Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem ficu

Recommended Posts

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 865 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
Pre 2 sati, Cvijanović je napisao:
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Daihatsu Charade , 1990. godište, Hečbek, Dizel 998 cm3, vozilo prešlo 180500 km, Pančevo. Putnička vozila - Polovni Automobili

  

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Daihatsu Trevis | Polovni automobili - auto oglasi Najposećeniji sajt za polovne i nove automobile u Srbiji. Kupite ili prodajte auto putem besplatnih oglasa.

 

2500e 24 god star auto,ljudi su halapljivi idioti:staa2:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1222 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Ja sam u istom problemu, samo ćerka hoće Mini, a ja insistiram na tome da auto bude dizel, mislim da je za početnika više userfriendly. Jel neko ima iskustva sa Minijem dizelom? 

Gledao sam joj i A klasu ali joj se to ne svidja iako sam to kupio supruzi kao prvi auto i super se pokazao.

Pada mi neki Reno Modus na pamet... ostale francuze bih najradije izbegao kao i japance... mozda taj Yaris... ali nisam našao neki mlad a za pristojne pare.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Jaris skup, precenjen, ali uvek dobar izbor. :takoje:

Mi smo sve bliži ipsilonu.

sad da l' će da bide 1.2 ili 1.4 ne znam, ali benz/plin svakakao. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1222 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza
3 hours ago, Cvijanović said:
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Daihatsu Charade , 1990. godište, Hečbek, Dizel 998 cm3, vozilo prešlo 180500 km, Pančevo. Putnička vozila - Polovni Automobili

  

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Daihatsu Trevis | Polovni automobili - auto oglasi Najposećeniji sajt za polovne i nove automobile u Srbiji. Kupite ili prodajte auto putem besplatnih oglasa.

 

Da ne budem shvaćen pogrešno dete je 2004to godište i hoćete da ga stavite u auto iz 1990? koji pri tome i izgleda kao da je dedin, vi očigledno nemate decu. O bezbednosti ovog sokoćala neću ni da pričam

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000
pre 6 minuta, RaS je napisao:

Jaris skup, precenjen, ali uvek dobar izbor. :takoje:

Mi smo sve bliži ipsilonu.

sad da l' će da bide 1.2 ili 1.4 ne znam, ali benz/plin svakakao. 

Po meni bolji izbor 1,2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1620 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
18 hours ago, Darko Mihajlovic said:

yaris dolazi u obzir , a misim da su one 1.0 benzin vvt isto neprejebiv 

Dare, samo jedna mala sugestija, ako gledaš yaris 1.0, gledaj prvu generaciju sa 4 klipa i lancem, taj motor je čudo, dosta ovih yarisa ima i klimu koja zaista i radi, jako su ugodni za vožnju.

 

Ako hoćeš drugu generaciju i novije, ja bih ti savetovao ipak 1.3 vvti sa 4 klipa, ovaj 1.0 su u kasnijim modelima napravili u izvedbi sa 3 klipa i iako nisu loši, nisu se pokazali vrhunskim kao 1.0 vvti prve generacije. Nijedan 3 -cilindrični motor nema izdržljivost kao 4- cilindrični, iz kog razloga ne znam, ali jednostavno je tako, u ekspolataciji su slabiji.

 

Fiat 500 je prelep, ali, po meni, nije praktičan nimalo, a i sa mehaničke strane bih ga izbegao. Ako mora fiat, onda punto classic 1.2 8v.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1620 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
5 hours ago, RaS said:

Jaris skup, precenjen, ali uvek dobar izbor. :takoje:

Mi smo sve bliži ipsilonu.

sad da l' će da bide 1.2 ili 1.4 ne znam, ali benz/plin svakakao. 

Kada taj Y prvi put zatrokira na vlažan jesenji/zimski dan, a zatrokiraće garantujem, seti se da se to yarisu ne dešava ni u monsunskim uslovima. Yaris nije precenjen, yaris je dizajnerski ružnjikav, ali precenjen nije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1269 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Da da , yaris joj se svidja...

Njoj tehnicki detalji uopste nisu bitni , zensko je dete , i njoj je sada samo lep/ruzan...

Mozda je ipak i pametnije da se preorjentisem na yaris , mislim da mogu jeftinije da ga nadjem nego fikusa ... 

Uglavnom , trebam to resiti u narednih mesecak dana

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Kolega, kao neko ko u kuci ima mint zelenog ficu mogu reci sledece. Nas je 1.2 65-70ks tako nesto. Cisto bg voznje trosi 6.5-7. Odrzavanje motora 1.2 koji je kao u puntu je smesno. Udobnost je upitna, mada se gospodja ne zali. Mi smo isli i na putovanja od 2-3000km, cak i sa bebom i kolicima. Znaci moze. Na auto putu realno je to do 150. Ubrzanje je nikakvo, ali ljudi moraju da shvate, to je kao sto kolega rece lifestyle auto. I gde god se pojavis, svi se oduseve. Sestra je skoro kupila 2011 cini mi se, kabrio, zene…

Ali obe su prezadovoljne i cena odrzavanje, bar za mene jer vozim jebeni C5, je smesno.

Auto drzi cenu, tako da neces mnogo izgubiti. Preskoci dizel, 0.9turbo i 1.4 benzince.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Ja sam ženi kupio Micru sa 1.2 motorom, ona je prezadovoljna, vozi je svaki dan vec dve godine i još uvek nije imala nikakav kvar. Sada je došlo vreme i cerci da nađemo nesto i uveliko razmisljam o Suzuki Swift-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1829 postova
  • Lokacija: Beograd

Kakva su vremena došla.

Ja sam ćaletu krao auto, motor sam počeo da vozim jer je to bio jeftiniji prevoz. A čak sam malo i lagao koliko sam šta platio.

 

LM, što se teme tiče, fićko je ekstra, skoro niko nema taj šmek.

A Alfa Mito je isto do jaja

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1585 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

A ako kupite crnog fićka možete se naći u situaciji da se zbunite koji je vaš, ko mi, maločas, u BIG -u...:D Ženin je levo na slici (1,2 motor, 69 KS) i mogu da kažem, posle nekih 6-7 godina od kupovine, da je u potpunosti ispunio sve ono zbog čega se kupuje mali, gradski auto. Da ne govorim o lifestyle efektu, tu malo koji autić može da mu parira. Održavanje je jeftino, uzeli smo ga sa stotinak hiljada, a sada je na 130k., uglavnom samo potrošni materijal do sada. 

 

IMG-20231118-201040.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4346 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750
Pre 11 sati, grof je napisao:

Pada mi neki Reno Modus

Nemoj da ti pada na pamet, meni bio prvi auto.. staro je to, prešlo boga oca.. samo probleme očekuj. Ja sam uložio u njega 1500€ za dve godine i prodao ga za 1800€, tada je bio mehanički top.. ali do tada.. :( 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1688 postova
  • Motocikl: /
Pre 13 sati, punisa 16 je napisao:

2500e 24 god star auto,ljudi su halapljivi idioti:staa2:

I kurci se servisnom knjigom u kojoj je poslednji podatak iz 2001...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 186 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS
Pre 14 sati, punisa 16 je napisao:

2500e 24 god star auto,ljudi su halapljivi idioti:staa2:

Mala ispravka, auto je star 33 godine a 2500 €.

Bolest ne bira.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 746 postova
  • Lokacija: Lazarevac
Pre 23 sati, grof je napisao:

Da ne budem shvaćen pogrešno dete je 2004to godište i hoćete da ga stavite u auto iz 1990? koji pri tome i izgleda kao da je dedin, vi očigledno nemate decu. O bezbednosti ovog sokoćala neću ni da pričam

Shvaćen si da voziš motor,dok po pitanju betbednosti imaš zamerke na auto....

I velika je razlika je razlika u tome jel vi kupujete auto detetu ili dete bira auto koji vi plaćate...Ali nećemo da se proseravamo.

Što se tiče izbora mogu da kažem da je sa yarisom veooooma loša situacija.Ako se kupuje model od 09-11 znajte da taj ristajling ima cajgere umesto digitalne table.Ukoliko cajgera nema...Šta drugo da pomislim nego da je puknut od napred,pa menjana cela tabla sa jastucima,zatezači pojasa....Stvarno je uspeh naći neizmoren primerak,ono što se pojavi novo a da vredi to se proda u rekordnom vremenu.Znači,pare u džepu,dva tri puta dnevno pogledaš par sajtova...klasičan lov iz digitalne zasede.

Šta da kažem...?!Neka je sa srećom!

 

 

Promenio član Cvijanović

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2419 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
3 hours ago, Cvijanović said:

I velika je razlika je razlika u tome jel vi kupujete auto detetu ili dete bira auto koji vi plaćate...Ali nećemo da se proseravamo.

I kupis detetu takav auto sa kojim bi se zadovoljili skromni ljudi od 70+ i onda ti stoji ispred jer dete nece da ga tera, u redu je saslusati zelje deteta i savetovati ga sta bi mozda bilo bolje povoljnije, ali daj covece pa ko bi kupio taj auto svoj detetu za te pare!? Stavi se ti u situaciju da si klinac od 18god u danasnje vreme, jel bi ti terao to? 

 

Moj deda od 80god vozi corsu c i 1.2 16v, kaze trosi al kad dam gas on i ide, al opet ne kao golf 3 sto sam imao, i na to ce baba, au sto je taj isao, taj nam bio najbolji. Znaci ni pojedini ljudi od 80+ se ne bi zadovoljili tom sklopocijom, kamoli dete od 18god. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 965 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Neće stići na red od tate,
Tatu malo drma kriza srednjih godina, motor, džip, fića Abarth

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja