Jump to content

Moto Zajednica

Auto-put Beograd 11.06.2023.

Recommended Posts

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 14 sati, travelman je napisao:

Ja ih bas volim, bolje preventiva nego kurativa.

Prosli vikend iz saobracaja iskljucen bus pun skolaraca na ekskurziji jer je vozac malo dao sebi oduska po čokanjčetu. A kontrola je bila bas takva, rutinska.

Bilo na tv ...

 

Samo što to nije postignuto "rutinskom kontrolom", već obaveznom kontrolom - MUP je u obavezi da proveri tehničku ispravnost autobusa, i "ispravnost" vozača za svaku ekskurziju. Baš bukvalno svaku - već 10-15 godina, prilikom svake eksurzije obavezno policija kontroliše zapisnik o tehničkoj kontroli busa i kontroliše vozača.

 

I to nema veze sa onim što je do skoro bilo normalna stvar - dokoni pandur zaustavlja kako mu se digne patka, i dok kao gleda moje dokumente pored nas proleću piloti, a njega baš bole...

Ja se iskreno nadam da će doći vreme i kod nas da panduri ne mogu to da rade, ali jbg...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Rutinska kontrola postoji u svakoj zemlji i loše bi bilo da je ukinu.

 

Da ti obrazložim. Ono što radi BG policija je skroz korektno. Zaustave te, dok prilazi vidi da si registrovan, pokažeš mu vozačku (retko kad te proveri za zabranu i slično), većinom ti da da duvaš.

 

Meni to nikada ne smeta, jer je brzo gotovo.

 

Ono što mi smeta je rutinska kontrola u Leskovcu i drugim manjim mestima po Srbiji.

 

Druže, daj dokumenta, daj prvu pomoć, daj ovo, daj ono, čekaj da zovem centralu da vidim ko si ti i šta radiš ovde, a ja potencijalno pijan i drogiran.. uz omiljeno pitanje, gde idete ? :grr:

 

Ebala vas prva pomoć i prsluk. 

 

Prvi metod je preventiva, ovaj drugi je punjenje budžeta ili eventualno džepa. 

 

Moramo i mi da razgranicimo te dve stvari i da ovu prvu lakše prihvatimo.

 

Promenio član ProMaster
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 34 minuta, zaludan je napisao:

Samo što to nije postignuto "rutinskom kontrolom", već obaveznom kontrolom -

Ponekad si stvarno ko lenji, samo trolujes i udaras kontru, cemu to ;) ...

 

Ja lepo napisao rutinska kontrola a ne kontrola isored vrtica pred polazak.

Sad jos kazi da nikad nisi video na nekoj naplatnoj rampi zazstavljen bus ili šleper.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 58 minuta, ProMaster je napisao:

Rutinska kontrola postoji u svakoj zemlji i loše bi bilo da je ukinu.

 

Nije tačno.

U zapadnim zemljama policajac mora da ima razlog da te zaustavi, a to ne može da bude "rutinska kontrola" (pričam o saobraćajnoj policiji, druge policije i službe imaju nešto drugačija pravila).

 

Čak i u Bosni - ako te pandur zaustavi, ne može da bude zbog rutinske kontrole. Zaustavljanje zbog "rutinske kontrole" povlači automatsku suspenziju, a za ponavljanje se i gubi posao.

 

Pre sat vremena, ProMaster je napisao:

Da ti obrazložim. Ono što radi BG policija je skroz korektno. Zaustave te, dok prilazi vidi da si registrovan, pokažeš mu vozačku (retko kad te proveri za zabranu i slično), većinom ti da da duvaš.

 

Meni to nikada ne smeta, jer je brzo gotovo.

 

Ono što mi smeta je rutinska kontrola u Leskovcu i drugim manjim mestima po Srbiji.

 

Druže, daj dokumenta, daj prvu pomoć, daj ovo, daj ono, čekaj da zovem centralu da vidim ko si ti i šta radiš ovde, a ja potencijalno pijan i drogiran.. uz omiljeno pitanje, gde idete ? :grr:

 

Meni uvek smeta.

 

S tim da - kad bilo koja policija (BG ili LE) radi kontrole svih učesnika u saobraćaju, naprave "levak" pa svi dunu u onu spravu koja je alko i narko test, bez traženja dokumenata ako si negativan, to mi je OK, i podržavam. (Prvi put sam to video na iziazu iz NS tokom nekog Exita, mislim 2004.)

 

Varijanta u kojoj dokoni pandur po sopstvenom nahođenju mahne meni onim dildom, a ne dira likove sa divljim farovima...ne hvala.

 

pre 58 minuta, travelman je napisao:

Sad jos kazi da nikad nisi video na nekoj naplatnoj rampi zazstavljen bus ili šleper.

 

Teretna vozila su priča za sebe - njih mogu da zaustave praktično kad god hoće i da ih trkeljišu po xy osnova.

 

A, iskreno, autobus NIKAD nisam video zaustavljen u "rutinskoj kontroli".

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Hehehe pa samo u Srbiji je ''rutinska kontrola'' razlog za zaustavljanje i trkeljisanje. Manje više u svetu svaki odsek policije radi svoj posao...saobraćajna je fokusirana na saobraćaj i prali/lovi te prekršaje i tad reaguje. Dok interventna ima svoje polje delovanja...samo kod nas je sve u istom loncu i koristi se jedna rečenica za sve.

 

@zaludanpomenu Bosnu...i zaista je tako, samo što je Federacija ostala na čistim kontrolama radarima sa policajcima a RS je ''modernizovana'' pa su pozabadali kamere na svakih par kilometara u naseljenim mestima, sve digitalno i čeka te koverta na granici pri izlasku iz zemlje. Osim saobraćajne kad se setim skoro pa nikad do sad nisam video druge uniforme tipa interventna i slično. Čak ni na ulicama nemaju takve patrole kao kod nas u džipovima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 15 minuta, zaludan je napisao:

zapadnim zemljama policajac mora da ima razlog da te zaustavi

Ko prica o zapadu, mi pricamo o Srbiji.

...

pre 19 minuta, zaludan je napisao:

zapadnim zemljama policajac mora da ima razlog da te zaustavi, a to ne može da bude "rutinska kontrola" (pričam o saobraćajnoj policiji

Jeste, pa jer sam u zadnjem putopisu opisao zaustavljanje u madjarskoj i austriji a sve sa razlogom sto mi je auto ruzan.

Meni to niti je smetalo niti me nerviralo, cak mi bilo simpa.

 

Nocu me cesto zaustave i samo pitaju jel mi se spava, cak ni dokumenta ne traze. I sta je tu lose, cime su tvoja prava ugrozena.

 

Na ulazu u madjarsku te zaustavi uniformisani vojnik sa automatom na gotovs i nesto nisam cuo da se neko buni.

 

Smeta kad zaustave a smeta i kad prime metak od dede.

Imal sta da ne smeta u ovoj zemlji.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
pre 25 minuta, zaludan je napisao:

Nije tačno.

U zapadnim zemljama policajac mora da ima razlog da te zaustavi, a to ne može da bude "rutinska kontrola" (pričam o saobraćajnoj policiji,

ajde da me zastupaš protiv nemačke saobraćajne policije, stiže opis dešavanja.

zaustavili me prošli septembar, tj pratili nekih 10km i onda pretekli na autobanu, upalili "follow us, police", sišli sa autoputa na prvoj petlji do nekog proširenja.
"dobro veče, dokumenta"
"izvolite"
"gde idete?"
"hamburg"
"izvolite dokumenta, slobodno ovde se uključite nazad ka autoputu preko pune linije, stojimo mi sa rotacijom"
"hvala"


Jel mogu da ih ošašavim za preživljen stres??

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 41 minuta, nafetS je napisao:

ajde da me zastupaš protiv nemačke saobraćajne policije, stiže opis dešavanja.

zaustavili me prošli septembar, tj pratili nekih 10km i onda pretekli na autobanu, upalili "follow us, police", sišli sa autoputa na prvoj petlji do nekog proširenja.
"dobro veče, dokumenta"
"izvolite"
"gde idete?"
"hamburg"
"izvolite dokumenta, slobodno ovde se uključite nazad ka autoputu preko pune linije, stojimo mi sa rotacijom"
"hvala"


Jel mogu da ih ošašavim za preživljen stres??

Isto, samo Austrijanci, zima 2018. 

Proverio samo dokumenta i pitao čak da li smo u tranzitu ili boravimo u A.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Hmmm...jedino što mi pada na pamet je da imaju drugačija pravila za strane tablice.

Jer inače, kod njih je to svedeno na prilično jednostavno - policija nema pravo da troši ničije vreme bez razloga, a rutinska kontrola nije razlog da npr. zakasniš na posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 16 minuta, Alexandra995 je napisao:

Nadležni organi su uredno čitali vaše postove, te shodno tome su najavljene pojačane kontrole od sutra do 20.06. :D:P

 

I to na nivou cele Evrope :D 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Nadležni organi su uredno čitali vaše postove, te shodno tome su najavljene pojačane kontrole od sutra do 20.06. 
I treba.

Dok god se broj vozača u alkoholisanom ili nekom drugom nasviranom stanju i tehnički neispravnih vozila ne dovede u neku "normalu" biću za redovne, vanredne i kakve hoće kontrole. Ja sam ispravan u 99+ posto slučajeva, kad nisam, sam sam kriv, svesno pravim sranje. Da policija ne radi ove kontrole, bilo bi mnogo više vozača u bar pripitom stanju za volanom. Uključujući mnoge ovde prisutne. A to bi neizbežno dovelo do mnogo više sranja, da prostite.



Svima želim brz oporavak i da svi zajedno nauče nešto iz ovoga.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 647 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
Pre 4 sati, Chika Jimi je napisao:

Rasiriste temu skroz. Zna li se kako su povređeni?

 

Koji povredjeni?

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra




zaustavili me prošli septembar, tj pratili nekih 10km i onda pretekli na autobanu, upalili "follow us, police", sišli sa autoputa na prvoj petlji do nekog proširenja.
"dobro veče, dokumenta"





Proverio samo dokumenta i pitao čak da li smo u tranzitu ili boravimo u A.


Ovo kada vas zaustave kao strance ne mora da bude saobraćajna policija niti zbog saobraćaja. Možda ste u carinskom prekršaju, carina, možda traže migrante,...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 9 sati, Gordak985 je napisao:

Dok god se broj vozača u alkoholisanom ili nekom drugom nasviranom stanju i tehnički neispravnih vozila ne dovede u neku "normalu" biću za redovne, vanredne i kakve hoće kontrole. Ja sam ispravan u 99+ posto slučajeva, kad nisam, sam sam kriv, svesno pravim sranje. Da policija ne radi ove kontrole, bilo bi mnogo više vozača u bar pripitom stanju za volanom. Uključujući mnoge ovde prisutne. A to bi neizbežno dovelo do mnogo više sranja, da prostite.
 

 

Vidi, u teoriji, ali SAMO u teoriji si u pravu.

 

Naime, u ovoj našoj Srbiji ne trebaju nikakve "rutinske kontrole" za ovo - svaki saobraćajac može da stane maltene BILO GDE i da celu smenu ima posla u pisanju prekršajnih prijava.

Da zaustavlja vozače koji voze očigledno neispravna vozila (farovi kao moj "omiljeni" detalj), prave razne prekršaje (od nedavanja migavca i nevezivanja pojasa, pa do kuckanja poruka), pa ih onda usput iskontroliše i onom spravom za alko i narko test o istom trošku, bukvalno bi ga ruke bolele od pisanja prijava, a jedino bi imao problem gde sve da poređa vozila isključenih iz saobraćaja (ne znam kako je rešeno i kojim zakonom ta varijanta :D

 

E, a to što će oni da "u akcijama" rade "rutinske kontrole" dva dana, a od četvrtka sve po starom...to je mazanje očiju.

 

Pri ovome upravo napisanom, ne uzimam u obzir ono sad već čuveno "nemoj da se brukaš".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

1148012_20190204050220_5c57be1fb7896801f

Prilikom putovanja motociklom, ponesite samo neophodne stvari, i na taj način ćete da očuvate dobre vozne karakteristike, a samim tim i uživanje tokom vožnje.:)

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Pre 16 sati, X8 Vračar je napisao:


 

 

 

 

 

 


Ovo kada vas zaustave kao strance ne mora da bude saobraćajna policija niti zbog saobraćaja. Možda ste u carinskom prekršaju, carina, možda traže migrante,...

 

 

 

 

 

 

Pre 23 sati, nafetS je napisao:

nemačke saobraćajne policije

saobraćajna, saobraćajna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 10 sati, gebee&co je napisao:

@zaludan sve vreme pokušavam da te ukapiram.........ali mi ne ide.:stabre: Što se tiče ove teme.

 

Ne znam šta ti nije jasno?

 

Što očekujem od policije da radi svoj posao i pridržava se zakona i svojih pravila i kad nema direktno naređenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
 
Vidi, u teoriji, ali SAMO u teoriji si u pravu.
 
Naime, u ovoj našoj Srbiji ne trebaju nikakve "rutinske kontrole" za ovo - svaki saobraćajac može da stane maltene BILO GDE i da celu smenu ima posla u pisanju prekršajnih prijava.
Da zaustavlja vozače koji voze očigledno neispravna vozila (farovi kao moj "omiljeni" detalj), prave razne prekršaje (od nedavanja migavca i nevezivanja pojasa, pa do kuckanja poruka), pa ih onda usput iskontroliše i onom spravom za alko i narko test o istom trošku, bukvalno bi ga ruke bolele od pisanja prijava, a jedino bi imao problem gde sve da poređa vozila isključenih iz saobraćaja (ne znam kako je rešeno i kojim zakonom ta varijanta
 
E, a to što će oni da "u akcijama" rade "rutinske kontrole" dva dana, a od četvrtka sve po starom...to je mazanje očiju.
 
Pri ovome upravo napisanom, ne uzimam u obzir ono sad već čuveno "nemoj da se brukaš".
Nisam ni mislio na akcije.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

A da procitate naslov teme i prestanete da muljate o sranjima kao i u svakoj temi?!?!

Jel znate uopste zbog cega je tema otvorena?

Treba da vas je sramota! 

  • Sviđa mi se 9
  • Hvala 1
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Јел у овом удесу настрадо дечко за кога је брат тражио крв преко фб?

Возио ктм-а неког duke мислим да је био...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Menjali se motora, vozali lagano.

Lik o kome se polemise da li ima ili nema dozvolu ih je stigao i razlupao.

Verujem da nije svesno isao da osakati sebe i druge.

Isto tako verujem da ne pravi razliku da li je imao dozvolu ili ne.

Unistio je zivote. 

Zakon kaze da je morao da ima dozvolu, ako je zaista nije imao, onda treba kazna umnogome veca. 

Sad je bitno da svi ucesnici nezgode budu OK.

I da svi odgovorni dobiju zasluzenu kaznu. 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja