Pozdrav ljudi. Odavno sam na forumu, ali od proslog leta vozim r1200gs 2011 godiste. Da i ja dam komentar na temu ulja za menjac i final drive. Resim krajem maja da promenim ulje u menjacu i final drive i naravno provera i podmazivanje kardana i manzetni. Izbor je pao na Motorex prisma zx 75w90, jer kao hajde sipao sam to ulje i u agregat. Ono sto sam primetio je da je menjac postao dosta bucniji. Cuje se u leru, cuje se u voznji, posebno kada obrtaju padnu oko i ispod 3000. Sto se saltanja tice, to je idealno bilo i pre zamene ulja i sada. Presao sam nekih 2500 km i iskreno stvara mi taj cvuk kuckanja i lupkanja nespokoj. Iskreno ne znam sta mi je ciniti.