Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Ma pipnem ja i štipnem čak :D al mi nedovoljno :P zavrnem ga svaki drugi dan,vozim do 4500rpm ali ga zavrnem na kratko i do 90kmh

traži gasa prosto mu niski obrtaji neleže,Brickman da li si intrvenisao na kvačilu dole kod motora gde je šraf za štelovanje pošto sam video da je nosač čaure da tako kažem neprirodno zakrivljen i sajla se" češe"  o njega i meni je palo napamet da to malo popravim.

Počeo sam da radim nosač kofera ali nemam vremena da se pozabavim time malo preciznije tvoj je ispao jako dobro.Napravio sam i ja štender od ruske armature ovih dana slikam.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

@ Ukletic

 

Што се тиче сајле куплунга, баш то сам и ја приметио, па сам са оним водоинсталерским "папагајкама" закривио носач тако да сајла лагано пролази. Инаше сам мишљења да је сајла мало дужа него што треба, чини ми се за око 5цм.

 

Počeo sam da radim nosač kofera ali nemam vremena da se pozabavim time malo preciznije tvoj je ispao jako dobro.Napravio sam i ja štender od ruske armature ovih dana slikam.

 

 

За носач кофера и није неки проблем, само полако и биће. Мени тај много више користи када заносим мотор. А што се тиче штендера, вероватно је одличан, само је мало тежаааак (чим је од руске арматуре  ;D).

Ја се данас саплетох на један део од веш машине и паде ми на памет да направим сутра од њега централни штендер (биће слика чак и акко не успе). Мислим да је идеја ок, али видећемо сутра.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat
Ја се данас саплетох на један део од веш машине и паде ми на памет да направим сутра од њега централни штендер

Онај носач добоша, или како се већ то зове?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

Ооо!

Здраво Зорге!

Баш тај трокраки, и ево како је протекло:

 

Потребан материјал (или ти "што збрамо по двориште" или ти "рециклажа старих делова")

22zvyr.jpg

Уз овај са слике потребно је још парче цеви око фи 50мм дужине 30 до 40мм, неколико електрода, боја и гума.

 

Пошто постоји испуст са доње стране овог дела дотични је нестабилан, па је потребно извршити неку интервенцију зарад повећања стабилности. Постоје две могућности: избрусити (ампутирати) ствар у средини која нарушава стабилност или подићи крајеве. Ја сам по природи мало лењ па сам изабрао другу могућност и то само делимично, тј само на два од три крака сам заварио матице М14 и то усправно, са чиме сам добио да све то буде нагнуто благо напред (за неких 10-ак степени). То баш нисам сликао, али се види ово што мало штрчи.

11m9irt.jpg

 

Пошто сам за вертикалу нашао кутију 40х40мм јавио се проблем што иста није могла да уђе у рупу, па сам морао мало да одрубим ивице:

24engib.jpg

 

И то за дубину од око 15мм, што је дубина до граничника лежаја:

2ijsva1.jpg

 

Асембловани делови изгледају овако:

kdtyso.jpg

 

Заварено...тако да је једна равна страна кутије под углом од 90 степени у односу на осу крака који нема заварену матицу:

1zqamg5.jpg

 

Дужина кутије од овог трокраког дела до краја је 255мм а укупна висина подизања штендера 385мм (мада би могло за 10 до 20мм више) а на њу се под 90 степени ( и у односу на онај крак без матице) вари кутија 40х20мм дужине 200мм:

34gapzk.jpg

 

То после варења изгледа овако ( матице су заварене на она два крака позади):

11r5g90.jpg

 

Од комада цеви фи 50мм, дужине 30-40мм направе се две половине:

fod63d.jpg

 

Које се заваре на врх кутије 40х20мм:

bfkfbm.jpg

 

На њих се после бојења залепи гума да неби оштетио рам мотора. Када сам пробао то је изгледало овако:

vfz3vt.jpg

Монтирано је на неку пречку рама поред "коске". Подигло је точак за неких 15мм од тла и ноје баш добро ако се чисти ланац јер запиње у неки граничник док се точак окреће. За рад око замене уља и чишћења и подмазивања ланца препоручујем задњи штендер, јер се намешта лакше и са мањом силом од овог.

 

Ето и то направисмо.. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Model  štendera"Gorenje rustik" ispired by brickeman ;D ;D izvinjavam se za off

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

;) Није Off све што се тиче Апола у овој теми, а назив ми се свиђа.

 

;D Тооо Куме! ;D

 

Едитовао сам мере у претходном посту.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Evo štendera od ruske armature model" Vladimir" red rose 2010 ,savijao sam armaturu na hladno u stegi sa vodoinstalaterskom cevkom, prilično je zeznuto

ko ima ispod 100kg neka nepokušava sam ;D na krajevima su mašinski šrafovi m24 mislim uvučeni u crevo armirano da se neoštete delovi motora

editovaću kasnije mere

post-4521-12879070577272_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

Тооо Брате!

А што волим када се ради нешто паметно! Уштедео си бар 3000 дин, а то је 1000км. Честитам на штендеру и свиђа ми се. Поготову онај део са цревом. Морам да признам, мени не падају на памет такве "козметичке" ствари. Мени је битно да све то завршава посао.

Него, могао би да се избациш са сликом у теми за штендере ... мада и у овој теми то није off јер се ради о штендеру за Аполо ...

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=15778.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Postavioo u temu za štendere, još da krenem u serisku proizvodnju :P :P,trebalo mi je cirka 2ipo sata sa sve farbanjem i pauzama za cigarete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

Свака част, упрошћено до максимума, а све просте ствари идеално раде и не могу да се покваре  ;).

Мени је за Горење - рустик требало бар три до четири ( наравно са паузама) а за онај први цело поподне  >:(.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Evo par slika od danas i štendera na točku,a za prednji će se nešto smisliti ;)

Moram da naglasim da je štender osmislio i dizajnirao moj ortak Dača-dane sa čoper srbija sa kojim se stalno vozim inače ,da nebi samo ja pokupio slavu :) zajedno smo ga napravili ali bez njega nebih uspeo sam 8)

post-4521-12879070657738_thumb.jpg

post-4521-12879070658473_thumb.jpg

post-4521-12879070659448_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Pancevo

Pozz Apollasi, sredio sam problem sa sajlom, budzanjem iste jer rezervne naravno nema u Srbiji ???

Uketicu gde si kupio jaknu i naravno koliko dinkica? ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Doneo bata iz loisa bila na sniženju mislim 69e lois 70god. piše na njoj,,svi protektori,uložak zimski vodo i vetro nepropusna, cordura 4 džepa velika i dva unutrašnja blabla...

Odlična jakna za male pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Podsetio bih da je tema prvenstveno tehnicke prirode, sa ciljem da ljudi (bilo vlasnici ili oni koje ovaj motor interesuje) sazna o njemu na najlaksi nacin, resi probleme, unapredi svoj motor i slicno, pa se zbog svog znacaja tema nije pogodna za "Caffe" varijantu, te bih vas unapred zamolio da ne preterujete kad vec postoji "Kineski Offtopic".

 

Ako neko ima pitanja ili nejasnoca, slobodno neka mi posalje pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

@BlacbiteOk nećemo,više ne odgovaram na provokacije ;D ;D samo na pp

 

Htedo da pitam u servis manualu stoji da se u apolla sipa polusintetika 10w40 koje ulje sipate i u vaše aždaje.polusint,fullsint,mineralno

Nešto sam ubedjen da je to 10w40 suviše retko pogotovu što ide toplije vreme mada mašina je sa vodenim hladjenjem možda je to i ok

predpostavljam da je sam agregat malo savremeniji nego na drugim kinezima vazdušnjacima pa stoga mislim da mineralno ipak nije za ovaj motor.Znači koje ulje sipate da nedužimo priču bez potrebe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Meni vazda u servisu sipali Mobil polusintetiku 10w40, ne vidim razlog da ne nastavim sa istim. Pogotovo sto je litar jesenas kostao 650 novaca. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Ok hvala Gligo, ja ću isto da sipam tu gradaciju polusint. možda bardahl, motul ili nešto treće ovde u servisu nema tog mobila

Bitno je da je ulje original, pravo i adekvatne gradacije i vrste, sve ostalo je manje važno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

Ја сам се зезнуо и сипао 10w40 неко 4т уље за моторе (700 дин) и приметио сам одмах после тога као да имам јаче вибрације мотора....

Онда сам прочито ову страну мануала

e9z21l.jpg

И схватио да сам погрешио, али, јбг, сада ме жао да то источим..

15w40 покрива температурни опсег од око -15 до +40 степени, као прављено за нас..

Види, прочитај па одлучи.

 

@ Зорге

Ако се потрудимо, можда и направимо такав штендер. Мука је била за први, сада је лако  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

Poz svima da se ovde na predstavljam ponovo samo zelim svim učesnicima ove teme

da se zahvalim na kometarima jer su mi mnogo pomogli da se odlučim i kupim Apolla.

Kupih ga pre 2 dana i mnogo sam naučio od vas, hmm... dosta mana uvideo na njemu

prvi dan nazalost (mane mislim nedostatci tipa šarafi itd)

 

Generalno gledano zadovoljan sam motorom i nadam se da i ja nekom od vas mogu pomoći oko

nečega ubuduće.

 

Još jedan pozdrav pa se čujemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat
dosta mana uvideo na njemu prvi dan nazalost (mane mislim nedostatci tipa šarafi itd)

 

Та хајде, ако отпуштени или зарђали шрафови нешто што си назвао манама, онда се те мане исправљају самостално током преподнева током викенда.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Pozdrav @Furian, i neka te lepo služi evo i ja sam uzeo skoro, prešao sam oko 650km zadovoljan sam motorom,obrati pažnju na prednju kočionu čeljust da li su zategnuti šrafovi meni su bili nezategnuti samo tu, ostalo je bilo ok.

Ako nije tajna koliko si ga platio i baci neku sliku. Jedna sugestija popuni u profilu odakle si.pozz

 

@Brickeman i ja sam zbog toga mislio da sipam malo gušće ulje recimo 15w50 sa kojim u predhodnom motoru imam lepo iskustvo

ali mislim da je definitivno bitnije da je ulje original a sve ostalo šta ti bog da 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

Pozdrav @Furian, i neka te lepo služi evo i ja sam uzeo skoro, prešao sam oko 650km zadovoljan sam motorom,obrati pažnju na prednju kočionu čeljust da li su zategnuti šrafovi meni su bili nezategnuti samo tu, ostalo je bilo ok.

Ako nije tajna koliko si ga platio i baci neku sliku. Jedna sugestija popuni u profilu odakle si.pozz

Све најбоље у дружењу са љубимцем и допуни се са местом да знамо колико смо распрострањени.

Само га разрађуј према упутству из мануала који си добио (и чешће га прелиставај) и уживај.

 

Сада ћу да уплоаднем упутство у пдф-у па га пуштам поново.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ја сам се зезнуо и сипао 10w40 неко 4т уље за моторе (700 дин) и приметио сам одмах после тога као да имам јаче вибрације мотора....

Онда сам прочито ову страну мануала

e9z21l.jpg

И схватио да сам погрешио, али, јбг, сада ме жао да то источим..

15w40 покрива температурни опсег од око -15 до +40 степени, као прављено за нас..

Види, прочитај па одлучи.

 

@ Зорге

Ако се потрудимо, можда и направимо такав штендер. Мука је била за први, сада је лако  8)

15w40 jeste najbolji izbor za nase podneblje, ali se generalno preslo na 10w40 zbog boljeg kvaliteta (sa mineralnog na polusintetiku), ipak ne

mora da znaci da kvalitetnije ulje vise prija svakom agregatu. Kineski kruzeri recimo, cini se najbolje rade sa mineralnim uljima, pa i nesto guscim zbog vazdusnog hladjenja(mada ne mora da bude pravilo), a Apollo je vodom hladjen i cini se savremeniji agregat , pa ne bi trebalo da se zali na polusintetiku, mada nije nemoguce. Elem, mozes da probas da vratis mineralno, 15w 40 pa vidis kako ce se ponasati. Opet sa druge strane, mozda mu jednostavno ne odgovara proizvodjac cije si ulje sipao (odnosno njegova receptura).

 

Furian, cestitam na motoru, nadam se da cemo biti bogatiji za jos jedno iskustvo o ovom motoru zahvaljujuci tebi i slobodno pisi utiske i kakve god zanimljivosti i nezanimljivosti budes imao na tvom motoru.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja