Jump to content

Moto Zajednica

Harac na Mokroj gori

Recommended Posts

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Купите мотор на УЕ табле и не плаћате таксу.:P;)
Не бих коментарисао таксе, нити Кустурицу, али знам да би оно горе све било пусто да он није дошао.
Причао сам, онако успут, са тим људима који раде код њега у Дрвенграду.
Сви су, како кажу, донекле задовољни. Обезбедио им је какву такву егзистенцију.
Доста младих је остало.
Не кажем да се без њега не би изградило али мислим да је доста помогао да ту не настане рудник никла и да се Тара и Мокра Гора не претворе у ругло као што је центар Златибора,

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1242 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
20 minutes ago, Motorcyclist said:

Jel se dobije fiskalni?

Dobije se, onaj travelmanov. :D

 

Ne, zaista, na Kopaoniku sam više puta dobijao račun sa skroz levim datumom i vremenom. I bio sam revoltiran, mogu da kažem, time da me neko potkrada. A onda pa skontam da se ljudi i sami snalaze protiv “sistema”, pa ne razmišljam dalje o tome.

 

Sad tamo ima kamera koja snima tablice, pa plaćaš online.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
Pre sat vremena, Džim Džarmuš je napisao:

 

Ali najjače je kao Mećavnik je njegovo privatno vlasnistvo ali drzava mu je samo malo izgradila infrastrukturu da covek moze da stiti planinu kao pravi anarho kapitalista.

 

Nije više direktor..hahahaj jok moja baba se pita tamo.Nisi realan a ta eko taksa je dranje i meni moj 1 dinar vredi 1000000 miliona isto ko i njemo što je zapeo da ga uzme na rampi a ti omalovazavaj koliko hoces svoje pare i svoj rad.

 

Uh,tebi se sve izmešalo. Mećavnik je jedno a "štiti planinu" se zove Park Prirode i to je drugo, da se ne ponavljam.

Pa pita se Kusta naravno.

 

A nikl,rudnici i to?

Smeta Kusta i PP koji je osnovan da bi bilo kakva eksploatacija bila u sukobu sa ustavom države te na taj način je (za sada,čitaj dok je Kusta živ) iskopavanje sprečeno. 

Što to ne pominješ? Jer ti je važnije tvojih 200 kinti od bilo kakvog Parka Prirode, ekološke katastrofe i bilo čega što nije tvoj lični, maleni interes. Interes od 200 kinti. Šta li bi radio za više, ne smem ni da sanjam. 

 

I nije njemu zapelo da uzme tvoj dinar koji vredi milione, to mu nesretnom jedini posao kako bi ostao da živi tamo gde želi da živi umesto da dođe u Beograd gde će opet neki poput tebe da reži što seljaci poput mene dolaze u Beograd. Dolaze jer neće više da trpe.

 

I četiri su opcije: 

 

-platiš 200 kinti ko čovek,spusti obrtaje za 20% i toliko ćeš da uštediš do Foče ako želiš da uštediš milione

 

-Ideš na drugi granični prelaz gde nema takse,budeš čovek,dosledan sebi i kategoričan

 

-nađeš Kustu,znaš gde,objasniš mu i spaseš naciju takse i postaneš ikona borbe protiv represije,kao čovek. Ako smeš.

 

-drkaš nesrećnika na kasi/rampi kao zadnji smrad

 

Izabereš ko si i spram sebe rešenje.

Živeli.

 

 

 

 

 

 

 

 

Promenio član ironhorse
  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1
  • Haha 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3123 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Tu prošao kad ideh na more, nema nikoga, u povratku platih bati, dade mi, otcepi neki papir, ticket...Samo pitah šta plaćam. 

Ništa nama ne valja, nema puta psujemo... Ovaj ili onaj napravi, asfaltira put, ne valja?! Preplati ga po kilometru, ne valja?!:)E tu je problem... ne valja što je neko tu razliku turio u džep! Oni prethodni su samo krali, ovi kradu "razliku", polako moramo doći do toga da nema "razlike". Ua lopovi!!! 

A u stvari sam samo ljubomoran!!! Tak'i smo?!?! :jee:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1005 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

@ironhorse

Čist lov u mutnom,iskorišćavate neinformisane.

 

Ja sam čuo da su tu ustvari vanzemaljci hteli da slete na piramidu koja je ispod brda ali je Kusturica,postavio Teslino oružije koje mu podmazuje redovno novi zvanični direktor.Radi na nikl i crpi ekološku  energiju iz obnovljivih izvora prihoda 200rsd sa rampe.

 

Koji hoštapleri.

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Auuuu, rasprava ni oko čega...

 

Taj 'harač' je isti kao i naplata autoputa, tunela, mosta, jbmlg čega još. Mi bajkeri smo skloni ne plaćanju pošto smatramo da mnogo manje habamo i puteve i nacionalne parkove, i mostove i tunele od drugih vozila. I delimično smo u pravu. Ali nas niko ne pita. AKO donosilac uredbe sam smatra da motociklima treba manje da se naplati - super. Ako ne - jbg. Ali rešenje - ko se svađa možda i ne plati - mi nije OK. Lepše mi je molbom ili dobrom voljom da nas puste, nego svađom i raspravom. Ako ne može - platim i teram. Ako sam rešio da ne platim - idem okolo. Treće nema. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1252 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Ovi neinformisani nek znaju da za tih 200 dinara imaju besplatnih sat vremena parkinga ispred Andricgrada i besplatan ulaz u njega.

To niko da pohvali, a?

 

Koliko bi ufur u tako nesto na trulom zapadu kostao ....a ovde gratis.

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250

Ne smeta njima što se naplaćuje, nego ko naplaćuje. Da je na rampi natasa kandić, onda bi se ovde radila promocija. Kao sto su išli na burek u Borču

Sent from my PPA-LX2 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1706 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre sat vremena, ironhorse je napisao:

Ideš na drugi granični prelaz gde nema takse,budeš čovek,dosledan sebi i kategoričan

Nesto sam prespavao:stabre:,o kojoj deonici puta se ovde govori?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1252 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 9 minuta, ivica744 je napisao:

Nesto sam prespavao:stabre:,o kojoj deonici puta se ovde govori?

Ruma šabac .... Besplatno do nove godine a pojedinci se bune sto se ne placa bar 200 dinara prolaz

Promenio član travelman
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
pre 51 minuta, Džim Džarmuš je napisao:

@ironhorse

Čist lov u mutnom,iskorišćavate neinformisane.

 

Ja sam čuo da su tu ustvari vanzemaljci hteli da slete na piramidu koja je ispod brda ali je Kusturica,postavio Teslino oružije koje mu podmazuje redovno novi zvanični direktor.Radi na nikl i crpi ekološku  energiju iz obnovljivih izvora prihoda 200rsd sa rampe.

 

Koji hoštapleri.

To za vanzemaljce,piramidu i Teslu ne znam. I zato ne bih o tome ništa, ti piši ako znaš.

 

Toliko je sve izmišljotina, da sam lično sa kolegama prisustvovao javnoj raspravi u Višegradu koju smo opstruirali,kada je tadašnja vlast a za European Nickel počela da gura projekat rudnika u Dobrunu (koji se graniči sa Mokrom Gorom i koji leži na istom rudnom nalazištu), kad već u Srbiji nije prošlo.

 

Ne iskorišćavam ništa i nikoga, samo pišem o onome čemu sam lično prisustvovao i čiji sam deo lično bio,i kao što vidiš dajem informacije, viđenje iz jednog drugog ugla koje prilično obesmišljava ljutnju na rampi i drndanje rendžera. 

 

I reagujem iz jednostavnog razloga,što sam jednom davno to bio jako mladi ja, koga su nekakve goveđe glave pokušavale da drkaju jer moraju da plate neku siću koju nisam ja smislio i neću je odneti kući. A samo sam hteo da zaradim svojih 23000 na kraju meseca i da natočim u svog Transalpa da ne bih tražio od svojih.

 

I nisam hohštapler. 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Motorom rado zaobilazim sve vrste rampi, naplata i otimačina, pa i te pokušaje naplate eko-taksi. Baš sam letos prošao tud kad sam se vraćao iz Bosne, uredno zaobišao, batica koji naplaćuje nije bio zadovoljan. Isto postoji i na Kopaoniku. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1252 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 6 minuta, ironhorse je napisao:

koga su nekakve goveđe glave pokušavale da drkaju jer moraju da plate neku siću koju nisam ja smislio

Ma ovde se okomili i na Loja, vidis da nekima smetaju i rendzeri i on a izgleda i ceo taj kraj.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1706 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 8 minuta, Paljevina je napisao:

Baš sam letos prošao tud kad sam se vraćao iz Bosne, uredno zaobišao, batica

@travelman,moram reci da ove godine nisam,a prethodnih xy puta isao Uzice-Visegrad i nigde nisam video nikakvu rampu,zato pitam koja deonica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
pre 1 minut, ivica744 je napisao:

@travelman,moram reci da ove godine nisam,a prethodnih xy puta isao Uzice-Visegrad i nigde nisam video nikakvu rampu,zato pitam koja deonica.

Čim pređeš granicu iz Bosne ka Srbiji, ulaz u Mokru Goru, 200 metara od granice je rampa i naplata eko-takse, hteo ili ne hteo, ne postoji način da se zaobiđe osim ako ne koristiš drugi ulaz u zemlju.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1252 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 3 minuta, ivica744 je napisao:

@travelman,moram reci da ove godine nisam,a prethodnih xy puta isao Uzice-Visegrad i nigde nisam video nikakvu rampu,zato pitam koja deonica.

Mozda bila dugnuta, paljevina ti objasnio :) ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1005 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
pre 17 minuta, ironhorse je napisao:

I nisam hohštapler. 

Nemoj da praviš žrtvu od sebe,tebi niko nije rekao da si hoštapler koji prosi i vara neinformisane za 200 kinti.

Promenio član Džim Džarmuš
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
pre 4 minuta, travelman je napisao:

Ma ovde se okomili i na Loja, vidis da nekima smetaju i rendzeri i on a izgleda i ceo taj kraj.

To stroga mišljenja, to tvrdi stavovi, to ozbiljna saznanja, to ljuti revolti.

Sve sami revolucionar.

A meta promašena.

 

Prđevina i palamuđevina.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
pre 3 minuta, Džim Džarmuš je napisao:

Nemoj da praviš žrtvu od sebe,tebi niko nije rekao da si hoštapler koji prosi i vara neinformisane za 200 kinti.

Nego kome, ako se iz dosadašnjeg pisanja da zaključiti da sam nekada radio u Parku Prirode, povremeno i na pomenutoj rampi?

 

Ali nije bitno,nisam se ni malo uvredio niti želim da budem uvređen,niti me moguće uvrediti na taj način.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
1 minute ago, ironhorse said:

To stroga mišljenja, to tvrdi stavovi, to ozbiljna saznanja, to ljuti revolti.

Sve sami revolucionar.

A meta promašena.

 

Prđevina i palamuđevina.

 

E sa ovim se slazem, bez obzira sta mislim o eko taksama i ovima sto naplacuju iste. 

 

Samo bih ja dodao pored revolucionara, da ovde neki imaju neispunjene zelje da budu deo kako zakonodavne vlasti, tako i sluzbenici MUP-a.

 

Bogu hvala pa nam uglavnom motociklisti sa BJB foruma nisu u saobracajnoj policiji, inace bi pola nas visilo na banderama. Ma i vise od pola...

 

Tamo su ipak neki malo normalniji ljudi cini mi se. Bar na prvi pogled. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1583 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Ja sam se iznervirao prvi put kad sam platio tu taksu - sad već davno beše, ne sećam se kad.

Ali, žena ima neku familiju u Mokroj Gori, i pre par godina smo bili kod njih, i naravno, u priči u Mokroj Gori mora da se spomene i Kusturica, i park prirode, i taksa...

Tad mi ti ljudi, lokalci, rekoše vrlo slične stvari kao @ironhorse - žalosno, ali da nije parka prirode i Kusturice, Mokra Gora bi verovatno bila samo još jedan od niza gradića u Srbiji koji izumiru, a ovako, barem se drži u životu.

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja