Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

@ Blackbite

У потпуности се слажем са тобом, а и планирао сам да га заменим после пређених 1000км и да опет ставим 15w40. Незнам, односно не сећам се дали сам пријавио, да је дошло до проклизавања ламеле прво јутро по промени уља, те сам морао да прештелујем квачило. Из тог разлога сам и претпоставио да би можда било боље оригиги уље...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Hmmm, jesi li sipao moto ili auto ulje u 10-40 gradaciji? Mineralno (15-40, ili 20-50) mozes klasicno auto bez problema, ali poneka auto ulja u 10-40 gradaciji imaju aditive koji se vezuju za lamele i izazivaju proklizavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Meni su sipalim polusint 15-40 u servisu i mislim da radi ok ,fino se čuje i fino ide, neproklizava lamela, isto je auto ulje u pitanju mada nisam siguran.

Na sledećoj zameni na 1000km sipam Bardahl polusit pa javljam utiske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ne znam postoji li i polusintetika u toj gradaciji, ali koliko znam 15w 40 je uvek mineralno. A kada je mineralno, ne smeta ako nije moto jer mineralna nemaju aditive koje izazivaju proklizavanje lamela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

E moguće je da je mineralno mada mi u servisu rekoše polusint.(ili sam ja pogrešno razumeo) i ja znam da je u toj gradaciji uvek mineralno ulje pa mi bi malo čudno

no šta je tu je  ionako ulje ide napolje na 1000km, bitno je da bajk radi lepo sa njim i evo na nekih 650km već osećam razliku nekako ugladjenije radi nego kad sam ga uzeo sa 0km na satu.

lepo i ravnomerno vuče i sve je ok čak se razradila i zadnja kočnica :D pa vata solidno.

 

Za vlasnike apolla ako hoćete da uradite dodatnu zaštitu za hladnjake protiv uletanja koječega kamenčića itd,ima da se kupi u Uradi sam lepa alu mrežica oko 290din, neznam tačno dimenziju ali uz malo ukrajanje može da se postavi na hladnjak.Ima i druga varijanta to je najobičnija mreža za komarce mada mislim da bi se malo izdeformisala. Kada uradim ove estetsko-praktične zahvate javljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Za vlasnike apolla ako hoćete da uradite dodatnu zaštitu za hladnjake protiv uletanja koječega kamenčića itd,ima da se kupi u Uradi sam lepa alu mrežica oko 290din, neznam tačno dimenziju ali uz malo ukrajanje može da se postavi na hladnjak.Ima i druga varijanta to je najobičnija mreža za komarce mada mislim da bi se malo izdeformisala. Kada uradim ove estetsko-praktične zahvate javljam.

Pazi samo da ne preteras,ako se dobro secam Gligi su malo iskrivljene plastike smanjile protok vazduha dovoljno da istope hladnjak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Licno nikad ne bih stavio mrezicu ispred hladnjaka ne zato sto znam nego mi nekako logicno. A voleo bih da me neko razuveri i objasni strucno zasto to moze da se radi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

@Blackbite

Сада сам нешто био у темпу и видим уље на коме пише SAE 15w40. У мануалу пише да треба SE 15w40. Која је разлика у тим уљима? Само у једном слову или у више којечега и дали могу да га сипам у мотор? Не због цене, већ што за кола никада нисам водио рачуна које сипам, па нисам ни обраћао пажњу на слова испред. Једноставно одем, купим, сипам, возим...

Ја сам у мотор сипао неко на коме је писало да је за 4Т мотоцикле, и по томе неби требало ништа чудно да се деси, али је проклизало квачило па сам морао да га прештелујем. Лично не верујем да је то била нека коициденција. Сада ми је сајла тек притегнута да нема луфта у ручици и то једва задовољава. Видећу, за једно 300км, када га заменим са гушћим шта ће бити.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

SAE je univerzalna oznaka. Na svakom ulju pise to ispred gradacije, mada nije obavezno. SE (SF, SG, ne znam tacno koliko je standarda), sa druge strane oznacava standard kvaliteta, sadrzaja, ili cega vec tacno. To je napisano uglavnom na poledjini ambalaze sitnijim slovima.

 

U pitanju su razlicite stvari, tako da nemoj da te zbunjuju. Ako je ulje npr. SD, znaci da ne ispunjava standarde za taj motor, a SE je minimum.

 

Ne bi bilo lose kad bi napisao koje je ulje koje si kupio, da i drugi vlasnici znaju da izbegnu tog proizvodjaca. (mada uvek postoji opcija da je to sto si kupio fals ili skart).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Zrenjanin / Novi Sad

Licno nikad ne bih stavio mrezicu ispred hladnjaka ne zato sto znam nego mi nekako logicno. A voleo bih da me neko razuveri i objasni strucno zasto to moze da se radi!

 

Pa koliko sam ja video apollo ima bas kratak 'donji' deo prednjeg blatobrana, pa kontam da postoji rizik da uleti neka ostra kamencina i onda jbg  ??? , a ta mrezica bi mozda sprecila (absorbovala)  udarac par puta.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

САЕ је скраћеница од "Сосајети оф Аутомотив Инџинерс", институције која је одредила стандарде, између осталог и вискозитет уља. А оно СЕ ми личи на стандард који прописује АПИ - "Америкен Петролем Инститјут". Оно С из СЕ је ознака да је уље за бензинске моторе, а Е ознака стандарда кога испуњава. То Е и није неки високи стандард и није неко хај-тек уље. Мислим да сам видео уље озачено СЛ стандардом. Можда има и неко савременије, али свеједно: то уље не ниже од СЕ страндарда које прописује "Аполо", тешко да ћете успети да нађете код нас.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

Hvala svima na čestitkama evo upisano mesto odakle sam  ;) slike ce biti kad bude lepog vremena

a platio sam ga 139990 din iako su rekli kada sam dao kaparu da ga naruče da za keš imam 5 %

popusta sto se posle ispostavilo netačnim.

nego sto se tice šarafa bas su dosta ofušerili drugi dan kad mi nije otpala leva strana hladnjaka,

i papučice od menjača i kočnice jer su bili odvrnuti elem pored toga fali bar 15 šarafa na njemu.

A da i ne spominjem da je na plastikama na svakoj rupi drugačiji šraf zavrnut o tugo.......

e da i radi zaključavanje upravljača

 

@zorge Neću da diram nista jer su ispali pokvarenu u radnji nisu ispunili dosta obećanja a i

podvukli su mi da nikako ne diram nista dok je u garanciji tako da kad ga oteram na servis

za koji dan ima ziv da se proseravam sa zahtevima i nedostatcima  ;D

 

Nego jel moze neko da mi kaze postoji li indikacija temperature jer ima senzor na hladnjaku

ali ne vidim na satu ništa što bi pokazalo istu.

 

I da jel neko ima ideju kako da se reši pogrešno očitavanje brzine jer zbog toga laže i za predjenu

kilometrazu? moja pretpostavka je da signal sa senzora nije dobro kalibrisan ili je merenje pravljeno

za model sa većim off road točkovima pa zbog toga greši. primer pokazuje 68 km/h a idem 60 km/h

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Za vlasnike apolla ako hoćete da uradite dodatnu zaštitu za hladnjake protiv uletanja koječega kamenčića itd,ima da se kupi u Uradi sam lepa alu mrežica oko 290din, neznam tačno dimenziju ali uz malo ukrajanje može da se postavi na hladnjak.Ima i druga varijanta to je najobičnija mreža za komarce mada mislim da bi se malo izdeformisala. Kada uradim ove estetsko-praktične zahvate javljam.

Pazi samo da ne preteras,ako se dobro secam Gligi su malo iskrivljene plastike smanjile protok vazduha dovoljno da istope hladnjak.

 

 

Meni je komplet bocna plastika bila iskrivljena od pada i kao takva je dosta zaklanjala hladnjak. Mrezice sam stavio nakon toga i ne smetaju hladjenju. Problem sa ostecenjem hladnjaka je opet u fabrickoj gresci. U servisu mi rekose da svaki koji crkne crkne na identicnom mestu. Uvek desni i uvek blize ramu. Prevelika slucajnost da svako dobije kamen u isto mesto :D

 

 

Nego jel moze neko da mi kaze postoji li indikacija temperature jer ima senzor na hladnjaku

ali ne vidim na satu ništa što bi pokazalo istu.

 

I da jel neko ima ideju kako da se reši pogrešno očitavanje brzine jer zbog toga laže i za predjenu

kilometrazu? moja pretpostavka je da signal sa senzora nije dobro kalibrisan ili je merenje pravljeno

za model sa većim off road točkovima pa zbog toga greši. primer pokazuje 68 km/h a idem 60 km/h

 

Senzor na hladnjaku valjda sluzi za ukljucivanje ventilatora tako da ne verujem da ima posebnu indikaciju.

 

Brzinomer ocitava oko 12% pogresno tj vecu brzinu. Jedino sto mi pada na pamet je da su u njemu podesavanja za enduro verziju koja pozadi ima 18" tocak koji samim tim ima i veci obim. Slao sam mejl kinezima u fabriku i nikada nisu odgovorili. Pokusavao sam da cackam dugmice na brzinomeru ali do tog moda za podesavanje nisam uspeo doci :) Znaci sigurno moze da se podesi (svaki digitalni moze) samo jos treba da skontamo kako  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Cita sa zadnjeg tocka, provereno. Ima senzore poput onih na biciklu samo sto za razliku od bicikla signal daju 4 magneta. Sve je digitalno i kao takvo bi trebalo da se moze podesavati.

 

A tocak 18" pa jos guma sa kramponima... Nakupi se tu razlika (veca od 10 a manja od 15% pa ja zaokruzih na 12 :) ).

 

Nadjoh sliku na kojoj se lepo vidi ta "skalamerija".

post-5612-12879071297596_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Vrlo nesvakidašnje i ja sam mislio da je napred a nisam zagledao,

Gligo što ti zardjao lanac ccccc,pa sam si rekao da je isti na hajabusi  :D,  ovi japanci stvarno neznaju ni lanac da naprave ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Zato sto je debil zaboravio da podmaze isti nakon pranja pre zimskog sna  :D Dakle zapakovao ga mokrog...

 

Naravno da je nas lanac kineski ili tajvanski ali nije djubre. Firma KMC, meni je Bera nudio za 50 ili 55 eura a DID-ovi bejahu od 80 pa navise. Ljudi su bas KMC vozili na nekim RRR-ovima i nisam video da se zale :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Ma japanci su stvarno čobani ;D ;D ;D  Firma domaća filip kljaić mislim iz Kragujevca, pravi lance dobrog kvaliteta i pravi u toj dimenziji cenu neznam evo dimenzija  ja mislim da odgovara treći po redu probaću da iskopam neki sajt pa editujem.

520=lanac 135=5/8x1/4

525=lanac 137=5/8x5/16

530=lanac 136=5/8x3/8

 

Filip kljaić ima sajt ali mozila neće da mi ga otvori,evo našao sam još jednu firmu za proizvodnju lanaca

http://www.metalsistemi.com/htm/Industrijski%20lanci.htm

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Vidis, domaca radinost mi nikada nije pala na pamet :) Nama treba lanac 530 sa 108 karika. Mislim trebace u nekoj buducnosti, ne sada, ne jos :)

 

 

EDIT:

 

Sajt Filipa Kljajica radi samo u exploreru ali radi. Odgovarajuci lanac iz njihovog proizvodnog programa je "valjkasti jednoredni po ANSI standardu br 50A". Jedino ne znam da li on ima ikakve gumice tj O/X ringove. Sad nesto gledam i granicna sila istezanja je 50% manja nego za najjeftiniji DID-ov lanac koji po svoj prilici nema gumice...

 

http://www.motorcycle-superstore.com/1/4/61/5565/ITEM/DID-530-Standard-Roller-Chain.aspx?SiteID=SLI|Did%20Chain&WT.MC_ID=10010

 

U svakom slucaju dobro je znati da imamo alternativu i kod nas :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

Cita sa zadnjeg tocka, provereno. Ima senzore poput onih na biciklu samo sto za razliku od bicikla signal daju 4 magneta. Sve je digitalno i kao takvo bi trebalo da se moze podesavati.

 

A tocak 18" pa jos guma sa kramponima... Nakupi se tu razlika (veca od 10 a manja od 15% pa ja zaokruzih na 12 :) ).

 

Nadjoh sliku na kojoj se lepo vidi ta "skalamerija".

 

Нисам баш пуно студирао тај део, али ми се чини да је од та четири дела само један са магнетом и мислим да се баш он и види на слици... онај доњи ?!?

 

Него, шта мислите  о томе да се паралелно са вентилатором повеже (преко отпорника од 1К5 ома) лед диодица која би се палила када и вентилатор?

 

Чим се сетим одлепићу налепницу са боце уља и презентоваћу...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

Ево уља које сам сипао:

fmpb8y.jpg

Datasheet за исто:

http://rapidshare.com/files/375568836/Sport_4t.pdf

Званични сајт фабрике:

http://www.lubricants.total.com/Lub/lubRoot.nsf/VS_OPM/51BD2028B3C10BECC1256EF300500376?OpenDocument

И шта још?!

Све сам прочитао и ништа ми није јасно.  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Ništa sve je jasno ovo ulje ćemo izbegavati za naše motore.Ja probam bardahl verovatno na sledećoj zameni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Da se potpisem u ovoj temi, koju sam zeljno iscekivao dok jos nije postojala, a motor vec bio primecen. I nikako da ga kupim. Nekoliko puta zamalo, i nov i polovan u opciji. Ili ipak stari favorit, qingqi200. Samo kad bi se resio taj problem sa amortom makar, mada i raznih ostalih problema ima ovaj model-a deluje najrobusnije...Cvrc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja