao bi da probas iridijumsku DR8EIX meni manje cima ali opet nije to to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Nije pokriveni garancijom.

Prvi i jedini put pre 2 meseca je bio u NS i tada su mu ukinuli zbog auspuha. Prethodna 3 cini mi se, su sami radili u Urbanu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

А и то што кажеш....

 

Ионако је то машина за мотокултиватор. ;D

 

Је л' си мор'о да убацујеш у трећу да би га одер'о?  ;)

Ha,ha ma ne bre, 1 brzina sa pola gasa i nike patike (za ono da me ne stigne)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

@Tamanitu

 

Nismo se razumeli onda cek a ovo trenutno ti je pokriveno garanciom?

 

@Uketic

 

Pa ako te dosad nije zajebavao CDI nevidim sto bi sad najednom poceo.Meni je sad poceo sto ga duze vozim vise da cima to jeste CDI obicno cim se malo ugreje pocne da brljavi samo da nadjem donora odgovarajuceg. I mogao bi da probas iridijumsku DR8EIX meni manje cima ali opet nije to to.

 

Ja sam im postavio isto pitanje nema logike da je iz karba curilo gorivo  zbog cdi-a što po meni nema veze jedno sa drugim,ali karb je sredjen naštelovan  i sada problem pravi cdi koji po priči srvisera nije valjao od samog starta.

Ostalo je da se zameni pa ćemo videti pravo da ti kažem skeptičan sam ali momci u servisu deluju korektno za sada kažem nadam se da su upravu za njihovo dobro bi bilo da jesu.

Jedino se bojim da se nešto nije poremetilo u karbu pa pravi probleme bilo bi dobro da grešim,ali rekli su mi da isljučuju bilo kavu mehaničku neispravnost,tako da bi trebalo  da blagodeti garancije urode plodom  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

E pozdrav svima nije me bilo neko vreme nestizem od posla a i kući sam bio u frci oko sredjivanja motora. Posle pada sa njega nije me popravka koštala ništa jer sam sam sve uspeo da popravim. Od štete je bilo: ogrebana prednja leva maska, iskrivljen hladnjak malo, otkinuta papučica od menjača, otpala oba retrovizora, pomere alnaser. E sad sve ja to sredih sam nije strašno retrovizore vam šaljem od nedelje upustva kako da sastavite nazad kad otpadnu  ;D

 

E kad sam već raskopao i rekoh ne košta me ništa pad ajd malo da uložim neki dinar u njega. Farbanje za 2400 dinara sve sam uradio uz malu pomoć druga koje je držao maske dok su špricane. Potreban materijal, ovim redosledom se i nanosi:

 

Plastik primer 100g

P400 i P800 šmirgl papir

Špric git 400ml

Boja 250g

Body Lak 250g

Pozajmio od druga kompresor i pištolj 1.8 dizna

 

za sve komponente odete u malo bolju bojaru i kažete zašta hoćete boju oni vam sastave sve što treba i objasne šta kad sa čime treba pomešati razredjivač herter itd. Sve to rekoh košta 2400 dinkića za apolla i ostalo mi je materijala tako da ako vam zafali nešto ste zajebali  ;)

 

NIsam imao samo vremena da uradim više nalepnica njih sam stavio na farbu pa preko prešao lakom efekat je extra.

 

Sad da čujem kakvu imam ruku za pištolj bacajte komentare i ocene a evo i slika pozz

 

http://picasaweb.google.com/lh/photo/78TnfEzVljFWpSkk9YhvSw?feat=directlink

http://picasaweb.google.com/lh/photo/UG_TWR2Z6Hh-nhHDXXVySw?feat=directlink

http://picasaweb.google.com/lh/photo/nmoRDvLcNngqvoiI3bkXtA?feat=directlink

http://picasaweb.google.com/lh/photo/BdT1oALcQdUhOPL02FK5Jw?feat=directlink

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1799 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Lepo! :) Puno bolje od originala izgleda. Ne vidi se na slikama sam kvalitet rada ali izgleda OK.

 

Sledeci put kada ti bude dosadno mogao bi tockove u crno da ofarbas a neke detalje na plastikama u crveno  ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Gligo, uze mi rec iz prstiju... ;)

Taman htedoh da napisem da treba ofarbati ove njihove ziljave felne, makar u crno ako ne u -crveno. I par detalja jos.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

@ Gliga

 

Znam da je trebalo jos detalja ali nisam imao vremena zurilo mi se da teram na servis ali ću kasnije da stavim žute detalje. Prednju felnu sam farbao u srebrnu već ali sa farbom u spreju koja spada a zadnju nisam stigao mislim da će lepši biti sa svetlim felnama nego sa crnim sad videćemo još.

 

Što se tiče kvaliteta videću neku izbliza da pošaljem onako osrednje je ispalo obzirom da sam sam to radio prvi put u životu. Moglo je i bolje ali jbg imao sam dosta prašine u garaži koje nisam mogao da se rešim tako lako pa su ostale sitne tačkice na mestima ali nisu mnogo upadljive.

 

@ Tamanitu

 

Felne obavezno farbati jer su neke žućkave boje bile sa crnim brljavim tragovima na sebi  :o ali mislim da mu ne leži crno crvena kombinacija.

 

 

Eh da jel neko zna koliko koštaju nove gume ne kineske čestite jer ja padoh sa njega zbog štrokavih plastičnih klizavih guma koje nisu nikako za mokro vreme?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

@ Gliga

 

Znam da je trebalo jos detalja ali nisam imao vremena zurilo mi se da teram na servis ali ću kasnije da stavim žute detalje. Prednju felnu sam farbao u srebrnu već ali sa farbom u spreju koja spada a zadnju nisam stigao mislim da će lepši biti sa svetlim felnama nego sa crnim sad videćemo još.

 

Što se tiče kvaliteta videću neku izbliza da pošaljem onako osrednje je ispalo obzirom da sam sam to radio prvi put u životu. Moglo je i bolje ali jbg imao sam dosta prašine u garaži koje nisam mogao da se rešim tako lako pa su ostale sitne tačkice na mestima ali nisu mnogo upadljive.

 

@ Tamanitu

 

Felne obavezno farbati jer su neke žućkave boje bile sa crnim brljavim tragovima na sebi  :o ali mislim da mu ne leži crno crvena kombinacija.

 

 

Eh da jel neko zna koliko koštaju nove gume ne kineske čestite jer ja padoh sa njega zbog štrokavih plastičnih klizavih guma koje nisu nikako za mokro vreme?

Za pocetnika odlicno si uradio,bas lepooo!! Reci sta bi za km sat i njegovo laganje,temperatura itd!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

@dunja07

Hvala na pohvalama za motor  ;D

 

Jao nemam vremena da se pozabavim brzinomerom a za merač temperature imaš na sajtu Kelco - Radio klub (ne reklamiram firmu) da se kupi kit uradi sam dobijes šemu i komponente treba ti lemilica i to je to. Dobiješ i sondu koja meri od -55 do +150 C što je više nego dovoljno. prerondaj sajt malo naćićeš ima dva modela mislim da koštaju oko1500 din. A sondu samo zabodi negde u saće hladnjaka da stoji relativno čvrsto i priveži kabl vezicama. Pločicu sa displejom smisli sam gde ćeš ugraditi već ako se odlučiš za tu opciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1799 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Gume:

 

http://shop.motobox.rs/index.php?_a=viewProd&productId=11

 

Trenutno nema cena na sajtu ali prosle godine je par kostao oko 75 eura (zimus na popustu bile 50 i jos koji euro). Doticne gume su predvidjene upravo za SM motore male zapremine tako da tu nema greske :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja