Jump to content

Moto Zajednica

Novi kardan svakih 60.000 km na BMW vodom hlađenim bokserima

Recommended Posts

  • Drug član, 404 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Eto koliko je trziste promenjeno(zaglupljeno konzumerizmom). Podseti me prica o kardanu na Moris i njegovu limuzinu sa Wankel motorom. Ono sto nije prolazilo pre 50 godina sada je pozeljno:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 9. 11. 2023. at 20:16, Alekre je napisao:

Guglaj, ima materijala.

 

On 9. 11. 2023. at 20:19, Motorcyclist je napisao:

Verujem samo pokusavam da zamislim kako to moze da se desi i kako su to uspeli...

 

Ovo gore se odnosi na Alekreov post u kome je naveo da  klješta uđu među žice točka i nastane lom. Objasnio jesam, ali izgleda da il nije jasno il nije pročitano. 

Poznato je da se dešavalo to što je rečeno, ali nisu klješta otpadala nego su točkovi "meki", žice prolaze relativno blizu klještima i usled velike snage i momenta agregata, dolazi do uvijanja točka i tad žice zakače u klješta koja ih kidaju momentalno. Nekim neukim dotezanjem se obruču pomeri offset u stranu i žice još više primaknu klještima i eto uslova za kuršlus. Imao sam više popravki ovakvih slučajeva, sakupio nešto i materijala sa neta gde se vidi da klješta nisu uzrok havariji već loši točkovi, oće i prednji da uradi isto, ali retko, nema potrebe da se gugla, bilo je dosta slučajeva i gde su se ljudi ozbiljno ispovređivali. Bio je opoziv točkova, ali nije u potpunosti otklonjen rizik.

(Ima ilustracija u temi o žičanim točkovima.)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 8 minuta, Motorcyclist je napisao:

Hvala na objasnjenju, ovo prvi put cujem u zivotu da je moguce :staa2:

 Uvek ima prvi put.;)

 

Da bi rešili to što se dešavalo, uradili su korekciju na točku, al sad pucaju žice, po par komada iz čista mira i što je najcrnje, mogu da ostanu na broju, al ko da ne postoje, ništa ne nose.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
pre 30 minuta, Darko Mihajlovic je napisao:

Na GTR-u , tacno NI JEDAN

Baš sam razgovarao s drugarom, mehaničar u Francuskoj, radi u ovlašćenom Kawasaki servisu, pričamo baš o ovim problemima koje BMW ima s kardanima. Kaže, za ovo vreme koliko radi gore, samo je jedan kardan zamenio na GTR-u, i to na 360.000km !!!

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2841 postova

drugar iz NS imao u isto vreme GS 1200  koji je uvezao i od ranije gtr.Registrovao bmw vozao se a u prodaju stavio gtr i na kraju prodo bmw.Za bmw kaže da nije ni približno za ozbiljan put ko kawa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Mene je uvijek fasciniralo kako u bilo kojoj temi o bmw-u najvise su aktivni oni koji nemaju bmw. Evo i sada u ovoj, ispisalo se 4 strane a 99% postova je od ljudi koji nisu vlasnici bmw-a. :lol3:

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 478 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
14 minutes ago, bokibd said:

Mene je uvijek fasciniralo kako u bilo kojoj temi o bmw-u najvise su aktivni oni koji nemaju bmw. Evo i sada u ovoj, ispisalo se 4 strane a 99% postova je od ljudi koji nisu vlasnici bmw-a. :lol3:

 

Pokreni temu o iPhone-u pa ćeš dobiti isti rezultat. 1001 vlasnik Android telefona će objasniti kako to k.rcu ne valja

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1217 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god
Pre 1 sat, bokibd je napisao:

Mene je uvijek fasciniralo kako u bilo kojoj temi o bmw-u najvise su aktivni oni koji nemaju bmw. Evo i sada u ovoj, ispisalo se 4 strane a 99% postova je od ljudi koji nisu vlasnici bmw-a. :lol3:

 

Pa pitao covek na 80k km , koliko zamenim lanca i zuBcanika pa sam odgovorio...

A znas li basnu o lisici i grozdju ? 

E pa nije to ! :)

 

Meni licno , ne radi se o GS , radi se o vlasnicima i njihovoj toj nevidljivoj sili koja ih zahvati a da nisu ni svesni ! 

I to vazi samo za GS! I u RT je boxer agregat ali nije tako s vlasnicima ( ako pomislimo da je do agregata ). Ne ! Samo kod GS-ovaca.. 

I , konkretno ja , imam problem sa tim, a ne sa gs. Ne bih voleo da postanem kao vlasnici gs ... Sve da to ostane jedini brend koji mozes da kupis na svetu ( fala Bogu nece se desiti ) ne bih kupio GS

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 663 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

То сам ја увек говорио и сад тврдим, није битно шта возиш већ какав си човек.  Колико сам само пута доживео да наиђем на групу Гс-овца , поздравим их а за узврат добијем оно што добија млада пред прву брачну ноћ..

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250
12 minutes ago, Darko Mihajlovic said:

Pa pitao covek na 80k km , koliko zamenim lanca i zuBcanika pa sam odgovorio...

A znas li basnu o lisici i grozdju ? 

E pa nije to ! :)

 

Meni licno , ne radi se o GS , radi se o vlasnicima i njihovoj toj nevidljivoj sili koja ih zahvati a da nisu ni svesni ! 

I to vazi samo za GS! I u RT je boxer agregat ali nije tako s vlasnicima ( ako pomislimo da je do agregata ). Ne ! Samo kod GS-ovaca.. 

I , konkretno ja , imam problem sa tim, a ne sa gs. Ne bih voleo da postanem kao vlasnici gs ... Sve da to ostane jedini brend koji mozes da kupis na svetu ( fala Bogu nece se desiti ) ne bih kupio GS

Jako je plitko kada neko sudi o tome kakav je ko covijek po tome sta vozi. Kao sto neki vlasnici gsa idealizuju taj motor. Isto tako ljudi koji nisu vlasnici generaliziju sve vlasnike gsa i stvaraju neku famu da gs kupju samo kreteni koji se voze do kafane i nazad. Predrasude su cudo. Mene nikada nije bilo briga ko sta vozi i jos manje me briga za neki brend motora. Nije mi bmw fabrika od tate pa da ja sad osijecam neku emotivnu privrzenost za bmw. Niti me vrijedja kada neko pljuje po bmw-u. Vrijedja me kada neko kaze da sam kreten jer vozim gs. Ali ja sam se uvijek trudio da doprinesem nekoj temi. Kada sam vozio versysa 1000 bio sam clan tog foruma. I trudio sam se da pomognem kolegama. Isto i u temi o versysu 1000.Prenosio sam svoja licna iskustva. Nisam pisao o iskustvima komsije koji zivi pored moje tetke.Nije mi padalo na pamet da ulazim u temu o stromu i kenjam po njemu i da prozivam vlasnike afrike, honde, ktm-a da su debili jer su kupili taj motor. Otvorite bilo koji temu o ktm, Hondi, suzukiju, kawasakiju i izbrojte koliko je losih komentara o tim motorima i vlasnicima tih motora ostavio neko ko vozi bmw. A onda to isto uradite u bmw temama samo sad izbrojte vlasnike svih drugih marki. Pa ce vam se samo kazati. I onda su vozaci gs motora koji gledaju svoja posla i voze se, debili, kopleksasi, namcori i ne znam sta. A svi drugi koji se ubise od pisanja sranja po forumima o bmw-u super likovi. :lol3:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Ljubomorni. :lol:

 

Ja prvi kad sam imao Dukatija recimo, redovno sam vežbao kako da se u vožnji ne javim drugom vozaču motocikla, okružio se ljudima koji samo Dukatije voze, i itd..

 

Sad kad sam opet na Yamahi, nažalost moram da se javljam svima i da se družim sa svima. :ups:

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ljudska slabost je da se u kupovini i izboru nečega, oseti zadovoljstvo i ono se može manifestovsti na različite načine.

Ja sam pozdravljao i odpozdravljao spuštanjem leve noge sa fuzastera, to je jedini bezbedniji način, verovatno mnogi nisu to protumačivali kako treba, ako su uopšte i registrovali, no da ne širimo temu, na koncu je tako kako je, skuteraši me uglavnom nisu pozdravljali, al me pa baš briga, ravnodušno gledam na to.

 

Kad sam prvi put seo na GS, bio sam oduševljen i odmah sam ga kupio, mnogi se isto tako fasciniraju, neki čitajući tuđe impresije, a naravno, postoje i oni koji se opredeljuju iz raznoraznih pobuda. 550.000 komada samo vodenjaka je jako velika brojnost GSova, tako da i onaj ko nema blage veze ni sa BMWom ni sa motorima, će reći vauu i to je svršen čin. 

 

Poznajem boksera u dušu, što se kaže, prvi i najveći kritičar sam BMWa, kardan na mom bivšem vazdušnjaku ima sad 180.000 i dalje je kao nov, na vodenjacima bi možda isto tako mogao da bude, ali u praksi nije iz raznoraznih razloga, isuviše mali broj primeraka je u opticaju i sad zbog ovoga, nikad neću saznati da li mogu da traju kolko mislim da mogu ako se pravilno tretiraju.

BMW je ovim činom preseko Gordijev čvor i stavio ad akta sve, uz to i pobro veliki plus i uvećo ugled, šta god mi mislili, fenomenalno zaista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Posedovanje GS-a ne predstavlja nikakav znacaj u motociklistickoj kulturi i svetskoj moto sceni. I to je jasno svima koji su u tome i prate je godinama. Na tom polju nema promena niti sam cuo da ih je bilo.  Tako da govoriti o njima kao posebnim u bilo kojem smislu je prvenstveno netacno, a onda i smesno. 

 

Ono po cemu se jedino razlikuju vozaci GSa i vecine drugih motocikala jeste neka vrsta "prestiza" u finansijskom smislu, i ni u cemu drugom. Bas kao i kod nekih drugih modela...I to iskljucivo kod novih i novijih modela. 

 

Sve ostalo, ne ide na stranu vozaca GSa, naprotiv, mnogo pravih putnika i ozbiljnih vozaca GSa se nazalost "stopilo" sa pocetnickim i strogo potrosackim kolektivom te su postali zajedno sa njima sinonim za povrsnu,materijalisticku i pocetnicku pricu (pogotovo na balkanskim prostorima). 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne znam šta je čudno

Fabrika mora da gleda prosek a tu spadaju i vozači koji se tako ponašaju kao da namerno nepotrebno opterećuju sklopove.

 

Pa opšte je poznato da su policajci lomili kardane na svojim RT-ovima još pre 15 godina. Eto toliko o tome da je nekad bilo bolje 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

"Teška filozifija", uzrečica jedne moje. BMW je zaključio da postoji nedostatak i odabrao način koji je po njima najbolji da se to sanira i tačka. Kome to odgovara, kupiće BMW, kome ne, neće, kome se nije sviđao BMW, neće i dalje i bespremetno je baviti se psihilogijom vozača i ko šta vozi i gde, svako raspolaže svojim izborom, voljom, novcem i drumom. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1587 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
4 hours ago, bokibd said:

Mene je uvijek fasciniralo kako u bilo kojoj temi o bmw-u najvise su aktivni oni koji nemaju bmw. Evo i sada u ovoj, ispisalo se 4 strane a 99% postova je od ljudi koji nisu vlasnici bmw-a. :lol3:

 

Druže, ovaj moto forum je opšteg tipa, otvorena diskusija, jbg, ako hoćeš striktno mišljenje vlasnika i ništa drugo, idi na neki bmw-ov forum, verujem da ih ima...

 

Ja konkretno nisam pljuvao bmw, čak sam ubedjen da je gs kvalitetniji proizvod i od svih ktm-ova i od multistrade, možda nedovoljno kvalitetan spram svoje cene, ali svakako bolji od dva gorepomenuta.

 

Ja sam opljuvao ktm u jednoj drugoj temi, jer za tu fabriku mislim da proizvodi nekvalitetne motore, pa iz tog razloga ga nikada sigurno neću ni posedovati. Kao što rekoh, na forumu smo, a vredjanje vlasnika je, po meni glupost, kao i kategorizacija istih i tu se slažem.

 

Meni se gs-ovci javljaju na putu, pre desetak godina su bili "face" i ignorisali su, danas mi uglavnom otpozdrav ne uzvrate maxi-skuteraši, a i sam sam nekada terao piaggio x9.

 

Uobraženost često primetim kod ljudi sa skupim, novim motorom, nebitno koja marka je u pitanju i kada to primetim, sklonim se u stranu, jer šta oni imaju da pričaju sa mnom što sam došao na banditu 600 iz 2001. Oni ni ne znaju koji je to motor, znaju samo da je jeftina kanta, a ja znam da od takvih njuški ništa, za mene interesantno, ni nemam da čujem, tako da se na zajedničkim odmorima u takvim situacijama sklonim u stranu da predahnem uz sladoled ili neki sok...

 

Izvinjavam se na offu, meni ovaj potez bmw-a deluje kao da hoće da isteraju strah iz kostiju vlasnika kojima je lom kardana verovatno najveća noćna mora, nešto kao plivajući zamajac kod Srbina koji tek pazari polovan turbodizel automobil...

Promenio član milomir22
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1217 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

"fali vam ovaj plasticni poklopac rama , od 100e , molim vas , pa kupite to"

"Prosirenje copave , wunderqracpalac , samo 70e za gospodina"

"Torbe koje idu na kofere , iz kine, pa jeste li normalni gospodineeee"

"Skinite te vario , iako su do jaja , ne kostaju milion evra kao one druge , dajte , necete valjda voziti te jeftine"

"Odelo za bmw , doduse staro jedno 15 god , evo za vas na KP , za samo 800e moze biti vase , ali , zaboga , pogledajte , ima znak bmw na sebi"

"Retrovizori od 450e..." 

 

Drugar me ubacio u viber grupu GS ... Izasao sam posle 2 dana, da ne bih upucao nekog tamo bez veze

  • Haha 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 663 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Чега се Србин највише плаши, па пливајућег замајца и промаје:lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Muzičar, sviraj tu 'armoniku i skupljaj pare s nje za BMW-a da se voziš kao gospodin. :lol:

 

Šalu na stranu, svaka roba ima svog kupca. BMW je od sebe napravio brend u moto svetu, i napravio vid kulta. Nedavno, poznanik koji je prešao na BMW-a, hvali se kako je on član neke ultra mega giga grupe, čija je članarina samo 150 eura godišnje, i s njom ne mora ni da se javlja servisu, samo dotera i oni mu odmah sređuju BMW-a. Neki premium kao. :lol::lol::lol:

 

Isto tako mu traže 150 eura da mu promene temu (pozadinu) na satu. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 663 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 6 minuta, Paljevina je napisao:

 

Isto tako mu traže 150 eura da mu promene temu (pozadinu) na satu. :lol:

Па како, где ће човек да вози мотор са прошлогодишњим темом на сату, ‘ајде молим вас:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja