Jump to content

Moto Zajednica

Novi Sad 10.06.2024 oboren saobraćajac na motoru

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2059 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Da slavi današnji dan kao drugi rođendan ! Nadam se da nema težih unutrašnjih povreda, opasnih po život.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1353 postova
  • Lokacija: BGD

Brz oporavak motoristi. 

 

E ovako treba da se izvestava za sve motocikliste u saobracaju. Nadam se da ce ovako objektivno izvestavanje i rad policije postati praksa za sve nezgode u kojima su ucestvovali dvotockasi. 

Promenio član Pingvin37
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Forza 750

Ako ste pogledali snimak, a ima ga iz više uglova, ja tako raskrsnicu ne bih prošao nikad. Mislim na motor.

Verovatnoća da ovaj u autu vidi motor je skoro nikakva.

Motor je apsolutno imao prednost. Ali je putanja motora bila apsolutno nebezbedna. Kao da se sakrivao iza auta koji skreće levo.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 701 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Kao sebe da gledam, potpuno identično je i mene onda oborio debil, samo sam ja leteo malo dalje i dočekao se na dupe.

 

Neverovatno mi je da je za svo vreme snimka samo čovek u crvenoj majici prišao da pomogne čoveku. U šta su se ljudi pretvorili?

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1277 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
pre 10 minuta, Vandrokaš je napisao:

Ako ste pogledali snimak, a ima ga iz više uglova, ja tako raskrsnicu ne bih prošao nikad. Mislim na motor.

Verovatnoća da ovaj u autu vidi motor je skoro nikakva.

Motor je apsolutno imao prednost. Ali je putanja motora bila apsolutno nebezbedna. Kao da se sakrivao iza auta koji skreće levo.

" Uvežban" policajac na motoru...Realno ni sa autom je ne bi ovako prošao..

Promenio član Gajo Sevojno
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4530 postova
15 minutes ago, Vandrokaš said:

Ako ste pogledali snimak, a ima ga iz više uglova, ja tako raskrsnicu ne bih prošao nikad. Mislim na motor.

Verovatnoća da ovaj u autu vidi motor je skoro nikakva.

Motor je apsolutno imao prednost. Ali je putanja motora bila apsolutno nebezbedna. Kao da se sakrivao iza auta koji skreće levo.

Slazem se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3568 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Jesu li ovakvi komentari samo iz razloga što je u pitanju policajac?

O kakvom pokušaju izbegavanja pričate kada se sve dogodilo za manje od jedne sekunde, a motorista prethodno i nije mogao da uoči auto zbog automobila koji je stajao ispred (i levo) od njega.

Šta je tačno pogrešno i nebezbedno uradio motociklista i kako je trebao da prođe kroz raskrsnicu?

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2432 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Realno je iz sedista vozaca koji ga je udario bio tesko uocljiv. A sa druge strane, pandur je trebao da predpostavi da ga mozda ovaj ne vidi. Makar je on na tom motoru stalno u gradu. Pa jbt uvek kad idem u raskrsnicu slicnu toj idem sa predpostavkom da me mozda ne vidi, ili da ne moze da proceni kojom brzinom idem. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Forza 750

Trebao je da vozi sporije i da ide putanjom kojom ima bolji pregled raskrsnice. Oni se nisu međusobno videli. Ni policajac nije video ovog u autu. 

Da li je pogrešno? Zakonski nije. 

Realno? Rezultat ovakvog prolaska kroz raskrsnicu pokazuje da je pogrešno.

Pa jedna od osnovnih stvari je da sve uradiš da budeš što uočljiviji od strane drugih u saobraćaju. 

I nije mi namera da se raspravljam nego da pokušam da kažem drugima da od prednosti na papiru do realnosti u saobraćaju stoji naša percepcija učesnika u saobraćaju kao motoriste.

Ja ću uvek usporiti i ići sredinom raskrsnice u ovakvom slučaju. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Ne razumem sta je pogresio motorista, ok zaklonio ga je auto koji je skretao u levo, ali ovaj nije zastao, plus drogiran. Tako da apsolutna krivica. Brz oporavak motoristi, sreca pa je dobro prosao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 422 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Da ispravim svoj pređašnji post,stanje nije uopšte ružičasto. Ipak se bore da mu sačuvaju nogu,tako da nije samo prelom stopala. 

  • Tužan 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4840 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 46 minuta, zika56 je napisao:

nije mogao da uoči auto zbog automobila koji je stajao ispred

Malo cu prosiriti temu, jedan drugog nisu mogli videti zbog crnih stakala na Fordu (ako se ne varam C max) sve je vise crnih stakala a samim tim preglednosti. 

 

Posebno porazavajuca cinjenica sto niko ne prilazi, zaustavlja se... i zivotinja pridje, onjusi... Roboti smo postali. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 506 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Sve je manje drazi u voznji motora... Pazi na ovog pazi na onog, mozda me ne vidi, pazi na stanje puta ispred, pazi na sve zivo sto se krece oko tebe a vala i na ono sto stoji... Ne znam sta bih rekao ali je stanje u saobraćaju sve gore i gore... Od pocetka juna tj. za 10 dana 4 poginulih... I jedan je previse... Kad vidim takve crne vesti u par dana preisputujem sam sebe sto vozim motor... 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 499 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Pregledao više puta snimak. Da govedo nije bilo pod uticajem kokice , moglo je da stane i propusti motor. Pogotovo što se nije brzo kretao svojim vozilom. Bilo je i mesta i vremena za reagovanje. Ali, ja sam nabildovani baja na kraljevskoj droZi svuda sam glavni.Takva goveda su postala česta pojava na našim ulicama, posebno po većim gradovima. 

Po komentarima, vidim da učimo polako i na tuđim greškama. Jebeš prednost kad mogu  ozbiljno da nastradam.

Promenio član Best
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1692 postova
  • Motocikl: /

Da je na koki pobegao bi, ovo je neki drljavi spid...

Ali mene je najvise iznervirao magarac iz wolta koji je kako se moze videti "zurio da se ne oladi pljeskavica"!

Tuga je da gledas ovako nesto, da bar pridje neko i pita jel si ok, nego vide mrda se, kao dobro je...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2432 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, bdada said:

Malo cu prosiriti temu, jedan drugog nisu mogli videti zbog crnih stakala na Fordu (ako se ne varam C max) sve je vise crnih stakala a samim tim preglednosti.

Kakve su vrucine postale i kako ovo sunce sve jace przi, da nema tih atesta i gluposti, veruj mi da bi svi imali zatamnjena stakla, neki zbog kur*enja, a neki radi svog zdravlja. U Turskoj na moru ne videh auto da nije zatamnjen, da ne kazem 100% sva stakla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 668 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Vrtim snimak vec par puta par sekundi unazad, po meni manjak koncentracije kolege jer danas je bilo pakleno 35C + 

nije uspeo da odreaguje i auto mi je nekako samo od jednom skretao bez nekog kočenja... 

Svi koji smo padali znamo da u takvim situacijama imaš sekunde dve  ako nesto uspeš da  odreagujes u datom trenutku i to je to... šta ti Bog da.  

A i vozac automobila šmeker na kokainu u pola 2 podne... zivi ga majstor na max.

Ali dostavljač na skuteru pogledao video da je pandur u pitanju i nastavio dalje u fazonu ko ga šiša... idem da razvezem da se ne hladi ovaj giros od 360din. 😄

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4840 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@drmilan_ mi smo sve to napravili, prvo smo guzi pravili ugodjaj pa je priroda odgovorila, na to sam mislio kada sam rekao "prosiriti" temu.

Uvek nadjemo opravdanje za sranje. 

Ne mislim na tebe naravno nego ceo ljudski rod generalno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1088 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Kriv je ovaj sa autom 100%… ako nije mogao da vidi od forda dali mu neko dolazi u susret onda je trebao da se zaustavi i da se uveri da nema nikog i da moze bezbedno da nastavi putem kojim se kretao 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1387 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

@BaneVuk58

 

Nije bas tako. Verujem da su i prolaznici bili u soku. Svako reaguje drugacije na panicnu situaciju. Neko se pokoci, neko se smeje (od straha, odbrambeni mehanizam), neko galami...

 

Screenshot_20240611_015257_Chrome.thumb.jpg.67649600eb0a89960f6362b93b2491f9.jpg

 

Prilazili su. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja