Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Verovao ili ne - jesu. Potpuno nepotrebno za ovu kubikazu. Samo mu smanjuje performanse i podize cenu zamene, a 520 je vise nego dovoljno da istrpi opterecenja kojima je Apollo sposoban da ga izlozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Ma kakav apollo hajabusa je to  ;D  ume on da iznenadi kao na primer da padne gde mu nije mesto  ;D ;D

sory za mali off,kljaić ima lanace odličnog kvaliteta ne bi trebalo da prelaze cifru od 3500din iz pouzdanih izvora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Чекај, је л' су стварно фабрички накачили 530 ланац на "Апола"?

 

Naravno da jesu, Kinezi su to i oni ne stede na takvim sitnicama :) Sve na motoru deluje predimenzionisano, naravno nepotrebno (vile, korman, lanac...). Pisah ja i ranije, originalni kineski lanac KMC kosta 55 eura... Cak nisu uspeli da nadju neki noname :)

 

Cekanje amorizera se oduzlio (naravno da i dalje stize za koji dan  :D) a motor nije u voznom stanju. Prevedeno na prost jezik to znaci da imam visak vremena. Ne znam primeti li se razlika? :)

 

Prednji

2010-03-28001.jpg

 

2010-04-04004.jpg

 

Zadnji

2010-04-05017.jpg

 

2010-04-19006.jpg

 

Svaki tocak po 7-8 dana, sve rucno. Naravno da je moglo i bolje ali nisam zeleo da dobijem neki visoki sjaj (he he, zamislite polirane felne na oranju, jednostavno ne ide...). Bitno je da se meni svidja, a svidja mi se :)

 

Za kraj da vidite kako sam "napravio"  stender za zadnji tocak. Moze da se koristi jedino u kombinaciji sa patentiranim centralnim koji sam prikazao na nekoj od prethodnih stranica :)

 

2010-04-19014.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

Не могу да верујем да имаш толико живаца за разне "пикантерје", а да се служиш хај тек штендерима  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Gligo felne izgledaju odlično,a štender je stvarno hi-tec ;D ;D,a nisi pokušao sa nekim remontom amortizera kao privremeno rešenje ja sam obećao da ću videti sa majstorom u koga imam puno poverenja za takve stvari,da se izmenjaju semerinzi i dovede u funkcionalno stanje bar da izgura sezonu a možda i više ko zna, ali sad nikako da odem još nisam u voznom stanju sa razbijenom nogom  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Hvala na komentarima :)

Strpljenje, dosada, visak vremena... Takve stvari ne bih ni u ludilu radio da se mogu voziti :) Cak sta vise da mi je negde na pola tocka stigao amortizer poliranje bi sigurno ostalo nedovrseno :D

 

Nisam nista gledao za remont amortizera. Zato zivkam servis svaka dva dana. Necu previse para da ulazem u opravku necega sto fabricki ne valja. Cekam da stigne amortizer pa motor opet ide u oglase, ovaj put ozbiljnije :) Nemam nikakvu racunicu da ga zadrzim. Doduse nije ni neka posebna racunica da ga prodam upola cene ali tak'o nam je trziste :(

 

@Зорге:

Zadnja felna je 2 mnuta nakon montiranja premazana naftom (ciscenje lanca :) ). Nisam planirao da ih stitim. Ne znam koliko mogu da drze ovako i na sta ce liciti kada oksidira??? Ako moze godinu dana onda to nije moj problem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Gligo, uzmi bezbojni Cosmos lac. Par stotina dinara kosta, a odlicno radi posao. Nece oksidirati, a deluje i dovoljno otporan, da se nece ostetiti tek tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Ljudi vlasnici apola sve hoću da pitam,da li je neko dolivao antifriz u apolla i koji ide g11?Osim što je fluo zelene boje neznam da li bi bilo ok da dolijem neni malo kvaliteniji zeleni g11,pošto mi je prilikom pada sa motora iscurela izvena količina ne mnogo ali neznam tačno koliko pa bih da dolijem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

Стварно добро питање - и мени је онај фабрички кинески и нисам имао потребе да доливам. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Kada sam menjao hladnjak bez ikakvog raspitivanja sam u Tempu uzeo neki sa oznakom G48 (sad gledam etiketu i ne vidim nikakvu drugu oznaku). Izmesao sam sa starim i ne primetim probleme. Tek posle zamene sam malo citao o razlicitim vrstama antifriza i mogucim problemima prlikom njihovog mesanja. Sad  kada ste i vi spomenuli mislim da ce pasti jedna kompletna zamena tecnosti :) U jedan hladnjak staje oko 0.7l, ako nekoga zanima. Dakel 2l su dovoljne za komplet zamenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

E bravo za info ta informacija mi je trebala, ja ću doliti neki zeleni za prvu pomoć a verovatno ću komplet da ga zamenim posle toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ма шта се зезате доливањем у остатак кинеског? Налијте нов, а да није бофл и да вас глава не боли.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

Ја сам заборавио, Глига је у праву за количину антифриза - у кутији са Аполом долази паковање од 2л, а ја још имам негде ту кантицу па ћу је дданас наћи да видим шта пише на њој.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Ma naliću destilovane vode ipak ne bi da mešam, pa ću da zamenim kompletan antifriz na servisu na 1000km

 

 

@Gligo je si li sipao u posudu za dolivanje  ili direktno u desni hladnjak jel teško skinuti plastike oko posude za dolivanje.

Treba li da se odzrači sistem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ma naliću destilovane vode ipak ne bi da mešam, pa ću da zamenim kompletan antifriz na servisu na 1000km

 

 

@Gligo je si li sipao u posudu za dolivanje  ili direktno u desni hladnjak jel teško skinuti plastike oko posude za dolivanje.

Treba li da se odzrači sistem?

 

Slazem se da je destilovana voda dobra ideja, nemas brige. Ako nije puno iscurelo onda mozda neces ni morati da menjas sve? Mada to je investicija od celih 300-400 dinara, nema razloga na tome stedeti.

 

Sipao sam direkt u hladnjak a posle nekog vremena sam skontao da u posudi fali pa sam i tamo dosuo :) Plastike se jako lako skidaju, problem nastaje kod vracanja. Tu desnu vratim bez problema svaki put. Levu sam jednom skinuo i mislim da vise nikada necu. Jednostavno ne moze normalno da se vrati, nikako se ne poklope rupe za srafove na plastici sa onima na motoru. Nije mi ni jasno kako sam je na kraju uspeo vratiti ali stoji :)

 

Ako samo dosipas mislim da nema nikakve mudrosti oko toga, odvrnes cep i sipas. Vec pri kompletnom menjanju treba obratiti vise paznje. Rekoh vec da sam citao ponesto o tome i ispadne da nije samo obicno sipanje. Posto ja nisam nista ozracivao a i zbog mesanja nepoznatih antifriza mislim da mi nije losa ideja da se sve ponovo odradi, kvalitetno i ozbiljno :)

 

 

Inace: lanac nejednako istegnut, akumulator crkao, amortizer stize za dan-dva ili dvadeset ili nikad. Nije mi ovo dobra godina sto se tice motora  :-\ Za 90km koliko sam napravio uspeo sam ostetiti obe felne, dokrajciti amortizer. Opet mi je pao parkiran motor i slomio se retrovizor, ostetile nove rucke, zagrebale plastike... Sveze ofarbani auspuh krenuo da bledi nakon 15-20 minuta rada motora. U servisu sipali previse ulja jesenas, sad tek primetih i tako... Mislim da je krajnje vreme da se situacija pokrene na bolje  ;D

 

Ako je neko mozda razmisljao da pravi chopera od Apolla evo kako bi izgledao :) Samo jos da se produze komande  :D Da imam mogucnosti vec odavno bih umesto amortizera stavio neku sipku, imao bih "hard tail endura"  :)

post-5612-12879072195817_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

:D Nece, nece. Od mene dobija amortizer i ako bude bas moralo akumulator. Ostalo prepustam sledecem srecnom vlasniku da se igra... Razmisljao sam jedno vreme da sacuvam i ovaj motor, za po gradu i slicno ali sad mi je vec dosta "sitnih problema". 2 meseca se ne vozim zbog amortizera, ko zna sta ce biti sledece...

 

Rant over :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Slazem se da je destilovana voda dobra ideja, nemas brige. Ako nije puno iscurelo onda mozda neces ni morati da menjas sve? Mada to je investicija od celih 300-400 dinara, nema razloga na tome stedeti.

Хе... овако априори, можда и није вода добро решење. Тако сам и ја мислио када сам на новој "Лади" у пола ноћи сипао литру дестиловане воде. Прокетињи је радна температура добро преко 100 степени, па у крени стани режиму избације кључалу воду. Сипај воду, али повремено баци поглед на хладњак и посуду.

 

Sipao sam direkt u hladnjak a posle nekog vremena sam skontao da u posudi fali pa sam i tamo dosuo :) Plastike se jako lako skidaju, problem nastaje kod vracanja. Tu desnu vratim bez problema svaki put. Levu sam jednom skinuo i mislim da vise nikada necu. Jednostavno ne moze normalno da se vrati, nikako se ne poklope rupe za srafove na plastici sa onima na motoru. Nije mi ni jasno kako sam je na kraju uspeo vratiti ali stoji :)

Глиго, савет који су истим поводом (монтажом бокова) дали искусни: замени стране тим пластикама и има да легну како треба. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Gledao sam malo pre nivo u posudi je daleko iznad low palio sam ga malo i pretresao sve radi, jedino neznam da li doliti u hladnjak direkt malo izgleda da nije iscurelo puno tečnosti.

 

@Gligo nemoj da si u daunu čoveče ;),pa ti si bio najveći entuzijasta sa apolom kakav crni čoper  :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

@DELIJO?!  ;)

Gde nestade co'ek? Jedan od prvih Apolasha, iz Urban-motorsa. Sta je sa njegovim motorom?

Prodaje ga, ako ga vec nije prodao.Bio je i oglas na BJB.

Danas sam bas bio parkiran pored jednog Apolla u ul. Dzordza Vasingtona mislim da je Uketic-ev,neka me ispravi ako gresim,ima nalepnicu MK Familija na retrovizoru, i motorce zaista odlicno izgleda. Masivno,visoko(dve veoma bitne stavke u mom slucaju),nikad ne bih pretpostavio da je samo 250ccm,cak mi se i estecki svidja,medjutim sto vise odmice ova tema sve manje mi se svidja. Prosto mi je neverovatno da nakon cele sezone Sprint koji bi trebalo da je jedan od vecih i ozbiljnijih uvoznika kineza nije uradio nesto po pitanju hronicnih mana ovog modela kao sto su hladnjak i amortizer,pa makar obezbedio rezervne delove. Svi znamo da Kinezi znaju da naprave kvalitetnu stvar i samo je pitanje koliko je uvoznik spreman da plati,pa mi zaista nije jasno da nisu mogli da malo povecaju cenu motora i ugrade malo kvalitetniji amortizer i hladnjak,a ne ovako da se masa potencijalnih kupaca odrice kupovine motora zbog njegove dokazane nepouzdanosti. Ovim nisam zeleo da uvredim bilo ciji motor,i sam sam bio veliki fan ovog modela ali nakon ovolikih postova, buduci da sam totalni duduk za mehaniku,zaista ne bih smeo da kupim ovaj model i zaputim se u neku nedodjiju zasta bi on i primarno sluzio.

Gligo tebi zaista svaka cast na trudu,entuzijazmu i zivcima,ja sam po prirodi veoma miran covek ali mislim da bih na tvom mestu  vec izgrizao obe gume od muke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

E druže nije moj u džordža vašingtona, ja se razbio pa nemogu na motor 2-3 nedelje,apsolutno si upravu što se tiče apolla i uvoznika

ja mislim da je slučaj sa amortom dosta čest ali neverujem da baš svima crkava,što isto važi i za hladnjak.

Ja  svestan njegovih mana sam ipak odlučio da ga kupim zato što me je dobio da tako kažem njegov izgled i robusnost

(nažalost nevaži za amortizer),pre neki dan sam imao veoma ozbiljan pad sa njim na desnu stranu mislio sam da je sve otišlo u pm i hladnjak i plastike nogostupi kad sam se osvestio da tako kažem (bio mi je pokriven tri dana posle toga),ja ga otkrijem i imam šta da vidim slomljen samo migavac i zagrebana ručica kočnice, sve čitavo i radi  ;D ;D.Ko da je ruski a ne kineski motor.

Poznato je da kineske motore treba malo preraditi, ja na zimu ako skupim pare dajem burazu zadatak da mi kupi neki kvalitetniji amortizer napolju, a i hladnjak ako rikne može da se utrpa neki drugi.

Još nemam iskustva sa njim kao ostali članovi apollo grupe ali bajk je dosta ozbiljno uradjen bez obzira na nedostatke

i definitivno vredi te pare.

Ja sam jurio motor kao Blackov ali nisam našao dobar polovan za pristojnu cenu,odgovorno tvrdim da je to jedan od naboljih kineza

mislim na gy 200 enduro,ali i on ima problema sa logistikom i nabavkom rez delova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja