Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha R9

Recommended Posts

  • Ne silazi, 7163 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pomislio sam na R6 i R1 i udari me neki vajb koliko je taj dizajn od pre 15 godina bio lepši sa više karaktera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6477 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Meni ovo izgleda kao poluproizvod. Jeste, napucana je elektronikom i raznim dugmićima...ali nekako izgleda tanko i kao da traži da se dodatno namunji prvenstveno za pistu. Mislim krilca!?.

Ok kapiram modu, čak i funkciju...na ulici....samo da se što pre polome. Ako sam dobro razumeo (samo) 120 konjića. Mislim da će vrlo brzo neko da je "otvori" i pohvali se bar sa 150++.

Hteli, ne hteli, ovo je danas glavni Yamahin trkački ždrebac.

Što su uopšte pravili zadnje sedište i nogostupe...bacanje materijala, ionako ničemu neće služiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4735 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

I ja sam razočaran. Čekao sam R9 dve godine da izađe. Komentatori u WSS su govorili da će R9 da zameni R6 u SSP kategoriji, a sa ovih bednih 118 kS može samo trening motor da bude. Doduše, kompresioni odnos je samo 11,5:1 (dok je Triumph 765RS npr. 13.25:1) što znači da imaju prostora da izbace neki GYTR R9 ili R9 SP sa više snage. Dovoljno je glavu da urade, izduv i još poneku sitnicu i da dobiju bar još oko 15 KS.


U svakom slučaju, očekivao sam više. Ništa, čekamo još 12 dana da vidimo čime će KTM da nas obraduje i koliko konjića će 990RC da izbaci, pošto će i on po svemu sudeći u SSP kategoriju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7275 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

Mogu oni lako da ga nasviraju na 150ks i da dodaju još razne džidžabidže, samo onda će i cena da ide gore, a sa R9 je bio cilj da se napravi cenovno pristupačan motor, bar mislim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1671 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

Ne znam, po meni R motor bez 4 klipa nije R motor.

Ranije su mnogi dvocilindrični agregati završavali u r šasiji, ali po meni to nije to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja