Jump to content

Moto Zajednica

Savet za vožnju sa partnerom

Recommended Posts

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda CB500f

Poštovane kolege, 

nisam znao gde drugo da otvorim ovu temu ako grešim izbrisaću je. 

 

Naime treba mi pomoć imam suvozača koji ima mučninu dok se vozi. Nema nagon za povraćanje ali posle sat dva vožnje vrtoglavo itd itd..

 

Da li je neko imao iskustva, šta vaši partneri piju? 

 

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12277 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Verovatno ima neko oboljenje srednjeg uva, proverite? 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2070 postova

Žao mi je što imate ovu vrstu problema koja može bitno da utiče na način same vožnje, odabir destinacija i ko zna šta još.

Kao dugogodišnji vozač tandema, voleo bih da vam pomognem, ali na žalost za motocikl nemam recept, na sreću, nismo imali ovakvih problema.

Ono što znam iz iskustva vožnje automobila i dece je da je mojim dečacima svojevremeno pomagalo da pogledom prate isključivo dešavanja ispred automobila, sam put kojim se krećemo i dolazeći saobraćaj. Izbegavali su gledanje sa strane vozila i to je bilo od pomoći.

Koristili smo i lekove protiv mučnine u vožnji (ima ih više) ali od lekova ti ne smem preporučiti ništa jer nisam stručan. Na tvom mestu pomoć potražio od farmaceuta u apoteci, oni sigurno znaju koji od postojećih lekova bi bio odgovarajući.

Pokušajte sa češćim pauzama, što tečnijim stilom vožnje i eventualnom tabletom.

Ako ništa od ovoga ne pomogne, razmotrite ovo što je Arakis napisao, medicina i farmacija napreduju...

 

 

  

Promenio član Libero
(slovna greška)
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda CB500f
Pre sat vremena, Arakis je napisao:

Verovatno ima neko oboljenje srednjeg uva, proverite? 

Nema sve je okej samo ima velike mučnine čak i kad se prevoza automobilom malo "jače" jebiga slab želudac Šta već :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda CB500f
pre 19 minuta, Libero je napisao:

Žao mi je što imate ovu vrstu problema koja može bitno da utiče na način same vožnje, odabir destinacija i ko zna šta još.

Kao dugogodišnji vozač tandema, voleo bih da vam pomognem, ali na žalost za motocikl nemam recept, na sreću, nismo imali ovakvih problema.

Ono što znam iz iskustva vožnje automobila i dece je da je mojim dečacima svojevremeno pomagalo da pogledom prate isključivo dešavanja ispred automobila, sam put kojim se krećemo i dolazeći saobraćaj. Izbegavali su gledanje sa strane vozila i to je bilo od pomoći.

Koristili smo i lekove protiv mučnie u vožnji (ima ih više) ali od lekova ti ne smem preporučiti ništa jer nisam stručan. Na tvom mestu pomoć potražio od farmaceuta u apoteci, oni sigurno znaju koji od postojećih lekova bi bio odgovarajući.

Pokušajte sa češćim pauzama, što tečnijim stilom vožnje i eventualnom tabletom.

Ako ništa od ovoga ne pomogne, razmotrite ovo što je Arakis napisao, medicina i farmacija napreduju...

 

 

  

Pa razmišljali smo o lekovima ali ne znam baš što se tiče dužih vožnji da joj se ne prispava imamo komunikaciju i sve ali opet nije baš za zezanje :)

 

ali što kažeš prqti put i to sve po psu samo jebiga takva je :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3517 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
2 minutes ago, luka891 said:

Pa razmišljali smo o lekovima ali ne znam baš što se tiče dužih vožnji da joj se ne prispava imamo komunikaciju i sve ali opet nije baš za zezanje :)

 

ali što kažeš prqti put i to sve po psu samo jebiga takva je :)

 

Verovatno suvozač ne prati ispravno put ispred sebe i "nepripremljen" stiže u manevar koji sledi 

Pokušaj sa "mekšom" vožnjom (bez naglih promena pravca i naglih ubrzanja). 

Velika je verovatnoća da će sa vremenom provedenim na motoru ovaj problem da se smanji (ili da nestane).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2038 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 4 minuta, luka891 je napisao:

Pa razmišljali smo o lekovima ali ne znam baš što se tiče dužih vožnji da joj se ne prispava imamo komunikaciju i sve ali opet nije baš za zezanje :)

 

ali što kažeš prqti put i to sve po psu samo jebiga takva je :)

Takvi lekovi se NE uzimaju dok je bilo ko na dva točka. Njihov mehanizam dejstva je takav da izaziva pospanost...radije da se uradi konsultacija sa nekim specijalistom tipa gastroenterologom koji bi možda mogao da preporuči neku vrstu antiemetika ili slično koji bi možda umanjio tegobe. Ono definitivno ORL specijalista da se proveri unutrašnje uho i oftalmolog...od oka i uha sve počinje :)  obzirom da ste na motoru Kinetoza može biti opasno izražena.

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2070 postova

Zbog meni nepoznate materije sam se i ogradio u postu i napisah da se obavezno konsultuju sa stručnim licem. Znači, što se lekova tiče, ništa na svoju ruku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6351 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran
Pre sat vremena, mick je napisao:

Takvi lekovi se NE uzimaju dok je bilo ko na dva točka. Njihov mehanizam dejstva je takav da izaziva pospanost...radije da se uradi konsultacija sa nekim specijalistom tipa gastroenterologom koji bi možda mogao da preporuči neku vrstu antiemetika ili slično koji bi možda umanjio tegobe. Ono definitivno ORL specijalista da se proveri unutrašnje uho i oftalmolog...od oka i uha sve počinje :)  obzirom da ste na motoru Kinetoza može biti opasno izražena.

 

 

 

 

Htedoh nešto slično da napišem...

 

..postavljaču teme.

Znam da ne biste voleli da čujete ovo, ali ne bi trebalo da insistirate na vožnji motociklom sa suvozačem koji ima takve tegobe. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 766 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Moja ženče kontra. 

Kad putujemo autom, mora dimigal da popije pod obavezno. 

Medjutim, na motoru nema tih problema. 🤔

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1612 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Mozda utice malo strah, opusti je laganom voznjom sa vise pravca, otvori joj sve ventilacije na kacigi, a moze i vizir malo da ima sto vise vazduha.

Kao sto kolega rece, neka gleda pravo i prati put, naucno je dokazano da se mucnine javljaju kad cula nisu sinhronizovana, telo oseca pokret napred a oci ne prate.

Mojoj zeni je bilo lose od buke u kacigi, umesto da se opusti i uziva ona se fokusirala na sluh i na tu buku i onda sve gore i gore, mozda neki cepici za usi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: V-Strom 1000 XT

a ima li ko zenu da se voli voziti,ali svako malo zaspe iza mene,kako se to rjesava,DA JE VEZEM KONOPCEM OKO SEBE...,il bi je mogao negdje i izgubiti... 

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 666 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 21 minuta, Paf je napisao:

a ima li ko zenu da se voli voziti,ali svako malo zaspe iza mene,kako se to rjesava,DA JE VEZEM KONOPCEM OKO SEBE...,il bi je mogao negdje i izgubiti... 

GGr78RQWoAAB6NM?format=jpg&name=medium

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
5 hours ago, zika56 said:

Velika je verovatnoća da će sa vremenom provedenim na motoru ovaj problem da se smanji (ili da nestane).

Na žalost, neće. Ako se vozi redovno, simptomi će se smanjivati i u jednom trenutku možda nestati, ali posle zimske pauze sve ide iz početka, jer ako mozak nije konstantno izložen tome, jednostavno zaboravi, tj resetuje se :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5511 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Svakako prvo konsultacija/pregled kod lekara.

Još dok sam bio dete, čuo sam za narodni lek protiv mučnine u vožnji. Ja nemam mučnine, niti bilo ko blizak, ali sam preporučivao nekolicini prijatelja i reakcije su bile pozitivne.

Naime, popije se zrno pasulja kao tableta malo pre puta i trebalo bi da mučnina nestane. Šta se tu tačno dešava i da li se išta dešava ili je placebo, ne znam, ali ako koristi, nije ni bitno, a štetno sigurno nije.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1162 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
On 21. 4. 2024. at 22:35, Paf je napisao:

a ima li ko zenu da se voli voziti,ali svako malo zaspe iza mene,kako se to rjesava,DA JE VEZEM KONOPCEM OKO SEBE...,il bi je mogao negdje i izgubiti... 

prosle godine negde pred tunelom u Austriji,drugar blica i staje,reko nesto crklo,uspem da stanem i ja ,auh kakva je to svadja bila sa devojkom,reko sta vam je koji kurac,kaze on -zaspala.

Toliko se iznervirao i tako je prstalo sa obe strane da sam taj ceo dan bio izmedju dve vatre,pojedinačno pričaju samnom ali izmedju sebe ne.

Posle toga se nije ponovilo,tako da svadjaj se:lol3:.

Ali nije naivna situacija kad se to desi, mozemo se mi zajebavati ali je opasno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2850 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Povracanje i mucnona je obicno znak da prinova stize

Послато са 2303CRA44A помоћу Тапатока



  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja