Jump to content

Moto Zajednica

Wobble (nije još uvek death) na novom skuteru

Recommended Posts

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Mustang 125cc

Pozdrav svima,

 

Relativno nov skuter, prešao sam malo manje od 2000 km. Od pre nekoliko dana sam primetio da kad pustim gas i zatim dignem ruke, pojavljuje se "wobble". Čim ga ponovo uhvatim, smiruje se, nije previše intenzivan. Nije da planiram da vozim bez ruku :), ali me nervira a i ne znam da li vremenom može da preraste u veći problem.

 

Kao što rekoh, skuter je više-manje nov, kupljen pre nepuna 2 meseca, tako da su i gume na njemu nove. Juče svratio do servisa da pitam imaju li ideju šta može da bude, oni na brzinu pogledali prednji točak i proverili pritisak u gumama. Na prvi pogled nisu ništa videli (mada nisam siguran ni da su mogli za tih 10 sekundi), pritisak u prednjoj gumi je bio 2.3, vratili su ga na 2.0, ali problem je i dalje tu.

 

Prilikom vožnje po našim divnim putevima sam nekoliko puta sa 60-70 km/h overio neke lepe rupe, pa je moja pretpostavka da se tom prilikom nešto maaalo iskrivilo. Ima li neko ideju šta bi mogao da bude problem, čisto da sa nekim predznanjem u ponedeljak odem opet u servis?

 

 

wobblegif.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6372 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mnogima zvuči čudno, ali ovo bi moglo da bude vezano za zadnji točak. Gume i felne malo detaljnije pregledati.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 486 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Meni ista stvar na Integri. Sve sam pregledao i ostale su jos samo gume za promijeniti. Stigle su danas pa cu u narednih nekoliko dana i to rjesiti. Ako ne bude do guma, mada sam poprilicno siguran da jeste, onda vise nemam ideje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Mustang 125cc
1 hour ago, ser said:

A na 40-50kmh?

 

 

 

U ovom GIF-u koji sam okačio kod prvog primera je kazaljka malo ispod 60, u drugom je na 50, treći oko 70... Sa 40 nemam, al' mogu sutra da probam 🙂

 

50 minutes ago, pronto said:

Mnogima zvuči čudno, ali ovo bi moglo da bude vezano za zadnji točak. Gume i felne malo detaljnije pregledati.

Važi, hvala, zamoliću u servisu da bace pogled i na zadnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM Simphony ST 200i

Jesi li pukao  u neku rupu?

Imaš li kofer? Ako imaš skini kofer pa probaj. Ako nije do kofera onda

ti je najeftinija varijanta da odeš u Kiler auto da ti balansira gume.

Meni se to isto desilo a kada sam zamenio gume i balansirao nisam imao problema,

međutim, u međuvremenu sam pukao u dve rupe i opet se pojavilo trešenje,  danas sam zakazao

redovan servis za 24.05 pa ću tražiti i to da provere pa ako nije do skutera moram da stvavim nove gume

posle pređenih 5000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1623 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

Haha, famozni wobbling, najnebitnija stvar koju treba da gledaš kada kupuješ motor, a svi "iskusni" se uhvate za tu glupost, jer ako vobluje, sigurno da je motor kršen.

 

Drugar kupio pre 4 godine hondu cbf 600, stanje, kao nova, imala je vobling kada ju je kupio, posle zamene guma, vobling nestao, da bi se sada, posle 10 000 km predjenih sa tom prednjom gumom, opet pojavio. Naravno, motor je upravljiv, ne vuče u stranu, nije padano sa njega, dok drugar nije omastio prošle godine (proklizao na šljunku, bezazlen pad).

 

Meni je bandit voblovao sa starom prednjom gumom i koferom, posle zamene prednje gume i skidanja kofera, vobling se drastično smanjio i gotovo izgubio, kada vratim kofer, opet se pojavi. Jako "bitno" da li vobluje ili ne dok tih 10 metara vozite bez ruku.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1692 postova
  • Motocikl: /

Odvezes ponovo u servis, pokazes snimak i ostavis ga i kazes resite mi problem.

Kapiram da ima garanciju.

Ne mogu da kazu, nije mu nista ili to tako treba ili mozda je ovo, mozda je ono... Vec da utvrde gde je problem i otklone ga. Ako utvrde da problem ne podleze garanciji, naplate ti servis i cao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Mustang 125cc
12 hours ago, Mugos said:

Jesi li pukao  u neku rupu?

Imaš li kofer? Ako imaš skini kofer pa probaj. Ako nije do kofera onda

ti je najeftinija varijanta da odeš u Kiler auto da ti balansira gume.

Meni se to isto desilo a kada sam zamenio gume i balansirao nisam imao problema,

međutim, u međuvremenu sam pukao u dve rupe i opet se pojavilo trešenje,  danas sam zakazao

redovan servis za 24.05 pa ću tražiti i to da provere pa ako nije do skutera moram da stvavim nove gume

posle pređenih 5000km.

Rupu? U više njih, nažalost...

 

Kofer imam, i to malo veći, ali bi mi bilo nezgodno da ga permanentno skinem, pošto mi znači za ranac sa laptopom, ciradu, lanac...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Kao što reče @milomir22, opusti se i uživaj. Recimo, nema te vespe gts pre 2019. koja ne radi isto to. Jednostavno, i najmanji poremećaj, a verovatno kofer, prouzrokuje wobling. Drži korman, peglaj i ne sekiraj se!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Mustang 125cc

Evo i update. Bio u servisu, oni proveravali, isprobavali, menjali gume, stavili tegove... Na kraju ga isprobali bez kofera i korman ni da mrdne, baksuz. Ja ga pre neki dan isto isprobao na parkingu na Adi bez kofera - sa 40, 50, 60 na sat, ni milimetar da drmne. Mada se sad i sa koferom dosta ređe dešava, moguće da su tegovi pomogli... Uglavnom, neverovatno mi je da kofer može da pravi takav problem, al' opet mi je drago da je to u pitanju a ne neki iskrivljen deo oko točka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 502 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Kako neverovatno? Isturen kofer nazad,visoko, jos ako je natovaren, gotovo sigurno ce da prouzrukuje wobbling. 

Rentao sam Sym 125cc isti wobbling je imao cim se pusti korman. Osetilo se i kad se vozi jednom rukom, neprijatno...

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja