Jump to content

Moto Zajednica

TAG uređaj za naplatu putarine Grčka

Recommended Posts

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Meni su jutros poslali ugovor na mail,za potpisivanje. Vratio sam potpisan i dobio povratni mail da ce poslati kurirakom aluzbom. Ono sto me muci,nikako ne mogu da se registrujem u aplikaciji. Negde gresim.

Moze li pomoc od onih koji su to uspesno uradili? Sta kucate kao ime korianika,sta je poreski broj? Negde gresim i nikako da prezupcim. Mozda mora tag da stigne,ne znam....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 9 minuta, zemunac72 je napisao:

Meni su jutros poslali ugovor na mail,za potpisivanje. Vratio sam potpisan i dobio povratni mail da ce poslati kurirakom aluzbom. Ono sto me muci,nikako ne mogu da se registrujem u aplikaciji. Negde gresim.

Moze li pomoc od onih koji su to uspesno uradili? Sta kucate kao ime korianika,sta je poreski broj? Negde gresim i nikako da prezupcim. Mozda mora tag da stigne,ne znam....

Možda nisi video u papirima...registracija se radi po dobijanju TAG-a. Sad ne možeš da registruješ jer podatke koje si poslao nazad jer ih još nisu obradili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Procitao sam da ne vrsim dopunu dok mi ne stigne Tag,ali ne i da se nw registrujem. Ok,nije zurba,kad stigne... verovatno do subote ,kada krecem put GR,nece ni stici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

@zemunac72

Customer ID ti pise na vrhu ugovora koji si potpisao, a u VAT br. upisujes jmbg (kao što je upisano na ugovoru)

Promenio član DonToni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Motocikl: Varadero XL1000V

Vodi računa da upišeš isti customer number kao u ugovoru. Ja sam u online obrazac upisao JMBG ali su mi u dokumentu koji sam potpisivao dodali "RS " ispred....isto sam se ubio pokušavajući da se registrujem dok to nisam provalio

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Nece definitivno ni jedna varijanta registracije. Kad dodje,dopunicu ga direktno na naplatnoj rampi. Sta da se radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Pri registraciji sam za VAT broj stavio jednu nulu misleći da je to OK jer mi nemamo taj broj.

Zatim su me obavestili mejlom da je taj broj obavezan i rekli mi da za VAT broj mogu da im pošaljem broj pasoša ili skeniran pasoš i ja sam ovo prvo uradio.

Posle toga su mi poslali ugovor u kome su oni stavili neki neki VAT broj sa prefiksom RS koji nije moj broj pasoša i sa tim brojem sam registrovao nalog za aplikaciju.

Eto, možda nekom ovo bude od koristi.

 

EDIT

Ipak nisam sad siguran da li sam sa tim brojem registrovao nalog ili sa Costumer ID koji se nalazi na vrhu ugovora kako je @DonTonirekao.

A primećujem i da mi je Costumer ID neki broj a VAT koji su oni sami odredili taj broj ali sa dodatim RS i jednim brojem ispred.

Promenio član dulegolub

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre 1 sat, zemunac72 je napisao:

Nece definitivno ni jedna varijanta registracije. Kad dodje,dopunicu ga direktno na naplatnoj rampi. Sta da se radi

ja sam se registrovao preko kompa, ali mislim da je isto i na telefonu preko aplikacije:

 

Untitled1.thumb.png.079bc6374d5d6c9492f9bb05aaa750e1.png

 

Untitled2.thumb.png.57746ac12ae85105284d26c49642ff97.png

 

Nakon toga ti posalju na meil verifikaciju, i nakon toga (kad im verifikujes svoj meil klikom na link koji ti posalju) otvori ti se strana gde prijavljujes user name (nick) koji želiš, ako je slobodan, i postavljaš lozinku... posle toga se sa tim loguješ na aplikaciju, bilo preko kompa ili telefona.

 

Untitled3.thumb.png.eeba489fb247ce2a75bed30f94fcc892.png

 

p.s. mislim da sam VAT br. upisivao sa razmakom izmedju RS i jmbg-a

Promenio član DonToni
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 326 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Kad je "VAT" u pitanju pri registraciji morate obavezno da upišete baš kako piše u ugovoru. Znači ide RS pa razmak pa broj (koji ste upisali pri podnošenju zahteva i koji vam piše u ugovoru).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Stigao tag za auto i kartica za motor. U sredu sam poslao potisane papire. Svaka im cast na azurnosti. Mnogi bi mogli da nauce od Grka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Zena je primila paket,sad sam ga otvorio. Ja sam stavio 4 tablice za kola i jednu za motor. Dobio sam 4 taga i karticu. Svaka im cast. 

Pisao sam im za problem prilikom kreiranja naloga. Odmah su me zvali telefonom. Cela poenta je da nisam stavljao jedan razmak izmedju RS i broja...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

I sad se postavlja pitanje kako kod Grka besplatan TAG i slanje u druge zemlje a u našoj ekonomski tigrasto jakoj zemlji TAG 2200 dinara...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Hmmm, iznose za elektronsku uplatu/dopunu prihvataju samo cifre ponuđene pored polja za upis iznosa.

Što bi značilo, ako te putarina košta 40,1 evra ili sl., moraš da uplatiš 50 evra :stabre:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 4 minuta, DonToni je napisao:

Hmmm, iznose za elektronsku uplatu/dopunu prihvataju samo cifre ponuđene pored polja za upis iznosa.

Što bi značilo, ako te putarina košta 40,1 evra ili sl., moraš da uplatiš 50 evra :stabre:

 

Ili uplatiš manje. skineš sve sa tag-a pa poslednju platiš klasika.

 

Kod nas je debilana da na naplatnoj rampi moraš da uplatiš 2000 dinara nevezano za visinu putarine u tom trenutku. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
pre 1 minut, mick je napisao:

Ili uplatiš manje. skineš sve sa tag-a pa poslednju platiš klasika.

 

Kod nas je debilana da na naplatnoj rampi moraš da uplatiš 2000 dinara nevezano za visinu putarine u tom trenutku. 

Ja imam drugačije iskustvo na naplatnoj stanici na Milošu Velikom kod Obrenovca.
Ostao bez dovoljno para na TAG-u i stanem da dopunim jer nije bilo pumpe u pravcu Bgd-a... dam joj 2.000 a ona me pita koliko želim da uplatim... rekao sam joj sve, ali sam shvatio da sam mogao i manje. 
Ili se samo nismo razumeli, možda je očekivala da želim više :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, DonToni je napisao:

Ja imam drugačije iskustvo na naplatnoj stanici na Milošu Velikom kod Obrenovca.
Ostao bez dovoljno para na TAG-u i stanem da dopunim jer nije bilo pumpe u pravcu Bgd-a... dam joj 2.000 a ona me pita koliko želim da uplatim... rekao sam joj sve, ali sam shvatio da sam mogao i manje. 
Ili se samo nismo razumeli, možda je očekivala da želim više :D

 

Ne...vrlo verovatno je bila ljubazna ili kao po običaju nije znala. Ne možeš ispod 2000 da uplatiš.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 326 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Ne koristim naš TAG još uvek ali koliko sam ja razumeo u okviru Open Balkan projekta TAG možeš vezati za platnu karticu i ne uplaćuješ ništa nego ti skida sa računa iznos putarine pri svakom prolasku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 44 minuta, ekozelj je napisao:

Ne koristim naš TAG još uvek ali koliko sam ja razumeo u okviru Open Balkan projekta TAG možeš vezati za platnu karticu i ne uplaćuješ ništa nego ti skida sa računa iznos putarine pri svakom prolasku.

Da

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 519 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250
Ne koristim naš TAG još uvek ali koliko sam ja razumeo u okviru Open Balkan projekta TAG možeš vezati za platnu karticu i ne uplaćuješ ništa nego ti skida sa računa iznos putarine pri svakom prolasku.
Koristim ovo već dve godine. Skidaju jednom ili dva puta mesečno.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 326 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
Koristim ovo već dve godine. Skidaju jednom ili dva puta mesečno.
Super, suština je da u svakom slučaju ne moraš unapred da uplaćuješ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

U GR zbog izbora ne naplaćuju putarinu ovaj vikend.

Samo se prolazi kroz rampe, ne skidaju ništa.

Srećom nisam mnogo uplatio na TAG. Prosao sam danas do Peloponeza sa potrošenih samo par eura (koje sam potrošio kad sam se prosli vikend spustio do Olimpske regije). 

Promenio član DonToni
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Thun, CH
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Cisto da se neko ne iznenadi ako porucuje tag sad, nakon nedelju dana me jos niko nije kontaktirao. Pozvao sam korisnicki, prva operaterka mi je na pomen engleskog spustila slusalicu, pozvao opet, druga je znala engleski. Veliki broj aplikacija, guzva im je, itd. Ocekivao sam da ce 15 dana pred put biti dovoljno imajuci u obzir prethodna iskustva, al izgleda da nece biti (to su mi i oni rekli). Dobra stvar je sto svakako ne salju uredjaj pre potpisivanja ugovora, pa postoji opcija i da ga preuzmem dok sam na odmoru u gr, ne mora obavezno da ide na navedenu adresu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Ja sam se malo zeznuo nisam gledao cene putarina i uplatio 20€.

Došli na more, pogledao na aplikaciji koliko ima - 18.29€ :lol3:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja