Jump to content

Moto Zajednica

QJ Motors SVT 650 X

Recommended Posts

  • BJB Maxi scooter club, 1600 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 23 sati, admiki je napisao:

Očegledno nisi vozio Yugo ili Ladu. Pa da vidiš kako pokazivač skače na svakoj rupi ili krivini.

Novi automobili pokazuju nivo goriva kao funkciju dometa sa preostalim gorivom prema nekoj prosječnoj potrošnji u zadnjih x minuta.

Kad sam prvi put to vidio penjući se autom po nekim krivinama, usro sam se živ da mi je šupalj rezervoar. Tek kad sam krenuo niz drugu stranu brda i vidio kako pokazivač raste onda sam skontao kako radi.

Pa ovo ti je ta fora,kao na yugu. Imas pola,zabodes prednju imas pun rezeevoar,dodas gas,prazan. To je i mene nerviralo na trk. 

 

Sto se tice tih stitnika i tih stvari,verovatno zurba pa daj da se sto vise isporuci. Ali ,opet...nov motor,daj mi isporuci kako treba. 

 

Ostale stvari ne bi komentarisao,jer ih nisam koristio. Generalno ja volim sve te zajebancije,tft,daj ovo,ono.. Ali od svega toga,samo bi voleo da mi navi radi na displeju,pritisak u gumama, kolor dispej,obrt. digitalna i to,nista mi nije bitno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: QJ SVT650X Black Beauty

Koliki pritisak treba da je u gumama?

Ako moze brzinski, da ne trazim sad uputstvo po temi 😄

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Zar nemas nalepnicu na zadnjoj viljušci, pise lanac koliko zategnut i gume na koliko se duvaju. 

Od prilike neki standard je 2.5-2.9

Ako skakuće onda manje 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: QJ SVT650X Black Beauty
3 minutes ago, RankoBg87 said:

Zar nemas nalepnicu na zadnjoj viljušci, pise lanac koliko zategnut i gume na koliko se duvaju. 

Od prilike neki standard je 2.5-2.9

Ako skakuće onda manje 

Nisam ni pogledao… 😳 Sramota

Hvala

 

Inace, zanimljiva stvar: imam 196cm i naravno probleme sa ledjima. Ali kad sednem na SVT, ledja ne bole 😂 Pozicija sedenja mi zaista prija

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Požarevac-Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F, QJ Motor SVT 650 X

Evo konacno ga preuzeo, nije neka kilometraza 90km posle prvog dana, ali zasada nemam neke zamerke, najvise sam primetio malo više lufta na ručici za davanje gasa ostali mi je dobro sve

IMG-7da74e5c5b0c92b9b18fe62ce4d5f433-V.jpg

IMG_20240430_173450.jpg

 

IMG_20240430_181350.jpg

Promenio član Krpa31
  • Sviđa mi se 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4739 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Trne ruka ako ga pritegnes mnogo. Bićeš kao u Moto GPu,  air pump sindrom :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: QJ Motor SVT650x

Evo posle par dana voznje od preuzimanja masine da i ja iznesem svoje utiske. Moji utisci su da je masina jako dobra, da je bolje sto je stavljen celicni, a ne limeni ram. Motor se vozi fenomenalno, oko 5l je potrosnja ovih prvih 700km sto sam prosao (lagana voznja jer se agregat razradjuje), agregat 1 prema 1 sa Stromom XT (vozimo se uporedo i menjamo, burazer na XTu). Sajla gasa ima malo veci hod (@mick je vec dao neko razumno objasnjenje zasto je tako), ali kada se namesti ruka na gasu nema trzanja, a pritom to moze da se nasteluje na prvom servisu. Motor ja tvrd, ali meni to odgovara jer ne planiram off road, samo touring, pa mi je tvrdje ogibljenje svakako bolje. Kocnice su vrhunske, u odnosu na Stroma XT za 3 klase bolje (ako ne i mnogo vise). 

 

Mane su mi zavrsna obrada dugmica i plastike. Verujem da zvucim pristrasno, ali ja zaista ne znam sta drugo da navedem. Vibracije ne mogu da navodim, ipak su to 2 cilindra i V po 90 stepeni, ali svakako dosta manje izrazene nego na XTu 

 

Razlog zasto poredim sa Stromom je iz ociglednih razloga, a i zato sto je to motor koji sam vozio pre ovog, a i imamo 2 u porodici (oba kupljena nova, jedan presao 80k, a drugi XT presao oko 46k).

Promenio član pirkee
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8640 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 5 minuta, pirkee je napisao:

Sajla gasa ima malo veci hod

Sve lepo i cestitke na novoj masini! Nego, nisam ispratio... Zasto cekati servis da se nasteluje sajla? To valjda odmah i na licu mesta namestis kako ti odgovara (za 6 sekundi), podese se rucice kocnice/ kvacila, ugao guvernala. To je ono osnovno, kao kada sednes u auto i odmah namestis sediste i retrovizore, svi smo razliciti, nema univerzalnog podesavanja, ne privikavajte se, vec po sebi podesite drugari!

 

 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: QJ Motor SVT650x
pre 4 minuta, N.F.S. je napisao:

Sve lepo i cestitke na novoj masini! Nego, nisam ispratio... Zasto cekati servis da se nasteluje sajla? To valjda odmah i na licu mesta namestis kako ti odgovara (za 6 sekundi), podese se rucice kocnice/ kvacila, ugao guvernala. To je ono osnovno, kao kada sednes u auto i odmah namestis sediste i retrovizore, svi smo razliciti, nema univerzalnog podesavanja, ne privikavajte se, vec po sebi podesite drugari!

 

 

Iskreno ne znam dal ce da zatezu oko garancije, a posto cu na servis vec u sredu onda nije frka da sacekam. Ostalo mi sve leglo. Ja vizir necu da menj jer mi prebacuje vrh kacige, a ja volim kad me malo po telu bije vetar. I da, ono sto me je bas iznenadilo, 0% vetra po kolenima i nogama.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6314 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
2 hours ago, pirkee said:

Iskreno ne znam dal ce da zatezu oko garancije

Pa majku mu, nastelovaćeš sajlu, nećeš da otvaraš mašinu na pola. To je bukvalno 5 sekundi posla.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6903 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kupio čovek nov motor u garanciji, neće ništa da dira. Samo da ti ne naplate 2000 podešavanje tamo :D

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1584 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Maločas pijem kafu na raskrsnici na Vencu, i gledam na 2 metra parkirani beli SVT650X... Mnogo dobro izgleda, nisam znao da je tako velik.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2050 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 21 sati, DraganNS je napisao:

Maločas pijem kafu na raskrsnici na Vencu, i gledam na 2 metra parkirani beli SVT650X... Mnogo dobro izgleda, nisam znao da je tako velik.

 

Beli se vodi u dozvoli pod “crna M” 😂😂😂

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1584 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

'Bem li ga, belo-crno-žut.... :rolleyes: Ovaj je na ključu imao privezak na kome je pisalo "Demo", tako da vam se sekta rapidno širi. Ali, stvarno, dobro izgleda uživo. :aha:

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1545 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
On 4. 5. 2024. at 10:22, pirkee je napisao:

 Moji utisci su da je masina jako dobra, da je bolje sto je stavljen celicni, a ne limeni ram.....

 

Kocnice su vrhunske, u odnosu na Stroma XT za 3 klase bolje (ako ne i mnogo vise). 

 

Vibracije ne mogu da navodim, ipak su to 2 cilindra i V po 90 stepeni, ali svakako dosta manje izrazene nego na XTu 

 

Ako možeš da pojasniš koji je to limeni ram i zašto je bolji čelični u odnosu na druge ramove?

 

U vezi kočnica, u kom smislu su 3 klase bolje?

Pošto imaš i 2 stroma u kući, mogao bi da odradiš uporedni test kočenja sa nekim vrednostima 50-0, 100-0 da imamo tačne vrednosti i direktno poredjenje na papiru.

 

I u vezi vibracija me zanima gde tačno osećaš vibracije na stromu u odnosu na qj, tj gde su dosta manje izražene na qj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2050 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 3 minuta, Milanezi je napisao:

Ako možeš da pojasniš koji je to limeni ram i zašto je bolji čelični u odnosu na druge ramove?

 

U vezi kočnica, u kom smislu su 3 klase bolje?

Pošto imaš i 2 stroma u kući, mogao bi da odradiš uporedni test kočenja sa nekim vrednostima 50-0, 100-0 da imamo tačne vrednosti i direktno poredjenje na papiru.

 

I u vezi vibracija me zanima gde tačno osećaš vibracije na stromu u odnosu na qj, tj gde su dosta manje izražene na qj?

Jedan dan sedneš na svoj motor odeš do AP, uzmeš motor na probu, javiš se nama koji imamo SVT. Probaš motor…sednemo na pićance posle i izogovaramo motor natenane 😊 

 

ovako ćeš samo reći da je neko pristrasan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1545 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Nije mi motor u fokusu, više volim original nego kopiju :D

Ali mi je zanimljivo kad pročitam neke utiske, pa moram da tražim pojašnjenja jer ne mogu da razumem šta je pisac 'teo da kaže.

Čini mi se da ga je najrealnije opisao kolega kome je došao sa manjkom ulja...

Ako se sretnemo negde na vožnji, rad sam da se zamenimo sa mopedima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja