Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Evo zvao sam Bosketa u servis, kaze ovako:

- premerio je kompresiju, motor bukvalno ko nov  ;D sto znaci da nije mehanika neka teska...

- izmenjao je SVE od elektro delova- svecice, kablove, bobine, komutatore, CDIe...i simptom isti.

- sredjivali karb

Trokira i dalje i ne ide. Na leru radi skoro pa normalno.

- cuo se sa Mastehnikom u NS, s obzirom da idu na teren u BG sled.ned. doci cetamo njihov majstor da proba da nadje kvar.

I tako, da za danom, pred kockastim ekranom...(umesto kroz vizir kacige  :( )...

 

 

Najbolje bi bilo da probaš da staviš drugi karb da vidiš kako se ponaša, ako si u mogućnosti naravno, ako su agregat i struja ok onda ti po logičnom sledu stvari preostaje samo on  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Narandzasto, malo mi baguje foto aparat!!! legli stu mu stitnici ko budali samar ;D

Kako su legli stitinici bruka!!! Brate sutra fotke,nece ni da zmirne prazne baterije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

problem sa amortizerom.

Gledajuci danas na mom motoru, zadnii amortizer ima aksijalno kretanje u sredini (gde sipkica ulazi u cilindar amortizera) desava se kada motor nasadim na copavu amortizer se izduzi i ponovnim vracanjem tezine motora na tockove (skidanjem sa copave) amortizer pocne da se krece prvo u napred, pa nazad, pa tek onda pocne sabijanje sipkice u cilindar. Amortizer je menjan i izgleda kao Gligin,ne curi vec imam osecaj, kao da se prelomio na pola.Ako neko hoce da pogleda na svom motoru pa neka javi. Znaci, postaviti motor na copavu  navlaciti ga prema sebi da se amortizer izduzi zatim lagano pritiskati i gledati krretanje amortizera. Mozda je greska samo na mom reklamiranom primerku. :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Ja danas imao peh sa apollom,curi mi gorivo i karba na ononom najdonjem crevu izgleda da je zaglavio plovak u karburatoru  :-[

pre nego što se desilo sam vozio malo oštrije autoputem i stanem da sačekam ortaka kad ono piša li piša na sve strane i ugasi se apollo

sačekao sam jedno 5 minuta i upalio ga nekako se dovezao do firme sa sve gorivom koje piša po motoru.

Odvrnuo sam onaj donji šraf da ispustim sve iz karba zategao ga ponovo ali ništa curi i dalje prema rečima servisera i ns plovak se zaglavio zbog truna ili nečega i mora da se otvara karb :(.

Glup kvar ali šta da se radi, jel imao neko sličan problem jbg urekao sam ga da je super tako mi i treba  :D

Kraburator je inače mikunijev.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Mogu samo da izjavim da moj apollo ima srece sto sam nepusac, da sam imao upaljac zapalio bih ga.

 

Da krenem redom stavio sam mu bombinu od nekog yugica da  vidim dal ce trzanje da prestane i opet ista prica prvih 50 km ide kao metak bez greske znaci od 100 do 8000 bez greske prima i u jednoj levoj krivini tu u kraju  ponesen uzitkom udjem malo zesce i beda mi se ugasi na nekih 4500 obrtaja razbijem se kao pi*ka tj. vise sam se uplasio nego sto mi je nesto bilo malo izgrebao levu ruku zavrsim u sumarku pod njim. Sacekam malo da se slegnu utisci i da ga upalim nece vergla kao lud, al nesastavlja pogledam da se nesto nije sjebalo sve spojeno ostavim ga nekih 10-tak minuta dok sam porazmislio sta mi je ciniti i probam opet upali iz prve nista vratim sve na fabricko, desavanja su od nedelje zaboravih da napomenem.

 

Jutros ustanem i zapucam pravac Mass company i lepo pazarim iridijumsku svecicu oznake DR8EIX da se razumemo to je kataloska zamena za DR8EA dam 1340 dinkica, na licu mesta zamenim i omah razocarenje nemoze da se sastavi na ler gasu malo je falilo da je odmah vratim, nista krenem kuci i bukvalno na svakom semoforu mi se gasio znaci radi lepo jedno 40-tak sekundi i ugasi se.Kako sam imao jos neka posla po gradu put me navede na Sremcicu od Zeleznika na onom pravcu od obilaznice do zgrada, znaci prestgo sam sve al bukvalno na satu je bilo sledece: 125 kmh i 8900 obrtaja.

 

Da rezimiram: sa  DR8EIX nema trzanja kao ranije izmecu 4500 i 5500 obrtaja ali zato na leru nemoze da se sastavi mislim radi ali gasi se ostaje mi jos samo CDI da od neceg ili nekog da pozajmim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

@Dunja

 

Jel ljubicasti?

 

@Uketic

 

Oces sam da opravljas ili teras u servis? Moras da skidas rezervoar ako hoces sam odvrnes dva srafa sa usisne grane i selnu da filtera sajla se osrafljuje odozgo rukom i vadis cilindar (leptir) sve sa iglom i kad skines imas 4 zvezdasta srafa da osrafis i stigao si do plovka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Oterao sam u ovlašćeni servis valda će znati da urade nisam hteo sam da čačkam pa da kažu nevaži ti garancija posle  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Eh, a u koji ovlasceni servis?

I kazite mi vas dvojica, kako ste montirali handguards- jel sraf na sraf (onaj sa strane) ili je moralo da se budzi, ko sto rece Gliga ranije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

U  servis urban motorsa kod Gorana momci deluju ok ,računam da nije veliki kvar najveći posao je doćo do karburatora ,ta iglica kod plovka je fabrički loše podešena stoji na najgornjem položaju, treba da se stavi na drugi položaj i valjda se neće to ponavljati.Inače sam pre nego se to desilo vozio autoputem do Dobanovaca 120kmh i jače,ali ne sve vreme imao sam jedno malo oštrije kočenje i u tom momentu je zaglavio plovak odnosno iglica se nije vratila u gornji položaj da zatvori gorivo,bar mislim da je tako,inače je sve lepo baš kako treba radilo.

A štitnici imaju svoje nosače sa dva inbus šrafa oni kako da kažem bukvano "obuhvate" korman, lako se montira jedino sam morao da malo pomerim nosače ručica i retrovizora u ka sredini volana ali vrlo malo sam ih razmako,posao od 15-20 min.Slobodno pazari ovaj model acerbisa,napravljeni su od vrlo kvalitetne plastike.

 

@mali3maj hvala na ojašnjenju nadam se da neću morati sam da čačkam  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1799 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Apolisti, videste li ovu robu ( http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_adsmanager&page=show_user&userid=7282&Itemid=62 )? Na ovakve handguards sam mislio, sa srafljenjem u rucku, preko cele sake...i protektori mi za ovu cenu deluju do kokosijih proizvoda!

 

Takve ja nisam uspeo montirati. Ovi zaokruzeni delovi su predvidjeni za korman manjeg precnika nego sto je na Apolu (kod nas se korman zadeblja prema sredini...) Takodje je bio problem i sa onim konusima (dobro, ne konus vec ukoso zaseceni cilindar :) ) koji se ubace na kraj kormana. Postojale su dve dimenzije u kompletu ali nijedna nije odgovarala.

 

uZByZ_321cr.jpg

 

A da dobro izgledaju izgledaju. I jako lepo stoje na motoru, to je bas onaj detalj koji mu ovako nedostaje :)

 

EDIT: sad gledam slike tih mojih stitnika i ipak nisu isti k'o ovi sa oglasa. Kod mene je ovo zaokruzeno bilo plasticno, ostalo je isto. Moji su oni iz Louisa:

 

http://www.louis.de/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10019646

 

Pitajte prodavca da izmeri precnike te gvozdjurije da ne porucujete bezveze. Dobra stvar je sto se u slucaju greske lako mogu prodati :D

 

 

Коме оно ономад беше Аполо окрунио зупчанике у мењачу?

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=35777.msg564764#msg564764

 

I koliko se secam bio je jos jedan slucaj kasnije, mozda cak ove godine al to me vec mrzi traziti :) Valjda ce sam da se prijavi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Pa mislim da je pametnije da se ulozi u kvalitetniji korman meni se obalio sa copave i na levu/desnu stranu oba buta sam se cenzura da ga ispravim i jos vremenom menja boju bas gadno izgleda.

 

@Gligo

 

Jel imas informacije kako stoji tvoj ljubicasti? I jel ima ko jos da ga je menjao? Ovde treba da se nadje kvalitetna zamena mislim da bi cena bila prihvatljiva oko 60-tak evrica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Коме оно ономад беше Аполо окрунио зупчанике у мењачу?

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=35777.msg564764#msg564764

Ма није то. Мало сам помешао ове Панчевце: то је Лучић имао хаварију, а ја мислио да је Дуња07, а оно видим сличке да се вози.

 

Pa mislim da je pametnije da se ulozi u kvalitetniji korman meni se obalio sa copave i na levu/desnu stranu oba buta sam se cenzura da ga ispravim i jos vremenom menja boju bas gadno izgleda.

Па да се није он искривио, нешто сруго би трпело оптерећење и можда пукло, па би и већа штета била. Што кажу: "Можда то тако треба".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Коме оно ономад беше Аполо окрунио зупчанике у мењачу?

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=35777.msg564764#msg564764

Ма није то. Мало сам помешао ове Панчевце: то је Лучић имао хаварију, а ја мислио да је Дуња07, а оно видим сличке да се вози.

 

Zorge, jezik pregrizo,ne baksuziraj kakve kvarove pominjes. Shala ,nema problema u subotu idem za N.S na kontrolu amortizera i da zakjlucim garanciju.Ako neko zeli do N.S u subotu dobro bi mi doslo drustvo!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Pancevo

Posle mnogobrojnih pregovora,  ubedjivanja, rasprave, pretnji..... stigao novi amortizer (podrazumeva se u garanciji)!!!!!! :o ;D ;D Istog momenta montiran  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Kod mene je sledeca stvar:

Boske je probao sve sto je mogao da izmenja, i kvar je ostao. U ponedeljak je dosao majstor iz NS, i odvezao ga kombijem tamo u servis. Saznacemo ubrzo sta je kvar. Nadam se da tamo vode evidenciju, i mogu i po kilometrazi videti da je presao do 100km od njihovog rada na masini. Obavestio sam Nemanju (vlasnika, Urban M.) pa cemo videti u zavisnosti od toga sta je u pitanju- da se resi kao Reklamacija. Jer meni ne pada na pamet da placam nesto sto nema veze sa mnom.  >:(

1. Ili je svesno prodat sa manom, sto je nesto posebno

2. ili se mana vratila jer nije dobro odradjena prvi put pa ce da se reklamira.

Kod mene nikako nije moglo nista da se u toj meri pokvari za par puta po 15 minuta voznje, a ventili klip bregasta radilica ili stagod nemaju rok trajanja nekoliko radnih sati, zar ne?!

Nastavak necu sad da pisem, cekam sta ce da jave iz Massetehnica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Posle mnogobrojnih pregovora,  ubedjivanja, rasprave, pretnji..... stigao novi amortizer (podrazumeva se u garanciji)!!!!!! :o ;D ;D Istog momenta montiran  ;)

 

Cestitamo na prinovi, a jel klima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja