Jump to content

Moto Zajednica

BJB novogodišnja vožnja (otvaranje sezone :) ) - 1. Januar 2024.

Recommended Posts

  • Solo Rider, 2842 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 27 minuta, pajja je napisao:

eto, samo nas trojica zavrsismo u "petici"

Al' smo ih izogovarali za sve pare.....😂🤣

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 11 sati, Tumbe je napisao:

Svejedno, opet bih sve ponovio, i da se iduće godine ruta pravi prema tome gde radi neka kafana.

Da sednemo, ispozdravljamo se, vidimo, popričamo...

Mnogo nas je juče bilo koji se znamo, a zbog vremena se raziđosmo, a da se nismo ni videli...

Meni je prva novogodišnja vožnja pa ne znam kako ste ranije završavali. Ali za ovo se potpuno slažem ! Ako grešim, ispravite me. Nema veze da li vozili trasu 20 ili 120 km, skupili smo se sa dosta strana...treba posle vožnje sesti negde, jbga...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Ptethodni dan je bio prelep, sunčan i radili su svi ugostiteljski objekti. Možda bi trebalo biti fleksibilniji kada se planiraju ti skupovi, pratiti vremensku prognozu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Svako može da organizuje vožnju bilo kog dana i ponudi je zajednici, to je uostalom jedan od ciljeva zašto je ovaj forum uopšte pokrenut. Povezivanje, druženje.

 

Sa druge strane, Novogodišnja vožnja 1.1. je zamišljena da se vozi (logično) baš 1.1. :) Kao takva je pokrenuta i jedino ima smisla 1.1. Upravo to i jeste suština, da se vozi simbolično, bez obzira na uslove (u okvirima razuma), i tako započne godina. Naravno, potpuno je ok da se to ne sviđa svima i ništa na svetu se ne sviđa svima. Ovo je vožnja za one kojima se sviđa taj koncept. :)

 

 

Po drugom pitanju: Što se kafane tiče, prvih godina, dok nas je vozilo 10-15, uvek smo svraćali u neko kafanče. Ima tu i tamo otvorenih. Tada nas je bilo dovoljno malo da prosto naletimo i sednemo. Sada kada nas je 40-50, teško je samo banuti u kafanu, a da ima mesta za sve, dovoljan parking, bezbedno pokrenuti i zaustaviti kolonu... Ipak, u pravu ste, lepše je kada se sedne negde (pogotovo kada je kiša, pa je pauza neugodna napolju), tako da za sledeću godinu probaćemo nešto organizovano da se dogovori. Samo, znate kako to izgleda iz cipela organizatora: prvo što vas svako pita je: "koliko ljudi dolazi", a vi prosto ne umete da odgovorite, jer je realnost da velika većina to odluči na samo jutro, pa sve postane odjednom stres za sve strane u procesu.

 

Ali, rešićemo nešto. :takoje: Beš Petica ili nešto drugo na Adi i nije loša ideja...

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2842 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Kad je vreme bez kiše bili koja livada je dovoljna za druženje(poneo stolicu i čaj za svaki slučaj), a konkretno sad letnja bašta Petice koja je i sad natkrivena mogla je primi 50 ljudi. Mi smo se tu skidali da ne bi usvinjili lokal , a žena izašla napolje misleći da ćemo napolju sedeti. Sve je rešilo. A i cerada Uradi Sam 2 šipke i malo kanapa može da zakloni 10 ljudi. Uostalom čim padne kiša pola odma' otpadne......kao što je i sad bio slučaj 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2842 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre sat vremena, severian je napisao:

Imamo i radnu grupu za org. druženja, za sledeću godinu: @Tumbe i ti ( @BaneVuk58 ). Sami ste se namestili :P, držim vas za reč! 

Daleko ćete da dogurate 🤣

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 3 sati, BaneVuk58 je napisao:

Mi smo se tu skidali da ne bi usvinjili lokal , a žena izašla napolje misleći da ćemo napolju sedeti.

Rekoh joj ja, nećemo sedeti, idemo na kupanje ! :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Srećna Nova godina drage kolege, neka vas služi zdravlje, puno sreće i ljubavi, ostalo ćemo lako... :cirka1:

Jedna prvojanuarska iz daljine, ko vas šljivi što ste 280km zabačeni od Leskovca... :P:D

 

0-02-05-9f9968c5d2a4d47197cb624e645e8f4569a4e95875be095939a6e2b3039b8306_b9f500e37945b0df.thumb.jpg.e0de7b9d2ef8add245405101be71895b.jpg   0-02-05-8ae9952f1ab08f5a357ca7d91b8080a58adbba6331d896b1527cc40a9e83f31c_e63a2d7e543538fb.thumb.jpg.e4644fcc662d43d7d54d653c473ab230.jpg

  • Sviđa mi se 11
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2842 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Stolica je samo marketing!
 
Nismo je videli, nije dokazano da postoji!
Jedna je uvek tu i glavna kad se planira neko duže zadržavanje.....🪑cfb08e09a7ea38f83f962103f11cb204.jpg9f7f8ea16b5c51dc04cb0c9229918a97.jpg

Bane lonerider
sa osmehom i stolicom


  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2842 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Po hladnjaku samo sa najširem mlazu i sa distance. Inače sad sa ove vožnje u hladnjaku je bilo blata Bože sačuvaj....malo čudno kad vidim da blatobran baš pokriva hladnjak 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Kako sam se zeznuo za lanac, sredio ga dan ranije, posle voznje reko nema potrebe ok je, sinoc kad se nisam slogirao, mestimično korodirao, ubio sam se da ga sredim, od sad kad bude neki haos odmah sredjivanje i lanca. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2842 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Мени је личило кад да је со бачена по путу....све ми нешто бело по мотору и гардероби па чак и рукавице које су биле у навлакама......само може со бити ... кокаин није 🤣

Promenio član BaneVuk58
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure
On 3. 1. 2024. at 10:14, severian je napisao:

Svako može da organizuje vožnju bilo kog dana i ponudi je zajednici, to je uostalom jedan od ciljeva zašto je ovaj forum uopšte pokrenut. Povezivanje, druženje.

 

Sa druge strane, Novogodišnja vožnja 1.1. je zamišljena da se vozi (logično) baš 1.1. :) Kao takva je pokrenuta i jedino ima smisla 1.1. Upravo to i jeste suština, da se vozi simbolično, bez obzira na uslove (u okvirima razuma), i tako započne godina. Naravno, potpuno je ok da se to ne sviđa svima i ništa na svetu se ne sviđa svima. Ovo je vožnja za one kojima se sviđa taj koncept. :)

 

 

Po drugom pitanju: Što se kafane tiče, prvih godina, dok nas je vozilo 10-15, uvek smo svraćali u neko kafanče. Ima tu i tamo otvorenih. Tada nas je bilo dovoljno malo da prosto naletimo i sednemo. Sada kada nas je 40-50, teško je samo banuti u kafanu, a da ima mesta za sve, dovoljan parking, bezbedno pokrenuti i zaustaviti kolonu... Ipak, u pravu ste, lepše je kada se sedne negde (pogotovo kada je kiša, pa je pauza neugodna napolju), tako da za sledeću godinu probaćemo nešto organizovano da se dogovori. Samo, znate kako to izgleda iz cipela organizatora: prvo što vas svako pita je: "koliko ljudi dolazi", a vi prosto ne umete da odgovorite, jer je realnost da velika većina to odluči na samo jutro, pa sve postane odjednom stres za sve strane u procesu.

 

Ali, rešićemo nešto. :takoje: Beš Petica ili nešto drugo na Adi i nije loša ideja...

 

samo preporuka: dodati uz poziv: "vaznja u grupi i pravila", zbog bezbednosti! Dok to ne postane nepotrebno!

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Jutros u 6 sati temp -5°C, već u 12h bilo +4°C. Neplanirane obaveze me sprečile da se provozam bar po naselju. Ako ništa drugo, imao sam želju i volju...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja