Jump to content

Moto Zajednica

QJ Motors SVT 650 X

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4643 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 18 minuta, mick je napisao:

O tome govorim koliko vremena!!!! Hvala za info... @Jovan Ristic

Nema na čemu. Uradio sam svoj posao, spona između nas i uvoznika. AP je došao da radi posao kako treba i uvažava sve za šta ima smisla. Kad god imate neki problem, samo se lepo obratite AP i momci zaista sve razmotre.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2057 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 5 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Nema na čemu. Uradio sam svoj posao, spona između nas i uvoznika. AP je došao da radi posao kako treba i uvažava sve za šta ima smisla. Kad god imate neki problem, samo se lepo obratite AP i momci zaista sve razmotre.

Nadam se da je tako pošto meni sad ostaje da ih kontaktiram i zatražim da izvade višak ulja koje su sipali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 minutes ago, mick said:

Nadam se da je tako pošto meni sad ostaje da ih kontaktiram i zatražim da izvade višak ulja koje su sipali.

Možda su pravili agregat po uzoru na stariji strom650, koji je trošio ulje, pa zato sipali malo više, da ima :D

 

Šalim se malo, traži novo ulje opet, da se ispere taman

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4643 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 3 minuta, mick je napisao:

Nadam se da je tako pošto meni sad ostaje da ih kontaktiram i zatražim da izvade višak ulja koje su sipali.

Javi im se obavezno, 100% sam ubeđen da će ti izaći u susret da sve reše na obostrano zadovoljstvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2057 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 5 minuta, Markone88 je napisao:

Možda su pravili agregat po uzoru na stariji strom650, koji je trošio ulje, pa zato sipali malo više, da ima :D

 

Šalim se malo, traži novo ulje opet, da se ispere taman

Ma ulje je novo...zlatno što bi rekli :) nego me nervira taj sistem da ne daju za pravo da su pogrešili. Realno nikakav problem ali eto vidiš meni naplate skoro 12.000 dinara servis, maltim se dva meseca sa tim stvarima. Kolegi naplate 9800...urade onako kako piše u manualu i sad šta? Opet ja moram da se mlatim sa njima umesto da pozovu, kažu greška jbg dođi da sredimo to...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 383 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Meni su u AP u BG ostavili baš dobar utisak na prvu, verujem da će to ići super kad se uhodaju.

 

Da li neko zna jel imaju model za test registrovan, i gde se nalazi? Juče sam video u NS ovaj beli, sa BG tablicama i Autopromet nalepnicom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: QJ SVT 650X, Zontes E 350,Transalp 750

18. maja ce u Novom sadu u Autoprometu biti organizovan test day sa vise modela motora. Trebalo bi da pocetak bude u 12 sati ali proveri sa njihovom firmom. Ocekujem i da na netu bude reklama.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: SVT650X

Stigao je i meni danas motor.

Napravih nekih 50ak km, na prvu loptu deluje jako lepo u voznji.

 

Kod mene su metzeler gume, to je prva stvar, a druga kad sam konektovao carbit dobio sam godinu dana aktivaciju (ili tako nesto) da mogu da koristim navigaciju.

IMG_20240509_155627.jpg

  • Sviđa mi se 19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: QJ SVT 650X

Prosli vikend sam se vratio sa ture. Ruta je bila: BG-Visegrad-Trebinje-Dubrovnik-Peljesac-Foca-Pluzine-Durmitor-BG. Imao sam i tu "srecu" da sam prosao kroz sva godisnja doba. Od letnjih 25 do zimskih -2 sa snegom i ledom u jednom trenutku. Kvalitet puta je varirao od mesta do mesta i bilo je 80% krivina 20% ravan put. Motor je sve vreme radio ujednaceno, nikakvu promenu nisam primetio, nista se nije odvilo,popustilo ili puklo. Ogibljenje je sve vreme trpelo mojih 120kg i natovarena 3 kofera bez ikakvih problema. Gume kod mene su Maxxis i pokazale su se odlicno, nigde nisu izgubile grip, bez obzira na uslove. Ja sam doduse dosta kozervativno vozio, mada je bilo i situacija gde sam vozio jace, motor je hendlovao bez problema.

Sve sto sam ocekivao od motora ovde je bilo ispunjeno. Mislim da bi trebalo da nas dobro posluze ove masine. Srecno kolegama kojima je skoro stigao motor.

 

438197613_7948011878550794_1875241012504219928_n.thumb.jpg.e1ec11f811638830793d5197f8b8d9b0.jpg

Promenio član Nemke1706
  • Sviđa mi se 17
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: QJ Motor SVT650x
Pre 2 sati, Nemke1706 je napisao:

Prosli vikend sam se vratio sa ture. Ruta je bila: BG-Visegrad-Trebinje-Dubrovnik-Peljesac-Foca-Pluzine-Durmitor-BG. Imao sam i tu "srecu" da sam prosao kroz sva godisnja doba. Od letnjih 25 do zimskih -2 sa snegom i ledom u jednom trenutku. Kvalitet puta je varirao od mesta do mesta i bilo je 80% krivina 20% ravan put. Motor je sve vreme radio ujednaceno, nikakvu promenu nisam primetio, nista se nije odvilo,popustilo ili puklo. Ogibljenje je sve vreme trpelo mojih 120kg i natovarena 3 kofera bez ikakvih problema. Gume kod mene su Maxxis i pokazale su se odlicno, nigde nisu izgubile grip, bez obzira na uslove. Ja sam doduse dosta kozervativno vozio, mada je bilo i situacija gde sam vozio jace, motor je hendlovao bez problema.

Sve sto sam ocekivao od motora ovde je bilo ispunjeno. Mislim da bi trebalo da nas dobro posluze ove masine. Srecno kolegama kojima je skoro stigao motor.

 

438197613_7948011878550794_1875241012504219928_n.thumb.jpg.e1ec11f811638830793d5197f8b8d9b0.jpg

Svaka cast brate i bas mi je drago da je sve bilo kako i ocekujemo. Vidimo se uskoro na nekoj turi :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Požarevac-Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F, QJ Motor SVT 650 X

Evo i ja da napišem nesto, krenuo sam na sezonu u Hrvatsku iz Požarevca do Poreča(oko 700-750km), vozio sam auto put samo da bi stigao sto pre, vozilo se uglavnom oko 130-140kmh i par delova gde su krivine i radovi bilo je manje, stvarno ne mogu da se pozalim ni na sta, motor se dobro ponasao sa tri puna kofera uvek je imao snage kad je trebalo, krenuo sam sa punim rezervoarom i dva puta sam ga punio do kraja puta i posle drugog punjenja kad sam stigao ostalo mi je vise od pola rezervoara, tako da je i potrosnja sasvim pristojna s obzirom kako se vozilo i da je bio sa punim koferima. Zasada sasvim odličan motor.

Promenio član Krpa31
  • Sviđa mi se 8
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: SVT650X

Svi hvalite, ja cu da kudim...

 

Vizir je bas nizak i u visokom polozaju, na 100 na sat bas pravi buku, meni udara vetar tik ispod kacige. Pokusavao sam da  spustim glavu i na nekih 20ak cm pravi lepu razliku, tj nema toliko buke. 

Jel ima negde da se uzme produzeni vizir. Ja sam na brzinu pregledao ali expres i nisam mogao da nadjem tamo.

 

Far mi se ne dopada, nema dugo svetlo. Fakticki ima oboreno svetlo (lepo baca snop kratkog svetla) i kao spot svetlo koje tuce na sam pocetak snopa kratkog svetla (kad se upali dugo). Dugo svetlo ne baca u daljinu nego na put dodaje ga snopu kratkog. Sad sam se vracao po mraku i na magistalnom putu pod non stop upaljenim dugim svetlima, niko mi ne blica, nikog ne zasleplijem, nikom ne smetam. Deluje kao pojacano kratko svetlo i kad se nadjem sam na putu ne vidim u daljinu kao sa normalnim dugim svetlom.

 

Grejaci rucki jako dobro greju, grejac sedista i ne bas, deluje mi slabiji od rucki.

 

Na momenta u voznji se upali u ugasi check engine lampica (zadrzi se upaljena sekundu mozda), par puta sam je krajem oka uhvatio. Gledajuci snimke na yt, primetio sam i na njihovim motorima isto tako.

 

 

Agregat ne mogu da komentarisem, jer ga jos razradjujem.

Vesanje, kocnice, sediste, menjac,  displej, sve pohvale.

Promenio član kvaicnenad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 300s, QJ SVT650X

Vizir uradiš kod Ivana, ima šablone za SVT u dve-tri varijante. Dugo svetlo šteluješ sam, kratkim šrafcigerom ispod TFT ekrana, mislim da je krstasti, ne sećam se najbolje, možda i torex koji imaš u alatu ispod sedišta, 15 sekundi posla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: SVT650X

Vizir cu morati resavati.

Nadam se da moze da se toliko podigne snop dugog svetla, ovo jako nisko baca. Sutra cu probati da ih nastelujem.

Jel se neko igrao sa ogibljenjem, jel se oseti razlika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Požarevac-Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F, QJ Motor SVT 650 X
25 minutes ago, kvaicnenad said:

Svi hvalite, ja cu da kudim...

 

Vizir je bas nizak i u visokom polozaju, na 100 na sat bas pravi buku, meni udara vetar tik ispod kacige. Pokusavao sam da  spustim glavu i na nekih 20ak cm pravi lepu razliku, tj nema toliko buke. 

Jel ima negde da se uzme produzeni vizir. Ja sam na brzinu pregledao ali expres i nisam mogao da nadjem tamo.

 

Far mi se ne dopada, nema dugo svetlo. Fakticki ima oboreno svetlo (lepo baca snop kratkog svetla) i kao spot svetlo koje tuce na sam pocetak snopa kratkog svetla (kad se upali dugo). Dugo svetlo ne baca u daljinu nego na put dodaje ga snopu kratkog. Sad sam se vracao po mraku i na magistalnom putu pod non stop upaljenim dugim svetlima, niko mi ne blica, nikog ne zasleplijem, nikom ne smetam. Deluje kao pojacano kratko svetlo i kad se nadjem sam na putu ne vidim u daljinu kao sa normalnim dugim svetlom.

 

Grejaci rucki jako dobro greju, grejac sedista i ne bas, deluje mi slabiji od rucki.

 

Na momenta u voznji se upali u ugasi check engine lampica (zadrzi se upaljena sekundu mozda), par puta sam je krajem oka uhvatio. Gledajuci snimke na yt, primetio sam i na njihovim motorima isto tako.

 

 

Agregat ne mogu da komentarisem, jer ga jos razradjujem.

Vesanje, kocnice, sediste, menjac,  displej, sve pohvale.

To za dugo svetlo jeste, i mene nervira, ali mislim verovatno moze da se namesti kao sto kaze kolega @lukaimasa video sam da ima sraf samo još nisam probao ali uskoro cu, check engine nisam primetio kod mene da se pali, za grejace kod mene brze ugreje ručke ali su tople a sedište sporije ali kad ugreje to je vruce ali verujem da je razlika u tome jer vise struji vazduha oko rucki nego oko sedišta, vizir osim buke nista vise nisam primetio da mi smeta visok sam 183cm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2057 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 12 minuta, kvaicnenad je napisao:

Vizir cu morati resavati.

Nadam se da moze da se toliko podigne snop dugog svetla, ovo jako nisko baca. Sutra cu probati da ih nastelujem.

Jel se neko igrao sa ogibljenjem, jel se oseti razlika?

Prvo razradi motor u kompletu sa ogibljenjem pa onda proceni da li treba da se podešava. Dodatna svetla ti rešavaju to dugo ako smatraš da nije dovoljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki intruder volusia 800cc , QJ Motor trx 125 ABS , QJ Motor SVT 650X
On 11. 5. 2024. at 22:36, kvaicnenad je napisao:

Far mi se ne dopada, nema dugo svetlo. Fakticki ima oboreno svetlo (lepo baca snop kratkog svetla) i kao spot svetlo koje tuce na sam pocetak snopa kratkog svetla (kad se upali dugo). Dugo svetlo ne baca u daljinu nego na put dodaje ga snopu kratkog. Sad sam se vracao po mraku i na magistalnom putu pod non stop upaljenim dugim svetlima, niko mi ne blica, nikog ne zasleplijem, nikom ne smetam. Deluje kao pojacano kratko svetlo i kad se nadjem sam na putu ne vidim u daljinu kao sa normalnim dugim svetlom.

 

Grejaci rucki jako dobro greju, grejac sedista i ne bas, deluje mi slabiji od rucki.

Dugo svetlo se šteluje za par sekundi i baca odlično,kad ga upalim kao da je svanulo.Jedino me nervira što ne mogu da priđem šrafu za štelovanje kratkog svetla,hteo bi i njega malo da dignem.

Što se tiče grejača sedišta,sporije greje,al kad se zagreje onda ne mogu da izdržim koliko greje.Šteta što nisu napravili bar 2 nivo grejanja.

Za 4-5km vožnje grejač sedišta ne vredi paliti jer neće stići da zagreje,ali nakon nekih 7-8km kreće da prži.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

I meni se ponekad pali check engine, bog zna zašto....siguran sam da je neka greška u očitavanju. Inače meni kočnice nisu ništa posebno, sad kad su malo legle, posle 1000 km, nisu loše, ali u poredjenju sa brembo na drugim motorima, mislim da su neke ipak lošijeg kvaliteta, svakako bolje nego na stromu....

Podesio sam onaj preveliki hod gasa, koji je bio kod mene oko 15mm, sada je 2-3mm i mislim da se izgubilo trzanje motora, koje je bilo prisutno ranije...inače, sve ostalo je ok...

U medjuvremenu, ispao mi je  motor iz ruke i pao na zemlju i posle 5 sekundi se ugasio.....dakle, provereno radi sistem gašenja...

Bem, ti sve, jeeeeeedva sam ga digao, što je težak u pm...pritom da napomenem da sam visok 180 i težak 90 kg i idem u gym...lakši bajker ni da ne pokušava....

pozz 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1606 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Zao mi je sto si ti morao da kazes na svom primeru da mode za gasenje radi. <_< 

 

Jeste ono,desava se ,nek je sva steta na tome ali nov motor,bude ti zao,budes besan,a nazad nema. Meni se gepek neki dan u garazi otvorio (nisam dobro kolica od deteta stavio,mehanizam nije zatvorio nego vratio gepek vrata nazad) i zagrebem od plafon. Moja krivica,nisam ispatio ni tablu da su gepek vrata otvorena,glasna muzika zbog deteta da se umiri i sad morao ceo gepek na farbanje. :grr:

Promenio član DaliborBP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1565 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
49 minutes ago, vladmoll said:

Bem, ti sve, jeeeeeedva sam ga digao, što je težak u pm...pritom da napomenem da sam visok 180 i težak 90 kg i idem u gym...lakši bajker ni da ne pokušava....

pozz 

Čudno, možda ne koristiš pravilnu tehniku ? Pogledaj na yt, puno znači. Svakako ti želim da ne bude više prilika da isprobavaš :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki intruder volusia 800cc , QJ Motor trx 125 ABS , QJ Motor SVT 650X
Pre sat vremena, vladmoll je napisao:

Inače meni kočnice nisu ništa posebno, sad kad su malo legle, posle 1000 km, nisu loše, ali u poredjenju sa brembo na drugim motorima, mislim da su neke ipak lošijeg kvaliteta, svakako bolje nego na stromu.

Ne verujem da bi Brembo stavio svoj logo na nešto sa lošim kočionim karakteristikama,pre bi to prepustio svojim sestrinskim firmama.Ja sam sa kočenjem prezadovoljan,još kad bi bila neka pancirna creva.....

Inače i kod mene pali check lampicu na sekund ,mislim da nije nikakav kvar,moguće da u tom momentu očitava neke parametre pa da služi kao indikator(samo nagađamo),jer koliko vidim i čujem to se kod svih dešava.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4506 postova
2 hours ago, Road Kings said:

Ne verujem da bi Brembo stavio svoj logo na nešto sa lošim kočionim karakteristikama,pre bi to prepustio svojim sestrinskim firmama.Ja sam sa kočenjem prezadovoljan,još kad bi bila neka pancirna creva.....

Inače i kod mene pali check lampicu na sekund ,mislim da nije nikakav kvar,moguće da u tom momentu očitava neke parametre pa da služi kao indikator(samo nagađamo),jer koliko vidim i čujem to se kod svih dešava.

Pancirnim crevima ces dobiti na osecaju na polugi. To da ces nešto skratiti zaustavni put na motoru sa novim fabrickim crevima neces.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2881 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Narode, bez sve šale, pazite se tog grejanja sedišta. Hemoroidi su jako, jako nezgodna pojava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja