Jump to content

Moto Zajednica

Crna gore Utjeha

Recommended Posts

  • 8-bit, 1771 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 12 minuta, travelman je napisao:

Tamo negde posle 15og septembra ce zaratimo ponovo. Taman da se koljemo preko zime.

Obično u ovo vreme krene sezona prepucavanja sa HR.

Sad i ovo sa Kosovom, ne znam kako će da se dovikuju na dva fronta.

Verovatno si u pravu, jedno po jedno, čekamo septembar ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 3 minuta, mradomir je napisao:

Obično u ovo vreme krene sezona prepucavanja sa HR.

Jedan ovdasnji kolega je jos davno objasnio njegovu strategiju i pristup na nepoznatom.

 

Osmeh od uva do ova ako ne i oko glave.

 

I stvarno, uz dobar dan su sva vrata otvorena bez ikakvih problema.

 

Ovo forumsko prepucavanje je vise iz palamudjenja nego iz zbilje.

Bar ja tako mislim.

 

Situacija na terenu je malo povoljnija.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 45 minuta, mradomir je napisao:

Samo opanjkavate CG i GR, a HR - ništa?

:lol:

Jes...kao da u HR ljudi ne ke..ju i ne izbaciju fekalije u Jadran??? A još komentar za Albaniju jujujuuu!!! Što su noblesss ovde ljudi na forumu! :lol3:

 

Iskreno...u CG (Bar, Šušanj, Utjeha) i HR(Šibenik, Split) sam praktično odrastao na moru tj.svako leto se tamo išlo. Grčka se posećuje u proteklih skoro 20 godina i ne mogu da se složim sa kolegom koji pljuje po Grčkoj jer to prosto nije istina osim one koju mi sami pravimo tj. sve što navodi radimo mi sami u Grčkoj a ne obrnuto.

 

Gde god i kako god...ako se čovek prijatno oseća a da je na moru svakako podržavam, nekome nije dovoljna ni jahta ni palata da bi bio zadovoljan, srećan i zahvalan a neko ceni i to parče hleba sa paštetom.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 7 minuta, mick je napisao:

Ne mogu da se složim sa kolegom koji pljuje po Grčkoj jer to prosto nije istina osim one koju mi sami pravimo 

Ako mislis na mene onda znaj da ja ne pljujem po grckoj i onim koji letuju tamo.

 

Mene iritiraju pojedinci kao moj jedan kolega koji najgore pljuje po cg primorju a onda mi kaze kako voli grcke pescane plaze jer kad tamo pojede breskvu samo petom napravi rupu u pesku a onda zakopa košticu.

 

I ajd mi ti sad daj komentar na tu njegovu izjavu.

 

Meni je svugde lepo, i tamo i vamo.

 

Meni su zadovolhstvo neke druge stvari a ne naziv lokacije.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 13 minuta, travelman je napisao:

Ako mislis na mene onda znaj da ja ne pljujem po grckoj i onim koji letuju tamo.

 

Mene iritiraju pojedinci kao moj jedan kolega koji najgore pljuje po cg primorju a onda mi kaze kako voli grcke pescane plaze jer kad tamo pojede breskvu samo petom napravi rupu u pesku a onda zakopa košticu.

 

I ajd mi ti sad daj komentar na tu njegovu izjavu.

 

Meni je svugde lepo, i tamo i vamo.

 

Meni su zadovolhstvo neke druge stvari a ne naziv lokacije.

 

 

Iskreno nisam ispratio taj deo na konto čega si rekao sve ono...ako je tako onda nema šta da se kaže osim ograđivanja od kolege koji očigledno u svojoj zemlji baca pikavac iz automobila na ulicu, trese sline rukom na ulicu i smatra da je sve u redu sa tim. Osim debele društvene kazne što po mozgu što po džepu nema svrhe takve tipove primećivati.

 

Žalosno je što smo od posedovanja morske obale u dužini od  preko 1000km, prelepih jezera, planina i td. svedeni na nešto što ni sami ne cenimo a ima lepotu i kvalitet možda i veću od nekih drugih.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
CG je preskupa za ono što nudi. Usluga nikakva, verovatno je ta pašteta i hleba bolja od te pice. Uvežena iz Srbije. Svi bi da ne rade ništa a da zarade. Mogu da idu na kurs turizma u Albaniju.
Ja sam par godina išao u Dobre Vode (pašo ima kuću dole). Meni je skroz ok. Jeste u sezoni gužva na plaži,teško se nađe mesto za peškir al mi smo većinom na Vidikovcu, posle Utjehe plaža, ima tu kafić, betonirano za skakanje u vodu i top je. Dobre Vode su mi isto ok zbog toga što nije daleko Budva i sve pre Budve a ni Ulcinj i Ada Bojana nisu daleko tako da smo uvek dan dva Dobre Vode, makar dva puta do Ulcinja tj Ade Bojane odemo, Petrovac, Budva, Ploče itd...

U Dobrim Vodama je voda baš čista, zna nekad biti hladna al je prozirno čista. Po meni je mana što je premalo mesta za nas koji ne želimo da platimo ležaljke. U Utjehi se nismo okupali nikad.Jednom smo svratili, trebalo nam 20min samo da se okrenemo i dokopamo magistrale
(jebo me pas,kud uđoh autom dole).



Послато са 21091116UG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Slična priča što se virusa tiče.
Bar mi je bio omiljeni grad u CG i gde god bio uvek sam nalazio vremena da skoknem do Bara na par sati. Medjutim, kada su stigla deca svako letovanje u CG nam je preselo zbog stomačnog virusa.
Od 2014.god ni jednom nisam otišao na CG primorje.
Ja nikad nisam imao stomačni virus u CG. Kupao sam se u skoro svim mestima od Ulcinja do Budve.

Послато са 21091116UG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 2 minuta, Krmco je napisao:

Ja u grčku idem da pečem ajvar

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Ja ti opet verujem.

 

Kuvaju sok od paradajza i dzem od kajsija pa sto ne bi i ti ajvar.

Taman da se iskoristi struja :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Nisam ni ja druže Slobo, ali jesu deca, a nama je izašao na nos.
Jedina svetla tačka je što je zakačio i ženu, kad joj već ja ne mogu ništa

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Nidam ni ja druže Slobo, ali jesu deca, a nama je izašao na nos.
Jedina svetla tačka je što je zakačio i ženu, kad joj već ja ne mogu ništa
Dobro, meni je možda sreća što sam dete sa sela, odrastao na izvorskoj vodi :)
Jednom godišnje se očisti bazen, povadimo mrtve živujke (ima pacovi,skakavci itd), izbaci se par kolica taloga, operemo bazen i to je to, hloriše se po nekad i celo selo pije...nema lepše vode :) tako da verujem da imam imunitet :)

Ali svakako, u Crnoj Gori nisam pio vodu sa česme, možda sam se jednom dva puta zajebao al ništa, ali znam svakako da dosta ljudi dobije virus. Pritom, nije to samo u Crnoj Gori... Nismo svi isti, ne odgovaraju svakom svake bakterije i to je to...

Послато са 21091116UG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 52 minuta, slobasuper9 je napisao:

Ja sam par godina išao u Dobre Vode (pašo ima kuću dole). Meni je skroz ok. Jeste u sezoni gužva na plaži,teško se nađe mesto za peškir al mi smo većinom na Vidikovcu, posle Utjehe plaža, ima tu kafić, betonirano za skakanje u vodu i top je. Dobre Vode su mi isto ok zbog toga što nije daleko Budva i sve pre Budve a ni Ulcinj i Ada Bojana nisu daleko tako da smo uvek dan dva Dobre Vode, makar dva puta do Ulcinja tj Ade Bojane odemo, Petrovac, Budva, Ploče itd...

U Dobrim Vodama je voda baš čista, zna nekad biti hladna al je prozirno čista. Po meni je mana što je premalo mesta za nas koji ne želimo da platimo ležaljke. U Utjehi se nismo okupali nikad.Jednom smo svratili, trebalo nam 20min samo da se okrenemo i dokopamo magistrale
(jebo me pas,kud uđoh autom dole).



Послато са 21091116UG помоћу Тапатока
 

 

Ja se divim vama koji kolima idete na razne plaže tokom odmora.

Gde bre parkirate???

Mislim, ja bih voleo svaki drugi dan da odem na drugu plažu, ali bre kad vidim kako se sve parkira...ne pada mi napamet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1652 postova
  • Motocikl: /
Pre 2 sati, zaludan je napisao:

Često je jednostavno lokalna voda puna bakterija koje turistima ne odgovaraju, a lokalci su vremenom postali imuni pa se baš ni ne pročišćava

Ja sa cesme ne pijem ni kod nas, a kamoli po tim "sumnjivim" mestima...

Jednostavno ne prija mi voda iz vodovoda. Ili nisam navikao... Mi u Ritopeku nemamo gradski vodovod, a ova nasa lokalna voda je sumnjiva i masna, plus cevi stare, preko 50god. Oduvek sam kupovao vodu u balonima, pa kad god probam sa cesme ne prija mi, valjda zbog hlora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1510 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
pre 33 minuta, zaludan je napisao:

 

Ja se divim vama koji kolima idete na razne plaže tokom odmora.

Gde bre parkirate???

Mislim, ja bih voleo svaki drugi dan da odem na drugu plažu, ali bre kad vidim kako se sve parkira...ne pada mi napamet.

Lefkada je resenje svih tvojih problema.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
 
Ja se divim vama koji kolima idete na razne plaže tokom odmora.
Gde bre parkirate???
Mislim, ja bih voleo svaki drugi dan da odem na drugu plažu, ali bre kad vidim kako se sve parkira...ne pada mi napamet.
Pa kuća je iznad magistrale, da se siđe do Dobrih Voda i nije problem ali uzbrdo, izmrcvaren od vode (volim more i kupanje, banjam se kao malo dete) izaći do kuće, dođe mi da se upucam.(posebno ako idemo dvokratno na plažu).

Zato i zujimo skoro uvek na sve strane, u Dobrim Vodama se okupamo par puta. Prošle godine smo malo više, išli sa bebom,pa procedura,ohladi auto, spakuj sve, dole na plažu max 2h sa njom pa se vraćaj u kuću pa posle podne ponovo...

Grčka je meni zato keva. Jedne godine u Stavros išli. Sve ravno,lepo, plaža ogromna, ako ti volja kolima u more može...milina...

Послато са 21091116UG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre sat vremena, slobasuper9 je napisao:

Jednom godišnje se očisti bazen, povadimo mrtve živujke (ima pacovi,skakavci itd), izbaci se par kolica taloga, operemo bazen i to je to

Selo BLIZNA, par desetina km od splita u brdima.

 

Ja klinac bio kad smo isli kod prijatelja u njihovu porodicnu staru kucu. Prava dalmatinska, kamena, kakav vodovod.

 

Kisnica se direkt putem oluka skupljala u betonski bazen a za  "hlorisanje" je bila zaduzena jegulja koja je plivala u toj vodi.

 

Generacijski nikada niko nije dobio bilo kakav virus od te vode.

...

pre 30 minuta, ser je napisao:

Jednostavno ne prija mi voda iz vodovoda.

Najkvalitetniju vodu ima beč pa beograd. Ja odgajio cerku na cesmovaci a i ovi klinci sada piju cesmovacu.

...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
CG je preskupa za ono što nudi. Usluga nikakva, verovatno je ta pašteta i hleba bolja od te pice. Uvežena iz Srbije. Svi bi da ne rade ništa a da zarade. Mogu da idu na kurs turizma u Albaniju.
Pa vidiš, i ti bi da ideš na more a da ne platiš, danas je svuđe sve skupo a ne samo u CG. Nije ni Albanija nesto mnogo jeftina kao što se priča (bio sam), Pizza je odlicna, pekara Montenegro u Dobre vode, probaj ako nekad odeš.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Pa vidiš, i ti bi da ideš na more a da ne platiš, danas je svuđe sve skupo a ne samo u CG. Nije ni Albanija nesto mnogo jeftina kao što se priča (bio sam), Pizza je odlicna, pekara Montenegro u Dobre vode, probaj ako nekad odeš.
A Plavi Jadran? Ako ne odem dole da se okupam,moramo u Plavi Jadran na klopu i limunadu :)

Послато са 21091116UG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
46 minutes ago, _funjara__ said:
11 hours ago, Alekre said:
CG je preskupa za ono što nudi. Usluga nikakva, verovatno je ta pašteta i hleba bolja od te pice. Uvežena iz Srbije. Svi bi da ne rade ništa a da zarade. Mogu da idu na kurs turizma u Albaniju.

Pa vidiš, i ti bi da ideš na more a da ne platiš, danas je svuđe sve skupo a ne samo u CG. Nije ni Albanija nesto mnogo jeftina kao što se priča (bio sam), Pizza je odlicna, pekara Montenegro u Dobre vode, probaj ako nekad odeš.

Problem je šta se plaća. U Petrovcu batica psuje mušterije jer ga mrzi da seče kebab. Kao da je drugima lako da zarade taj evro koji tamo donesu. Drugi psuje goste što mu prave galamu, nije spavao a prodaje sok po cenama kao da je lekovit. Treći psuje stranca što mu čeka kusur od sladoleda. To je tamo izgleda modus operandi. Doduše, ne mogu da kažem, bili smo u apartmanima, sobama i hotelima, uvek su domaćini bili okej. Džabe pišem, ionako ne vodi nigde. Uvek će neko da se javi pro i contra. U poslednje vreme na forumu obično na bezobrazan način pa ne bih da se nerviram.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre sat vremena, Alekre je napisao:

 Doduše, ne mogu da kažem, bili smo u apartmanima, sobama i hotelima, uvek su domaćini bili okej. Džabe pišem, ionako ne vodi nigde. 

Nisi dzabalesku pisao, ovo si lepo rekao.

 

Mimoilazenja u razmisljanju nastaju kada se diskutuje o paradajz turizmu. Ako letujes ko covek u hotelu i sve to domacinski platis onda i cg moze da bude top destinacija.

 

Zasto nema Srba u HR na moru.

Pa zato sto vid turizma koji Srbi preferiraju nije dozvolhen u lepoj njihovoj a to smo apostrofirali u temi kad su usli u sengen pa naplacivali kazne za 3 parceta pite.

 

Ajd unesi od hrane u hr ono sto uneses u grekos kad podjes na letovanje. Ne TI nego mi Srbi,  da ne mislis da ti se bezobrazno obracam.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 2 sati, slobasuper9 je napisao:

Pa kuća je iznad magistrale, da se siđe do Dobrih Voda i nije problem ali uzbrdo, izmrcvaren od vode (volim more i kupanje, banjam se kao malo dete) izaći do kuće, dođe mi da se upucam.(posebno ako idemo dvokratno na plažu).

 

Ne sporim ja potrebu da se ide kolima, ja samo ne kapiram kako uopšte nadjete gde da parkirate, osim ako niste baš ranoranioci.

 

Ovo gde mi budemo u Baošićima je na cca 80m od plaže, po ravnom. 

Meni dodje da odemo negde, ali onda pogledam kakva je situacija s parkingom bilo gde i dignem ruke...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Pa dobro, u tom slučaju za 80 ili 200m ne bi palio auto,nisam lud. Za 800-900m uzbrdo moram. (dok smo bili sami išli smo i to peške)

U Dobrim Vodama ima koliko hoćeš, 1€ sat,uvek ima mesta. Na divlje da se kačim po ivičnjacima, ako to moram, ne idem autom. Npr, u Budvi, parkiram u gradu i prepešačim par minuta do plaže.Dok na primer, Ploče,Testeno, mora parkiraš gde stigneš, kad već dođeš do tamo, nemaš izbora da parkiraš 500m dalje jer ni 500m dalje nema parkinga...kako se ko snađe. Kao kod nas na Adi, provozam se 2 kruga do Makiša i nađem parking ili jednostavno Tempo Ada i pešaka i to je to.

Послато са 21091116UG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 959 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
Ja ti opet verujem.
 
Kuvaju sok od paradajza i dzem od kajsija pa sto ne bi i ti ajvar.
Taman da se iskoristi struja 
A najviše volim da odem u Tursku,polupansion.
Od doručka napravim ručak, zemičke, sir,..... pa na plaži jedem.
Plus svaki dan skupim po 3,4 baklave i u plastičnu kutiju, i kad krenem kući bude par kila baklava

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 16 minuta, Krmco je napisao:

A najviše volim da odem u Tursku,polupansion.
Od doručka napravim ručak, zemičke, sir,..... pa na plaži jedem.
Plus svaki dan skupim po 3,4 baklave i u plastičnu kutiju, i kad krenem kući bude par kila baklava

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Nista ti nisi uradio sto ne bi i ja uradio.

 

Nego sta se radi u pragu, to ti meni reci.

Poneo se kvasac iz srb pa se tamo pravi pivo :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
Problem je šta se plaća. U Petrovcu batica psuje mušterije jer ga mrzi da seče kebab. Kao da je drugima lako da zarade taj evro koji tamo donesu. Drugi psuje goste što mu prave galamu, nije spavao a prodaje sok po cenama kao da je lekovit. Treći psuje stranca što mu čeka kusur od sladoleda. To je tamo izgleda modus operandi. Doduše, ne mogu da kažem, bili smo u apartmanima, sobama i hotelima, uvek su domaćini bili okej. Džabe pišem, ionako ne vodi nigde. Uvek će neko da se javi pro i contra. U poslednje vreme na forumu obično na bezobrazan način pa ne bih da se nerviram.
Ne kazem da nema toga, evo ja zivim u CG i nisam imao takvo iskustvo nikad na more, doduse, radio sam kao student na more sezonski, jadan je taj koji kod nas radi kao sezonac, desava se da ti gazda kenja i da moras da molis za platu, ali to je druga tema.

Evo sta se meni desilo na INA pumpu i to u Podgoricu.
Uzmem dva sladoleda, i odem na kasu da platim, međutim, radnica proziva musterije preko reda (mene) da plate gorivo a sladoled i ostalo moze da ceka. Cekam ja prodje jedan, prodje dvoje, prolazi treci, kad sam pop*ckao u sekundi, napušio je fino, bacio joj sladolede i izasao.

U Trebinje na moto skup kad sam bio, podjem da sipam gorivo, lik me ladno pokrao 2€, htio sam karticom da platim ali kao ne radi za karticu, platim u eurima kešom, kasnije proračunam da me maznuo 2 eura, htio sam da se vratim, nije zbog 2 eura nego jer me neko pravi budalom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja