Jump to content

Moto Zajednica

TAG uređaj za naplatu putarine Grčka

Recommended Posts

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 1 sat, zlatkojov je napisao:

Kakva je procedura, jel smeta nesto i nas TAG u kolima.

 

ne, sve ok...makar za sad. Inače od Juna naš tag se može koristiti u Makedoniji

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Kolege,ja dam dinoc nakon citanja ove teme poslao upit i popunio trazene podatke. Danas du me kontaktirali mailom,objasnili da za motor ide kartica,za kola tag itd. Prihvatio sam uslove i sada cekam dalja uputstva od njih. 19.06. Idem za GR,bad bih voleo da stigne do tada.

Nego,kako se dopunjuje kredit,da li je neko pokusao? Ili mora kod njih na nekoj naplatnoj stanici?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 14 minuta, zemunac72 je napisao:

Kolege,ja dam dinoc nakon citanja ove teme poslao upit i popunio trazene podatke. Danas du me kontaktirali mailom,objasnili da za motor ide kartica,za kola tag itd. Prihvatio sam uslove i sada cekam dalja uputstva od njih. 19.06. Idem za GR,bad bih voleo da stigne do tada.

Nego,kako se dopunjuje kredit,da li je neko pokusao? Ili mora kod njih na nekoj naplatnoj stanici?

Kad dobiješ tag povežeš ga sa svojom bankovnom karticom i to je to... 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
1 hour ago, mick said:

Kad dobiješ tag povežeš ga sa svojom bankovnom karticom i to je to... 

Ne povezuje se sa karticom nego se dopunjuje sa kartice. Znači ne radi kao ovaj novi kod nas koji skida sa kartice automatski kad god prođeš rampu nego ga dopunjuješ određenim iznosima (10, 20, 50, 100, 200eur) a on ti signalizira jedan "bip" ako imaš dovoljno kredita da prođeš, "dva bipa" kad je taj kredit koji je na njemu pri kraju pa je potrebno da ga dopuniš ponovo. Ono što možeš je da karticu "zapamtiš" da ti ta dopuna kasnije bude jednostavnija.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
1 hour ago, zemunac72 said:

19.06. Idem za GR,bad bih voleo da stigne do tada.

 

Stićiće ti sasvim sigurno u toku sledeće nedelje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 6 sati, ekozelj je napisao:

Ne povezuje se sa karticom nego se dopunjuje sa kartice. Znači ne radi kao ovaj novi kod nas koji skida sa kartice automatski kad god prođeš rampu nego ga dopunjuješ određenim iznosima (10, 20, 50, 100, 200eur) a on ti signalizira jedan "bip" ako imaš dovoljno kredita da prođeš, "dva bipa" kad je taj kredit koji je na njemu pri kraju pa je potrebno da ga dopuniš ponovo. Ono što možeš je da karticu "zapamtiš" da ti ta dopuna kasnije bude jednostavnija.

Na to sam mislio :D 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Zontes 350T

image.thumb.png.b4839aaad603503d73da0fd7c80eac78.png

 

Koju pretplatu ste odabrali prilikom narucivanja? Vidim da za auto ima Primary i Smart.

 

EDIT: Izvinjavam se, pise za pismene :) :

 

EGNATIA.EU

Ιστοσελίδα της εταιρείας Εγνατία Οδός Α.Ε.

 

Nisam znao sta pise u tabelama na grckom, ali to je broj transakcija.

Promenio član milosm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Ja sam ovu poslednju opciju "Citizen".

 

Nego sad tek imam problem, ostavio sam firmin meil i ne mogui da potvrdim registraciju meilom jer blokira meilove sa njihovog sajta :(

Pišem im da vidim mogu li mi promeniti registracioni meil ili uraditi potvrdu bez potvrde preko meila.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Mozda da uradis novu porudzbinu, sa licnog mejla. Ovu prvu ce zanemariti jer im nije stigao tvoj odgovor.

 

Mene zanima je l' vi momci cesto putujete u Grcku ili je ovo samo za potrebe letovanja? Meni to izgleda kao suvise zezanja zbog koriscenja jednom godisnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 26 minuta, grafigo je napisao:

Mozda da uradis novu porudzbinu, sa licnog mejla. Ovu prvu ce zanemariti jer im nije stigao tvoj odgovor.

 

Mene zanima je l' vi momci cesto putujete u Grcku ili je ovo samo za potrebe letovanja? Meni to izgleda kao suvise zezanja zbog koriscenja jednom godisnje.

I jednom da prođeš vredi...kakvo crno cimanje! Odradiš porudžbinu iz fotelje, stigne ti sve besplatno na adresu, opet ne dižeš zadnjicu...a kad dođeš do naplatne rampe ne drndaš se sa sićom koju posle nigde ne možeš da iskoristiš, ne čekaš na red već prođeš najnormalnije.

 

Meni iskreno nije cimanje...naprotiv. Još samo da odradim Open Balkan TAG i miran sam u kompletu što se tiče Grčke.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre sat vremena, grafigo je napisao:

Mozda da uradis novu porudzbinu, sa licnog mejla. Ovu prvu ce zanemariti jer im nije stigao tvoj odgovor.

Ima opcija promene e-mail adrese. Samo im pošaljes meil sa zahtevom za promenu i oni ti posalju obrazac kao prilikom prijave, upises novu e-mail adresu potpises slikas ili skeniras i vratiš.

Stvarno su kooperativni za razliku od naših "Customer Care" službi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Da iskoristim da pitam zna li neko kako se obračunava prolazak sa open Balkan tag-om? Mislim na to sto je kod nas jedna cena za strance, a druga za domaća vozila. U Makedoniji se to odnosi na plaćanje u eurima ili u denarima. Pa kako onda tag racunaju?

A Grci? Ne sećam se, ali mislim da Grci nemaju razlicite cene.

Послато са SM-S911B помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Vidi, koliko znam i kod nas i kod makeodonaca nema više različite naplate za domaća i strana vozila, nego se svelo da može da se plati u RSD/denarima ili u evrima.

Sad kad budeš povezao tag sa platnom karticom (pretpostavljam da će tražiti da to bude Master ili tako neka) skidaće ti u valuti države u kojoj si i automatski će ti raditi konverziju u evre i slati izveštaj na telefon.

Ako neko zna da je drugačije neka napiše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Na prosloj strani, treci post. Tu sam stavio link sa cenama svih putarina. Lako moze da se izracuna za koju rutu ti treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Slabo divanim grčki a da prebacima na engleski ne umem :stabre:

 

Svakako hvala :takoje:

Promenio član DonToni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 671 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Možda je mali off, a možda i nije pošto može da koristi po pitanju cena putarine. 

 

Waze navigacija nakon najnovijeg update-a u nekim zemljama računa i cenu putarine u skladu sa putanjom. 

Nisam video u Hrvatskoj da radi, ali u Italiji računa sve, pa možda može i za Grčku da pomogne

HGb2kRUzDVhedMlag-DGV3mzzK_eU_xoUeizxY8cCJ_PQO93sFz5nT-tHHkF1L41uc9yhn3zTXrblufwuhzjQgwekXe7A4al44Ly5Uiav9cClO25uck98Fg3iaESzwKh5q8HMu1KGblW1bN8HgzQeU20bm9W2AhXgJxYqA4Xx-UoJ2Rq9zm191OvJddqq5CQxv0XoqX47IQXMb9PjD7Rv3sDFVpvEhw9X5MikmeDiJ1c7zzSQDLliomhHDIko6tBGYoIi7lv54L3i2D_7tbdWHl8TOcjqKQPjuG5lPsjdKZxaxXrlSF_QAPaMl0Y4IxragaIxHUTu_1bJq5ji5G9IAWDXAb0D7s_Zl8S47Jhk5psHYCpbpmJvD6pJx1utxZC1iEZR1GOemUZk8_jL8ydvtDzL_dbSUWbOnTiBhMeEddsEft1338YiVCgNzrsQ8sxZUFFFKdU3kYvZsKq2UVs3x_ieR7XSwsUOcQEG8_ToGZUWxs8tktIXxYi5__y1gYv-pPFPAKXZ40yEGYXxeUQn9BoHHvjEykwGr9yRANz1_UN-Sh7MuAedPlg3eT2UhMf0LaygVbr1vUB9XZ4VdHKbgZP_J26YiReHi2cNHkGF6WQhGfHKOOn5zF25iA-J0cf3EyK_yLNu8p4LhlSjPKWegNFVFk737vZUBguB8MgUnSLUjzZ62FJzLVABHQXOvY9AT4XILXJOa6xCQot1zt1oiv6g13BUh1xJURSs8IIXx4GljAOhGDsI8U7Jnoej-pV1UnkWME5zk57vCxCzJP0kIykxo6eKrlyk-HnwQVPg2KvWgum18GvqgfXBFn_NSZ7QODlJ4SrX1YIG8fBLXgpLWrE-T28XXTe9C-BepUxdntsjUnbB2XhSPd4gQFnqzgw_HrPRnVyuuC-zSTfrhuHZ0pQZPKNUKL7Xii4QZNGjOuxY_oSJA=w1256-h943-s-no?authuser=0

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 671 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Moram da dopunim prethodnu informaciju. Omašio mi je sada putarinu za 10 centi, tako da ovo sa Waze-a treba uzimati više orijentaciono. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Da li je neko kome je stigao TAG proveravao da li se slažu serijski broj na samom uređaju i serijski broj u aplikaciji?

Kod mene na TAG-u ima jedan broj više, pa da vidim da li je tako kod svih ili da pišem podršci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
1 hour ago, dulegolub said:

Da li je neko kome je stigao TAG proveravao da li se slažu serijski broj na samom uređaju i serijski broj u aplikaciji?

Kod mene na TAG-u ima jedan broj više, pa da vidim da li je tako kod svih ili da pišem podršci.

Proveravao sam ja kad je stigao i isto tako je pa pretpostavljam da je to normalno.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja