Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Meni su palili i provozali me, samo kada sam rekao da hocu da kupim. Doduse stvarno sam dosao u radnju sa parama i odmah ga uzeo ali opet... Valjda je to najmanje sto mogu da ucine da bi dobili musteriju  :-\

 

Mada mi nije ni jasno zasto si toliko zapeo za zvuk. Kada ga kupis slusaces ga duuuugo :) Nije valjda da ti je to jedan od glavnih faktora pri izboru?

 

Ako je neregistrovan najbezbolnija opcija je kombi. Kazna za voznju bez tablice je prevelika i sto se mene tice nije vredna rizika...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Evo sad cu probati ja da ubacim video, danas sam sam probao sa 2 mobilna da "ufatim moment", ali je looshe...fale bassovi (a dzangrlja ko dzangrljalo)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki ZX6r SUZUKI DRZ 400 SM, hyosung gt 250

idem posle da pogledam motor ako bude sve u redu kod mene je za 3-4 dana

extra zvuk lepsi od quingqui zvuka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

idem posle da pogledam motor ako bude sve u redu kod mene je za 3-4 dana

extra zvuk lepsi od quingqui zvuka

 

Evo ti dosta realan klip zvuka Qingqi-ja, ako te i on zanima kako zvuci. (Drugar me bzvz snimao na nekoj voznji pa postavio na YT, imas jos jedan "related" klip pod istim imenom).

 

Ono sto ne mozes da vidis na klipovima je to, da Apollo dosta pojaca zvuk kada dodas gas u odnosu na konstantnu brzinu, dok na Qingqi-ju promeni boju zvuka, a ne odskace puno jacinom kada dodas gas (mislim na te momente naravno, a ne na obrtaje), i cuje se promena rada agregata kad ga zavrnes (naravno to cuje samo vozac).

 

Na Apollu rucica gasa ti dodje kao "Volume". :)

 

Apollo ima glasniji auspuh i malo reskiji ton, dok je Qingqi umereniji i dublji. U svakom slucaju sve zavisi sta ko vise preferira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki ZX6r SUZUKI DRZ 400 SM, hyosung gt 250

sad sam se vratio i razocarao se nacisto, zvuk motora je perfektan i izgled ali ne radi mu zmigavci, auspuh mu je farban nesto i izgleda da je povadjeno iz njega sve kad se onako cuje, amortizer onaj crni iz prve serije sto se svima sjebao, izgreban na nekoliko mesta, znaci uzas a nista mi nije rekao nego kad sam dosao i video razocarao sam se a toooooooooooliko zelim da ga kupim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

@dexy

Pa sta ako mu ne rade zmigavci? Auspuh ces ionako nesto muljati; i ljubicasti amort se kvari; grebaces ga i ti- ako je jeftin motor sto da ne.

 

Pa ima li razlike u snazi, kako motor ide sada? :D

Ja stvarno to ne znam, nemam s kim i cim da uporedim  :( Nisam vozio serijski, ni tudji.

 

Tehnicko pitanje:

- odjedared mi vise ne puca iz auspuha  ??? Taman se navikao, a sad nesto drukcije? Sta moze da bidne?

- skinuo sam svecicu i ona je Crna i suva, zazor je dobar. Jel to bese indikacija da je previse Vazduha odvrnuto na karbu? Da li to moze jednostavno da se odvrne-zavrne, ili bi morao kod majstora za stelovanje karba?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Sta mislite kako bi Apollu stajali okrugli retrovizori? Dosta mi je originalnih, do sada sam 2 komada polomio tako sto mi je motor pao u mestu sa nogare a nisu ni najmanje jeftini (14 eura komad). Pored toga od starta nisam zadovoljan ni njihovom upotrebljivoscu tako da bih jednim udarcem sredio dve muve.

 

Da se razumemo i meni su lepsi originalni :)

post-5612-12879074752262_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA DIVERSION 900

sad sam se vratio i razocarao se nacisto, zvuk motora je perfektan i izgled ali ne radi mu zmigavci, auspuh mu je farban nesto i izgleda da je povadjeno iz njega sve kad se onako cuje, amortizer onaj crni iz prve serije sto se svima sjebao, izgreban na nekoliko mesta, znaci uzas a nista mi nije rekao nego kad sam dosao i video razocarao sam se a toooooooooooliko zelim da ga kupim

Brate samo sedi i vozi a pucace kada ga budes navrnuo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Beograd

Okrugli retrovizori nikako mu ne stoje, ako vec fabricki nisu zadovoljavajuceg kvaliteta kupi neke univerzalne... ;)...ima bas extra lepih sm retrovizora...npr kao ovi sa slike mog avatara...Aprilia SM750 Dorsoduro  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Okrugli retrovizori mu nikako ne stoje, ako vec fabricki nisu zadovoljavajuceg kvaliteta kupi neke univerzalne... ;)...ima bas extra lepih sm retrovizora...npr kao ovi sa slike mog avatara...Aprilia SM750 Dorsoduro  ;)

 

Kasno, porucio :) Nije mi toliko stalo do izgleda koliko do preglednosti. Takodje mi nije stalo do toga da dajem 40-60 eura za par (60ak bi bili ti od Aprilie...). Ako mu bas ne legnu ostace mi za sledeci motor koji svakako ima okrugle retrovizore ili uvek mogu da se prodaju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

@dexy

Pa sta ako mu ne rade zmigavci? Auspuh ces ionako nesto muljati; i ljubicasti amort se kvari; grebaces ga i ti- ako je jeftin motor sto da ne.

 

Pa ima li razlike u snazi, kako motor ide sada? :D

Ja stvarno to ne znam, nemam s kim i cim da uporedim  :( Nisam vozio serijski, ni tudji.

 

Tehnicko pitanje:

- odjedared mi vise ne puca iz auspuha  ??? Taman se navikao, a sad nesto drukcije? Sta moze da bidne?

- skinuo sam svecicu i ona je Crna i suva, zazor je dobar. Jel to bese indikacija da je previse Vazduha odvrnuto na karbu? Da li to moze jednostavno da se odvrne-zavrne, ili bi morao kod majstora za stelovanje karba?

 

 

Drugi rezim voznje?

 

Ako je previse crna, to bi znacilo da ima previse goriva. U svakom slucaju nista opasno. Bitna je boja same elektrode, ovo sto si ti video crno su verovatno karbonske naslage u normalnoj meri.

 

Moze da se odvrne/zavrne, ako znas sta radis.  Probaj da zaturiras na sekund, i vidi da li spusta gas skoro da se ugasi, pa onda vraca na ler gas, ili u drugom slucaju da zadrzava obrtaje i vraca polako. Ako mozes normalno da zaturiras, onda je verovatno sve OK.

 

 

@Gliga

 

Ruznjikavi su, ali najbitnije da rade posao, a verovatno nisu ni skuplji od fabrickih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Drugari drago mi je sto smo se druzili i razmenjivali iskustva u vezi Apolla. Rado cu citati vase dogodovstine :) Ja se ispisah iz druzine

<<-----------

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja