Jump to content

Moto Zajednica

TAG uređaj za naplatu putarine Grčka

Recommended Posts

  • Drug član, 1959 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Dakle...ukoliko neko planira put Grčke od ove godine može koristiti TAG uređaj koji se dobija besplatno. Za razliku od naših dunđera ovde je moguće uvrstiti više vozila B,C,D,E kategorije ali i motocikl svih kategorija.

 

Dovoljno je da se popuni deo sa podacima i TAG se dostavlja preko DHL-a na adresu, naravno besplatno. 

 

Pa izvol'te :) 

 

EGNATIA.EU

Ιστοσελίδα της εταιρείας Εγνατία Οδός Α.Ε.

 

Promenio član mick
  • Sviđa mi se 11
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja ga imam vec neko vreme. Mnogo pametno sto dele besplatno. Cak i nama u Srbiji i to DHL-om...  Kasnije uplatis dopunu online i pucas.

 

Bravo za njih!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: FZ 1SA ; FJR 1300SA

Zna li neko koje su cene goriva u Grckoj ...prosla godina je bila zestoka ...

Inace svaka cast za TAG uredjaje 

Promenio član Petartdm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Dakle...ukoliko neko planira put Grčke od ove godine može koristiti TAG uređaj koji se dobija besplatno. Za razliku od naših dunđera ovde je moguće uvrstiti više vozila B,C,D,E kategorije ali i motocikl svih kategorija.
 
Dovoljno je da se popuni deo sa podacima i TAG se dostavlja preko DHL-a na adresu, naravno besplatno. 
 
Pa izvol'te  
 
EGNATIA.EU
Ιστοσελίδα της εταιρείας Εγνατία Οδός Α.Ε.  
Piše da ne može motocikl

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
7 hours ago, mick said:

Dakle...ukoliko neko planira put Grčke od ove godine može koristiti TAG uređaj koji se dobija besplatno. Za razliku od naših dunđera ovde je moguće uvrstiti više vozila B,C,D,E kategorije ali i motocikl svih kategorija.

 

Dovoljno je da se popuni deo sa podacima i TAG se dostavlja preko DHL-a na adresu, naravno besplatno. 

 

Pa izvol'te :) 

 

EGNATIA.EU

Ιστοσελίδα της εταιρείας Εγνατία Οδός Α.Ε.

 

Šta si uneo u polje "VAT Number"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1959 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, vidakn je napisao:

Piše da ne može motocikl

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

Može...ideš do dela gde ti je padajući meni...izabereš moto i ideš dalje. Ne možeš u isto vreme A i B kategorije. Dakle posebno prijava za A kategoriju a posebno za B.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Hm na glavnoj strani piše da ne može nisam ulazio dalje.
Uglavnom probaću.
Ovo sam našao na sajtu
5fe6dcd47fb82f3f5409ea098d51d5ca.jpg

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

i ja jutros poručio, pa javljajte kome stigne da znamo ima li nade... ja krećem 22.6. za Grčku, sve se plašim da neće poslatu do tada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Upravo sam imao telefonski poziv iz Grčke u vezi dva zahteva koja sam juče podneo, jedan za auto i jedan za motor. Zvala me je njihova službenica da mi skrene pažnju da samo onaj koji je za auto može da se koristi za automatski prolaz a onaj koji je za motor mora da se koristi na klasičnim prolzima gde ručno moraš da ga "očitaš". Znači oba se dopunjuju preko sajta ali samo onaj za auto je klasičan TAG a onaj za motor je u stvari kartica za ručno očitavanje. U suštini to i piše na njihovom sajtu, ali eto, zvali su da razjasne što je za svaku pohvalu.

 

I evo upravo mi je stigao e-mail od njih sa dokumentima koje je potrebno potpisati, skenirati i vratiti im e-maiom.

 

Znači sve ide veoma brzo,makar za sad.

Promenio član ekozelj
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1959 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Da se ispravim...i mene su Grci kontaktirali...definitivno TAG ne ide za motor već ili aplikacija ili kartica. Uredno su se izvinili za moju grešku...toliko o costumer care sistemu. Ne znam kako da pošaljemo ove naše na edukaciju...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
3 minutes ago, mick said:

Da se ispravim...i mene su Grci kontaktirali...definitivno TAG ne ide za motor već ili aplikacija ili kartica. Uredno su se izvinili za moju grešku...toliko o costumer care sistemu. Ne znam kako da pošaljemo ove naše na edukaciju...

Nisam se samo setio da pitam da li će i karticu poslati uz TAG ili šalju samo TAG-ove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Moja zena porucila, ja sam kriv pokazao sam joj ovo, upisivala njene podatke i br pasosa ali ipak ako bude nekih naplata bilo cega eto nasilja u porodici u najavi. P.S. Mrzim more:maloljut:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1086 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Stigao i meni mejl pre neki dan, a sada i ovaj:

 

Hello,
Thank you for your interest to become a subscriber of EgnatiaPass service. Regarding shipments to Serbia, we would like to inform you that the delivery via courier is free of charge.
However, due to possible Customs Clearance, you may be asked by Serbian Customs Authority to pay the relevant tax in order to receive the transponder. Unfortunately, we are not able to know if this charge will occur or the exact tax amount.
If you agree with a possible tax charge, please inform us in order to prepare and send you the transponder.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre sat vremena, Skittles je napisao:

Stigao i meni mejl pre neki dan, a sada i ovaj:

 

Hello,
Thank you for your interest to become a subscriber of EgnatiaPass service. Regarding shipments to Serbia, we would like to inform you that the delivery via courier is free of charge.
However, due to possible Customs Clearance, you may be asked by Serbian Customs Authority to pay the relevant tax in order to receive the transponder. Unfortunately, we are not able to know if this charge will occur or the exact tax amount.
If you agree with a possible tax charge, please inform us in order to prepare and send you the transponder.

I ja sam jutros dobio taj meil, poslao sam im potvrdu meilom da pristajem da mi ga posalju, poslao sliku pasoša... zahvalili se i rekli da će se javiti uskoro:

 

In a short time you will be informed about the next steps.

Promenio član DonToni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Malo sam pametovao pa sam u VAT/TAX polje upisao samo nulu misleći da je to dovljno jer kod nas nema takav broj pa su me kroz prepisku obavestili da mogu da im samo pošaljem broj mejlom ili da pošaljem kopiju pasoša.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Pitanje za one koji su već dobili TAG:

 

Da li je TAG kao u Srbiji - kategorija je bitna ili mora da se veže za registraciju? Šta ako se promeni automobil? Da li može da se promeni online registracija za koju je vezan TAG ili mora novi? 

 

Nisam našao ove podatke na sajtu - samo da može više automobila i da svaki dobija svoj TAG!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1959 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 47 minuta, Mr. No je napisao:

Pitanje za one koji su već dobili TAG:

 

Da li je TAG kao u Srbiji - kategorija je bitna ili mora da se veže za registraciju? Šta ako se promeni automobil? Da li može da se promeni online registracija za koju je vezan TAG ili mora novi? 

 

Nisam našao ove podatke na sajtu - samo da može više automobila i da svaki dobija svoj TAG!?

Jedna opcija je više kategorija tipa B,C,D pa tu možeš više registracija za svaku kategoriju, druga je moto tj A i ima još jedna ali se ne sećam šta je bilo u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Da li možeš da posle online promeniš broj registracije? Recimo promeniš auto ili uzmeš druge tablice?

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja