Jump to content

Moto Zajednica

Novi kardan svakih 60.000 km na BMW vodom hlađenim bokserima

Recommended Posts

  • Drug član, 1915 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ako je tacna cena sa pocetka 800 eur ,nije tako strasno.Kad cu ja da predjem 80k km?Jednom u zivotu to uradis i cepas dalje.Ko ima para za motor ima i za prosireno odrzavanje.Koliko je samo redovan servis ,ulje filteri?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Da se ne lažemo, GS je odličan motor za putovanja, duža. Obrtnog momenta koliko hoćeš na niskim obrtajima. Dobro izbalansirana masa, kočenje bez tonjena odlično. Kad je redovno održava, pređe to dosta. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 404 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki
Pre 2 sati, cezarpa je napisao:

Ako je tacna cena sa pocetka 800 eur ,nije tako strasno.Kad cu ja da predjem 80k km?Jednom u zivotu to uradis i cepas dalje.Ko ima para za motor ima i za prosireno odrzavanje.Koliko je samo redovan servis ,ulje filteri?

A 10 radnih sati? Apropo ustede na tezini, smejem se:neznam:. Sta ce ustedeti, 300 gr na vitalnom delu? Mislim alavost je alavost, bila i ostala! Ako dajes za motor 30k+ a kazu ti da deo moras da menjas na toj km, onda je to bezobrazluk. Imam averziju prema vecini bavarskih modela( izazivaju mi ocnu bol), mozda su stvarno tako dobri, al da bulo kog japanerosa odrzavas kao propeler marku, isao bi mu na saranu unucima:care:

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2637 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Jednostavno je GS dostigao takav renome (hajp je odvratna ali adekvatija rec) da mogu sebi da priuste ovakvo poigravanje. Zamisljam novi japanski ili italijanski (uuuh) motor na prezentaciji i da izjave da ima fabricku gresku, objektivno. To bi sahranilo proizvodjaca.

Vise me interesuje kako sad objasnjavaju doplatu za produzenu garanciju kad te ceka kvar i investicija.

Ako i to prodlazi onda su presli igricu.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1031 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600
pre 18 minuta, Ninja66 je napisao:

Ako i to prodlazi onda su presli igricu.

Jesu. Bavarci su od svoje robne marke napravili kult. I auto i moto. Možda će u budućnosti postati religija jer već je sada  jeres reći da nešto nije kako treba i nije korektno od strane proizvođača.

 

Za to im skidam kapu i uvek kažem da za BMW rade bogovi marketinga.

 

Inače o njihovim proizvodima mislim sve najbolje samo ja nisam dovoljno bogat... A i ne postavljam velike zahteve pred prevozna sredstva.:D

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
On 11/9/2023 at 8:16 AM, Luckygsxr said:

Za 80.0000 km koliko se promeni lanca i lančanika?

Po mom iskustvu na koliko ja menjam lanac i lancanike, dodje na isto. Na 20 000 maksimalno menjam lanac. Ovaj ne znam dal ce izdrzati vise od 15k (DID je). 

 

Sto izadje u novcu isto kao kardan za bmw. Gume 300-500e menjam jednom godisnje il jednom u dve godine.

 

Primer...Gumene prirubnice za karburatorske vazudsno hladjene motocikle, originalne su i do 480e komplet. Niko to nikad nije promenio, pa zato i kukaju da im karburatori nisu radili kako treba.

 

Jel menjao neko amortizere? Jel video cene? Opet, samo dajem primer za japanske motocikle. 

 

Promenio član Pingvin37
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Bmw je svojim modelom 1300 izasao iz okvira gs serije poznate po svojim gabaritima i sve vise je sad nalik afrikama i tenerama,ustrojen i univerzalan.Nadam se da su se sa ovim modelom opametili kao sto japanci rade vec godinama sa turing/enduro serijom,samo jos da malo olaksaju kupce da ne mora za svaku gresku svakih nekoliko godina u njegovu tvornicu na zamenu i sisanje para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre sat vremena, Due je napisao:

Možda će u budućnosti postati religija jer već je sada  jeres reći da nešto nije kako treba i nije korektno od strane proizvođača.

 

Pošto servisiram BMW već 12tak godina i stalno ih kritikujem, nadam se da neću završiti na lomači, diduše, ovde sam već naišao na inkviziciju, al iz drugih poriva.

 

Kad je vodenjak izašao i dobio mokro kvačilo, a izašla dugo očekivana Afrika, BMW je imao godišnji pad prodaje, pa su dilerima razdelili motore da bi se u fabrici knjižio virtuelni promet. Ja sam mislio da će se nešto promeniti i da će Afrika imati jak uticaj, ali ništa od toga, već naprotiv. I sama ova tema i postovanje su činjenice koje potvrđuju koliko su veliki, jer i ljudi koji iz dna duše nikad nisu voleli, niti će,  BMW, zaukupljeni su njime, obično  kritikovanje zaohteva možda još veću preokupaciju. Kako reče davnih dana jedan moj drugar, ne živi se od onih koji imaju da kupe samo mleko i leba i kojih ima najviše, već od onih manjinskih al bogatih. Moj jedan prijatelj je uzeo prošle nedelje nov R1250GS, u subotu je imao 180km na satu, a već priča sa oduševljenjem o novm R1300, video ga je u Minhenu nedavno.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1031 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600
pre 3 minuta, đunta je napisao:

a već priča sa oduševljenjem o novm R1300,

Nikad nisam imao priliku da vozim BMW motocikl a verujem da bi me "kupio", samo sam svestan svojih (ne)mogućnosti da plaćam eksperimente fabrike. 

Kao što kolega iznad kaže nije korektno da kupac/korisnik bude pokusni kunić za testiranje kojekakvih sklopova.

BMW je jako ozbiljan proizvođač koji ima sve moguće resurse da donese svoj proizvod u salone i kaže "Platili ste premijum klasu i ne boli vas glava". 

Ali kao što smo zaključili - može im se. Verovatno imaju i psihologe mase među zaposlenima?:)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3498 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 5 minuta, đunta je napisao:

 

Pošto servisiram BMW već 12tak godina i stalno ih kritikujem, nadam se da neću završiti na lomači, diduše, ovde sam već naišao na inkviziciju, al iz drugih poriva.

 

Kad je vodenjak izašao i dobio mokro kvačilo, a izašla dugo očekivana Afrika, BMW je imao godišnji pad prodaje, pa su dilerima razdelili motore da bi se u fabrici knjižio virtuelni promet. Ja sam mislio da će se nešto promeniti i da će Afrika imati jak uticaj, ali ništa od toga, već naprotiv. I sama ova tema i postovanje su činjenice koje potvrđuju koliko su veliki, jer i ljudi koji iz dna duše nikad nisu voleli, niti će,  BMW, zaukupljeni su njime, obično  kritikovanje zaohteva možda još veću preokupaciju. Kako reče davnih dana jedan moj drugar, ne živi se od onih koji imaju da kupe samo mleko i leba i kojih ima najviše, već od onih manjinskih al bogatih. Moj jedan prijatelj je uzeo prošle nedelje nov R1250GS, u subotu je imao 180km na satu, a već priča sa oduševljenjem o novm R1300, video ga je u Minhenu nedavno.

 

Najgora situacija za neki proizvod (pa i za one koji bi da postanu javne ličnosti u bilo čemu), je da se o njima ne raspravlja (svejedno da li dobro ili loše).

Mnogi su to shvatili pa često namerno koriste antireklamu da bi ostali u centru zbivanja (računajući da će oni koji su potencijalno zainteresovani da prihvate izreku "da se za dobrim konjem diže prašina").

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
pre 18 minuta, Zocaa je napisao:

Kad se GS priblizava sportskom motociklu,takvo i odrzavanje

Kakvo održavanje za sportski motor, ne razumem? :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)
2 hours ago, Due said:

Nikad nisam imao priliku da vozim BMW motocikl a verujem da bi me "kupio", samo sam svestan svojih (ne)mogućnosti da plaćam eksperimente fabrike. 

Mozda i ne bi, na mene ne ostavlja neki utisak, sem jako dobrog i jakog agregata i 1250/850. 1250 Adventure, kada sednes i vidis onaj sirok bokser motor dole i ogromni prednji deo, kao da nije motor. Ali nekom to lezi, sta znam. Manji 850GS je malo bolja situacija ali ne ostavlja neki poseban utisak. Mislim da Japanci imaju bolje opcije, sta god da trazis.

Promenio član Blackened
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 5 sati, Due je napisao:

"Platili ste premijum klasu i ne boli vas glava". 

 

Ovo upravo i jeste tako, jednostavno su presekli problematiku zvanu kardan, niko više ne treba da bere brine oko njega, BMW će i niko se više neće opterećivati njime, kudi, hvali ili sprda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1031 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600
pre 43 minuta, đunta je napisao:

 

Ovo upravo i jeste tako, jednostavno su presekli problematiku zvanu kardan, niko više ne treba da bere brine oko njega, BMW će i niko se više neće opterećivati njime, kudi, hvali ili sprda.

Pa naizgled jeste tako, samo mi deluje kao populistički potez.

 

Sam si rekao da će verovatno usloviti vlasnike održavanjem u ovlašćenim servisima gde radni čas nije jeftin.

 

Dakle ljudi će sami postaviti matematički zadatak šta im se više isplati - redovni servisni intervali kod BMW-a ili kardan kad crkne?

 

Možda ni ja nisam bio dovoljno jasan u prethodnom postu, prosto ne mogu da verujem da takav proizvođač ne može da reši jedan prilično banalan deo koji ih je doveo do izvrgavanja ruglu i podsmehu.

 

Ništa manje snažni japanski ili italijanski motocikli nisu poznati po problemima sa kardanskim vratilom?

 

A nemačka tehnika je die beste?:D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
On 11/9/2023 at 8:16 AM, Luckygsxr said:

Za 80.0000 km koliko se promeni lanca i lančanika?

Neko 3 seta, uglavnom i najčešće 2, a nekom istraju lanac i lančanici preko 70 000 km. 

 

Najviše zavisi od održavanja i snage i stila vožnje samog motora.

Kod mene na banditu 600 did sa jt lančanicima gura preko 60 000km. Prednji lančanik sam zamenio na oko 45 000 km. Lanac i zadnji lančanik su došli sa motorom 2014. godine. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Marketing je cudo i mislim da je bmw masina za uzimanje para,sam sebe sam ubedjivao da nije to a imam priliku da vozim uglavnom nove modele i da razgovaram sa vlasnicima istih.Ovde na zapadu pun kufer oglasa od 2013 do 2018 1200/1250 sa 20k na satu,u startu sam bio sumnjicav zasto ali onda u razgovoru sa vlasnicima dodjoh do nekog šturog zakljucka da je putovanje ovim motorom skoro pa puta 2 skuplje nego drugim jer se servisi rade tamo gde je bmw rekao,tamo gde je sat vremena ovlascenog mehanicara 150e i da su ovako male kilometraze nakon skoro decenije rezultat toga da ljudi nisu gazili kilometre vec periodicne vikend voznje i retko koji godisnji od desetak dana na njima. Jednostavno je motor prestiz ego sta vec a to ima svoju cenu.I sam sam poleteo za novog gsa ali posle meseci sagledavanja celokupne price mislim da ce me ipak japanac odvesti dalje i sa vecim smeskom na licu.I dalje mislim da je bmw odlican motor ali po koju cenu za korisnika.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre sat vremena, Due je napisao:

Sam si rekao da će verovatno usloviti vlasnike održavanjem u ovlašćenim servisima gde radni čas nije jeftin

 

Ne, nisam tako rekao, nema direktnog uslovljavanja, već da se predviđa intervalna kontrola kardana na svakih 20k, a to se poklapa sa obimnijim servisnim održavanjem i velika većina će da radi te servise kad je već ostavio motor na kontrolu vratila, vrlo smišljeno. Taj motor ne kupuju siromasi, za to su se izborili, satnica je i sad visoka, čuo sam da nemaju gde da drže motore na servisu letos, kod jednog drugog brenda je kroz servis za jedan mesec prošlo 175 motora, znači da nije cena u pitanju, a ni kvalitet, već nešto drugo, što je verovatno produkt marketinga.

BMW radi kardan 100 godina, postoji vratilo sa drugojačijim prelamanjem i ne smeta mu veliko smicanje osa pod velikim uglom, na oko, ne može da košta mnogo skuplje. Neki statistički podatak o ukupnoj prodaji vodenjaka od izlaska do danas je oko 550.000 GSova i svi podležu kampanji, ogromna para za vratila, ali očigledno računica nije lako vidljiva i razumljiva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1031 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600
pre 6 minuta, đunta je napisao:

Ne, nisam tako rekao

Ja se izvinjavam na nesporazumu, pisao sam po sećanju, ali mislim da je ovo marketinški trik sa potencijalno velikom zaradom.

 

pre 8 minuta, đunta je napisao:

BMW radi kardan 100 godina

Upravo sam hteo reći da oni mogu taj problem da reše trajno i večno ali ne žele.  Jer su tako u mogućnosti :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja