Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

Немојте луди да сте на крај срца због једног амортизера и пар глупости. Ја сам мишљења да смо неким случајем купили неке половне Јамахе за те паре (прастаре од по 20 година) вероватно да би имали повећих проблема. Прешао сам око 1700км Аполом и генерално сам задовољан. Ионако, као што кажу многи, мора на мотор да се угради и неки јапански део. Рецимо амортизер. Остало и онако не мари.

 

Елем, да се похвалим  ;D

 

2i87ude.jpg

 

Направио сам данас машиницу за савијање цеви.Тренутно само за фи 16мм, али променом котура (које треба направити) моћи ће да савија и друге пречнике, чак и квадратног пресека ( до рецимо 20х20мм) тако да ће ових дана пасти нови гепек и то са подршком за бочне кутије или томе слично. Уколико неко хоће да прави нешто слично расположен сам да пренесем искуства. Цена - права ситница: око 2000 динара са мојим мукама. Тако да са цевима за један квалитетан гепек (око 300 дин 6 метара) излази ми јефтиније него да сам купио неки полован гепек.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

E ovo je extra ako uradiš nosače i za bočne kofere eto mene u Niš da mi uradiš fotokopiju ja sam zainteresovan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Нишки ,'е л' примаш наруџбине? Мислим само за нпр. рамове за бочне носаче, тј. само да исавијаш пар цевки на укупно десетак места?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

@DELIJO?!  ;)

Gde nestade co'ek? Jedan od prvih Apolasha, iz Urban-motorsa. Sta je sa njegovim motorom?

Prodaje ga, ako ga vec nije prodao.Bio je i oglas na BJB.

 

...,medjutim sto vise odmice ova tema sve manje mi se svidja. Prosto mi je neverovatno da nakon cele sezone Sprint koji bi trebalo da je jedan od vecih i ozbiljnijih uvoznika kineza nije uradio nesto po pitanju hronicnih mana ovog modela kao sto su hladnjak i amortizer,pa makar obezbedio rezervne delove. Svi znamo da Kinezi znaju da naprave kvalitetnu stvar i samo je pitanje koliko je uvoznik spreman da plati,pa mi zaista nije jasno da nisu mogli da malo povecaju cenu motora i ugrade malo kvalitetniji amortizer i hladnjak,a ne ovako da se masa potencijalnih kupaca odrice kupovine motora zbog njegove dokazane nepouzdanosti. Ovim nisam zeleo da uvredim bilo ciji motor,i sam sam bio veliki fan ovog modela ali nakon ovolikih postova, buduci da sam totalni duduk za mehaniku,...

Gligo tebi zaista svaka cast na trudu,entuzijazmu i zivcima,ja sam po prirodi veoma miran covek ali mislim da bih na tvom mestu  vec izgrizao obe gume od muke.

 

Ja sam potencijalni kupac Delijinog Apola, bio sam kod njega jos pre 20-ak dana da kupim, ali tada je rastavio mashinu da je sredjuje, alnaser je proskicao a i kaze Zupcanike neke da je oglodao. Pored uobicajenih problema na tom modelu eto i ovoga, sa 6500 km predjenih za 6 meseci, bas svasta je pocrkavalo. Poslali su ga u NS kod glavnih da oni odrade i zamene sve sta treba, pa ih cekamo jos uvek... Zato se i slazem sa gornjim navodima da kako vreme odmice, sve me vise problematika odvaja dalje od njega- a priblizava Qingqi200. Strepim, moj Prvi motor, a sta cu kad opet krene sve ispocetka (posto delove iste kvalitete stavljaju umesto prve ugradnje)? Jel moguce da niko jos nije nasao koja bi zamena amorta odgovarala, ili makar da se otvori sto neko rece i semerinzi da se odrade?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Evo ti jedan apollo praktično nov  .http://www.polovniautomobili.com/oglas406464/sprint_apollo/

A za alanser reparacija kod autoelektričara košta oko 2000din,amortizer jeste loš verovatno može da se reparira izmenjaju semerinzi itd ali kao što reče Gliga nevalja fabrički pa neznam koliko bi "držao" takav repariran.Majstor jako dobar mi reče da treba češće "higijena" čišćenje amortizera, da se održava i trebao bi da odradi silidnu kilometražu.(u prevodu ne voziti off road ako nemoraš  ;) )

najbolje staviti japanski polovan verovatno može dobar da se nadje za 50-60e nije baš sve tako crno što se tiče apolla

Ima dosta propusta ali kažem ti da kineski motori generalno mogu lepo i dugo da služe uz male prerade-dorade,ja sam jurio gy200cc koji jeste kvalitetniji od apolla to je evidentno ali nije ni on baš bez ikakvih mana došao sam bio usitvaciju da je ista cena  novog apolla( na sajmu bio popust 1190e) i polovnog qingqija.Tako da računaj samo da ćeš u apolla uložiti u nekom periodu još recimo 200-300e na prerade i stavljanje kvalitetnijih delova po potrebi i računica je onda ok.

Iapollo i qingqi imaju mikunijeve karburatore što nije zanemarljivo velika stavka,qingqi je mnogo udobniji ali i manji-niži mislim na sm model enduro je već druga priča.

Neubedjujem te da kupiš apolla ali baci na papir napravi retrospektivu pa vidi šta je bolje.

 

 

Našao sam na netu malopre nešto ovo je za Gligu da proveri ljudi su profi sa amortizerima    "AMORTIZER CENTAR ZDRAVKO"

 

    Sentandrejski put 95 Novi Sad - Srbija

    Tel: +381 21/ 6414-357

    e-mail: zdravko@nspoint.net

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Jeste DELIJA, kaze da bolje vuce, ali ne bih znao detalje.

 

Qingqi je direktniji i bolje povlaci u prvoj polovini obrtaja. Tu auspuh nema velikog uticaja(cak je i bolje kad je zatvoreniji u nekim slucajevima), vec vise na visoke, kada je i veca kolicina izduvnih gasova. Apollo ima vise sportski razvoj snage, tako da je vrlo verovatno da u visokim profitira, moguce i da dobija Qingqi-ja i u fabrickoj varijanti, ali to bi svakako bez 2 profi vozaca i staze bilo tesko utvrditi.

 

Vezano za amortizer, imao sam neki silikonski sprej od 100-200din, koji bi mogao lepo da posluzi za odrzavanje amortizera. Prvenstvena uloga je zastita guma, a ima i svojstvo podmazivanja, tako da bi mu se semering sigurno obradovao, pa potrazite tako nesto. Spricnete malo i njega uz podmazivanje lanca i trebalo bi da mu produzi vek. Mozda bi i sprej za lanac odradio posao, ali ne znam sta ima u njima i da li bi mu prijao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Što se tiče amortizera i  održavanja-čišćenja,postoje spec. sprejevi koji su naravno preskupi i ne isplate se , ali provereno radi posao ulje za automatske menjače uz pomoću istog se održavaju i prednje viljuške koje isto ponekad treba očistiti i nakapati malo ovog ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

E ovako: na nekoj od prethodnih stranica sam napisao koji zadnji JT lancanik odgovara Apollo-u (JTR 897, postoji od 38 zuba, kao nas, i veci. Nema manjeg). Sada sam uspeo naci i prednji, JTF 270. Postoji u varijanti od 13,14 i 15 zuba, nas originalni je 14. Moja preporuka je da se ide na veci jer nam je prenos prekratak a ne moze da se utice zadnjim lancanikom.

 

VAZNA NAPOMENA: Ovi lancanici su za lanac 520. Dakle ne valjaju ukoliko se ostavi fabricka dimenzija lanca. Vec sam ranije pisao koja je racunica za prelazak na lanac 520, ponovicu i ovde:

 

-DID lanac 520 kosta 65 eura, mozda moze i jeftinije a sigurno moze skuplje, zavisno od kvaliteta. Nisam siguran na koji model se odnosila ova cena.

-Prednji lancanik 10-15

-Zadnji lancanik 15-25

 

U najnepovoljnijem slucaju to je 105 eura za komplet.

 

Sa druge strane imamo:

-DID lanac 530, 90-110 eura, zavisno od kvaliteta. Nama je dovoljan i najjeftiniji :)

-Lancanici su iste cene kao i gore navedeni.

 

Dakle tu je najnepovoljnija opcija 130-140 eura. Razlika nije zanemariva. Da napomenem da za ovu velicinu nisam ni trazio odgovarajuce JT lancanike jer ne vidim svrhu ostajanja na skupljoj kombinaciji.

 

Treca opcija je da se zadrzimo na originalnim kineskim delovima. U tom slucaju lanac kosta 55 eura a za lancanike ne znam ni da li imaju ni koliko kostaju. To bi svakako bilo najjeftinije ali meni se evo vec na 8000km lanac neravnomerno isteglio a na prednjem lancaniku se pocinju primecivati znakovi trosenja. Moram priznati da se ja nisam previse trudio sa negom i odrzavanjem lanca tako da je to verovatno doprinelo ovakvom stanju.

 

Dakle: prednji lancanik JTF 270 (13,14 i 15 zuba) http://www.jtsprockets.com/fileadmin/Code/images/large/jtf270.jpg

           zadnji lancanik   JTR 897 (38 pa navise)    http://www.jtsprockets.com/fileadmin/Code/images/large/jtr897.jpg

 

Link za one koji hoce da traze i druge opcije:

http://www.jtsprockets.com/61.0.html?&L=0

 

Uh, svaka mi cast  :D

 

EDIT:

U novosadskom Primoto-u prednji lancanik kosta 14, zadnji 23 eura. Ko bi da menja neka kontaktira Beru sa foruma (on mi je ranije dao cenu za lanac i okvirne cene za lancanike posto tada nisam znao koji mi tacno trebaju). Covek donosi iz inostranstva po povoljnim cenama.

 

JOS JEDAN EDIT:

Odgovara i prednji JTF 329 (12,13,14 i 16)   http://www.jtsprockets.com/fileadmin/Code/images/large/jtf329.jpg

 

Slicniji je originalnom nego JTF 270 ali ta razlika u praksi nije bitna. 3 eura jeftiniji sto vec ima veze :)

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

Jao nikako da stignem da vidim za merač brzine imam posla preko glave nadam se da će biti uskoro. Hocu da vas pozovem ako neko moze da dodje MS u mitrovici pa možda se i upoznamo popijemo po koje pivo itd.

 

Našao sam rešenje za merenje temperature samo zakačite sondu negde na hladnjak i to je to, uz malo praktičnog znanja svako ovo može da sklopi a radiće svoj posao extra. Dopuna nedostatka indikacije temperature. Evo linkovi:

 

http://www.kelco.rs/katalog/komponente.php?q=rk+3269

http://www.kelco.rs/katalog/komponente.php?q=rk+3270

 

Biće i brzinomer uskoro.....  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Gligo aleeeeeeee stigo putovo je od kine malim remorkerom 6-7 meseca dana  ;D ;D ,uzdravlje ga iscepao pa da uznemo novi u garanciji  :D :D :D

koliko ga prodaju majke ti ako nije tajna?Jbte onako ko čopper stavrno sablasno izgledao ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Cekaj da li je to iz Sprinta ili si ipak nasao neku zamenu? Ako je iz Sprinta da li je isti kao sto si vec imao ili su resili da uvezu neki kvlitetniji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Stvarno nisu lagali u Sprintu kada su rekli da im roba stize sredinom februara. Na zalost postojao je neki problem sa papirimai tako da je to (ocito konjem, umornim...) moralo da se salje tamo pa opet ovamo. Sva ta igranka je trajala 2 meseca i jos nedelju dana kusura :) (to od trenutka kada je roba stigla na carinu, koliko je sve pre toga trajalo ne znam)

 

Kazu da se ovi novi ne kvare. Na zalost izgleda da niko nije Brickmann-a obavestio o tome  :-\ Provericu :D

 

Ja sam sa garancijom daaaaavno zavrsio, ovo je bila poslednja mrvica :D  Amortizer sam ipak dobio u sklopu garancije, setili se ljudi da sam se javio na vreme i na tome sam im zaista neizmerno zahvalan. Jednostavno moram da pohvlim ekipu iz NS servisa, svaki put su mi izasli u susret a to je u danasnje vreme retkost.

 

Cenu ne znam, ne znam ni da li je formirana posto im je stiglo jako puno robe i trebace im neko vreme da se to sve sortira. Kome treba neka zove ovih dana na 021/637-6022 pa neka se raspituje. Ako niko ne sazna cenu ja verovatno sledece sedmice idem do servisa pa cu pitati :)

 

@ Rolle2010: Iz gornjeg dela texta se vec moze videti da je Sprintov originalni amortizer u pitanju. Ovo nije isti kao sto sam ja do sada imao, meni je dva puta crkavao amortizer iz prve serije (skroz crn), sa ovima nemam licnog iskustva.

 

@ Svi:

Inace u servisu rekose da ti iz prve serije crkavaju bez izuzetka tako da obratite paznju kod kupovine polovnjaka koji su van garancije ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Meni je na motoru isti ovakav ljubičanstveni i probaj da ga naduvaš,reče mi majstor nikako više od 0.5 bara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Глиго, ти као да си се зарек'о да нећеш да се бријаш док ти не дође нови амортизер...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)  Поново вози Глига  8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

 

Честитам за аморт и ја ћу да се пријавим ових дана. Надам се да су стварно бољи од претходних.

 

@ Ukletic & Зорге

Машиница ради, мада има неких малих недостатака због моје непрецизности. За сада сам направио неком ликусу носаче за бочне кофере за скутер (да не верујеш). Када му узмем кинту, правим још једну (мало прецизнију) и таман ћу да провежбам мало, па можемо да радимо шта год будете хтели. Има једно ограничење: ради само са цевима фи 16мм.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Što opušteno do Niša za 3 sata normalne vožnje 80-90kmh bez stajanja za putarinu :D ja sam se prijavio za bočne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Danas sam postao vlasnik Apolla, Delijinog. Pozdrav i hvala i njemu i Dusanu, Urban-motors ekipi!

Kad sam ga ubacio u dvoriste, moj sin je sam dovezao svoj bicikl pored i kaze: "Evo sad tata i sin parkiraju mali i veliki motor zajedno"  ;D

Sutra kad uzajmim 'cigu da malo pajam po kraju- jerbo je istekla rega- (a do utorka traje Prvomajski praznik)- cu preneti impresije... Malo sam predvece prozujao i osecam se k'o da sam neki KTM pazario  8)

Prvi pravi Motor, nadam se iskreno da nisam baksuz u ovom izvlacenju. Momci su skroz korektni, takav je nadam se i ovaj primerak! Odo' brzo da spavam, moram rano da ustanem i da se bacim na ulickavanje sprave!

post-10419-12879073432885_thumb.jpg

post-10419-12879073434255_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Čestitamo,a ako je Delijin motor od strane majstora boban motomehanika(bio par puta kod njega u servisu) mi je potvrdjeno da je motor u extra stanju tako da nemaš brige.Ja sam hteo da ga pazarim ali sam već bio kaparisao nov na sajmu.

U zdravlje neka te služi.Boban mi je rekao da se čuje bolesno ko pravi KTM  ;D ;D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja