Jump to content

Moto Zajednica

Auto-put Beograd 11.06.2023.

Recommended Posts

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 13 sati, gebee&co je napisao:

a država nema drugačije sisteme nego da nešto debelo zabranjuje, eeee onda ide a što se zabranjuje .

 

Ima - samo neka sprovode postojeće zakone, pa će sve biti drastično drugačije.

 

A ne debilana po kojoj MatorKonj u 50 god. ima probnu dozvolu za motor (npr. ne sme na posao motorom jer kreće u pola 6, ili se vraća u ponoć), a s druge strane pijanih ludaka i dece bez dozvole koji voze 200 niz Bubanj potok dok pišu poruke, na sve strane.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
pre 25 minuta, zaludan je napisao:

 

Ima - samo neka sprovode postojeće zakone, pa će sve biti drastično drugačije.

 

A ne debilana po kojoj MatorKonj u 50 god. ima probnu dozvolu za motor (npr. ne sme na posao motorom jer kreće u pola 6, ili se vraća u ponoć), a s druge strane pijanih ludaka i dece bez dozvole koji voze 200 niz Bubanj potok dok pišu poruke, na sve strane.

Zaludan,jer si ti mislio na našeg kolegu @MatorKonj,pa on čovek vozi kao bubaljka.:)..........normalno.....šala.

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Da se razumemo, posedovanje dozvole samo znači da smo prošli određeni standardizovani test vožnje. Međutim, to ne garantuje da ćemo uvek voziti odgovorno ili bezbedno. U ovoj situaciji, dozvola fizički ne bi pružila pomoć, mada bi materijalno mogla biti korisna jer bi omogućila iskorišćavanje osiguranja, što u situaciji bez dozvole nije moguće.

 

Brzina i "peglanje" na putu su faktori koji dovode do opasnih situacija i nesreća. Bez obzira na posedovanje dozvole, svaki vozač mora biti svestan svoje odgovornosti prema sebi i drugima na putu.

 

Pravilna vožnja uključuje ne samo tehničke veštine, već i razumevanje ograničenja brzine, uslova na putu i sopstvenih sposobnosti.

 

Nažalost, mnogi mladi vozači nemaju dovoljno dobru procenu sopstvenih sposobnosti. Oni često vole da osete malo adrenalina, a kada se sve to pomeša, neretko se dogodi kobna situacija.

Promenio član Paljevina
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 5 minuta, Paljevina je napisao:

Da se razumemo, posedovanje dozvole samo znači da smo prošli određeni standardizovani test vožnje. Međutim, to ne garantuje da ćemo uvek voziti odgovorno ili bezbedno. U ovoj situaciji, dozvola fizički ne bi pružila pomoć, mada bi materijalno mogla biti korisna jer bi omogućila iskorišćavanje osiguranja, što u situaciji bez dozvole nije moguće.

 

Brzina i "peglanje" na putu su faktori koji dovode do opasnih situacija i nesreća. Bez obzira na posedovanje dozvole, svaki vozač mora biti svestan svoje odgovornosti prema sebi i drugima na putu.

 

Pravilna vožnja uključuje ne samo tehničke veštine, već i razumevanje ograničenja brzine, uslova na putu i sopstvenih sposobnosti.

 

Nažalost, mnogi mladi vozači nemaju dovoljno dobru procenu sopstvenih sposobnosti. Oni često vole da osete malo adrenalina, a kada se sve to pomeša, neretko se dogodi kobna situacija.

Posedovnaje dozvole podrazumeva ozbiljnu edukaciju...kao što si nam ti razložio deo koji govori o ''prilagođavanju brzine uslovima puta'' samo si svojim rečima/iskustvom preneo drugačije rečeno.

Drugo vozačka dozvola nema veze sa osiguranjem i naplatom istog jer se osiguranje vezuje za saobraćajnu a ne vozačku dozvolu ;) 

 

Ono o čemu možemo razgovarati vezano za dozvolu jeste kvalitet dobijenih edukacija za A kategoriju...lično smatram da je kriminal u Srbiji što se toga tiče. Opasne pare se inkasiraju a edukacije ni u tragovima.

Toliko imamo dobro razvijen sistem edukacija bezbedne vožnje koji nije prepoznat do te mere da je ostao nepoznat većini vozača u A i B kategorijama. Tu se ogleda letargičnost nas samih i pohlepa zvaničnih delova sistema kog ne zanima sigurnost ili ih zanima samo načelno da se forma ispuni, sve se svodi na ''ličnu odgovornost'' što bi bilo ok da nema organizovanih edukacija koje se zvanično plate poprilično.  

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Pre 7 sati, onyxia je napisao:

Navalili ste na dozvolu kao da ona, automatski, znači da znaš da voziš. Obično samo, nekako, prodješ ispit, o samoj vožnji pojma nemaš. Lično znam ljude koji nemaju punu kategoriju iz raznoraznih razloga a voze zilion puta bolje od onih koji imaju. Glava je problem, ne papir. Eto, imam dozvolu za kola, a više sam vozio kamion i motor nego automobil. 

Super, samo neka voze, ali na stazi. Ulica nije mesto za takve, koji god da su razlozi.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
pre 7 minuta, mick je napisao:

Drugo vozačka dozvola nema veze sa osiguranjem i naplatom istog jer se osiguranje vezuje za saobraćajnu a ne vozačku dozvolu

Ima itekako veze, osiguranje ti ne izlazi u susret ako si recimo... pod psihoaktivnim supstancama... ili npr. ne poseduješ dozvolu za odgovarajuću kategoriju. 

 

pre 8 minuta, mick je napisao:

Opasne pare se inkasiraju a edukacije ni u tragovima

Ovo je glavni problem.

 

Treba se fokusirati više na edukaciju samih vozača tokom procesa polaganja za kategoriju, treba skroz izmeniti pristup, jer sadašnji očigledno ne radi dobro. 

 

Na kraju krajeva, opet je sve individualno i nekom neće pomoći ni dozvola, ni časovi bezbedne vožnje, ni odlična edukacija o problematici vožnje, bilo je i uvek će biti i onih koji se više "lože" na brzinu i adrenalin, a ne na put i užitak, a takvi neretko nažalost dožive kobnu sudbinu ako praktikuju svoj način vožnje van staze. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Kada vas je zadnji put zaoustavio policajac da proveri dokumenta (vozacku i saobracajnu)? Verovatno davno a neke i nikada.

Zbog toga se desavaju ovakve stvari

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Kad je u glavi promaja, ni godine, ni iskustvo, ni dozvola.... ne mogu da pomognu. Nazalost, zbog takvih uvek strada neko drugi.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

@Paljevina ne mogu da ti citiram prve deo tvog poslednjeg posta....

Osiguranje ne izlazi u susret već radi po zakonu. Ono ne štiti tebe od drugih, već druge od tebe. Naplata svake štete načinjeno drugom licu se isplaćuje. Ako je štetnik (osoba koja je prouzrokovala štetu) bio bez dozvole, pijan, drogiran......šteta se isplaćuje ali onda osiguranje refundira sve troškove od lica koje je izazavalo štetu, materijalnu, fizičku, duhovnu....

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока



  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Uh, a polaganje tek...

 

Od drugara ćerka po njihovoj priči položila vozački (samo B) "preko veze".

Nismo znali do koje mere je to "preko veze".

Brat od tog drugara, takođe drugar (zajedničko društvo), joj iz Subotice doveze auto koji je kupila (Fiat 500, nebitno za priču), pokupi je, i ode s njom na parking kod Metroa da vidi koliko ona (ne) zna da vozi, i...padne u nesvest.

Devojka (22god) bukvalno ne ume da skrene - drži volan u "pravilnom položaju" s obe ruke, krene da mota u stranu, PUSTI VOLAN S OBE RUKE da ih premesti nazad i ponovo namota (nadam se da sam uspeo da opišem, ne znam baš kako da objasnim).

Ona zakonski sme u javni saobraćaj.

  • Haha 1
  • Tužan 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 258 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500
Pre 2 sati, Sharky - Alex je napisao:

Kada vas je zadnji put zaoustavio policajac da proveri dokumenta (vozacku i saobracajnu)? Verovatno davno a neke i nikada.

Zbog toga se desavaju ovakve 

Ne kazem da ne treba da policija da vrsi rutinske kontrole ali bi trebalo mnogo vise da otkrivaju i sankcionisu teze prekrsaje,pa je se u Beogradu nejavljam kolegama ier gledam da sacuvam zivu glavu a divljanja na sve strane svih ucesnika u saobracaju sa sve pesacima

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 11 minuta, MatorKonj je napisao:

pa je se u Beogradu nejavljam kolegama ier gledam da sacuvam zivu glavu 

E ovo zamalo da vidim u mirijevskom bulevaru blizu gsp garaze gde su ona 2 betonska lezeca policajca.

 

Baja ispred mene vozi i pruzi ruku da pozdravi kolegu iz suprotnog pravca a onda bez kocenja udari u lezeceg i zaplesa levo desno jer mu od udarca rucka pobeze iz ruke.

 

Sam bog ga sacuvao, prevideo je prepreku zbog pozdrava.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 24 minuta, MatorKonj je napisao:

Ne kazem da ne treba da policija da vrsi rutinske kontrole ali bi trebalo mnogo vise da otkrivaju i sankcionisu teze prekrsaje,pa je se u Beogradu nejavljam kolegama ier gledam da sacuvam zivu glavu a divljanja na sve strane svih ucesnika u saobracaju sa sve pesacima

 

Malo šta na svetu mrzim kao "rutinske kontrole", i drago mi je što ih nema.

 

A drugi deo posta je ključan.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 2 sati, zaludan je napisao:

Malo šta na svetu mrzim kao "rutinske kontrole", i drago mi je

Ja ih bas volim, bolje preventiva nego kurativa.

Prosli vikend iz saobracaja iskljucen bus pun skolaraca na ekskurziji jer je vozac malo dao sebi oduska po čokanjčetu. A kontrola je bila bas takva, rutinska.

Bilo na tv ...

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 258 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500
pre 32 minuta, travelman je napisao:

Ja ih bas volim, bolje preventiva nego kurativa.

Prosli vikend iz saobracaja iskljucen bus pun skolaraca na ekskurziji jer je vozac malo dao sebi oduska po čokanjčetu. A kontrola je bila bas takva, rutinska.

Bilo na tv ...

Mozda kod doktora a cokanj zbog zgaravice doktor mu prepisao

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 646 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Cim nema dozvolu a vozi on je za mene budaletina. A sta zna budaletina najbolje da radi? Pa da pravi sranja. Skratite polemike uzaludne. Ne fali nama budala, nama fali pametnih ljudi.

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Sto manje rutinskih kontrola, to vise pijanih, drogiranih i onih bez dozvole.

Policija je pocela da se oslanja na kamere, ali kamere ne beleze ove gore navedene.

Mozda jeste smaranje da stanes na minut-dva i vadis dokumenta rutinskoj kontroli, ali je veci problem kad neki od gore navedenih naleti na mene i ugrozi moj zivot

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4403 postova
8 hours ago, Sharky - Alex said:

Kada vas je zadnji put zaoustavio policajac da proveri dokumenta (vozacku i saobracajnu)? Verovatno davno a neke i nikada.

Zbog toga se desavaju ovakve stvari

Pa kod nas mora tako. Ovde isto te ne zaustavljaju da ti proveravaju dozvolu i registraciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

@Motorcyclist, izvini nisam ispratio gde zivis, pretpostavljam EU, nisu ni oni mnogo pametniji i kulturniji od nas ali koga zmija ujede i gustera se plasi, mi smo doduse malo tvrdoglaviji narod pa nam treba vise zmija.

Promenio član Sharky - Alex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 49 minuta, Skyrunner je napisao:

Nisam ispratio od kad se oduzima vozilo ako napraviš određeni prekršaj?

Ne moraš ti sve da znaš. Šta si ti neki advokat ?

 

:jee:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

 Искрено........ знам десетине људи неки су и  чланови овог форума што нису ни видели аутошколу а добили А категорију по старом закону . Јавна тајна у Србији положи тестове а спреми зелембаћа (100 еур) да прођеш из прве. Као друго обука у аутошколама лоша и скупа за наше прилике. Рецимо за Б категорију у пракси  само 2 или 4 часа на полигону  паркинг ил гаража . Треће нико али нико после положеног испита у пракси не поштује прописе у потпуности. Ако сам на себи не радиш после добијања категорије  ,  а то значи иди негде сам или с неким ко ЗНА ,  где нема великог саобраћаја па вежбај ко луд и више сати дневно по свим временским условима са аутом или са моторциклом и по киши и сувом. И тако учи на  ситним ил крупним грешкама да у реалном саобраћају смањиш шансу за неку  опасну ситуацију  у реалним условима на путу . Ја лично кад год сам узимао други моторцикл ишао сам по разним насељима на левој обали Дунава  Ковилово  , Јабучки рит , шећерана код П. Скеле и увозавао се с новим (половним) моторциклом нагло.... кочио ,    убрзавао ,    нагло мењање правца итд . А све у намери да видим како се моторцикл понаша и где бежи  , докле су моје и његове границе а све у намери да будем сигурнији на путу. И увек кажем ГЛАВА а не муда управљају мотором ил аутом .   Доста  пријатеља  и деце од пријатеља и комшија и своју децу обучавао  на њиховим возилима   после добијања категорија  , због тога и ово коментаришем .          П. С.    За разне коментаре и душебрижнике   33 год имам возачког искуства и кад радим  пређем и по 900 км по  Србији  у целодневној смени зависно од природе посла а по БГ и до 300 км  ДНЕВНО. 

Promenio član ddimic
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Svi pricaju o nekim vezama za polaganje za A, ja kd sam resio da polazem nigde nikoga :)

Sad me instruktor i vremenska prognoza je*u, za 3 meseca sam odvozao 3 dvocasa

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja