Jump to content

Moto Zajednica

Crna gore Utjeha

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

Planiram  da zbisem u Utjehu pa ako neko ima preporuku za smestaj ? :)

Nisam zahtevan sto se tice luksuza niti udaljenosti od plaze vise mi je stalo do obilaska,odmora,klope :D ,pivo ...

Promenio član Mirkic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Svake godine kao klinac sam tamo letovao...bilo i ostalo je malo i tiho mesto.

Klopa ti je ok dole na plaži...tu ti je epicentar svega. Ja bih radije išao do Bara ili Ulcinja na neku krštenu klopu. Smeštaj je klasika tamo...moja preporuka je da gledaš gornje delove na brdu ako si motorom brzo se spustiš a večeri su ok nema tolike vrućine, lep je pogled ka moru. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ljudi puno je Rusa i Ukrajinaca dole. Vec se mestani obracaju prvo na ruskom, mameci u svoj restoran ili voznju brodicem.

U Petrovcu sam vec 10ak dana i nisam nasao ni jedan kafic. U svakom sluze klopu i nesrecni su da im samo pijes.

Znaci nijedan kafic tj lokal bez hrane, da na miru popijes pice. Cene su povecane shodno ruskoj plateznoj moci. Kuhinje im izgleda rade do 00h.

Mozda da odem u kladionicu na pice s mirom?

 

Plaze pune dupke, ovi s lezajkama pederski dodaju lezaljke na deo plaze gde im nije dozvoljeno.

Lezaljka plus suncobran 12e/ par 20e.

Parking 7e dnevno, ne garantuje ti mesto ako izadjes privremeno, jer ufuravaju aute i u park pored i na vec placena mesta. Ogradjuju se od ostecenja vozila ili kradje, pise i na racunu.

Cuo sam se sa drugom u  Novom, kaze i tamo ih puno.

 

Tako da se naoruzate strpljenjem , gde god tamo dosli.

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 374 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

 

FB-IMG-1687624464702.jpg

 

Slika od pre dva dana. Utjeha je prilično mirno mesto i smeštaja u principu uvek ima. Većinom su vlasnici nekretnina, još uvek, iz Srbije. I mi smo tamo svake godine. Osim par restorana i jedne prodavnice nema ništa više ali je zato jedna od plaža u C. Gori sa najčistijom vodom. Što se tiče večernjih izlazaka, Bar ili Ulcinj. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Trenutno u Baru, ima turista ali nije gužva. Ima i kafića na obali, može piće, ne mora i klopa što kaže Slave 74, cene uobičajene, ništa preterano. 

Na plaži deo sa ležaljkama, pored i deo za peškire, možeš da biraš. 

U ovom terminu gde god da odeš dobro je, za 20 dana će biti druga priča.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova

Ja imam kucu u Utjehu, trenutno je u renoviranju, inace bi ti dao da koristis dok hoces jer vise tu nisam nego sto jesam.

Utjeha jeste lijepo mjesto ko zeli mir i odmor, za mlade ljude je dosadno

Zasto ne pođeš u Dobre vode nedaleko od Utjehe? I tamo je sad skroz ok.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To nisi dobre vode, to su zle vode. Kamenje, polomiš prste dok uđeš. Prošle godine sam se u sredinom jula smrzao u vodi u Petrovcu. Nikad se nisam okupao u CG. Cene bezobrazno velike, usluga nikakva. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova

Sad si ga malo prećerao, pa i u Utjehu su kamenji? Da je toliko loše ne bi plaža u DV bila prepune. Ok, kapiram da ti smeta veliko kamenje, ali plaža kao plaža je čista, burek je 1,50€, parče pizze 1,50€, jeftinije nije ni u sred Podgorice, e sad jbg, imaš paštetu i hljeba u market ako ti je to skupo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

CG je preskupa za ono što nudi. Usluga nikakva, verovatno je ta pašteta i hleba bolja od te pice. Uvežena iz Srbije. Svi bi da ne rade ništa a da zarade. Mogu da idu na kurs turizma u Albaniju.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Pa i ovi nasi bi da oderu studente sa kirijama tako da ta prica o radu i neradu vise ne prolazi.

 

Licno mislim da mnogi mesaju uslugu sa prirodnim lepotama cg pa je zato i pluju u globalu.

 

More nema veze sa tim, pre bih letovao u boki nego u nekom izvikanom grckom selu.

 

Za mene je more upravo taj kamenjar i stene na kojima izlomis prste dok udjes u vodu.

 

Koja je car kilometarski duge pescane plaze na kojoj lezis na jednoj od hiljadu lezaljki okolo sebe gde svi prde i smrde oko tebe.

 

I ti kao uzivas, suncad se a more i ne vudis jer si u petom redu od plaze.

 

Cg pljuju upravo oni kojima je prvi odlazak na more bio sa pastetom.

 

A i sta fali pasteti, jel mozda pasulj i kuvani kupus u grckoj ukusniji ....

 

Sad u nei pori isao jer mi majka bila tamo pa hajd da je iznenadim i prošetamo se skupa dok je jos ziva.

 

Sedimo na njenoj terasi a na 2 metra okolo nas sve druge terase, ne zna se sa koje vise smrdi zaprska a sve nasi punisici. Al kad zalupase ves masine od centrifuge pa se onaj miris vrele vode izmesa sa smradom zagorelog mleka ....

 

Lepi rece kolega kad je spomenuo grcka sela, jedva sam cekao da pobegnem iz jednog takvog.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

A tek kad se setim pojedinaca koji su pljuvali cg samo na konto nekadasnjih krivina posle zlatibora u pravcu kokonog broda i kanjona morace jer nisu bili dorasli tom izazovu a velicali su svoje vozacko umece.

 

E onda su krenule price bolja je grcka jer je sve autoput do tamo.

 

Pa nije bolja grcka nego su takvi .... Ajd da cutim ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Gospon Alekrić i Travelić, ajde da se složimo da obojica malo preterujete (kakite) :jee:

I Crna Gora i Grčka imaju neku svoju čar, meni je super i jedno i drugo.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Jeste, super su oboje al sve zavisi ko sta voli i kako posmatra.

Problem je kad neko opanjkava ono drugo a ja to nikada nisam radio.

 

Pa setaliste u petrovcu je azurna obala za vecinu sela u grekosu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ja sam tamo bio pre 40 godina...još su krave kenjale po plaži, neki ćaletov drugar poreklom makedonac je imao kuću bukvalno na samoj obali. Malo, malo, pa ima vode (slatke). Na gornjoj ploči nedovršene kuće bili burići sa vodom...pred spavanje brčkanje u toploj vodi. Avantura...eto i dalje se pamti.

Ima to mesto još jedno ime...zaboravio sam.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 646 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Meni je sestra udata u Baru, ali duugo godina vec ne idem leti tamo, jer nas je svaki put zaklao onaj jebeni stomacni virus. U Herceg Novom je druga prica.Nikad nista, a bas je lep.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Slična priča što se virusa tiče.
Bar mi je bio omiljeni grad u CG i gde god bio uvek sam nalazio vremena da skoknem do Bara na par sati. Medjutim, kada su stigla deca svako letovanje u CG nam je preselo zbog stomačnog virusa.
Od 2014.god ni jednom nisam otišao na CG primorje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 3 sati, Alekre je napisao:

CG je preskupa za ono što nudi. Usluga nikakva...

 

Ovo možda važi ako si bio u Budvi, Herceg Novom, Petrovcu.

 

Ja godinama letujem u Baošićima, na bilo koju uslugu nemam nikakav prigovor, a cena je jedan od razloga što idem tamo - odem sa ženom 8 decom, ne kuvamo, hranu u samoposluzi kupimo samo za doručak najmlađoj ćerci, inače se hranimo u restoranima.

U Grčkoj nikad nisam bio. Po priči svih s kojima sam ikad pričao, trebalo bi mi minimum 50% više para za takav odmor tamo, a verovatnije i duplo. Kako nemam neograničena sredstva za odmor, neću da se hranim u apartmanu, i nemam nikakav problem u Crnoj Gori, izbor mi je jednostavan :)

 

Doduše, koliko su kod nas cene svega otišle, ako je tako i kod njih, biće veselo ovog leta... :D

 

A za taj stomačni virus - pre par godina smo ga svi porodično zakačili...zlo!

Posle toga, dan pre putovanja počnemo da pijemo probiotik, i dok smo u CG, svi svaki dan po jedan, i za sad se ne ponavlja.

Nema neke logike, ali eto - neko nam predložio, ne može da škodi, pa ajde...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1652 postova
  • Motocikl: /

Od cega vas napada taj virus?  Visio sam x puta dole u Baru i nikad nista...

 

Inace za mene je npr CG samo Donji Stoj, Zanjice, Dobra voda-Utjeha i divlje plaze tamo oko Oblatna i Zagore.

Na more idem samo zbog samog mora, ne zbog pratecih sadrzaja...

 

Ko neki moji drugari, svake godine smestaj u sred Budve i svih 10 dana bleje po ceo dan u onoj pisacki na Plocama i lese se od alkohola. Kad se vrate do zime im se regenerisu nokti na nogama :D Koj kurac ides onda na more, za te pare sto si spiskao mogao si celo leto da se lesis na Beloj steni npr...

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nije to nikakav virus već neispravna voda. I morska i ona na česmi. Pošto onaj koji dođe na to nije navikao, donekle može da pomogne probiotik. Moj je drugar nakon kupanja na jednoj barskoj plaži fasovo žuticu! Mislim da je krajnje vreme, da ekološka država uloži u sistem da naše "jahte" ne završavaju "umore"...dotle može Durmitor, Žabljak..itd....more negde drugde.

 

Da, za ono od malopre...Utjeha se još zove i Bušat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre sat vremena, ser je napisao:

Od cega vas napada taj virus?  Visio sam x puta dole u Baru i nikad nista...

 

Isti slucaj, nikad nista.

 

Inace, u baru i šušnju se tacno zna gde se ispusta kanalizacija i upravo su tu plaze krcate.

Dal je tu voda toplija pa turisti zato trce tamo nemam pojma al tu nikad necete videti lokalca kako se kupa.

 

IMG20230625132532.jpg

...

Uvek su me njihovi natpisi odusevljavali.

IMG20230625132554.jpg

...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 1 sat, ser je napisao:

Od cega vas napada taj virus?  Visio sam x puta dole u Baru i nikad nista

 

Vidi, od kad znam za sebe, idem u Crnu Goru - ne obavezno na more, ali ne znam da li sam za života vezao dve godine da ne odem. Par puta jesam preskočio, ali za poslednjih 40god, mislim da sam bio barem 35 puta.

Do pretprošle godine nikad ništa, ali kad nas je "dovatilo"...svih petoro nas je imalo i temperaturu, i proliv, i povraćanje.

 

Inače, to nije crnogorski specijalitet. Na svetskom nivou, baš Grčka je poznata po tome, uz Španiju.

Doduše, za Španiju vam na svakom ćošku govore da ne pijete česmovaču, iako je lokalci uglavnom piju.

 

Problematika tih "stomačnih virusa" je relativno učestala pojava svuda u svetu, i nije posledica tek tako posledica usrane vode (mada može da bude). Često je jednostavno lokalna voda puna bakterija koje turistima ne odgovaraju, a lokalci su vremenom postali imuni pa se baš ni ne pročišćava, i eto "stomačnog virusa" turistima (koji nema veze s virusima).

Takođe, to se uglavnom dešava u manjim mestima - u većim mestima su vodovodi veliki sistemi koji se pročišćavaju za sve što mogu jer je očekivano da se u suprotnom javljaju problemi. U manjim mestima jednostavno nema te računice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1771 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 41 minuta, travelman je napisao:

Inace, u baru i šušnju se tacno zna gde se ispusta kanalizacija i upravo su tu plaze krcate.

Samo opanjkavate CG i GR, a HR - ništa?

:lol:

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 12 minuta, zaludan je napisao:

Problematika tih "stomačnih virusa" je relativno učestala pojava svuda u svetu, i nije posledica tek tako posledica usrane vode (mada može da bude). Često je jednostavno lokalna voda puna bakterija koje turistima ne odgovaraju

Bas tako, kad podjem negde u gepeku mi pored pastete bude i paket 6x1.5l vode.

 

pre 1 minut, mradomir je napisao:

Samo opanjkavate CG i GR, a HR - ništa?

:lol:

Njih cemo kad prodje sezona, sad se šlihtamo da nam ne bi busili gume i skidali tablice tokom sezone.

 

Tamo negde posle 15og septembra ce zaratimo ponovo. Taman da se koljemo preko zime.

  • Haha 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 15 minuta, mradomir je napisao:

Samo opanjkavate CG i GR, a HR - ništa?

:lol:

 

Pa jesmo li mi krivi što nam je u Hr sve bilo potaman? :D

 

P.S. osim cena, naravno :lol:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja