Jump to content

Moto Zajednica

VOGE 525 DSX

Recommended Posts

  • Drug član, 952 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
I ja sam poručio, danas idem u banku završavam oko kredita... Biće tu za koji dan. Merkam ga odavno, prelomio sam kad sam isterao frezu i popio kaznu prvi dan vožnje. Uzeo sam u skuter centru, jer sam razocaran Nautikom, pristupu njihovom. Onda skotam za skut centar, sa Dušanom super komunikacija, dobri uslovi za kredit... Samo se moram otarasiti freze nažalost..

Sent from my CPH2305 using Tapatalk


Freza će lako da ode, pogotovo ako bude popularna cena.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 80 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Sym Maxsym 400i abs

Gledah ga i ja na sajmu, sedeo, pipkao. Odlična ponuda, možda i najbolja u okvirima A2 kategorije. Prodavac iz skuter centra maksimalno ljubazan i uslužan. Mada je meni sa 189 knap i to je ono što je možda i jedini razlog zašto već nije kaparisan.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
5 hours ago, sole92 said:

Gledah ga i ja na sajmu, sedeo, pipkao. Odlična ponuda, možda i najbolja u okvirima A2 kategorije. Prodavac iz skuter centra maksimalno ljubazan i uslužan. Mada je meni sa 189 knap i to je ono što je možda i jedini razlog zašto već nije kaparisan.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 

Ja sam visok 195, nije mi smetalo u sustini nista kada sam ga probao u nautici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 80 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Sym Maxsym 400i abs

Ništa čudno, nismo svi isto građeni. Ja imam duge noge i kolena su mi na knap na rezervoaru. Uspeo sam nekako da se namestim, ali ne znam koliko bi mi bilo komforno u vožnji

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5719 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Evo mene sa nokširom i jaknom na sokoćalu. Nisam ni u šta upirao nogama ali nekako me nije kupio... Stojim iza toga da je za 6K bio fantastična ponuda. Da mi MT nije legao, vratio bih se da se naknadno ubeđujem da je to - to... 191cm i 90-tak kila žive vage... 

IMG_20240229_113942_843.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Na papiru, deluje za bolje nema za 6k

 

Slicne smo konstitucije, ali ti ovde sedis povucen do kraja sedista. Kada se priblizis, skupis noge uz motor, krenes neku komadu nogom, nemas problem da kolena udaraju, nailaze na "prepreku"?

Promenio član sasa_f1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5719 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pa jbm li ga, vozio sam ga, nije bilo nikakvog upiranja ili da mi je nešto smetalo... Jedino mi malo nisko bila polugica menjača i naravno zaštita od vetra je nepostojeća po pitanju vizira ali me zato oduševio zaštitom od vetra za noge - to nisam očekivao i prijatno me iznenadio.

 

Što se tiče same vožnje, ja sam (maxi) skuteraška cava ;) pa nisam nešto merodavan ali motor jako lepo povlači, menjač ide kao u sir, vrlo je upravljiv. Sedište je nešto tvrdje i deluje mi da je ogibljenje postavljeno dosta tvrdo ali pošto je podesivo, lako je rešivo... Prekidači su vrlo kvalitetni, displej bi mogao biti nešto vidljiviji tj kontrastniji. Ne znam da li to ima da se podešava u meniju. 

 

Pitao sam za screen mirror-ing i rekoše mi da uvoze motore koji nemaju tu opciju jer su skuplji u nabavci. Takodje nema pozadinsko osvetljenje prekidača i grejanje ručica i sedišta. Rekoše mi da će verzija Dark Knight imati grejanje ručica. Mislim da je i sa redovnom cenom od 6390 eura jako dobra kupovina. Ti agregati su van EU otključani na 53 ks, motor ide kao mutav, kome je bitno...

 

Kad ga uporedim sa Kove 510, koji nisam vozio ali nosi isti agregat kao DSX, smatram da Kove ne vredi 600 eura više, sem onog kome je krucijalna suspenzija od 20 cm i alu štitnik agregata. Manji displej, nema TC, slabija zaštita od vetra, nema maglenki, doduše bolji crash bar, ima onaj zadnji blatobran i već pomenuti hod  suspenzije 20 cm i alu zaštitu agregata i poz. osvetljenje prekidača. I sedište mi deluje malo "izdašnije" na Kove-tu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@sasa_f1 to sa visinom je varljivo. Ja sam 1 cm viši od alexanta, al imam duže noge, a on duži torzo, bar na osnovu slika i sedanja po motorima što sam zaključio. Mora lično da se proba, hoćureći.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Bozo nemoj probavati Saleta,ozenjen je,otac dva sina,poznajem ga licno. :jee:

 

Sala naravno Bozo,nadam se da nema ljutnje. (msm tebe ne poznajem pa moram da pitam)  ;) Ista visina ne znaci istu konstituciju. Tako da,svakako treba probati svaki motor pre kupovine. Na slepo ne vredi prica. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
2 hours ago, alexanto said:

Pa jbm li ga, vozio sam ga, nije bilo nikakvog upiranja ili da mi je nešto smetalo... Jedino mi malo nisko bila polugica menjača i naravno zaštita od vetra je nepostojeća po pitanju vizira ali me zato oduševio zaštitom od vetra za noge - to nisam očekivao i prijatno me iznenadio.

 

Što se tiče same vožnje, ja sam (maxi) skuteraška cava ;) pa nisam nešto merodavan ali motor jako lepo povlači, menjač ide kao u sir, vrlo je upravljiv. Sedište je nešto tvrdje i deluje mi da je ogibljenje postavljeno dosta tvrdo ali pošto je podesivo, lako je rešivo... Prekidači su vrlo kvalitetni, displej bi mogao biti nešto vidljiviji tj kontrastniji. Ne znam da li to ima da se podešava u meniju. 

 

Pitao sam za screen mirror-ing i rekoše mi da uvoze motore koji nemaju tu opciju jer su skuplji u nabavci. Takodje nema pozadinsko osvetljenje prekidača i grejanje ručica i sedišta. Rekoše mi da će verzija Dark Knight imati grejanje ručica. Mislim da je i sa redovnom cenom od 6390 eura jako dobra kupovina. Ti agregati su van EU otključani na 53 ks, motor ide kao mutav, kome je bitno...

 

Kad ga uporedim sa Kove 510, koji nisam vozio ali nosi isti agregat kao DSX, smatram da Kove ne vredi 600 eura više, sem onog kome je krucijalna suspenzija od 20 cm i alu štitnik agregata. Manji displej, nema TC, slabija zaštita od vetra, nema maglenki, doduše bolji crash bar, ima onaj zadnji blatobran i već pomenuti hod  suspenzije 20 cm i alu zaštitu agregata i poz. osvetljenje prekidača. I sedište mi deluje malo "izdašnije" na Kove-tu...

Mislim da nemaju isti agregat. 

Voge je 360' a Kove 180' twin. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5719 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Neću da tvrdim, mislim da je to sve Zongshen-ov agregat. Svakako je vidno jači od one kopije Honde 471 ccm. I na jednom i na drugom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
1 minute ago, alexanto said:

Neću da tvrdim, mislim da je to sve Zongshen-ov agregat. Svakako je vidno jači od one kopije Honde 471 ccm. I na jednom i na drugom...

Voge bi trebalo da je bore/stroke 68x68 (square) 

a kove je short stroke 72×61.2mm...

Barem po onom što sam ja bio gledao na YT. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX + (još uvek) FZ6 S2

Tako je. Voge ima linearniju isporuku snage, Kove ima rupu u srednjim obrtajima. Ima dobar uporedni test na jutubetu.

Sent from my CPH2305 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Pokupio juče Voge 525 DSX na testu, do danas nakucao blizu 500 km na satu. U utorak ga vozim na servis na 1.000 km  posle 2 dana pun gas da vidim šta agregat može.

 

Ukratko šta me iznenadilo: izuzetno miran rad agregata. Ima malo vibracija na oko 5.500 obrtaja, ali ne sa agregata, nego na levom fuzasteru i prenosi se od lanca, ne od agregata. Da se razumemo, te vibracije ništa specijalno, nego ih prmimećujem.


Motor se baš, baš lako vozi. Iznenađen sam kako ogibljenje lepo upija rupe na našim putevima. Kočnice odlične. Nevezano za Voge, prilično me iznenađuju te Nissin dvoklipne čeljusti i fiksni diskovi. Skoro iste kočnice sam imao na na Triumph Tridentu 660 i reko nema šanse da ovo koči kako treba, kad ono, odlične kočnice i na Tridentu i sad na 525 DSX.

 

Druga stvar, moderan motor, ima lepa svetla, maglenke, pregledna instrument tabla, čak ima ugrađenu i kamericu napred. Ispod sedišta se spakuje memorijska kartica i radi sve dobro.

 

Pravo da vam kažem, lepo se vozim i uživam na ovom motoriću. Ove sezone sam odradio tek oko 5 testova i prešao oko 4.500 km i za sad su me oduševili Trident 660 i polako mu kupuje i ovaj 525 DSX.

 

IMG_0239.thumb.jpg.62974555c1a036752a899afe7c4dc6c9.jpgIMG_0250.thumb.jpg.25f612e08aa027a6869bd00d8f378cc0.jpgIMG_0265.thumb.jpg.72cc0c38a9a1d41b685bdbda1b20d7a5.jpg

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 5 minuta, Motorcyclist je napisao:

@Jovan Ristic Mozes li ga uporediti sa SVT-om u smislu zavrsne obrade, udobnosti, povoznosti, ogibljenje itd?

Nisu baš uporedivi, ali ajde da probam.

 

Završna obrada mi deluje okej, sve je dobro uklopljeno. Deluje mi da SVT ima deblje plastike.

 

Ogibljenje i na jednom i na drugom dobro, na SVT-u fabrički tvrđe pa se na njemu treba igrati sa podešavanjem.


Voge 525DSX udobniji, mekše sedište, ali i on traži pauzu posle oko sat i po, doduše ništa strašno nego se oseti da se zadnjica zamara.

 

Instrument tabla modernija na 525 DSX. 

 

Što se agregata tiče, ne mogu puno još da kažem, pošto ne prelazim 6.000 obrtaja do prvog servisa, da ispoštujem proceduru. Ono što mogu reći je da troši izuzetno malo (između 3,6 - 3,9) s tim da sam stalno sa suvozačem. Rezervoar 18 litara tako da se može duuugo voziti sa jednim rezervoarom.

 

Zaštita od vetra nešto bojla na 525 DSX. Ima podesiv vizir.

 

Generalno je SVT650 robusniji i teži, sa višim položajem sedenja i agregati im nisu za poređenje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX + (još uvek) FZ6 S2

U subotu preuzimam Vodža napokon. Preneću utiske na forum sigurno.

Sent from my CPH2305 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 8
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX + (još uvek) FZ6 S2

Borča jeste, ali maločas slikano. Jedva čekam prvu vožnju... Idem kod Ivana da radimo ćuring vizir

Sent from my CPH2305 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX + (još uvek) FZ6 S2

Nisam još stigao ljudski da se provozam, ali evo neki prvi utisci nakon svega cca 30km...

 

Trenutno se vozi lagano, bar do prvog servisa, što znači da ne prelazim 5000rpm ili ih jedva malo pređem. Ne zavrćem ga previše, tako da ne mogu baš proceniti, ali mi deluje da će biti sasvim dovoljno snage za normalnu vožnju. Nema nekih posebno izraženih vibracija bar ne primetnih, a i za to treba sačekati svakako neki period razrade da bi se dao konačan sud. 

 

Menjač izuzetno lagan i precizan. Svaka brzina klikne lepo, teško je promašiti, i kvačilo je meko kao puter. Odvaja lagano i kretanje iz mesta je kao da ima neku blagu asistenciju, kao mali dizel. Kada se izbaci iz brzine značajno je ružniji zvuk, onako melje iz menjača oseti se ta razlika u zvuku baš, ne znam zašto je tako.

 

Meni je položaj sedenja i stajanja odličan, ali da bi bio idealan fali mi podizač kormana da bih mogao baš idealno da ga podesim. Položaj u vožnji je fantastičan. U odnosu na frezu potpuno sam ispravljen, i kao na enduru kome naginjem, ciklistika je totalno druga dimenzija što mi jako prija. Motor je izuzetno povozit i daje osećaj sigurnosti u krivinama. Dok vozim ne vuče me previše brzina, jednostavno uživam u samoj vožnji nekako na potpuno drugačijem nivou. Radi reference, ja sam visok 1.78 i imam relativno kratke noge.

 

Sama činjenica da sada ne moram u garažu da idem oko zgrade po putu, već lagano prejašem preko ivičnjaka i kanala sa druge strane zgrade daje mi neopisiv osećaj sreće. Nikakvu mi razliku tih 50m ne pravi u životu, ali Srbin kao Srbin voli da ima i može. Kao što mi na kolima u 99% slučajeva ne zatreba 4x4, ja volim sneg pa da ga uvalim do balčaka što bi rekli. Te neke dečije bolesti mene verovatno nikada neće prestati, kao i veliki deo muške populacije. Nije stvoren za off road, ali itekako može poslužiti da se siđe sa puta što će verovatno biti dosta češće nego do sada. 

 

Zaštita od vetra nije neka, što će više biti plus nego minus. Nezgodno je što ujutru kada idem na posao (jutros) na oko 10C oseća se vetar i hladnoća po nogama i u gornjem delu tela - ramena i naviše. Više nego na frezi sa kojom sam do juče dolazio na posao. Biće dobro po toplom vremenu, mislim da će više propuha prijati po vrućinama što je meni važnije jer lošije podnosim vrućinu nego hladnoću.

 

Kočenje je vrlo solidno, ali opet mora se provozati još koji km da bi se dala konačna ocena. Nije agresivno kao na frezi, koja po meni može čistu 5 da dobije.

 

Displej pruža puno informacija, od spoljne temperature, voltaže, da li je spuštena ćopava, datum i vreme, pritisak u gumama itd, jedino što nema signal za maglenke... Po prekidaču se vidi da li su upaljene, tj kada je taster "uvučen" znači da rade, noću se to logično primećuje ali danju vozač može imati dilemu da li su uključene i to je sve. Videćemo čitljivost po direktnom suncu, to su skoro svi zamerali na recenzijama.

 

Retrovizori nisu baš pregledni... nisu loši, ali nisu ni za pohvalu.

 

Ono što mene najviše definitivno oduševljava jeste kako motor deluje lagano...dok se gura i pomera bilo da sam na njemu ili pored njega, i dok se vozi, kada se na semaforu usporava i staje- u balansiranju, diže na centralni, motor kao da nema više od 150kg..

 

Da, možda i najvažnija stvar...sinko nikako nije voleo nešto na frezi da ga vozim, a za Vodža mi sad svaki dan traži možemo li krug... i baaaš mu se sviđa, pun je sreće kada ga provozam. Moram da se ogradim malo, živim u zgradi, ali matori su mi van grada gde provodimo više vremena nego u stanu i tu se vozamo. Nije toliko šta će ko da pomisli, nego ne želim da promovišem roditeljsku neodgovornost.

 

Eto, toliko za sada.. Sve u svemu jedan brutalan motor, za brutalno malo para. :lol2:

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX + (još uvek) FZ6 S2

Sad sam na 110km, motor troši manje čak od freze, doduše vozi se lagano. Vozio sam ga i po noći, farovi su odlični. Kratko je super, kada se upale maglenke baš se dobro vidi.

Sent from my CPH2305 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja