Jump to content

Moto Zajednica

TAG uređaj za naplatu putarine Grčka

Recommended Posts

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 2 sati, Skittles je napisao:

Ja sam se malo zeznuo nisam gledao cene putarina i uplatio 20€.

Došli na more, pogledao na aplikaciji koliko ima - 18.29€ :lol3:

Na kojoj aplikaciji? 

 

Ja jutros uplatio 40€ 

 

Idem do Kefalonije. Ja imam neki sajt gde kao moze da se vidi, ali se ne snalazim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1094 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09
2 hours ago, MaxiS said:

Na kojoj aplikaciji? 

 

Ja jutros uplatio 40€ 

 

Idem do Kefalonije. Ja imam neki sajt gde kao moze da se vidi, ali se ne snalazim...

MyEgnatiaPass

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Na MyEgnatiaPass aplikaciji imaš u meniju Tools & Fees i tu imaš spisak svih naplatnih stanica i kompletni cenovnik. Jedino što ćeš morati sam ručno da sabiraš cene duž tvoje planirane rute.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
On 9. 6. 2023. at 16:31, DonToni je napisao:

Nabavio sam ovako nesto, ko naidje na bolju i pregledniju mapu neka je okaci.

 

IMG-b8c40f0bbaa8a673c25f03c2eef8a683-V.thumb.jpg.2ad47370eb656a9e57e932097138d6a0.jpg

Možete da se rukovodite i sa ovom tabelom, neke su poskupele za 0,10 eur pa računajte da je u proseku više za skoro 0,10 eur po naplatnoj stanici.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Sa Grckim tagom nikakvih problema. Jednostavan sistem. Ti im uplatis pare, oni ih skidaju. Problem je sto nema ocitavanja iznosa sredstava na rampi pa ne znas dok ne udjes u aplikaciju koliko imas novca na tagu. I rampe su im spore pa moras skoro da stanes da bi ocitao tag i podigao rampu.

 

A sa nasima, tj. sa Open Balkan tagom vec problem. Vratio se sinoc sa puta, jutros u 5.30 stigao mejl da su uspesno skinuli sredstva sa kartice, a onda 15 min kasnije mejl sa obavestenjem da mi je blokiran tag. Pozovem korisnicki centar, sve oni vide da je ok, da je novac skinut, ali kao "jbg, sistem vas je stavio na blokadu". :lud:  Sad mi tag ne radi ni u Srbiji, niti u Mk. Cekam resenje, a taj tag treba za 2 dana opet da ide put Gr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Ne moze. Mislim, fizicki moze, to je taj isti tag, ali moras da ides u neku od njihovih poslovnica gde za 10-15 minuta zavrsavas to prebacivanje da moze da se koristi i u Mkd. Ona u komp za 2 minuta unosi serijski broj taga i par tvojih podataka, a onda se ti na svom telefonu sledecih par minuta logujes, unosis broj svoje debitne (ili kreditne) kartice i povezujes ga sa tagom. Posle toga je potrebno jos 20-ak minuta da sve prodje kroz sistem i onda je tag aktivan.

 

Meni je Niš sever bio stanica koja mi je bila najbliza da zavrsim ovo prebacivanje. Usao kod njih, zavrsio to za par minuta i onda seo na pumpu da popijem kafu. Nakon toga se vratio na Niš jug i nastavio dalje put kroz Srb i Mkd. Sve ukupno nekih pola sata pauze.

 

Inace, nase rampe su najbrze, prolaze se sa 40 - 50 na sat. Mkd je sporija, a u Gr se prakticno zaustavis pri prolasku.

 

U Gr mi je na jednoj rampi izleteo radnik. Pomislio da sam omašio kuda treba da se prođe kroz rampu.  :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Ako su ti grcke rampe spore,sta da kazes za HR? Tamo bukvalno imas znak stop...sekundu do dve i tek tada pisne enc i podize se rampa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Jes da ne citam uputstvo al danas mi kada sam hteo da prodjem rampu pisalo bad u grckoj i radnica mi kaze da nema para, odem u app ima 3.90 evra i pise bad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6
On 7/13/2023 at 3:31 PM, grafigo said:

Ne moze. Mislim, fizicki moze, to je taj isti tag, ali moras da ides u neku od njihovih poslovnica gde za 10-15 minuta zavrsavas to prebacivanje da moze da se koristi i u Mkd. Ona u komp za 2 minuta unosi serijski broj taga i par tvojih podataka, a onda se ti na svom telefonu sledecih par minuta logujes, unosis broj svoje debitne (ili kreditne) kartice i povezujes ga sa tagom. Posle toga je potrebno jos 20-ak minuta da sve prodje kroz sistem i onda je tag aktivan.

 

Meni je Niš sever bio stanica koja mi je bila najbliza da zavrsim ovo prebacivanje. Usao kod njih, zavrsio to za par minuta i onda seo na pumpu da popijem kafu. Nakon toga se vratio na Niš jug i nastavio dalje put kroz Srb i Mkd. Sve ukupno nekih pola sata pauze.

 

Inace, nase rampe su najbrze, prolaze se sa 40 - 50 na sat. Mkd je sporija, a u Gr se prakticno zaustavis pri prolasku.

 

U Gr mi je na jednoj rampi izleteo radnik. Pomislio da sam omašio kuda treba da se prođe kroz rampu.  :)

Sto ne mogu lepo ko Grci da im uplacujes koliko hoces kroz app.

Necu da mi skida sam sa kartice cuo sam za dosta slucajeva skidanja vise novca.

Jeste da vrate posle al sta mi treba da gubim vreme sa zalbama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Upozorenje za one koji koriste grčki TAG: mora da bude više novca nego što vam treba za putarine (iako je prepaid) da bi prošli rampe.
Meni je 2 rampe od Evzoni-a bilo stanje 2.3 eur ali nisam mogao da prodjem rampu na kojoj se placa 0.5 eur. Piše BAD na rampi i ne dozvoljava prolaz. Platio u kešu i malo kasnije proverio- skinuli su mi tih 0.5 eur ali nisu digli rampu.
Moja pretpostavka je da treba da ima bar 2 eur više - radnik na rampi je samo znao da mora da ima više ali koliko vise nije znao....

Ja sam uplatio tacno koliko mi je trebalo da prodjem sve rampe ali ipak je bolje uplatiti par eur više (uštedeo sam bar sat vremena na rampama kroz GR sa TAG-om), pa čak i da propadne tih par eur.

Inače, poslao sam pre jedno mesec dana Grcima upit da li moze da se za taj TAG promeni registracija ili moram da tražim novi uređaj kada krenem drugim autom u GR -nista nisu odgovorili....






  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
pre 1 minut, Mr. No je napisao:

Inače, poslao sam pre jedno mesec dana Grcima upit da li moze da se za taj TAG promeni registracija ili moram da tražim novi uređaj kada krenem drugim autom u GR -nista nisu odgovorili....

Ne mora :)

 

Kao i kod nas. Dok je ista kategorija, ne mora da se menja br tablice na TAG-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Jesam. Na proslom autu bilo prijavljeno, na ovom kada sam kupio vozio par meseci i na prvoj benzinskoj koja radi sa TAG-om, promenio na sadanji auto... Vozim auto i za poslovne svrhe, i da bih mogao da pravdam putarinu. Inace nisam morao...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Nije prava tema, ali liči... Jel zna neko gde škripi sa Open Balkan tag, tj tag za placanje kroz Makedoniju?..

Kažu ljudi, a ja krecem tim putem za dva dana,da preko 90% uredjaja ne funkcioniše kroz Makedoniju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Mcard je najbolja opcija. Ne znam cemu open balkan... Ja to imam  vec par godina i ne treba mi nikakva sinhronizacija trte mrte. Stanem, naslonim i palim. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Ne znam, meni je radilo kako treba, a bukvalno sam ga prvi dan po aktiviranju sistema koristio u Mk. Imao sam problem (blokirali mi tag) dan nakon prolaska kroz rampe jer su imali problem sa skidanjem sredstava sa kartice Mobi banke (Telenor). Posle 2 dana kada su skinuta sredstva, odblokiran mi je tag.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS
Mcard je najbolja opcija. Ne znam cemu open balkan... Ja to imam  vec par godina i ne treba mi nikakva sinhronizacija trte mrte. Stanem, naslonim i palim. 
Apsolutno se slažem. Brza je kartica u Makedoniji nego TAG u Grčkoj: )

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Да ли је неко можда проверавао или зна, може ли ТАГ да се купи на наплатној рампи, на пр тамо где се допуњава?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
Pre 14 sati, Blaza je napisao:

Ako misliš za Grčku, da. Za Makedoniju se ne sećam...

Да, мислио сам у Грчкој.

Овај наш ме не занима уопште. Због два заустављања да им дам 2000, нећу.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Jel zna neko gde moze da se kupi onaj plasticni nosac za nas Tag? Video da ima na kp, ali da ne porucujem sad.

Promenio član Dejan88

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja