Jump to content

Moto Zajednica

QJ Motors SVT 650 X

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
2 hours ago, mick said:

Heheh ne brini nisi jedini!!! 😂😂😂

 

Kad stigneš daj neki tekst o poređenju aždaje sa kineskim Davidom 🤪

Hocu, cim uhvatim vremena i sednem za kompom.

 

1 hour ago, Gordak985 said:

Pitanje za korisnike, koliko se greje u normalnoj letnjoj gradskoj vožnji? Koja mu ke radna temperatura i ima li problema sa skidanjem viška iste?

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
 

 

Ne znam da li sam merodavan sa svojih predjenih ~600km, ali mom se greje zadnji cilindar po ovoj vrucini u gradskoj voznji - sto je i po prirodi V motora i pali ventilator u cilju da spusti temperaturu.

 

Cim izadjem na "brzi" put (citaj 80kmh) nemam problema sa toplotom koju proizvodi agregat i brzo se rashladi i ocitana temperatura stoji na od 3 do 4 podeoka, sto ti je otprilike od pola do 2/3 skale.

 

Sediste mi je generalno tvrdo, a u gradskim uslovima sa tim grejanjem pod da prostis muda, ume da bude neprijatno. Ali nista sad preterano. Nadam se da sam uspeo da opisem senzaciju sa svog senzora na guzi 😁

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, Gordak985 je napisao:

Pitanje za korisnike, koliko se greje u normalnoj letnjoj gradskoj vožnji? Koja mu ke radna temperatura i ima li problema sa skidanjem viška iste?

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
 

Greje u odnosu na protok vazduha…ume da zagreje ispod sedišta ako nema “povetarca” ali ne kao što to rade recimo Honda i KTM. Vrlo brzo skida sa 3 na 2 podeoka u većini slučajeva ne pali ventilator već samo strujanje vazduha odradi posao pošto je agregat dizajniran sa rebrima kao stare uljare pa bolje odvodi toplotu.

 

Ja sam motor maksimalno pritiskao na preko 40 stepeni celzijusa…niti jednom nije preko 3 prešla temperatura od mogućih 5 ili 6 podeoka.

 

Sasvim pristojno hlađenje ima…

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 1092 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702
On 1. 9. 2024. at 19:35, Rider000 je napisao:

Jedini faktor moze biti stanje rezervoara pod zemljom... Al' kaze Gosn. Alvirovic da je sve ok jer je uvek u toku monitoring kvaliteta goriva... 😁

Drugi par opanaka su privatne pumpe, pogotovo u Rep. Srpskoj. Pola vino, pola voda. 😁

Zato sipaš na slovenskom Petrolu, Gas Promu i Krajina petrolu..., ostalo sve taraba,,

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1196 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Bio danas na test vožnji, utisci su da neverovatno leži u krivini i meni još neverovatnije odlično drži pravac, sam se ispravlja.

Izdrndani testni primerak od 4500 km sa krivim kormanom ali ne smeta.

Smeta vetar. Bučno do vraga. Drugari, rešava li ovo povišen, drugačiji vizi, dodatni deflektor ili nešto? Sviđa mi se motor ali mi na 110-120 nije vozljiv maltene zbog buke.

Imao sam panično kočenje sa oko 130 na autoputu, tresao me adrenalin dva minuta posle toga, motor koči odlično :-)

Malo je slabije čitljiv displej u gornjoj regiji, pokazivači pravca najpre i dugo svetlo koje se i ne vidi.

Inače, ako nađem kupca za Hondu do kraja ovog vikenda, idem da pazarim. Ako ne verovatno ću se ohladiti, tako je to kod mene :-

Treba nekom CBF 1000 ABS, 2006?b331f41f7021880147f8a17cc4aeec68.jpgf2b83141134f54822ce543ed45420f19.jpg

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 652 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------
On 3. 9. 2024. at 12:23, lukaimasa je napisao:

Šraf M6x25 i osiguravajuća matica na polugici koju povlači sajla, valjda se nekome odšrafilo od vibracija pa preventivno menjaju.

"Kupi QJ brate, najbolji odnos cene i kvaliteta, veruj mi brate."

QJ u medjuvremenu: 

werner-moped.gif.8176ef16da5aba26b054c06c22b54592.gif

 

Izvin'te braćo, morao sam...  😆

Shvatite samo kao salu jer to i jeste.😊

  • Haha 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 1 sat, Gordak985 je napisao:

Smeta vetar. Bučno do vraga. Drugari, rešava li ovo povišen, drugačiji vizi, dodatni deflektor ili nešto? Sviđa mi se motor ali mi na 110-120 nije vozljiv maltene zbog buke

Buka je zbog kacige :)...čepići za uši i deri! :) 

 

Što se tiče vizira...ja sam uradio vizir 50% veći od tog fabričkog. Dobio sam drugačiji podes udara vetra pošto sam gabaritniji. Svakako se može rešiti kako hoćeš...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: SVT650X
1 hour ago, Gordak985 said:



Smeta vetar. Bučno do vraga. Drugari, rešava li ovo povišen, drugačiji vizi, dodatni deflektor ili nešto? Sviđa mi se motor ali mi na 110-120 nije vozljiv maltene zbog buke.
 

 

Pisao sam pre par postova, ja sam kupio dodatni deflektor od 12cm (mislim da je toliko) i digao vizir u gornji polozaj. Samo sam napravio jos gore, jer mi je pravio kovitlac u visini kacige, na brzinama preko 100 mi je treskao kacigu. Stao skinuo ga i spustio vizir u donji polozaj, kako sam do sada i vozio, vetar udara u grudi i kacigu, ali ne ide ispod nje i samim tim ne pravi toliku buku. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1196 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Znači od vetra nema spasa, dobro je znati. Jutro je pametnije od večeri, Honda je oglašena na forumu, videćemo...

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Takođe danas uradio test vožnju , inenađen upravljivošću motora i pored krivog kormana (nekom je motor pao pa se volan iskrivio).
Motor lepo i linerano krajnje predvidivo razvija snagu , jako lepo se čuje.
Vibracija bez ,bar ja nisam primetio , ili su drugačije nego kod rednih dvocilindraša.
Kočnice su dobre , zadnja malo cvili.
Iskreno nisam očekivao da je ovako dobar.

Ono što mi se nije dopalo je vizir , preko 70-80 kmh praktično neupotrebljiv, udari vetra nenormalni. TFT ekran u svetlom režimu slabo čitljiv po suncu.

I pored velike težine slične mom bivšem motoru TDM 850 3vd imam utisak da se lakše vozi , mora se samo voditi računa u mestu i malim brzinama , polukružno tu ume da bude nezgodan težak motor , pričam iz predhodnog iskustva .

Oko ovog brenda me brine logistika i tehnička podrška iskreno , sve ostalo je ok.

Planiram da se vratim posle apstinencije od 5 godina u sedlo , u subotu probam X-Cape i narednih dana CF MT 700 pa će odluka pasti ali ne žurim.

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Da ne bude zabune...vizir na SVT-u je off-road a ne touring. Kratki vizir doprinosi boljem rashlađivanju vozača. Recimo u gradu je taj mali vizir spas leti dok je po hladnijem vremenu neupotrebljiv...turing obrnuto :) 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1196 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Ne vozim taki motor, al na 40 stepeni mi je bolji viši vizir nego sušenje fenom sa kratkim...
Podržavam

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4768 postova

Sta im je problem uloziti u te vizire jos 30e i ponuditi dobar vizir direkt iz fabrike... Ne govorim samo za SVT, za skoro sve motocikle. Pa i 50e vise na krajnju cenu. 

Isto tako je sa sedistima... Valjda toliko kalkulisu koja ce biti krajnja cena da im svaki evro znaci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3438 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Mislim da je to stvar marketinga. Gro početnika (još) ne konta šta će mu vizir, a bez njega motor izgleda zaebanije, fotogeničnije i sexyje :)

Kome treba, dokupiće već. Isto i za sedište. Taman da se ćapi još malo parica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1196 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Jao ali meni je sedište vrh, jesam samo sat vremena proveo u njemu ali baš mi je bilo super.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Meni je takođe sedište odlično, vozio sam ga oko sat vremena kombinovano autoput - gradska deluje jako udobno.

Rupe na putu upija ok ali malo tvrđe je čini mi se podešeno ogibljenje.
Nisam napisao ja imam oko 178cm / 100 kg , dohvatam zemlju sa punim stopalom ali krakat sam.

Edit : Dajte još malo komentara za servisnu podršku Beograd / Novi Sad
jer kao što napisah to me najviše brine .

Za Morini X-Cape sam stekao utisak da je priča dosta ozbiljnija oko uvoznika i servisa - logistike Euro S ....nego sa ovim brendom QJ

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока









Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: SVT650X
1 hour ago, uketic said:


Edit : Dajte još malo komentara za servisnu podršku Beograd / Novi Sad
jer kao što napisah to me najviše brine .
 

Imas 2 uvoznika, Autopromet i Milano motors (kymco). 

Koliko sam shvatio, autopromet uvozi preko grka, dok kymco uvozi direktno (valjda je zbog toga i nesto niza cena).

Ja sam moj kupio u kymcu, i pricajuci sa njima deluju mi da su ozbiljniji sto se tice delova i podrske. U par navrata smo pricali kako je coveku pao motor pa je zvao njih, jer auto promet nema na stanju rucicu kvacila, za  neke filtere su ih zvali i takve stvari, ali kazu da nisu uzeli motor kod njih. Kazu da su ovi slabo snabdeveni delovima i nisu u toj prici, vec u auto prici, pa su uzeli da prodaju motore, da i oni uzmu parce kolaca tu. Opet kazu da imaju delova na stanju, i ako treba da se poruci da relativno brzo stize. 

 

PS: ovo sto sam napisao ne uzimati zdravo za gotovo, jer samo pisem sta mi je receno.

 

Iskreno se nadam da ce ovaj brend, kao u cfmoto, morini, benelli (i ostali kinezi)... zaziveti na trzistu i da ce ostati servisna podrska kao sto je kymco ima vec 15-20 godina, ako ne i vise.

 

 

Evo ga sajt sa svim originalnim delovima za motor

Promenio član kvaicnenad
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, estel je napisao:

Ja u ponedeljak idem na prvi servis u Plattner, pa cu napisati svoje iskustvo i cenu.

Platner?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 2 sati, uketic je napisao:

Meni je takođe sedište odlično, vozio sam ga oko sat vremena kombinovano autoput - gradska deluje jako udobno.

Rupe na putu upija ok ali malo tvrđe je čini mi se podešeno ogibljenje.
Nisam napisao ja imam oko 178cm / 100 kg , dohvatam zemlju sa punim stopalom ali krakat sam.

Edit : Dajte još malo komentara za servisnu podršku Beograd / Novi Sad
jer kao što napisah to me najviše brine .

Za Morini X-Cape sam stekao utisak da je priča dosta ozbiljnija oko uvoznika i servisa - logistike Euro S ....nego sa ovim brendom QJ

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
 

Iskreno sve je to ista fela...nema tu dobar ovaj, onaj...mislim da su svi isti jer imaju iste ugovore sa fabrikama. 

 

Do sad sam imao 4 različita kineska brenda i ako ti kažem da je sa svima bilo iskustvo bukvalno isto ne bih preterivao.

 

 

SYM 250GTS/firma pre EuroS- samo su me bledo gledali i ponavljali pitanje ''kako si uspeo EFI da prebaciš na karburator''?? :moto2:

 

CF Moto 650NK/Guevara- nemaju delove, naručivanje traje večnost, cene prenaduvane...servis očaj (moje iskustvo).

 

Benelli/Burnout TRK502X- kratki sa delovima, po nešto imaju dooosta više ima CG od nas, cene srednje ako nešto ne daj Bože naručiš velika je verovatnoća da nećeš ni dobiti. Ja recimo evo 12ti mesec čekam naručene nalepnice :D motor je prodat pre 7 meseci :lol3:

 

QJ/Autopromet SVT650X- još nisam ništa tražio ali se spremam i potpuno ista priča samo što su jeftiniji od ovih gore navedenih.

 

U svakom slučaju brendovi koje sam nabrojao su svakako pristojne izrade i dokazuju se iz dana u dan. Redovan servis i to je to. Svakako ima delova za redovna servisiranja tu nema priče samo može da se bira da li ćeš iste delove platiti po normalnim cenama ili ćeš platiti po supersonično velikim cenama koje guraju dileri...tu uboga Gevara prednjači ohohooo!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1100 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
Ozbilian čovek ima više vizira
 
Samo kažem...
Ja 3
Ahhahahahah

Sent from VOGE DS900X using ChinaTech

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1100 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
Meni je takođe sedište odlično, vozio sam ga oko sat vremena kombinovano autoput - gradska deluje jako udobno.

Rupe na putu upija ok ali malo tvrđe je čini mi se podešeno ogibljenje.
Nisam napisao ja imam oko 178cm / 100 kg , dohvatam zemlju sa punim stopalom ali krakat sam.

Edit : Dajte još malo komentara za servisnu podršku Beograd / Novi Sad
jer kao što napisah to me najviše brine .

Za Morini X-Cape sam stekao utisak da je priča dosta ozbiljnija oko uvoznika i servisa - logistike Euro S ....nego sa ovim brendom QJ

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока










Meni XCape 650 je...
Ne dovršena priča u odnosu na SVT650X

Miljama daleko od QJ-ja

Servis, koliko vidim najbolje u Kimko NS...
Možda i tamo kupiti motor?

Sent from VOGE DS900X using ChinaTech

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3438 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 1 sat, kvaicnenad je napisao:

Iskreno se nadam da ce ovaj brend, kao u cfmoto, morini, benelli (i ostali kinezi)... zaziveti na trzistu i da ce ostati servisna podrska kao sto je kymco ima vec 15-20 godina, ako ne i vise.

Milano Moters (Kymco) ekipica je u tom poslu od 2003-e. To je mala, porodična firma koja se bavi samo skuterima i motorima, i od toga žive. I opstali su 20 godina. Ne sviđa mi se ako loše pričaju o konkurenciji, to je malo degutantno. Ali, nije isti ni odnos ni pristup, kao kod velike auto kuće, koja je navikla na veće pare u biznisu automobilima, realno.

Ja sam kupio skuter kod njih, kome je ubrzo iskrsao zaguljen kvar na elektronici. Nije baš sve išlo idealno, ali su se se potrudili svojski da problem reše, da ne idem opet u detalje. Moj iskreni utisak je - neće te ostaviti na cedilu u slučaju problema, nego će ga rešiti. I opet bih tamo pazario.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

@mick

Sve znam, imao sam i ja dva kineska motorića vozikao Ih po gradu ,keway speed 150 sjajn motorić i nesretni Sprint Apolo 250cc (tragedija motor) kupio nov na sajmu 2009. , zato sve ovo i pišem.

Uvek je N.Sad bio bolji što se servisa i logistike tiče pa i tada .

Za Guevaru sam čitao dosta loših komentara što se tiče logistike i servisa , sve mi jasno .
Na kraju se sve svodi na isto i treba raditi servise u NS zbog ozbiljnosti i boljeg pristupa uvoznika - servisera.

@TAZZ

I ja tako nešto razmišljam, ovo mi prosto deluje kao kompletniji motor , vuče iz niskih i srednjih obrtaja, V agregat dosta uglađeniji od rednog, dosta obrtnog momenta u niskim i srednjim obrtajima.Probah neki dan i Voge 525dsx čisto reda radi ( to je ipak meni slabo), vibracije su na nekim obrtajima nesnosne , trese se otrovan pacov nije mi se dopalo to nimalo.
Ovaj mi lego kao retko koji.

No sutra ću prosuditi, kad odvozam morinija.Iskustvo me naučilo da ne sudim o motociklu dok ne provozam

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja