Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Аполо 250 ер-икс

Ћао свима :)

Читам ову тему већ неко време, тачније од кад сам видео овај мотор на улици. Морам признати да ме је одушевио на први поглед.

Е, сад, мотор ми се пуно свиђа и планирам да га купим, али читајући ову тему видим да власници мотора имају пуно проблема па ме интересује да ли је овај мотор добра куповина узимајући у обзир његову цену и проблематичност и одржавање.

И још једна молба, ако се одлучим да га купим, да ли неко може да напише шта треба све да урадим на почетку коришћења овог мотора.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Moje licno misljenje je da je bolja kupovina Qingi ili Pulser Supermoto, od 200ccm, ali ne treba bezati ni od Apolla, ako se nadje za povoljnu cenu.

 

Tipa sajamski popust, ili hitniji oglas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Ћао свима :)

Читам ову тему већ неко време, тачније од кад сам видео овај мотор на улици. Морам признати да ме је одушевио на први поглед.

Е, сад, мотор ми се пуно свиђа и планирам да га купим, али читајући ову тему видим да власници мотора имају пуно проблема па ме интересује да ли је овај мотор добра куповина узимајући у обзир његову цену и проблематичност и одржавање.

И још једна молба, ако се одлучим да га купим, да ли неко може да напише шта треба све да урадим на почетку коришћења овог мотора.

To su ti problemi koje si procitao, kod nekog manje, kod nekog vise,kao i sve kako i ko odrzava. Motor nije za izbegavanje i ako postoji sansa da ga kupis KUPI!! Moj savet . Pozdrav!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

А имамо и тај фактор да је то обично некоме први мотоцикл и готово све му дође ново.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

@ Uketic

 

Vidi ovako meni majstor kad je štelovao karb ( nešto se guši kad je zagrejan i oštrije dodaš gas kao da ima knedlu) cepao ga do 10400 obrtaja dok na ravnom nemogu da razvijem više od 7400 obrtaja mada moj motor je sad tek na 1750 predjenih kilometara. Kad sam bio na 1000 km nisam mogao više od 7000 - 7100 da razvijem nikako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

@ Uketic

 

Vidi ovako meni majstor kad je štelovao karb ( nešto se guši kad je zagrejan i oštrije dodaš gas kao da ima knedlu) cepao ga do 10400 obrtaja dok na ravnom nemogu da razvijem više od 7400 obrtaja mada moj motor je sad tek na 1750 predjenih kilometara. Kad sam bio na 1000 km nisam mogao više od 7000 - 7100 da razvijem nikako.

 

 

Vidi meni je pre problema sa karbom išao u svim režimima dobro pogotovu preko 6000rpm navukao sam par puta preko 8000rpm bez problema ,trošio je 3,5 lit.

Sada posle ovog zadnjeg štelovanja potrošnja je manja definitifno ali ima neke knedlice od 5000rpm do 6000rpm  i može plafon da navuče oko 7600rpm kao da ne dobija dovoljno goriva ali zato u nižim režimima ide tečno i lepo pre mi se nekako mučio ispod 3500rpm sada ne.

Poenta je da ću da probam da mu odvrnem jedan krug na smeši gorivo vazduh da pojačamo gorivo čini mi se da je ranije nekako energičnije povlačio preko 6000rpm ili sam se sada navikao na motor  8) pa mi je slab  ;D

Išao sam ovih dana kod nekog drugara na blejažu u čerevič na fruškoj gori prešao sam dosta kilometara u komadu i imao sam jedan mali peh odvrnule se obe matice izduvne grane pa je malo prdeo promenio mi je u jednom trenutku zvuk usro sam se živ ja misio puko motor  :D kad ono spala šelna sa izduvne grane skroz,proveravajte redovno zategnutost izduvne grane ja sam proveravao ali izgleda da su mi stručnjaci u servisu skidali izduv da bi lakše prišli karbu to sam i ja provalio čim sam uzeo motor i pitam ih jeste li skidali izduv oni kao neeee  >:( >:(  pa nisu dobro zategli šrafove ja nisam proverio i eto belaja.Ja sam sada na 1900km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

Ja sam to skidao kad sam vadio alnaser posle pada nisam mogao da ga izvučem dok ne odvrnem izduvnu granu. Elem to kako se čuo da vidiš kako rokće kad ti žica od bobine dodirne na masu pisao ranije o tom kvaru. Na 3000 obrtaja zaglušuje nekim dubokim zvukom kao 1000ccm sa otvorenum izduvom horor da znas kako sam se isprepadao još posle toga se ugasio i nece da upali. Kad ga rasklopio žica pala na hladnjak i pregorela. Šteta jedna standardna buksna  ::)

 

E sad te knedle i ja sam ih imao do juče na nekih 4000 - 6000 obrtaja. I to samo kad da žestoko gas ako dajem lagano sve ok i samo kad se zagreje motor. Da sve bude gore ladan pali ko mina zagrejan (stanem 5 min palim) treba verglati par puta i cimati malo gas da upali muka živa. Taj problem mi se malo manje javljao kad mi je majstor skinuo karb i očistio prljavštinu ali je problem ostao.

 

Od juče nemam taj problem i nadam se da će tako ostati. Rešenje je glupost ali nadam se da će da upali juče sam sipao na 2l bezolovnog u rezervoaru 5l supera i problema nema. Prešao sam sinoć oko 10 km i sad sam ga ložio 20km do posla nem problema ni kad je zagrejan. E kakve to veze ima ne pitaj me jer pojma nemam. Ako neko zna koja je razlika između supera i bezolovnog u radu motora molim neka pojasni voleo bih da znam.

 

Ovih dana pravim kilometražu extra razradjuje se mašina momački cele nedelje svaki dan 20 km na posao pa u 3 sata 20 km kući  ;D Danas pravim korpu pozadi da mogu da tovarim moju mazgicu sad kad ide ko žiška  :D  U petak teram na servis jer će sutra biti 1900 i kusur na satu dečko iz Šapca ce da mi odradi malo ranije, da ušteluje ventile i da mi zameni roze amortizer i da dotegne ovaj put oprugu kažu da onda neće da procuri. Više ne teram mašinu u Mitrovicu jer su oni u servisu pajseri jadni, a ovaj dečko iz Šapca je extra lik i majstor uz to isto ovlašćeni serviser sprinta.

 

Uf prosrah se od pisanja  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Ljudi gde ste!???

Uketicu koje ulje sipas u motor i kako se ponasa sa tim uljem, da li ima nekih cudnih zvukova pri radu ili je sve normalno kao od prvog dana?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Tu smo  :)  vozim se nesilazim prešao sam preko 2000km,sipao sam zadnji put bardahl HTC polusintetic 15w50 odlično se ponaša ne greje se miotor, a menjač bukvalno ne osećam kada menjam brzine koliko je mekan.

Pričao sam sa jednim iskusnim majstorom i rekao mi je da plafon što mogu u taj motor je polusitetika,sintetika ni slučajno, zato što je agregat starije koncepcije kao i svi kineski vazdušnjaci (u ovom slučaju ne naravno) su u principu predvidjeni za mineralna ulja gućeg viskoziteta toplo preporučujem Bardahl,meni se odlično pokazao kada se ugreje posle duže vožnje menjač bude još mekši čini mi se i jako lako se šalta amotor lepo prede sa njim i nema čudnih zvukova  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Tu smo  :)  vozim se nesilazim prešao sam preko 2000km,sipao sam zadnji put bardahl HTC polusintetic 15w50 odlično se ponaša ne greje se miotor, a menjač bukvalno ne osećam kada menjam brzine koliko je mekan.

Pričao sam sa jednim iskusnim majstorom i rekao mi je da plafon što mogu u taj motor je polusitetika,sintetika ni slučajno, zato što je agregat starije koncepcije kao i svi kineski vazdušnjaci (u ovom slučaju ne naravno) su u principu predvidjeni za mineralna ulja gućeg viskoziteta toplo preporučujem Bardahl,meni se odlično pokazao kada se ugreje posle duže vožnje menjač bude još mekši čini mi se i jako lako se šalta amotor lepo prede sa njim i nema čudnih zvukova  ;)

 

procitao sam negde da si koristio motul 5100 10 40 ili 10 50 kako ti je iskustvo sa njim, a taj bardahl koja je cena i gde ima da se kupi?

JAVI

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Dunja07 Evo ti link http://www.kompp.co.rs/bardahl/index.php?4t-ulja  šalju i puzećem a cena je 890 din,preporuka majstora za naše motore je 15w50 ili 20w50.

motul sam koristio u bivšem bajku isto 15w50 polusintetiku i bilo je ok, ali iz razloga pojave mnogo falševa i astronomske cene prešao sam na bardahl koji isto nije baš jeftin ali je cena prihvatljiva.

 

Mali zmaju

ja bih vrlo rado neko vidjanje ali nažalost za sada sam savaki vikend odsutan na putu sam od petka do nedelje uveče ja mogu eventualno samo radnim danima  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Добро, је л' неко приметио фотку коју је окачио дечко? Ово нисмо виђали код нас.

 

th_DSCN139321.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

ima dosta novih motora,ovaj dosta lici na starijeg oriona od 125 kubika,samo sto ima svetla,zmigavce i drugacije tockove..evo jos koje slike

 

th_DSCN13941.jpg  th_DSCN13922.jpg  th_DSCN138824.jpg  th_DSCN138521.jpg  th_DSCN136421.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Добро, је л' неко приметио фотку коју је окачио дечко? Ово нисмо виђали код нас.

 

th_DSCN139321.jpg

:D

Bas sam juce hteo da prokomentarisem "Gde je Zorge da vidi ovo" . Cini mi se da si bas ovaj model trazio samo u enduro izvedbi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Јок. Ово (нажалост) није Apollo AGB-31, већ, рекао бих AGB-30.

 

Стеване, је л' то неко у Темерину продавао (изгледа ми тако) све те "Аполо/Орионе" и знаш ли ко?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

neznam dali su se motori prodavali,vidi se u pozadini na nekoj slici da su imali i nesto opreme,guma,ulja..bilo je mnogo skutera sa druge strane,pored njih su bili ti mali orioni i na kraju neka stara yamaha koja je bila zakljucana zajedno sa svim motorima...mozda je to samo bilo izlozeno,neznam stvarno.Izmedju skutera su ubacili i nov tomos apn i automatik..izgleda je to neka mesavina qingqi-ja,tomosa i sprinta  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Моја претпоставка је да су то продавали или неки локалци из Темерина које је неко помињао на форуму или "Пераш" из НС-а.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

Ej narode jel ide neko sledeći vikend u Bijeljinu na moto skup da se malo udružimo da ne vozim sam do tamo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

E ovako narode il sam ja lud ili je ceo svet u ovoj zemlji Sorabiji poludeo. Ovako prošle nedelje oteram opet motor na servis 2000 km ali ovaj put promenim servis oteram u Šabac. Odem lepo i kazem decku koje sam probleme imao u Mitrovici i zamolim da se to ne ponovi. On mi kaze ma daj to kod mene nemoguce da ti se desi sve ok. Ujedno i da mi promeni roze amort jer je i drugi procureo (mislim da sam i Gligin rekord oborio 2 amorta za 2000km) Uglavnom drzi mi ko ovi motor od petka do petka 7 dana kao nešalju mu ovi iz Masstehnika deo. Ok rekao sam mu još da provoza 2-3 km da proveri prednje amortizere kako se ponašaju.

 

E sad poslastica:

 

Ulje zamenjeno ali ne i filter jer ovi mu nisu poslali (ajd nebitno to je ok) Zamenjen i amortizer zadnji ok. Sad ostalo je opet isto kao i kod ovih u Mitrovici. Dodjem po motor on blatnjav i kaljav ( da tak kako piše ne prašnjav) Neću da spominjem da je mastan od prljavih ruku kao i servisna knjižica koja se crni. Pitam brate što mi kaljav motor kao pa neznam nikoga nije vozio takav je bio (predjeno 35 km ajd smirim se nebitno platim uzmem motor i krenem kući). Stanem na pumpu sipam pun goriva skontam da je on nekako potrošio 5 l goriva za tih 35 km. Nisam od juče vozio danas dodjem sa posla i počnem tako bzvz zagledati i šta vidim proguljenu plastiku zadnjeg blatobrana i dve rupe 3 mm na auspuhu. Pogledam malo bolje blatobran je progulila guma češanjem od plastiku ( isprobam amortizer deluje da ni 200 kg nije dovoljno da dodirne točak plastiku) Sad kontam dok je čekao amort neko se vozao na motoru. Koje su to budale!!! A kontam da su mi i auspuh progoreli turirajući da jer gde je tih 5 litara goriva?

 

Pa to neće dobro proći u ponedeljak idem da mu kažem da ima 3 dana da mi spremi delove nove ili idem po inspekciju (nov auspuh, plastiku, 5 l goriva i debelo izvinjenje)

 

Molim vas da mi neko što pre kaže da li treba da se dobije kutija sa alatom i prva pomoć uz njega da tražim od ovih iz mitrovice?

I da li ostali servisi koji ne moraju kod njih da se rade mogu u bilo kojoj auto mehaničarskoj radnji koja je prijavljena mogu da se urade i udari pečat ili nemoraju da se rade jer kontam da je sad dovoljno raditi servis na svakih 5000 kilometara?

 

Ja moj motor više neželim oterati ni kod jednog ovlašćenog servisera sprinta jer su ga sjebali više za ta tri kratka perioda na servisima nego što je vožen kod mene 2000 kilometara. I to ću zvati Masstehnik da im kažem pa neka gledaju šta će!

 

Uff al sam besan ako ni inspekcija ne pomogne ima da rade batine neće ga spasiti ni ceo Šabac puko sam načisto sad ovo je prešlo svaku meru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

 

Pa druze moj al si ti neke kurate srece. Ja sam se moje garancije odrekao, a ruku na srce odradio sam neke prepravke tako da je verovatno ne bi ni priznali. Kapiram da nemas vremena da budes pored masine, ali  u bilo kom servisu pises kilometrazu i kolicinu goriva. Sad sta je tu je trebao bi malo da im natrljas nos. Sto se amorta tice opet ces da ga menjas tako da,  a i da ga reklamiras opet bi dobio cureci za nedelju dana cu da vidim dal sam nasao odgovarajucu zamenu, a izgleda mi da jesam pa cu da podelim sa vama. Kupis 5 kom filtera ulja za 2000 dinkica i imas za isto toliko servisa a samo ulje sam menjaj na 2000 km sad si razradio masinu. I nemoguce da u komsiluku nemas nekog majstora od poverenja cisto da prekontrolise to sto budes radio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

Da znaš da jesam kurate sreće i to ne samo sa motorom ali jbg ovaj lik će morati da nabaci novi auspuh i tu plastiku to mi je oštećeno na servisu.

 

Nego baci ti slike tih prepravki da vidimo i mi neke ideje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

Поздрав свима!

Нисам био на мору, али сам мало повише радио па нисам стизао да пратим тему.

 

@Furian

Ја сам уз мотор добио комплет алата спакован у футролицу од скаја која личи на оне дечије футроле са дрвеним бојицама. О квалитету алата да не причам - пресовани лим. Једино по мени је употребљив шрафцигер и кључ за свећице, коју иначе можеш да скинеш окастим кључем јер је веома приступачна. Прву помоћ не верујем да ико даје, мој пријатељ је држао радњу са скутерима и уз ниједан није било прве помоћи - само алат.

 

Новитет на мом Аполу је гепек за бисаге (поставићу и дневне слике)

34q3hw3.jpg

 

14lrrb8.jpg

Остало ми је још само бисаге да сашијем...

Ово му дође као домаћи за mali3maј пошто није окачио слику штендера, да се мало дивимо.

 

Што се тиче гаранције заменио сам амортизер и ЦДИ и урадио трећи сервис (тј договорио сам са типом да ми замени уље и лупи печат, мада сам прешао мало више од 3000км) а остало све радим сам и ћутим као што неко рече. За разлику од чини ми се Furianа, одвојио сам пар дана по куповини мотора да прегледам све цеви и каблове, дотегнем шрафове итд па ваљда због тога нисам имао проблема са откачивањем каблова. Свима препоручујем да ураде исто. Основне ствари могу да се ураде за једно поподне и то у прилог иде само вама (наравно у сервису се не хвалите око тога).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

@ Brickmann

 

Ma nisam ni ja imao problema sa kablovima a i pregledao sam ih odmah po tvom savetu nego meni otpao nosac bobine i pala kablom na hladnjak pa je progorelo. To je sve od problema sa instalacijom. Nakraju to kad ne bih prekontrolisao bio bih kompletna budala  ;D (Završio sam višu elektro  :P)

 

Nebitno zvao sam majstora pristao je da mi kupi novu plastiku i da se raziđemo ko ljudi sad videcemo za koji dan da li će ispuniti ako ne ide inspekcija a za ostalo više im ne teram bike ni u jedan servis.

 

Nego daj mi još tih fotkica ako može na mail jer je do 00 ispalo ako imas neku pre montaže. Ili od dole da vidim kako si učvrstio zadnji kraj (mada pretpostavljam ali bih ipak i da vidim  ;) )

 

E da ovo je predlog za sve. Palo mi je na pamet da otvorimo jednu temu u podforumu kineski motori koja bi se zvala Sprint Apollo Garaža. Zamisao je da postujemo samo slike i objašnjenja popravki i budzenja na apollu. Tipa uradi sam i slično i još kad bi mogla da bude zaključana pa da se diskusija ovde vodi oko toga da tamo ne zatrpavamo korisne stvari komentarima. Od avgusta uplaćujem net jer sad koristim samo na poslu pa nemogu dugo da visim ovde. Planiram takodje i da radim koješta na motoru uskoro pa bih ima par stvarčica da upišem tamo a voleo bih i tuđa rešenja da vidim. Ko hoće da pomogne neka se javi ovde pa ćemo videti šta se može uraditi ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja