Jump to content

Moto Zajednica

Auto-put Beograd 11.06.2023.

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

To je ono o čemu sam pričao (u temi Bahati mamlazi) u više navrata..... gasiranje u vecernjim satima iz grada do B. Potoka, okret i peglanje nazad.

Nažalost desi se, ko zna koji put po redu.

 

Nadam se da će proći sa što manjim posledicama.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: BMW F800GS

Sami smo krivi kad se vozi bez dozvole + ako su jos brze vozili, sudeci po komentarima + jos u grupi... nadam se da ce se brzo oporaviti...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Brzina, brzina i samo brzina! Kada se sporije vozi, imamo vremena za reakciju, šansu da nešto uradimo. Kada se na brzinu dodaju 2 točka, zakoni fizike, onda se dešavaju na žalost ovakve stvari!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 30 minuta, tomamega je napisao:

Brzina, brzina i samo brzina! Kada se sporije vozi, imamo vremena za reakciju, šansu da nešto uradimo. Kada se na brzinu dodaju 2 točka, zakoni fizike, onda se dešavaju na žalost ovakve stvari!

Zato Vlada ABM stalno ponavlja, kupovina vremena i prostora. Zlatan savet. :takoje:

Dečku i devojkama od srca želim brz oporavak i da izađu iz svega sa što manje posledica.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e

Jbg ljudi voze u grupi i nabijaju se preblizu jedni drugima. Uvek odstojanje, da bi uspeo da reagujes, u suprotnom ne mora ni da bude neka prevelika brzina, jednostavno si preblizu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 3 sati, z ivan je napisao:

Sami smo krivi kad se vozi bez dozvole + ako su jos brze vozili, sudeci po komentarima + jos u grupi... nadam se da ce se brzo oporaviti...

 

Nismo mi krivi. 

Ja sam, a i većina nas ovde, završio obuku i položio za A kategoriju. Sve sam to uredno platio i to skupo, kao i lekarski pregled. 

Takođe u ovoj državi, a i šire postoji organ koji se bavi kontrolom učesnika u saobraćaju. 

Da je on zaustavljen i kontrolisan i sankcionisan kako treba to se ne bi dešavalo. Oduzmi mu druže tablice na tri meseca, motor u žicu, raspali kaznu sto hiljada pa neka sedne opet. 

Da vidiš sada ko se neće vezati u Grčkoj. Ili da vozi bez kacige, da priča telefonom. Skidaju grci table na dva meseca i vozačku pa se ti zezaj. 

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Mnogo dece bez dozvole gine kod nas, sto kolima sto motorom.

Posle one dece sto su kod ade huje upali u dunav su doneli zakon da se trajno oduzima vozilo ako vozac nema dozvolu, izgleda da se to slabo praktikuje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1850 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

A kako da se praktikuje,kad je baš ovde na forumu opaljena takva alabuka po pitanju oduzimanja vozila,sa pitanjem ko sme da oduzima vozila.I kao,ko to sebi daje za pravo da oduzima nečije,i onda udri po državi.Teško je svima ugoditi.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja sam za to da se gospoda šalju da odrade kaznu ne nekoj farmi svinja, i kad budu par meseci lopatali govna sve pod kamerama uživo na nacionalnoj frekvenciji, garantujem da se neće ponoviti prekršaj, i eto vam novi format farme, društveno korisne i bez pinka :lol:

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
pre 58 minuta, gebee&co je napisao:

A kako da se praktikuje,kad je baš ovde na forumu opaljena takva alabuka po pitanju oduzimanja vozila,sa pitanjem ko sme da oduzima vozila.I kao,ko to sebi daje za pravo da oduzima nečije,i onda udri po državi.Teško je svima ugoditi.

Nema tu ko sta da se ljuti, svako svesno seda u/na vozilo bez vozacke dozvole, problem je sto nasi ljudi znaju da je jako mala tj skoro nikakva sansa da budu kaznjeni.

Taj zakon je prvenstveno izglasan da ne bi roditelji davali vozila svojoj maloletnoj deci da se kurce u drustvu.

Pre par dana mi je stigao novi motor, jos sam u procesu polaganja za A, vozikam ga oko moje ulice, koja nije prometna i daleko je od glavne, bar 5 osoba mi je do sada reklo “ma vozi, sta te boli uvo”

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1850 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

@Sharky - Alexbrate sve tebe ja razumem.Ali mi je muka da po ko zna koji put se potencira neka varijanta da bi se nadobudni  koliko toliko iskontrolisali,onda se jave legalisti koji odmah kreću sa ljudskim pravima trt ,mrt,pa se kreće da se okrivljuje država,a država nema drugačije sisteme nego da nešto debelo zabranjuje,eeee onda ide a što se zabranjuje .Tako napisah,teško udovoljiti.Mada,kada je ugrožavanje života u pitanju,bilo bi kod mene i po golom dupetu,a ne samo da se zapleni.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 258 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500

Nije problem dozvola ovde,problem je brzina.Evo krecem od sebe,nisam siguran da sam bolji vozac sto imam 1500 km iza sebe sa dozvolom(ne racunam par hiljada u ranoj mladosti bez dozvole) nego neko ko ima 30k bez dozvole a mozda i jesam jer sam pazljiviji i vozim u granicama udobnosti.E sad gazim 51 pa da li mi mozak radi racionalnije il su mi se smanjila oo cesto sam u dilemi.Da li sam u A.Š. naucio da vozim motor nisam,naucio sam da polozim voznju a svaki put sad kad sednem na motor sam u procesu ucenja voznje.I da kako god bilo samo da se oporave svi.

 

 

Promenio član MatorKonj
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Moja drugarica je bila u toj grupi, doduš dosta iza jer nije jurila za njima. Ne zna tačni kako je došlo do nesreće. Dve devojke na CBRu su pale, jedna je zadobila prelom rebara i pubične kosti, druga prelom ramena. Obe su u stabilnom stanju. Kao što znate, ovom dečku se bore za život. Koliko sam čuo ne može samostalno da diše. Sutra ću se videti sa drugaricom pa ću saznati više informacija.

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Liberty 125 ; Honda VFR 800 fi

Navalili ste na dozvolu kao da ona, automatski, znači da znaš da voziš. Obično samo, nekako, prodješ ispit, o samoj vožnji pojma nemaš. Lično znam ljude koji nemaju punu kategoriju iz raznoraznih razloga a voze zilion puta bolje od onih koji imaju. Glava je problem, ne papir. Eto, imam dozvolu za kola, a više sam vozio kamion i motor nego automobil. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ovo je standardna Balkan priča. Vozačka ne treba, naučio sam kod kuće. Bolje vozi kad popije jer je pažljiviji. Za psihijatriju pa zatvor.

  • Sviđa mi se 17
  • Hvala 1
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja