Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Gio je stavio na Qingqi. Veoma su meke gume, posebno u odnosu na fabricke i deluju prilicno kvalitetno. Mislim da ih vredi staviti, a nisu ni preskupe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Gume:

 

http://shop.motobox.rs/index.php?_a=viewProd&productId=11

 

Trenutno nema cena na sajtu ali prosle godine je par kostao oko 75 eura (zimus na popustu bile 50 i jos koji euro). Doticne gume su predvidjene upravo za SM motore male zapremine tako da tu nema greske :)

Jedino sto je prednja guma uza i vislja.

Da li bi legla 120 napred na felnu postojecu, i 140 nazad?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Posto je uza, visina joj dodje otprilike na isto.

 

Da li bi legle druge ne znam, ali ne verujem da bi bile i bolje, jer su upravo ove gume razvijene za motore poput ovih.

Navodno postoji i meksa varijanta od standardnih namenjena za stazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova

E, ljudi, zanima me koliko apolo moze najvise da razvije km/h racunajuci neko budzenje prepravke ispusnog topa i to, i da li moze da se meri sa nekom dvotaktnom masionom od 125ccm u ubrzanju ??? :)) hvala unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Pancevo

slike sa danasnje voznje i dobrodoslica  :D novom prijatelju KARLU!! ;D ;D

karlo legenda ;D, slike su cool 8) Zeljko jer moguce da samo ja i ti vozimo apolla zajedno??? Ajmo bre apolasi neko okupljanje....

 

@CVELE92 ide to nekih 120-125, budzanje se svodi na vadjenje katalizatori (gubis garanciju), i mozda neki KN filter.... mislim da nema potrebe za tim jer je apollo motor za grad od semafora do semafora parava stvar (u svojoj klasi 250cc) kao i u krivinama. :o ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova

hvala razmisljam se izmedju njega i nekog 2t od 125ccm ali 125 2t sigurno bolje poteze ali je apolo sa vecom kubikazom i moze da prodje vece razdaljine bez problema dok 2t motori bas i nisu za to :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Vecina 2T 125-ica je brza od apoloa ali je Apolo dosta laksi za voznju, odlicno poteze i od niskih obrtaja dok cvaje traze da ze zavrcu u obrtaje gde potpuno polude  ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

hvala razmisljam se izmedju njega i nekog 2t od 125ccm ali 125 2t sigurno bolje poteze ali je apolo sa vecom kubikazom i moze da prodje vece razdaljine bez problema dok 2t motori bas i nisu za to :)

A tu je i NOVI ZAKON,ekologija, registracija? Mislim da 2t motori polako odlaze u legendu kao i na trkama. Sada i 125-ce se prave u 4t sa katalizatorom, direktno ubrizgavanje,lambda sondama itd. Da skratim KUPI APOLLA!!!  ;D

Jel tako MIKIPA!

Kada cemo na voznju? imam krizu za BRZINOM!. :o :o :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Pancevo

 

Kada cemo na voznju? imam krizu za BRZINOM!. :o :o :o

Da, da, Lambda sonda.... a ja nemam maticu na volanu ;) ;D ako ne pre za vikend do Debeljace!!! 8)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

 

Kada cemo na voznju? imam krizu za BRZINOM!. :o :o :o

Da, da, Lambda sonda.... a ja nemam maticu na volanu ;) ;D ako ne pre za vikend do Debeljace!!! 8)

 

ha,ha,ha Brate bas si me nasmejao do suza.

Sutra idem u prodavnicu da ti kupoim maticu.

ha,ha svaka cast.

za slike dodji na kafu i ponesi flesku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Srint Spt ima dve Lambda sonde  ;). Verovatno ce i novi Qingqi 250 biti opremljen ubrizgavanjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Jel ide neko od apollaša u Kosovsku Mitrovicu ja se nadam da će motor da mi izadje iz servisa ove nedelje pa zdravlje bože via Mitrovica.

Jedno pitanje ko je sve menjao komutator na apolliu ili ti famozni cdi?Meni su zamenili stavili nov ,kažu da sada radi ok samo trerba možda malo karb da se našteluje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Jel ide neko od apollaša u Kosovsku Mitrovicu ja se nadam da će motor da mi izadje iz servisa ove nedelje pa zdravlje bože via Mitrovica.

Jedno pitanje ko je sve menjao komutator na apolliu ili ti famozni cdi?Meni su zamenili stavili nov ,kažu da sada radi ok samo trerba možda malo karb da se našteluje.

Dunja 07, menjao cdi i stelovao karburator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Jbd izgleda da im je mana taj cdi,jesi li sam štelovao karb pošto je malo zajebano prići od auspuha a znam da se on šteluje na vruć motor

ili ti je radio neki "stručnjak". :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Jbd izgleda da im je mana taj cdi,jesi li sam štelovao karb pošto je malo zajebano prići od auspuha a znam da se on šteluje na vruć motor

ili ti je radio neki "stručnjak". :D

Sam, sam stelovao, kupio sam fleksibilan srafciger da mogu da  pridjem dizni za stelovanje smese goriva i vazduha. CDI nije pokazivao probleme  do 5500-6000 obrtaja posle toga je motor trzao i skakao kao najbolji arapski konj  :P.Zamenom CDI-a resio sam problem. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

@duna07Reci mi  jel to onaj mali šraf sa donje strane karba

,Danas mi je došao motor sa servisa i u stanju je blagog užasa  >:(

Da podsetim motor je otišao na servis zbog curenja goriva iz karburatora,motor je inače u garanciji

Znači ravno 17 dana je motor bio u servisu" Urban motorsa "čekan je cdi iz novog sada koji je zamenjen i "čišćen" je karburator

-Motor sam uspeo da upalim jedva, drži ler na oko 2300obrtaja i radi nekako blago rečeno čudno neravnomerno

-Došao sam do kuće to je nekih 20 km od servisa vukao je lepo bez trzanja i slično , medjutim čim pustim gas obrtaji mu padaju i hoće da se ugasi kao da

ga nešto davi i ugasio mi se dva tri puta do kuće.

-Primetio sam da je podigao nivo ulja naprozorčetu pretpostavljam da je smeša prebogata i da treba karb da se našteluje

-Na moje pitanje serviseru žbog čega je curelo gorivo iz karba i šta se ustvari desilo rekao je" neznam"

Momci koji rade u servisu su stvarno bili sve vreme ljubazni i korektni medjutim izgleda da jednostavno neznaju da ga urade kako treba.

Totalno sam razočaran  :(  probao sam malopre da ga upalim i neće da sastavi krene pa se ugasi oseća se miris goriva

Moram da zamenim ulje pod hitno jer baš smrdi na gorivo i predstoji mi štelovanje karburatora kod pismenog majstora.

Šta još da vam kažem izbegavajte ovaj servis po svaku cenu prosto nemogu da verujem da su mi vratili motor u ovakvom stanju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Steta, sad ili teraj u drugi servis, ili kod nekoga ko ume. Na jednocilindricnoj masini je bar lako nastelovati karburator, cudi me da nisu uspeli.  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Steta, sad ili teraj u drugi servis, ili kod nekoga ko ume. Na jednocilindricnoj masini je bar lako nastelovati karburator, cudi me da nisu uspeli.  :-\

 

Ma slažem se hteo sam sam da probam da namestim ili da teram kod čoveka koji mi je i predhodne motore održavao

medjutim rekoh aj računam mogu da izgubim garanciju ako vide da je čačkano, kad ono izgubih motor  ???

 

E još jedna stvar se dešava posle dva tri vreglanja tabla sat se isljuči ne daje znake života verovatno se i aku malo ispraznio od silnog verglanja u servisu  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

@duna07Reci mi  jel to onaj mali šraf sa donje strane karba

Gledano na stranu motora gde su kocnice( desne strane).

Sraf koji ima oprugu na sebi i stoji na sredini karburatora (malo prema zadnjem tocku) je za ler gas i njegovim okretanjem stelujes obrtaje (manji veci obrtaji)

Sraf koji se nalazi kod lulice(usisne grane) i tesko pristupacan je za stelovanje smese (gorivo,vazduh) najlakse se prilazi sa fleksibilnim srafcigerom.

Stelujes smesu tako sto zavrces sraf  do kraja dok se motor ne ugasi, zatim odvrnes 3 puna kruga ili 6 po pola kruga(to je standard) i zatim mu laganim okretanjem u levu i desnu stranu nadjes gde najmirnije i najbolje radi i tu ga ostavi i ne diraj.

Drugi sraf sa oprugom odvrces (s desna na levo) i time spustas broj obrtaja nasteluje da radi na 1500-1700 obrtaja.

Pozdrav i srecno.  

P.S Ako ne znas teraj kod majstora i ne pricaj nikom onda garancija jos traje!!! Prosto. (SSSSHHHHHH ja sam sve sam radio i pre 5 dana mi je istekla garancija) he,he

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Hvala dunjo  ;),probaću sam predpostavljao sam da je onaj mali za štelovanje smeše,jedino što mislim da će morati da se karb otvara da se namesti taj plovak pošto ovi "majstori "to nisu uradili to sam zaključio iz odgovora koje su mi davali, jedino se nadam da nije oštećen plovak pošto mi je agregat očigledno pun goriva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

@Uketic

 

Pa kao sto je  receno psssssssstt i radis  uprincipu it nista ni ne prepravljas.

E a sad me zanima jel trza sa tim CDI-iem? Kako si opisao tako i meni radi sa iridijumskom svecicom samo meni i dalje stuca samo na vecim obrtijama a kad satanem na semaforu radi lepo jedno vreme pa se ugasi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja